انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای بدون ایراد یاهو مسنجر 9 در اوبونتو 9.04  (دفعات بازدید: 5674 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین noshad_da

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
    • زندگي روي نت!
دوستان سلام و تبریک بابت این انتشار

یه سوال خیلی مهم داشتم. از اونجایی که همه یا اکثر با یاهو مسنجر کار می کنیم و در این مدت این برنامه پیشرفتهای زیادی داشته و امکانات فراوانی بهش اضافه شده و خوب طبیعی هست که خیلیها بخوان با این برنامه در محیط لینوکس هم کار کنن. اما تا انتشار نسخه 1.1.20 wine این مشکل وجود داشت که یاهو مسنجر یا اجرا نمی شد و یا اینکه کاربران امکان لاگ این کردن نداشتن. من با پیگیری متوجه شدم که این مشکل در نسخه جدید wine یعنی 1.1.20 بطور کامل برطرف شده. خواستم بدونم از دوستان کسی wine رو روی نسخه 9.04 اوبونتو نصب کرده و امتحان کرده؟

آخرین کامنتی که در بخش پچ یاهو مسنجر در سایت رسمی wine به تاریخ 24-04-2009 امده این هست که این مشکل به طور کامل برطرف شده. لطفا یک نفر تایید کنه.

http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=13820
زندگي روي نت!

یک دقیقه صبر کردم و بعد گفتم: بله!؟...

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: اجرای بدون ایراد یاهو مسنجر 9 در اوبونتو 9.04
« پاسخ #1 : 05 اردیبهشت 1388، 10:14 ب‌ظ »
خودم تست نکردم ولی نتیجه ی تست یکی از دوستان نشون میده که برای اولین بار عمل لوگین با Wine 1.1.20 انجام میشه ! ولی اصلا نمیشه باهاش کار کرد. روی هر اسمی هم کلیک می کنی برنامه هنگ می کنه.

فعلا بهترین برنامه مسنجر در لینوکس Gyachi هست که در حال حاضر توسعه ی خوبی هم داره.

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #2 : 05 اردیبهشت 1388، 10:30 ب‌ظ »
تست من توی چند دقیقه گذشته نشون می ده که حتی Setup اون اجرا نمی شه چه برسه بخواد لاگین بشه !
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین noshad_da

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
    • زندگي روي نت!
« پاسخ #3 : 05 اردیبهشت 1388، 11:21 ب‌ظ »
تست من توی چند دقیقه گذشته نشون می ده که حتی Setup اون اجرا نمی شه چه برسه بخواد لاگین بشه !

این مشکلی که شما می گی باید از جایی دیگه باشه چون خودمم تونستم نصبش کنم. من هم مشکل حسین رو داشتم یعنی وقتی یک آی دی رو برای چات انتخاب کردم، برنامه هنگ کرد. فکر می کنم به خاطر ناهماهنگیهای نرم افزاری و سخت افزاری مخصوصا در بخش call کامپیوتر به کامپیوتر هستش. همچنین این احتمال وجود داره که با توجه به این که پیش نیاز کارکرد بهتر یاهو مسنجر 9 در ویندوز NET Framework. هست، در نبودش نتونه درست اجرا بشه.

احتمالا برای حل این مشکل هم باید تقریبا یکسالی منتظر بمونیم!
زندگي روي نت!

یک دقیقه صبر کردم و بعد گفتم: بله!؟...

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #4 : 05 اردیبهشت 1388، 11:58 ب‌ظ »
مشکل از تنظیمات Wine من بود که حل شد . بله نصب می شه , لاگین هم می شه ! ولی عملا هیچ کاری نمی شه توش کرد !

این مشکلی که شما می گی باید از جایی دیگه باشه چون خودمم تونستم نصبش کنم. من هم مشکل حسین رو داشتم یعنی وقتی یک آی دی رو برای چات انتخاب کردم، برنامه هنگ کرد. فکر می کنم به خاطر ناهماهنگیهای نرم افزاری و سخت افزاری مخصوصا در بخش call کامپیوتر به کامپیوتر هستش. همچنین این احتمال وجود داره که با توجه به این که پیش نیاز کارکرد بهتر یاهو مسنجر 9 در ویندوز NET Framework. هست، در نبودش نتونه درست اجرا بشه.

احتمالا برای حل این مشکل هم باید تقریبا یکسالی منتظر بمونیم!

در ثانی فکر نمی کنم ربطی به .NET Framework داشته باشه ! چون اگر احتیاج به اون داشت اصلا اجازه نصب نمی داد !

Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #5 : 06 اردیبهشت 1388، 02:38 ق‌ظ »
یاهو مسنجر در آخرین نسخه‌ی ویندوزی که من دیدم، گاهی نزدیک به 50MB فضا اشغال میکرد!
شما حتی اگر موفق به این کار بشید که به هیچ عنوان توصیه نمیشه، علاوه بر این فضا، چند مگی رُ هم باید برای wine server و وابستگی‌هاش که در هنگام اجرای نرم‌افزار WINE در حافظه مقیم میشوند کنار بگذارید!
همه‌ی اینها بخاطر یک چت ساده! باور کنید کلاینت یک چت خیلی ساده است و اونقدر پیچیدگی نداره. اما یاهو هر از گاهی یه نسخه‌ی جدید تر از کلاینت معروفش یاهو مسنجر ارائه میده که فقط در راستای شاخ و برگ دادن و بزک کردن ظاهر اونه و این اواخر که به تبلیغات هم مفتخر شدن!
تمام کاری که ما با مسنجر انجام میدیم، چت، چت صوتی و تصویری و انتقال فایل هست که تمام اینکار‌ها رُ نرم‌افزار‌های آزاد لینوکس مثل Pidgin و Gyachi خیلی خوب انجام میدن. حتی Photo Sharing اون هم با یک دهم این مقدار حافظه!
Godisnowhere

آفلاین susan123

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
very useful and informative discussion