انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دینگ دینگ - هر روز بدتر از دیروز - segate هاردی که هاردی(لیتی) رو سر کار گذاشت  (دفعات بازدید: 9756 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
با سلام
من هر وقت نسخه‌ی جدید میاد ، اون رو کنار نسخه‌ی در حال استفاده ، نصب می‌کنم . یه نسخه پایدار دبیان هم همیشه نصب دارم . اینطوری هر کاری که بخوام رو می‌تونم انجام بدم .
هم از جدیدترین برنامه‌ها استفاده می‌کنم ، هم برای کارهای مهم از نسخه‌ی پایدار استفاده می‌کنم .
پ.ن۱:همونطور که بعضی از دوستان گفتند دو نکته اینجا هست :
۱- هر توضیع فلسفه‌ی خودش رو داره و نباید ازش انتظار زیاد داشت .
۲- هر کار جدید تا شروع نشه ، نمیشه اشکالاتش رو زیاد برطرف کرد .
پ.ن۲: یه فکری برای اونهایی که تازه می‌خواهند در جشن شروع به استفاده از گنو/لینوکس کنند بکنید ، با یه توضیع ناپایدار شاید نتونن کنار بیان .
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
من از نسخه‌‌ی ۷/۰۱ تا ۹/۰۴ روی سیستمم فقط اوبونتو رُ داشتم و همیشه هم به نسخه‌ی بالاتر upgrade میکردم بدون Clean Install.
یعنی من نزدیک به ۲ ساله که اوبونتو ۷/۰۱ رُ از روی سیستمم پاک نکردم.(البته من با ۷/۰۴ شروع کردم)
با جرات میتونم بگم که نسخه‌ی آخر یعنی ۹/۰۴ بهترین نسخه در هر زمینه هست.
من تا حالا هیچ یک از این موارد دوستان رُ تجربه نکردم!
بیخود کسی رُ محکوم نکنید. شاید تمام این کرش‌ها بخاطر نصب یه پکیج غلط مثلا برای نصب VGA یا حتی ایراد سخت‌افزاری باشه.
اگر شما با چیزی مشکل دارید، این دلیل نمیشه که کل یک محصول رُ زیر سوال ببرید.
اگر از چیزی مطمئن هستید، یه باگ اطلاع بدید و منتظر رای دیگران بشید، چه بسا که اون اصلا باگ نباشه و کسی راهنماییتون کرد.
Godisnowhere

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پس از تلاشهایی عجیب کوبونتوی پیکر بندی کردم که تا این لحظه کرش نکرده  ;D مشگلاتی هست ولی اینا دیگه حله ردیفش میکنم ولی سریعه عجیب سریعه خوشمان امد  ;D

مونده بودم اخه با این KDE 4.2.2 دیگه کرش چیه فعلا که درست شد  ;D این دسکتاپ خداست خدا کنه اقلا یه سری اپدیتی چیزی هم بیاد محکمتر شه  حیفه والا  ::)

حالا ما کشتی میگیریم یکی گیر بیافته ندونه چه کنه حالش بهم میخوره  :-X

کمی دقت بیشتر و بدون عجله و خارج از این سیستم زمان بندی فعلی کار کردن و توزیع منتشر کردن خیلی مسائل رو حل میکنه  ::)

در مورد کرشهای اوبونتو هم نظری ندارم والا دسکتاپ نداره  :o باهاش حال نمیکنم  ;D

پاینده باشید

آفلاین ARH

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
  • Hardware Enthusiast
    • پروفايل شخصي من در گوگل
HardyLaity من با نظراتت کاملا موافق هستم . با وجود اینکه این سیستمی که الان دارم از پشتش پست میزنم نسخه ۹.۰۴ هست و خدا رو شکر تا به حال هیچ مشکلی نداشته اما کوبونتویی که برده بودم خونه نصب کنم توی همون نصب حال من رو گرفت.
در هرصورت آدم با دیدم توزیع های قوی دیگه مثل فدورا یک کمی متوقع میشه. نمیخوام بگم که اوبونتو این توقع رو ارضا نمیکنه چون بالاخره لینوکس هست و تو لینوکس هم هیچ محدودیتی نیست اما خوب زحمت برطرف کردن خیلی از موانع رو میندازه گردن کاربرها.

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
من هم تا حالا دو بار هنگ کامل داشتم ! ولی در مجموع مشکل دیگه ای ندارم و راضی هستم. با اولین آپدیت ها این مشکل رو که بعضی از کاربران دارند باید حل بشه ...

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
من هم تا حالا دو بار هنگ کامل داشتم ! ولی در مجموع مشکل دیگه ای ندارم و راضی هستم. با اولین آپدیت ها این مشکل رو که بعضی از کاربران دارند باید حل بشه ...

خدا رو شکر منم الان مشگل خاصی ندارم  گوش شیطون کر بعده قبلیا هنوز هنگ نکرده دوباره نصبیدم اما اینبار جای فرمان جمعی نصب پکیجها که میدادم کم کم و اروم اروم نصب کردم و کمی کار میکردم که ببینم از کجا مشگل پیش میاد حداقل به قول فاراب گزارش کنیم از فلان جا هست ولی ندیدم چیز خاصی عجیبه ولی ایشالا اپدیتهایی بیاد دیگه کسی هنگ کلا نبینه تو این نسخه  :) و سازگاری سخت افزاریش بالاتر باه در کل هر چی هست چون بیشتر تو اوبنتو شنیدم و ما هم تو کوبی هم دیدیم پس یه چیز کلیه دسکتاپی نیست  ;D که احتمالا با برخی سخت افزارها پیش میاد احتمالا هم اپدیتهایی سریع میاد که خیالمون راحتتر بشه

نکته تکمیلی هم اینه از روی کل کل همون فیلم تولد رو دوباره با kdenlive ادیت کردم و اینبار کامل و درست و رایت شده اینجاست  ;D

پاینده باشید

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
پاسخ به: دینگ دینگ - هر روز بدتر از دیروز - ( ۳ روز
« پاسخ #21 : 08 اردیبهشت 1388، 11:45 ب‌ظ »

خدا رو شکر منم الان مشگل خاصی ندارم  گوش شیطون کر بعده قبلیا هنوز هنگ نکرده دوباره نصبیدم اما اینبار جای فرمان جمعی نصب پکیجها که میدادم کم کم و اروم اروم نصب کردم و کمی کار میکردم که ببینم از کجا مشگل پیش میاد حداقل به قول فاراب گزارش کنیم از فلان جا هست ولی ندیدم چیز خاصی عجیبه ولی ایشالا اپدیتهایی بیاد دیگه کسی هنگ کلا نبینه تو این نسخه  :) و سازگاری سخت افزاریش بالاتر باه در کل هر چی هست چون بیشتر تو اوبنتو شنیدم و ما هم تو کوبی هم دیدیم پس یه چیز کلیه دسکتاپی نیست  ;D که احتمالا با برخی سخت افزارها پیش میاد احتمالا هم اپدیتهایی سریع میاد که خیالمون راحتتر بشه

نکته تکمیلی هم اینه از روی کل کل همون فیلم تولد رو دوباره با kdenlive ادیت کردم و اینبار کامل و درست و رایت شده اینجاست  ;D

پاینده باشید

من تا روی بتا بودم چند بار کرش داشتم ولی از صبح تا حالا که اومدم روی نسخه نهایی هیچ مشکلی نبوده !
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1388، 11:47 ب‌ظ توسط ROSHA »
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
منم از موقعی که اوبونتو ۹.۰۴ نسخه آلفا رو نصب کردم همه چیز عالی بوده. سرعت بوت بالا به علاوه محیط زیبا. اما با نصب یک سری برنامه کرش‌های متمادی رو شاهد بودم که خود اوبونتو می‌تونست همه اونها رو به خوبی مدیریت کنه و بعد جمع آوری اطلاعات در مورد مشکل پیش اومده قصد گزارش اتوماتیک به سایت مرکزی رو داشت که به لطف مخابراتی‌ها من از این کار محروم‌ می‌شدم. شاید خیلی از این مشکلات در صورت ارسال به سایت مرکزی الان اثری ازشون نبود :( نکته دیگه در مورد کوبونتو  ِ که به نظر من هنوز دسکتاب کی‌دی‌ای به صورت کامل به مرحله استیبل نرسیده و البته نسخه ۴.۲ با وجود اینکه خیلی از مشکلاتش حل شده اما برای من دو الی سه بار برنامه آماروک یهو غیب می‌شه(به خصوص بعد اضافه کردن اسکریپت‌ها). اما در کل نسبت به گذشته پایداری بسیار بالایی رو تجربه کردم(نسبت به مینت کوبونتو ۸.۱۰ با کی‌دی‌ای ۴.۰۲) .

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
دوستان خواهش میکنم تجارب شخصی و نتیجه‌هاش رُ اینجا مطرح نکنید و بیخودی عیب روی یه سیستم که میلیونها نفر دارن باهاش کار میکنند نذارید.
من منکر مشکلات نرم افزاری هیچ سیستم عاملی نیستم. بقول یکی از اساتید، هر سیستم عاملی ناگریز از کرش هست، اما خیلی از این مشکلات ناشی از کم سوادی ماست. مطمئن باشید هیچ شرکت معتبری نسخه‌ای از سیستم‌عامل ارائه نمیده که در مورد مسائل پیش پا افتاده ضعف داشته باشه.
قبل از اینکه در مورد نقصی حکم به ناکارآمدی و ضعف بدید، کمی وقت بذارید و ببینید آیا کسی هم مثل شما این مشکل رُ داره یا نه! در ۹۰٪ موارد کسانی هم هستند که مشکل شما رُ داشتند و با کمک دیگران حلش کردن. در غیر اینصورت یه باگ گزارش کنید و تازه اونجا هم متوجه میشید که خیلی‌ها میان و راه حل به شما پیشنهاد میکنند. در نهایت باگ‌های پیشنهادی شما اگه واقعا باگ باشن و مشکل خیلی‌ها و کسی قادر به حل نباشه، هر کاربر که مشکل مشابه داشته باشه، به باگ شما رای میده و بوسیله‌ی شرکت حامی در نسخه‌ها یا بروز‌رسانی‌های آتی، لحاظ میشن.
Godisnowhere

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام

خوب این مشکل ما به وضعیت بسیار بدی حل شد  :oops:

امروز صبح بیدار شدم دیدم دبیان آهنین کلی ارور داده  :o شستم خبر دار شد که حق با فاراب عزیز هستش

خوب حالا قصه چیه ؟  هر 2-3 سال یک بار عادت دارم کل هاردهام رو عوض کنم قبل از عید هم این کار رو انجام دادم ( 4 تا هارد segate با 32 مگ بافر گرفتم ) که روی 2 تا سیستمم گذاشتم

در جریان این مشکل به همه قطعات کامپیوتر شک کردم و عوض کردم به جز این هاردها . به نظر شما میشه 4 تا هارد نو سکتور گم کنه ؟ جوابتون مثبته متاسفانه این سری از هاردها همگی مشکل داشتند و کمپانی همه اونها رو از تمام دنیا جمع کرده

این نکته رو امروز زمانی که با نمایندگی صحبت میکردم متوجه شدم . خودش پیشنهاد میداد برم هاردها رو پس بدم و یه مارک دیگه بگیرم ( تو این هفته بالای 100 تا از این هاردها رو مرجوع کرده بود )

البته فکر کنم یکم حق داشتم خدائیش به 2 دلیل : اولا این مشکل دقیقا از زمانی شروع شد که اوبنتو و کوبنتو رو نصب کردم ( احتمالا به دلیل استفاده از ext4 این مشکل خودشو نشون داد ) وقبل از اون یک مورد هم مشکل نداشتم

دوما اینکه اوبنتو هیچ گونه باگی مبتنی بر مشکل هارد بهم نداد

باور کنید که واقعا روی تست زمان گذاشته بودم و همینجور هرتی نیومدم این تاپیک رو بزنم

به هر روی شجاعت اعتراف به اشتباهم رو دارم و از همینجا از کلیه دوستانی که زمان گذاشتن برای خوندن و یا پاسخ به این تاپیک تشکر میکنم و بابت اشتباهم پوزش میخوام

به امید پیشرفت هر چه بیشتر اوبنتو

پاینده باشید

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
HardyLaity جان خدا رو شکر پس ریشه مشکلت مشخص شد

ما هم که دیگه خدایی مشگلی که نداشتیم هیچ  شدیدا داریم بطرز فجیعی از این کوبونتو ۹.۰۴ لذت میبریم اولش یکم درگیر شدم و عصبی ولی الان لذتی داره بهم میده که تا حالا تو هیچ کوبونتوی ندیدم حتی تو نسخ قدیمی با کا دی ای سری سه

از من گفتن اگه اینو ندارید حتی اگه از بیخ گنوم کارید اینو دانلود کنید و یا بخرید از این لینوکس شاپ و سیتو و لینوکس مارکت و ... نبینه کسی این کوبی رو نصف نه بلکه کل عمرش بر فناست باث ببینید چطور قدرت و پایداری و زیبایی رو کنار هم جمع کرده درسته مشگلاتی کلی تو کل خونواده اوبونتو و بخشی هم در این هست که اونا تو اپدیتها انشالله حل میشه

تکمیلی : اون پستهای عصبی قبلی هم ویراییش میکنم کهی ملایم تر باث بشه و واقع گرایانه تر اونایی که نقل قولم کردن میخوام ویرایشش رو لحاظ کنن

پاینده باشید

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
پاسخ به: دینگ دینگ - هر روز بدتر از دیروز - segate هار&#
« پاسخ #26 : 10 اردیبهشت 1388، 06:48 ق‌ظ »
سلام

امروز صبح بیدار شدم دیدم دبیان آهنین کلی ارور داده  :o شستم خبر دار شد که حق با فاراب عزیز هستش

خوب حالا قصه چیه ؟  هر 2-3 سال یک بار عادت دارم کل هاردهام رو عوض کنم قبل از عید هم این کار رو انجام دادم ( 4 تا هارد segate با 32 مگ بافر گرفتم ) که روی 2 تا سیستمم گذاشتم

در جریان این مشکل به همه قطعات کامپیوتر شک کردم و عوض کردم به جز این هاردها . به نظر شما میشه 4 تا هارد نو سکتور گم کنه ؟ جوابتون مثبته متاسفانه این سری از هاردها همگی مشکل داشتند و کمپانی همه اونها رو از تمام دنیا جمع کرده

این نکته رو امروز زمانی که با نمایندگی صحبت میکردم متوجه شدم . خودش پیشنهاد میداد برم هاردها رو پس بدم و یه مارک دیگه بگیرم ( تو این هفته بالای 100 تا از این هاردها رو مرجوع کرده بود )

البته فکر کنم یکم حق داشتم خدائیش به 2 دلیل : اولا این مشکل دقیقا از زمانی شروع شد که اوبنتو و کوبنتو رو نصب کردم ( احتمالا به دلیل استفاده از ext4 این مشکل خودشو نشون داد ) وقبل از اون یک مورد هم مشکل نداشتم

باور کنید که واقعا روی تست زمان گذاشته بودم و همینجور هرتی نیومدم این تاپیک رو بزنم

به هر روی شجاعت اعتراف به اشتباهم رو دارم و از همینجا از کلیه دوستانی که زمان گذاشتن برای خوندن و یا پاسخ به این تاپیک تشکر میکنم و بابت اشتباهم پوزش میخوام

پاینده باشید

خیلی خیلی خوشحالم که این سوتفاهم حل شده و همه به بی گناهی این خرگوش بیچاره پی بردن

راستی هاردی جون منم میخوام سیستم ببندم چه هاردی بگیرم خوبه ؟؟
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1388، 06:50 ق‌ظ توسط hamidtb »
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام

پاینده باشید

خیلی خیلی خوشحالم که این سوتفاهم حل شده و همه به بی گناهی این خرگوش بیچاره پی بردن

راستی هاردی جون منم میخوام سیستم ببندم چه هاردی بگیرم خوبه ؟؟

سلام

متاسفانه این مساله هنوز کامل حل نشده و دارم روش تحقیق میکنم

دیروز که هاردها رو بردم برای تعویض وقتی اون بنده خدا هاردها رو دید با چشمای گشاد  :o بهم نگاه کرد گفت اینا که باراکوداست گفتم والا ایناشو نمیدونم فقط تست کردم همشون مشکل دارند

القصه این قضیه هنوز ادامه داره که دارم روش تحقیق میکنم

به هر حال هارد وسترن گرفتم از لحاظ سرعت از سیگیت پائین تر هستش ( بافرش هم ۸ مگه ) ولی خرابیش کمتره

از نظر کم بودن خرابی اگر بخواهیم بگیم چیزی که توی بازار میگفتند اینجوری طبقه بندی میشه

۱ - وسترن ۲ - هیتاچی ۳ - سیگیت ۴ - مکستور

از نظر سرعت

۱ - سیگیت ۲ - هیتاچی ۳ - مکستور ۴ - وسترن

به نظر میاد برای یه استفاده معمولی یکی از بهترین گزینه‌ها هیتاچی باشه ( البته خودم این هارد رو تست نکردم )

چون خودم هاردهامو رید میبندم برام زیاد سرعت مشکلی نیست برای همین مطمئن ترین هارد موجود رو گرفتم

موفق باشید

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
داشتم به این که دو بار در سال یک توزیع جدید .... ::) ولی به یک نتیجه ای رسیدم بد نبود و ان این بود که :  شاید  همین امدن هر ۶ ماه یک توزیع باعث پویای انجمن ابونتو ( چون همیشه یک خبری هست )  و افزایش کاربرانش باشه( هر ۶ ماه خودش یک تبلیغه ) .
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین ARH

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
  • Hardware Enthusiast
    • پروفايل شخصي من در گوگل
سلام
متاسفانه این مساله هنوز کامل حل نشده و دارم روش تحقیق میکنم
دیروز که هاردها رو بردم برای تعویض وقتی اون بنده خدا هاردها رو دید با چشمای گشاد  :o بهم نگاه کرد گفت اینا که باراکوداست گفتم والا ایناشو نمیدونم فقط تست کردم همشون مشکل دارند
القصه این قضیه هنوز ادامه داره که دارم روش تحقیق میکنم
به هر حال هارد وسترن گرفتم از لحاظ سرعت از سیگیت پائین تر هستش ( بافرش هم ۸ مگه ) ولی خرابیش کمتره
از نظر کم بودن خرابی اگر بخواهیم بگیم چیزی که توی بازار میگفتند اینجوری طبقه بندی میشه
۱ - وسترن ۲ - هیتاچی ۳ - سیگیت ۴ - مکستور
از نظر سرعت
۱ - سیگیت ۲ - هیتاچی ۳ - مکستور ۴ - وسترن

سلام
دوست من هاردهاي Seagate سري barracuda 7200.11 از جمله خانواده‌هاي بسيار موفق و پرفروش seagate بودند كه يك زماني تو رنج قيمت همرده خودشون هيچ رقيبي از نظر كارايي و reliability نداشتند. من براي پروژه ساخت Storage Server با 8 ترابايت هارد تحقيقات گسترده‌اي داشتم كه در نهايت به اين مدل رسيدم (اون زمان البته) لينك جزئيات بيشتر پروژه : http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=1225
البته الان حدود سه سالي ميشه كه از عمر اين خانواده گذشته اما اين دليل بر ضعف اونها نميشه و همچنان جزو مدل‌هايي هستند كه توي review هاي هارد ديسك‌ها مورد مقايسه قرار مي‌گيرند.

به همين خاطر من بدون دليل نمي‌تونم اين قضيه "هر روز بدتر از ديروز شما رو بپذيرم"

در مورد مقايسه‌هايي هم كه انجام داديد خوب من فكر مي‌كنم درست نباشه brand ها رو با هم مقايسه كنيد، مثل اين ميمونه كه بگيد بنز بهتره يا bmw ؟
شايد اگر من بخوام چشم بسته قصاوت كنم با توجه به شناخت عميقي كه از seagate و پشتيباني بين‌المللي قويش دارم به گزينه ديگه‌اي فكر نكنم اما براي اطلاع بيشتر دوستان ليك review هارد‌ديسك‌هاي موجود رو مي‌گذارم اينجا تا با مشاهده مقايسه مدل‌ها بتونيد در مورد انتخاب بنز يا BMW قضاوت مناسب تري داشته باشيد :
تو اين review اين مدل‌ها بررسي شدند :
Samsung SpinPoint F1 DT, 640GB: HD642JJ
Seagate Barracuda 7200.11, 640GB: ST3640323AS
Western Digital Caviar Green, 640GB: WD6400AACS
Western Digital Caviar Blue, 640GB: WD6400AAKS
Western Digital Caviar Black, 640GB: WD6401AALS

http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/640gb-hdd-roundup.html

موفق باشيد