انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دینگ دینگ - هر روز بدتر از دیروز - segate هاردی که هاردی(لیتی) رو سر کار گذاشت  (دفعات بازدید: 9760 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام به همگی

آیا به نظر شما این همه شتاب لازمه ؟

هر ۶ ماه یه بار یه نگارش جدید و پر از باگهای جدید ، یکی نیست به من بگه آخه تو که حداقل ۵ تا از ورژنهای قبلی رو دقیق دیده بودی چرا وقت گذاشتی  ???

شاید تبلیغات شایدم شتابزدگی خودم ، به هر روی مشکل از خودمه  :(

رو ۲ تا سیستم دارم با این اوبنتو و کوبنتو کلنجار میریم ، این تو هستش یه مشکلی داره هر دو کرش میکنند ، بیخود و بی جهت هیچ ربطی هم به نرم افزارها نداره

روی ext3 نصب کردم ، روی ext4 همین آشه همین کاسه  ](*,)

تمام حالتها رو هم امتحان کردم نسخه اوبنتو دسکتاپ و آلترنیت رو دانلود کردم با هر دو این مشکل رو داشتم و نسخه کوبنتو هم همینجور ( نسخه‌های ۳۲ بیتی )

ذهنم دیگه به جايی نمیرسه الان دارم بارو بندیل رو جمع میکنم بر گردم رو یه او اس قبلیم ( البته فکر بد نکنید ویندوز نیست  :P )

ممنون میشم اگر دوستان تست سنگین داشتن یا خبری دارند منو در جریان بزارن
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1388، 02:25 ب‌ظ توسط HardyLaity »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
راستش منم چند روزی که با کوبی درگیر شدم کرش زیاد دیدم حیفه این دسکتاپ KDE و تلاشی که پشت اونه اینجا اینجوری سلاخی میشه با این هسته های مزخرف  :(

اولش فک کردم شاید گیر از رابطه ولی وقتی دیدم اکثرا که اوبونتو دارن تو نسخه 9.04 این مشگلات دارن از کرش کامل که من دیدم تا مشگلات دیگه

حالا چون یوزر اوبونتو بیشتره خیلی گزارشهای باگش بیشتر بوده و خیلی زود نشون داده که خیلی باگ هست ولی تو اینم هست کوبی هم در امان نمونده

ویرایش تو یک نصب سنجیده و بی عجله خیلی مشگلات دیگه نیست

احتمالا براش اپدیتی میاد در اینده ولی اصل اینه چرا این الان اینقدر گیر داره  ???
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1388، 05:51 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
راستش منم چند روزی که با کوبی درگیر شدم کرش زیاد دیدم دروغ چرا حالم بهم خورد حیفه این دسکتاپ KDE و تلاشی که پشت اونه اینجا اینجوری سلاخی میشه با این هسته های مزخرف  :(

اولش فک کردم شاید گیر از رابطه ولی وقتی دیم اکثرا که اوبونتو دارن تو نسخه 9.04 این مشگلات دارن از کرش کامل که من دیدم بارها و تا مشگلات جور واجور که در موردشون دوستان پی ام میدادن بهم و میگفتن و میپرسیدن گرفتم گیر از بیخه یکی دو تا هم نیست حالا چون یوزر اوبونتو بیشتره خیلی گزارشهای باگش بیشتر بوده و خیلی زود نشون داد که خیلی باگ هست ولی تو اینم هست کوبی هم در امان نمونده

منم راه کم نرفتم چیزای جور واجور امتحان کردم ولی دیدم نه ظاهرا کرش بخشی عادی از این هسته جدید اوبونتو هست و پیش میاد ازش دلسرد شدم جالبه تو عجیب ترین اقدام فقط واسه تست اوبنتو ریختم برای 24 ساعت که ساعتی پیش پاک کردم دیدم اونم زیاد کرش میکنه الا موندم با این کوبی که هی وسط کار منفجر میشه چی کنم

کانونیکال داره بتدریج مفهموم لینوکس یعنی ناپایداری رو نهادینه میکنه  :o

احتمالا براش اپدیتی میاد در اینده ولی اصل اینه چرا این الان اینقدر گیر داره  ???

آخرین بار پایدارترین سیستمی که از طرف کنونیکال عرضه شده بود و من باهاش هیچ مشکلی نداشتم اوبونتو 7.10 بود . و بعد از گذشت یک سال و نیم فکر می کنم اوبونتو از پایداری خوبی برخوردار باشه ! حالا اینکه می گید باهاش مشکل دارین برای من جای تعجب داره !
حسن جان همونطور که خودت می دونی من همیشه قبل از انتشار نهایی هر نسخه از نسخه بتای اون به ورژن جدید مهاجرت می کنم . و به جرات می گم که نسخه بتای کوبونتو ۹.۰۴ هیچ مشکلی از نظر کرش و مشکلاتی که الان شما با اون درگیری ندیدم چه برسه به نسخه نهایی اون...
مطمئنا اوبونتو ۹.۰۴ هم وقتی بیاد دستم تستش می کنم ببینم که این مشکلات رو داره یا نه

خوشحال می شم بقیه دوستان هم بیان و نظرشون رو در مورد اوبونتو یا کوبونتو ۹.۰۴ بگن تا ببینیم فقط شما مشکل دارید یا کسان دیگری هم هستند که این مشکلات براشون به وجود اومده...
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1388، 02:59 ق‌ظ توسط ROSHA »
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
سلام روزبه جان خدایی حیفه این دسکتاپ به این پیشرفتگی با این سرعت و قدرت تولید شده این هنگ یعنی چی اخه

چند تا دوستان که تو یاهو مثه خیلیا ازم سوالاشون میکردن میگفتن اوبنتو چرا اینقدر کرش میکنه منم خب تو کوبی داشتم یه سری مشکلاتو میدیدم و .. چی میگفتم بهشون حالا یه سری تازه کار بودن گفتم خب یه جای کار حتما دارن سوتی میدن بیخیال

راستش 8.10 خب مشگلاتی داشت همه میدونیم 8.10 تو حالت پیشفرضش خیلی بد بود و ملتی تو کف نسخ قبلی بودن با کلی اپدیت عادی شد حالا اون واسمون عادی شده بود من خیلی امید داشتم به این 9.04 که عالی باشه و درست کار کنه دیگه سوتی ندن و با کلی چیزای جدیدش لذت ببریم یادته که میگفتم بزار 9.04 بیاد ولی چی شد  ???  بد جوری تو ذوقم خورده  :'( هی میگم خب اره حتما فلان جاست میبینم یهو وا میسته کیبرد و موس دیگه دستم نیست هنگ کامل و راه دکمه ریست کیس  :o 

یک بار دو بار خب ادم شاید احیانا خیر سرش داره کار جدی میکنه خب اینجوری زندگی ادم میره رو هوا که   :'( اولش فک کردم شاید واسه این Kdenlive هست داشتم یه فیلم جشن تولد توش کارایی میکردم که یهو واستاد منو میگی هاج و واج اینهمه کار چی شد  >:( خب حالا شاید واسه این بوده بیام بررسی کنم ببینم چی میشه ساعتی کار کردم ولی دیدم اینبار اون گزینه هستا بغل ایکون کا دی ای برای باز کردن پوشه خانگی اونو خواستم بزنم ببرم تو پوشه داکیو منت چیزی دانلود شده بود ور دارم یهو باز همه چی واستاد و ریست و همینطور بگیر برو جلو حالا این دوستمونم تو اوبنتو یه جور دیگه دیده و خیلی دوستای ما جاهای دیگه

نکته جالب همون کار عجیب نصب اوبنتو توسط من بود ( KDE کار و اوبنتو ) گفتم حالا مینصبم ببینم چی به چیه حتما کا دی ای گیری داره یا حداقل کوبی و جسارته کار اون دوستان مشگلی داشته دیدم اینم گیره که اینهمه امید که نه 9.04 خوب چیزی میشه چی شد

چند بار کوبی نصب کن اینهمه دانلود و .. تا حالا سکوت کردم طبق عادت جای سوال و ... تو فرومها و منابع خارجی سرچ میکردم تا کارمو راه بندازم ولی این کانونیکال دیگه عجیب غرق تبلیغاتش شده هی داره سوتی میده ابروی لینوکسم میبره الکی

اخه بگو تو سرعت بوت میخواستی چیکار بیا هسته پایدار بده 8.10 داد ظرف یه مدت کوتاه اپدیت هی یه گیر جدید طرف هی تو اپدیت و برطرف کردن گیراش باث مشغول میشد تا کار و زندگی اینم که اینجوری شد چند مزیت اضافه شد عوضش کلی چیز گرفته شد اونور و نیگاه یه سری گیر درایور اینتل هستن که پایه هر چی لپ تاپه نمیدونم اینا بهتر نیست جای اینهمه تبلیغ اشکار و زیر زیرکی و هر دقیقه نسخه دادن کمی حواسشون جمع کارشون باشه

اون 8.10 که کلی ادمو داشت فراری میداد ( متاسفانه حرفه ای ها رو ) هر کی میدیم یادته که روزبه خودت امار داری داشتن میرفتن سراغ دبیان و سوزه و فدورا و ... گفتیم این میاد درست میشه  ::)

اینا اینجوری کجا دارن میرن نمیدونم بگذریم

پاینده باشید
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1388، 05:45 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین esfahankids

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
سلام
دوستان من الان 9.04 نصب كررم از روزه 23 آپريل هم دارم باهاش كار ميكنم مشكلي هم نداشتم

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
منم از ۲۳ آوریل دارم کار می کنم و مشکلی با اوبی نداشنم بجز درایور اینتل که اونم داونگرید کردم! اگه یادتون باشه برای ۸.۱۰ هم خیلی اعتراض ها شد اما بعد از هر آپدیت بهتر شد تا به یکی از پایدارترین سیستمایی که دیدم تبدیل شد. در مورد ۹.۰۴ هم عجله نکنین. یکم صبر کنین همه چی حل میشه.
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین esfahankids

• Full Member
  • *
من فكر ميكنم دوستاني كه مشكل دارن ورژن 20 آپريل را دانلود كردن

چون بنده 23 آپريل را دانلود كردم نصب كردم مشكلي ندارم

ولي چيزه جالبي كه هست زوبونتو ورژن 20 آپريل را دانلود كردم با لايو اومدم بالا رفتم واسه مراحل نصب وسط نصب كرش كرد و نتونستم نصب كنم

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
ممکنه آپدیت شما مشکل داشته باشه . البته همیشه توصیه من این هستش که از سی دی آلترنیت و یا آپدیت و آپگرید سیستم خودداری کنید و توزیعی که استفاده می کنید رو نصب کنید اینطوری مشکلاتتون خیلی خیلی کمتر میشه .
من هم با نسخه بتاش مشکلی نداشتم فقط تو مورد چاپگر همین .

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
پاسخ به: دینگ دینگ - هر روز بدتر از دیروز - ( ۳ روز
« پاسخ #8 : 08 اردیبهشت 1388، 09:08 ق‌ظ »
از نظر من یه سیستم عامل که به دست تعدادی انسان برنامه نویس (نه ربات!!!) نوشته میشه. امکان نداره در آغاز انتشار مشکلی نداشته باشه. چون احتمال اشتباه در هر لحظه ای هست. چه الان منتشر بشه چه یک سال دیگه! به همین دلیل به نظر من باگ های این نسخه در ابتدا طبیعیه. مثل نسخه های 8.10 و 8.04 که ذر ابتدا باگ هایی داشتن. اگر میخواین یه سیستم عامل جدید رو بدون مشکل تجربه کنین تا زمان انتشار نخستین آپدیت اساسی نصبش نکنین بهتره. بعدش که مطمئن شدین بنصبینش!

من فكر ميكنم دوستاني كه مشكل دارن ورژن 20 آپريل را دانلود كردن

چون بنده 23 آپريل را دانلود كردم نصب كردم مشكلي ندارم

ولي چيزه جالبي كه هست زوبونتو ورژن 20 آپريل را دانلود كردم با لايو اومدم بالا رفتم واسه مراحل نصب وسط نصب كرش كرد و نتونستم نصب كنم

خیر دوستان. مطمئنا نسخه ی 20 آوریل هم نسخه ی نهاییه چون مطمئنا همون روز 23 آوریل iso ها رو روی سرورشون قرار نمیدن. طبیعتا چند روز زودتر میزارن.

اما من مطمئنم همون طور که ورژن های 8.04 و 8.10 بعد از گذشت حداکثر 1 ماه انقدر خوب شدن که همه ازش تعریف کردن. این ورژن هم همینطور میشه. فراموش نکنیم که باگ های خام ورژن 9.04 از ورژن خام 8.10 کمتره (البته این نظرهای منه. مطمئنا همه قبولش ندارن!)
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین esfahankids

• Full Member
  • *
پس يعني ورژن 20 آپريلي كه من دانلود كردم همون نسخه نهايي هست؟؟؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
پس يعني ورژن 20 آپريلي كه من دانلود كردم همون نسخه نهايي هست؟؟؟

دو نسخه 32 بیتی روز 20 اوریل رفت رو سرور اره موقعی که همه منتظر انتشارش بودن منتشر شده بود بی سر و صدا :)

حالا باث اپدیت بیاد نمیدونم اینا رو دنبالشون کردن خب چی میشه سالانه اقلا نسخه بدن بیرون ولی کمی قدمهاشونو محکمتر بردارن  ???
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1388، 03:49 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
وقتی می یایم سراغ اوبونتو، به شکل منطقی این فلسفه رو می پذیریم که ۶ ماه یکبار آپدیت می یاد و پایداری مهمترین هدف توزیع نیست (: اگر کسی پایداری می خواد منطقی تره بره سراغ مثلا دبیان استیبل.

من از اواخر می سوییچ کردم به جاونتی و مشکل خاصی نداشتم. البته اصولا کی.دی.ای. چهار و دو - بخصوص در کوبونتو - وضعیت خیلی بدی داره و من هم که کی دی ای کار بودم این روزها گنوم کار می کنم.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
منم که از آلفا با جانتی بودم. الان خیلی بهتره. دوستان کی دی ای کار اگه یک نصی جدید انجام بدن و همچنین پوشه‌ی kde. خودشونو پاک کنن با تنظیمات پیش‌فرض جدید سیستمشون خیلی بهتر میشه. من تابحال فقط ۲ مورد کرش در kwin داشتم و بقیه چیزها خوب بوده. از چیزی که ناراضی هستم هم quassel هست که من از Konversation استفاده میکنم. کلا kde این نسخه خیلی بهتر شده.

مطمئن باشید با آپدیت‌ها بهتر هم میشه... :) از DigiKam هم غافل نشید که حتی به فیس‌بوک هم عکس آپلود میکنه!
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
وقتی می یایم سراغ اوبونتو، به شکل منطقی این فلسفه رو می پذیریم که ۶ ماه یکبار آپدیت می یاد و پایداری مهمترین هدف توزیع نیست (: اگر کسی پایداری می خواد منطقی تره بره سراغ مثلا دبیان استیبل.

من از اواخر می سوییچ کردم به جاونتی و مشکل خاصی نداشتم. البته اصولا کی.دی.ای. چهار و دو - بخصوص در کوبونتو - وضعیت خیلی بدی داره و من هم که کی دی ای کار بودم این روزها گنوم کار می کنم.

سلام جادی جان بابا کا دی ای ۴.۲ عالیه بیشتر از خوب باث تو اوپن سوزه تجربش کنی ولی من سیستم پکیج دب هم میخوام قدرت و پایداری سوزه با پکیج دب در عین حال کا دی ای که مثه سوزه پیکربندی بشه  :) چی نمیخوام  ;D  
میدونی اوپن سوزه برام عالیه ولی مشگلی توشه که فقط برای همین نمیشه توش بند شد
اونم اینه که نمیاد مثله سیستم دبیانی اگه وسط دانلود پکیجی یه لحظه دی سی شد اینترنتت ادامه بده و میاد اون پکیج رو از اول دانلود میکنه  :o مثلا فک کن حالا چند مگی باشه اون پکیج خط اینترنت تو هم ناپایدار وسط نصب چند بار از اول دانلود بشه و این زیاد پیش بیاد اونقت نیاز به داروهای ارامبخش حس میشه فقط مشگلش همینه که تو خارج گیری نیست ولی اینترنت ایران  :(

راستش من فک میکردم تو کوبی ۹.۰۴ که این میز کار قوی توشه همه چی اوکی باشه نگو خب میز کارش خوبه پایش گیر داره انگار یه ویلا رو بزاری رو یه تپه شنی رو هواست   :-X

البته گیر اختصاصی هم دیدم مثلا صبح اومدم این سرور اصلی شلوغه برای مخزن بزارم جای دیگه تو پکیج منجر زدم سرور بهتری پیدا کنه دیدم داره بر و بر نیگام میکنه همینجوری مونده نوعی کرش بی پیغام خطا زوری بستمش و موندم بی سرور بهتر هاج و  واج  :)
تو ۸.۱۰ تو adept این گیر بود که من با اون رابط software sourse گنوم میمودم اینکار میکردم فک کردم درست شده باشه ولی هنوز نه گیره احتمالا باث همونو بنصبم  ::)

اینم بگم پیشرفت کم ندیدم خیلی چیزا بهتر شده تغییراتش خیلی زیاده ولی خب چند تا گیر اساسی داره بد جور تو ذوق میزنه  ](*,)

پاینده باشید
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1388، 03:10 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام به همگی بخصوص مدیران سایت

این تاپیک رو به منظور بخصوصی زدم

ما برای هر انتشار جدید جشن میگیریم شماره انداز معکوس میزاریم و .....

بعد چی میدیم دست یه تازه کار ؟ یه سی دی پر از باگ و مشکل  ](*,)

این اشتباه رو ۶ ماه پیش خودم مرتکب شدم ، به توصیه من چند تا از دوستان اوبنتو 8.10 رو با اینترنت‌های ضعیف دانلود کردن که با اون مشکلات شرمندگی منو در پی داشت  :(

حالا یه نسخه بهم معرفی کنید که شخص فقط همونو دانلود کنه  و استفاده کنه ، بدون آپدیتهای چندصد مگی ???

خوب یه همچین چیزی نداریم حتی دی وی دی های هما هم نیاز به آپگرید داره

پس تکلیف چیه ؟ یکی از دوستان گفت از دبین آهنین استفاده کنیم . دوست عزیز درسته که اون یه نسخه فوق العاده پایداره ولی معمولا با او اس روز ۲ سال فاصله زمانی داره که این مدت خیلی زیاده .

حالا پیشنهادم چیه

اولا اینقدر به سرعت جشن راه نندازیم ، حقیقت اینه که با این جشنامون داریم به اوبنتو و اوپن سورس ضربه میزنیم به جای پیشرفت اون

دوما به جای انتشار سی دی اوبنتو/کوبنتو یا یه سی دی ریمستر شده شامل آخرین تغییرات رو بدیم و یا اینکه آخرین تغییرات رو روی یک سی دی مجزا به اشخاص بدیم ( خودم همیشه یه سی دی ایزو با aptoncd میسازم که شامل کدکها و آپدیتهاست و هر دو سی دی رو به اشخاصی که میخوام هدیه میدم )

خواهش میکنم از صحبتام ناراحت نشید قصد خراب کردن جو فروم رو ندارم با این حرفهام چون اولا از کانونیکال طلبکار نیستم و دوما کار بخصوصی براش انجام ندادم که حالا بخوام ادعائی داشته باشم

موفق و پاینده باشید