انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل گرافیکی KDE حل شد!  (دفعات بازدید: 4592 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
مشکل گرافیکی KDE حل شد!
« : 29 تیر 1393، 06:38 ب‌ظ »
سلام به دوستان این بخش ( آخه تا حالا پامو این قسمت نذاشته بودم  ;D )
من اون اوایل که لینوکسی شدم اول با انتخاب میزکارها شروع کردم. یعنی تستشون کردم. ( همه رو از بیخ ). ولی اصلا با KDE راحت نبودم. نمی دونم چرا ولی یونیتی و xfce بیشتر به دلم میشینه. البته قدرت KDE رو انکار نکردم هیچ وقت، فقط نتونستم باهاش خوب ارتباط برقرار کنم.
حالا این هیچی..
KDE 5 رو که دیدم واقعا خوشم اومد. عالی عالی. محشر اصن.
فقط یه مشکل.
چه کوبونتو با KDE 4 چه پروژه ی نئون با KDE5 که بر پایه ی اوبونتو هم هست، روی سیستمم تست کردم ولی میزکار کلا میریزه بهم. ( قبلا KDE رو روی یه سیستم دیگه تست کرده بودم و مشکل نداشت )
هر دو توزیع رو هم درست دانلود کردم. چون توی ویرچوال باکس بدون مشکل اجرا میشن. ولی روی فلش که بوت می کنم موقع لود شدن کلا تو میزکار جلوه های گرافیکی و .... میریزه بهم. همه چیز پخش و پلا میشه. فقط سایه هایی از میزکار رو میبینم.  مثلا روی اون آیکن KDE پایین صفحه که کلیک می کنم منوش باز میشه ولی توش هیچی نیست. و وقتی با موس بالا و پایینش می کنم گرافیکش بهم میریزه.
میخوام بدونم کلا سیستمم با KDE مشکل داره؟؟ ( آخه ضعیف هم هست مشخصاتش ). یا اینکه روی فلش اینجوریه. با CD امتحان نکردم. چون دم دست ندارم.
بعد اگه بخوام از طریق PPA اونو روی اوبونتو نصب کنم، بازم احتمال داره که به این مشکل بر بخورم؟؟
آخه خیلی خوشم اومده ازش. KDE4 سنگین بود یه جوریایی. ولی این 5 با اینکه گرافیکش قاطی بود ( 4 هم قاطی بود البته. کلا کی دی ای ). ولی روون بود.
مرسی  ;)
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1393، 01:34 ق‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
پاسخ : مشکل گرافیکی KDE
« پاسخ #1 : 29 تیر 1393، 09:52 ب‌ظ »
kde5 هنوز کامل نیست و در ابتدای کاره پس باگ های زیادی داره.
چند ماه دیگه صبر کنید..................
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 29 تیر 1393، 09:58 ب‌ظ »
دوست من گفتم با KDE4 هم همین مشکل رو دارم. ربطی به ناپایدار بودن 5 نداره. همون 5 هم توی ویرچوال باکس عین ماشین کار میکرد. موضوع اینکه کلا KDE روی سیستم من اینجوریه. 3و4و5 نداره دیگه. راهی هست؟
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #3 : 29 تیر 1393، 10:54 ب‌ظ »
بهت پیشنهاد می کنم از توزیع هایی که از kde مشخصا استفاده می کنند استفاده کنی. بهترین گزینه برای تجربه خوب و عالی kde استفاده از اوپن سوزه هستش برای اوبونتو هم نرو از مخازن kde رو نصب کن بلکه از Kubuntu استفاده کن. kde 5 هم همونطور که دوستمون گفت تو مراحل آزمایشی هست و هنوز کامل نشده و احتمال داشتن باگ توش زیاده!
حقیقتش خیلی از کسایی که از kde گریزونن بخاطر اینکه روی اوبونتو ازش استفاده کردن که خیلی خوب اجرا نمیشه روش!
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 29 تیر 1393، 10:57 ب‌ظ »
اپن سوزه روی سیستمم اجرا نمیشه. هم کی دی ای دارم هم گنوم. 32 بیتی هم گرفتم ولی لود نمیشه. روی سیستم های دیگه میشه ولی روی سیستم خودم نمیشه.
برای کی دی ای هم همین کوبونتو رو دانلود کردم. چه نسخه ی 4 چه نسخه ی 5 این مشکل گرافیکی رو دارن. مربوط به 5 تنها نیست. که بگیم به خاطر ناپایداریه. یه جورایی میشه گفت KDE با سیستم من مشکل داره. شایدم به خاطر فلشه. چون توی virtualBox اصلا مشکلی نداشتم و کاملا هم پایدار بودن.
برای همین این سوال رو مطرح کردم. اینکه ببینم مشکل از کجاست. چون نه توزیع ها مشکل دارن نه بد دانلود شدن.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #5 : 29 تیر 1393، 11:12 ب‌ظ »
شاید باورت نشه ولی منم ی نسخه dvd سوزه رو دانلود کردم . رو dvd که بوتش می کنم بالا میاد ولی روی فلش که بوتش می کنم بالا نمیاد و بوت نمیشه!!  ;D کد md5 اش رو هم چک کردم کاملا درست و سالمه  :o شما هم با dvd ی تست بکن نصبش کن (چه راه کار علمی بهت دادم  ;D)
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 29 تیر 1393، 11:17 ب‌ظ »
خخخخ
شانسیه دیگه. سوزه برای من روی دی وی دی هم بالا نمیاد. اررور کرنل میده + اینکه سی پی یو با i386 مطابقت نداره. درسته که من سی پی یوم 64 بیتیه ولی 32 بیتی رو راحت میگیره. این یکی سوزه لوس شده رو سیستمم. باید نازش بکشم. خخ  ;D
من خودم چند ماه  کارم لنگ فلش بود. آخری فهمیدم فلش خودم فقط با سیستمم مشکل داره. نگو بقیه هیچ مشکلی ندارن. خخ
دی وی دی اگه دم دست بود حتما تست میکردم. اصن فلش گرفتم برای اینکه توزیع بوت کنم روش. برم رو دی وی دی بریزم؟؟ خخخ
کلا ماجراهایی دارم من.  ;D

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 29 تیر 1393، 11:20 ب‌ظ »
به نظرتون اگه هر کدوم از این توزیع ها رو نصب کنم. ممکنه درست بشه؟؟
فقط میخوام بدونم مشکل از بوت شدن روی فلشه یا از سیستمه.
بیام نصب کنم بعد تست کنم. ولی حیف که این زوبونتو خیلی وقته نصب کردم و کلی برنامه روشه. سرعت نتمم کم شده و قطعی پیدا کرده وگرنه برام نصب کردن توزیع های کار سختی نبود.  ](*,)

آفلاین robotic

• Full Member
  • *
  • ارسال: 176
« پاسخ #8 : 29 تیر 1393، 11:20 ب‌ظ »
Slax را امتحان کن

http://www.slax.org/en/download.php

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 29 تیر 1393، 11:23 ب‌ظ »
مرسی دوست من. ولی من حتی الامکان میخوام فقط تست کنم. نه اینکه نصب کنم. Slax الآن با KDE5 اومده؟؟ فکر نکنم. در اصل میخوام فقط KDE5 رو تست کنم. ولی گفتم نگاهی هم به 4 بندازم. با این حال دانلودش می کنم. ولی اگه جوابی برای سوالم پیدا کردید حتما بگید. اینکه به خاطر فلشه یا سیستم؟ ممکنه من Slax رو هم بگیرم ولی باز چون KDE‌هست دوباره همون مشکل رو داشته باشم. آخه نمیشه که هم 4 هم 5 یهویی بهم بریزن عین هم. میشه؟؟  ;D

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #10 : 29 تیر 1393، 11:46 ب‌ظ »
اسلکس خیلی سبکه و کی‌دی‌ای با سرعت خوبی روش اجرا میشه
ولی مگه اصلا نصب هم میشه ؟
جدا از اون ، کلا نرم افزار زیادی نداره
بیشتر یه نسخه‌ی مینیمال برای بوت کردنه ولی برای کار کردن باهاش .... مطمئن نیستم  :P
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 29 تیر 1393، 11:48 ب‌ظ »
یعنی اسلکس فقط نسخه ی لایو هست؟؟
گذاشتم لیچ بشه تا بگیرمش. آره حجمش کمه.خوبه. یه سیستم عامل اپن سورس دیدم 2 مگ!!. همه چی هم داشت.  :o. ولی لینوکس نبود. برای لینوکس دیدم مثلا 40 مگی. ولی 2 مگ دیگه نوبره والا.  ;D

آفلاین robotic

• Full Member
  • *
  • ارسال: 176
« پاسخ #12 : 30 تیر 1393، 12:26 ق‌ظ »
Slax فعلا kde4 است

برای این گفتم امتحان کن که نسخه USB دارد.

Slax برای اجرای زنده چه فلش چه سی دی طراحی شده. نسخه فلش بهتر است چون قابلیت نصب نرم افزار و همچنین ذخیره سازی دارد. کارت که تمام شد، اطلاعات را دوباره در فلش ذخیر می کند (چنین قابلیتی در نسخه سی دی وجود ندارد)

هرچند Slax برای اجرای زنده طراحی شده ، اما قابلیت نصب نیز دارد. اما چون توزیع های بهتر نظیر کوبونتو وجود دارد کمتر کسی Slax را نصب می کند

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 30 تیر 1393، 01:01 ق‌ظ »
آره جریانشون رو میدونم  ;)
دانلود شد. برم بوتش کنم ببینم چجوری میشه. اگه Slax هم موقع بوت همون مشکل رو پیدا کرد پس میشه گفت مشکل از فلشه. یعنی KDE روی فلش بهینه عمل نمی کنه. اگه هم برای باقی کاربرا خوبه پس میشه گفت مشکل از سیستمه.  ](*,)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 30 تیر 1393، 01:59 ق‌ظ »
دوستان. Slax رو تست کردم. کاملا جواب داد. KDE اجرا شد  \\:D/
پس معلوم شد KDE با سیستمم قهر نیست.
خب فایل ها هم که درست دانلود شدن و توی ویرچوال باکس هم بدون مشکل کار می کنن.
پس دوحالت داره. یا نه. یک حالت؟؟ چوم.  ;D
یکی اینکه پس معلوم میشه مشکل از بوتیبل شدن روی فلشه. و از اونجایی که هر دو اوبونتو هستن ممکنه به این خاطر باشه. البته غیر از کوبونتو و نئون، من 5 تا اوبونتوی دیگه هم روی فلش دارم. خخخ ( اوبونتو-اوبونتوگنوم-لوبونتو-زوبونتو-المنتری ) اونا هیچ مشکلی ندارن
فردا دلم رو میزنم به دریا. میام همین کوبونتو رو نصب می کنم. ولی دل کندن از xFce راحت نیست  ](*,)
شایدم توی همین زوبونتو KDE-full نصب کردم. بدرک ضرر.  ;D
فردا فلشم رو با یه سیستم دیگه هم تست میکنم ببینم چجوریه.