انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: استفاده از GPU در Kali (حل شد.)  (دفعات بازدید: 4969 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 321
    • سیستم مدیریت محتوا گیلان ( بزودی )
استفاده از GPU در Kali (حل شد.)
« : 06 امرداد 1393، 03:13 ب‌ظ »
سلام دوستان

همانطور که می دانید GPU بسیار سریعتر و قویتر از CPU در پردازش هست و قابل مقایسه نیست.  \\:D/

سوالات:
1- میزان حافظه کارت گرافیکم را چطور بفهمم؟
2- چطور می تونم بفهمم که Kali چقدر از GPU من را استفاده می کند؟

من HP ProBook 4540s دارم که 2 گرافیک دارد.

3- آیا می توانم هر 2 گرافیک را برای پردازش همزمان استفاده کنم؟ چطوری؟

ممنون

در آخر یه زحمت لطفا به تاپیک http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,96802.0.html هم پاسخ بدهید، چون هنوز گیرم.  :oops:

باز هم ممنون
« آخرین ویرایش: 10 امرداد 1393، 03:35 ب‌ظ توسط ﴿ AliReaza ﴾ »

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
پاسخ : استفاده از GPU در Kali
« پاسخ #1 : 08 امرداد 1393، 01:31 ق‌ظ »
سلام دوستان

کسی نیست بتونه راهنمایی کنه؟

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
« پاسخ #2 : 08 امرداد 1393، 08:03 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز برای این کار اول باید کارت گرافیکت رو نصب کنی که روش ساده ای داره و زیر برات میزارمش

### install bumblebee and debian backport

# Backports repository
deb http://ftp.debian.org/debian wheezy-backports main contrib non-free

apt-get update

apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia primus

sudo adduser $USER bumblebee

برای استفاده از جی پی یو مثلا برای مورد استفاده قرار دادن aircrack باید موقع کامپایل یا نصبش ورژن جی پی یو شو نصب کنی

طبق این راهنما برو ولی خیلی دقت کن چونن من یه بار این کارو کردم  پرید کلا

ولی در کل این راهنمای خوبیه

http://www.blackmoreops.com/2014/03/13/install-nvidia-driver-kernel-module-cuda-and-pyrit-kali-linux/

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4866
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 09 امرداد 1393، 12:20 ق‌ظ »
همانطور که می دانید GPU بسیار سریعتر و قویتر از CPU در پردازش هست و قابل مقایسه نیست.  \\:D/
خیر. بستگی به کاری که می‌خواید انجام بدید داره و نمی‌تونید به طور کلی بگید که GPU قوی‌تر از CPU هستش.

برای استفاده از GPU، باید برنامه شما قابلیت استفاده از اون رو داشته باشه و اینطوری نیست که یک برنامه‌ای نصب کنید و اون مستقیم از GPU شما استفاده کنه.

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 امرداد 1393، 10:50 ب‌ظ »
سلام دوستان ببخشید بابت تاخیر

سلام دوست عزیز برای این کار اول باید کارت گرافیکت رو نصب کنی که روش ساده ای داره و زیر برات میزارمش

### install bumblebee and debian backport

# Backports repository
deb http://ftp.debian.org/debian wheezy-backports main contrib non-free

apt-get update

apt-get install bumblebee bumblebee-nvidia primus

sudo adduser $USER bumblebee

برای استفاده از جی پی یو مثلا برای مورد استفاده قرار دادن aircrack باید موقع کامپایل یا نصبش ورژن جی پی یو شو نصب کنی

طبق این راهنما برو ولی خیلی دقت کن چونن من یه بار این کارو کردم  پرید کلا

ولی در کل این راهنمای خوبیه

http://www.blackmoreops.com/2014/03/13/install-nvidia-driver-kernel-module-cuda-and-pyrit-kali-linux/

ممنون دوست عزیز.

ولی من Kali را به صورت Live اجرا می کنم و باید هر دفعه Config را انجام بدم؟ از کجا باید بفهمم که کدام برنامه برای GPU هست؟

سیستم من گرافیک ATI هست و در حال حاضر fglrx نصب هست.

اگر به نصب bumblebee هم نیاز هست، بگین تا نصب کنم!!!!

---------------------------------------------------------------
خیر. بستگی به کاری که می‌خواید انجام بدید داره و نمی‌تونید به طور کلی بگید که GPU قوی‌تر از CPU هستش.

برای استفاده از GPU، باید برنامه شما قابلیت استفاده از اون رو داشته باشه و اینطوری نیست که یک برنامه‌ای نصب کنید و اون مستقیم از GPU شما استفاده کنه.

خیلی ممنون دوست عزیز

در حال حاضر آخرین نسخه Kali را همین امروز گرفتم، ولی از کجا باید بفهمم که در Kali کدام برنامه از GPU استفاده می کنه، و کدام CPU ؟؟؟؟

راستی دوستان این نکته را هم در نظر بگیرید که من Kali را به صورت Live اجرا می کنم.

باتشکر

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 09 امرداد 1393، 11:02 ب‌ظ »
از کجا باید بفهمم که در Kali کدام برنامه از GPU استفاده می کنه، و کدام CPU ؟؟؟؟
توی اینترنت بگردید و ببینید برنامه‌ای که لازم دارید از GPU استفاده می‌کنه یا نه.

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 امرداد 1393، 12:35 ق‌ظ »
اگر از کالی لایو استفاده میکنی که هر بار ریستارت میکنی باید تمام تنظیماتت از نو فعال بشه 

اگر کارت گرافیکت ati هستش یکم کارت مشکل ساز میشه چون اگر چه ati نسخه اپن سورس درایور هاشو داده اما عملا خیلی موارد بد نصب میشه و مثل انویدیا نیست  من از وقتی کارت گرافیک انویدیا دارم لذت کارت گرافیک رو در لینوکس دارم میچشم کارت گرافیک های رادئون یکم بد نصبه

اما استفاده از جی پی یو همون طوری که دوست عزیزمون گفت باید خود نرم افزار قابلیت این کارو داشته باشه شما به طور معمول نیاز به استفاده از جی پی یو نداری من حدس زدم مشکلت در استفاده از aircrack باید باشه برای همین اون راهنما رو گفتم

مشخص کن که برای چه کاری میخوای استفاده کنی تا راهنماییت کنم

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 10 امرداد 1393، 01:51 ق‌ظ »
از کجا باید بفهمم که در Kali کدام برنامه از GPU استفاده می کنه، و کدام CPU ؟؟؟؟
توی اینترنت بگردید و ببینید برنامه‌ای که لازم دارید از GPU استفاده می‌کنه یا نه.

ممنون

اگر از کالی لایو استفاده میکنی که هر بار ریستارت میکنی باید تمام تنظیماتت از نو فعال بشه 

اگر کارت گرافیکت ati هستش یکم کارت مشکل ساز میشه چون اگر چه ati نسخه اپن سورس درایور هاشو داده اما عملا خیلی موارد بد نصب میشه و مثل انویدیا نیست  من از وقتی کارت گرافیک انویدیا دارم لذت کارت گرافیک رو در لینوکس دارم میچشم کارت گرافیک های رادئون یکم بد نصبه

اما استفاده از جی پی یو همون طوری که دوست عزیزمون گفت باید خود نرم افزار قابلیت این کارو داشته باشه شما به طور معمول نیاز به استفاده از جی پی یو نداری من حدس زدم مشکلت در استفاده از aircrack باید باشه برای همین اون راهنما رو گفتم

مشخص کن که برای چه کاری میخوای استفاده کنی تا راهنماییت کنم

من تا به الان با ati مشکلی نداشتم. به غیر از اینکه برای اعمال بعضی تغییرات باید سیستم را restart کنم. که نصب هم شاملش میشه.

پس یا باید Kali را نصب کنم یا سیستمم را عوض کنم. ( نصب Kali خیلی بهتره )

در مورد استفاده: تو اینترنت خیلی تحقیق کردم و دیدم که مثلا با CPU core-i7 برای crack کردن رمز در ثانیه حدود 5000 رمز را می تونستند امتحان کنند. اما با یک گرافیک خوب و قوی تونست بیش از 100000 رمز در ثانیه را امتحان کنند. ( یه فیلم بود که به گرافیک اشاره کرده بود، ولی لینکش نتونستم پیدا کنم. پیدا کنم حتما میذارم. )

من بیشتر تو کار امنیت و نفوذ هستم و نیاز شدیدی به cracker خوب دارم. اما اکثرا روی سیستم من خوب کار نمی کنند ( در بهترین حالت 2000 رمز در ثانیه ). طبق تحقیقاتم تنها راه، استفاده از یک GPU قوی هست.
می خوام اول به یک نتیجه درست در مورد GPU برسم. بعد برم سراغ یک کارت گرافیک خوب برای HP Probook 4540s.

حالا به نظر شما من باید چکار کنم؟

1- دنبال یه سیستم با CPU قوی باشم؟ چرا؟
2- دنبال یه سیستم با GPU قوی باشم؟ چرا؟

یک برنامه خوب برای crack پیدا کردم که با GPU و CPU خوب کار می کنند، اسمش هم Hashcat هست. ولی هنوز باهاش کار نکردم.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #8 : 10 امرداد 1393، 02:28 ق‌ظ »
من بیشتر تو کار امنیت و نفوذ هستم و نیاز شدیدی به cracker خوب دارم.
خیلی ربطی به موضوع نداره، ولی افرادی که از ابزار موجود استفاده می‌کنند تا مثلا یک رمز رو crack بکنند یا از اسکریپت‌های آماده برای نفوذ به یک سایت استفاده می‌کنند، عموما Script kiddie می‌نامند و کارشون ربط خاصی به تخصص امنیت نداره. شاید در اون لحظه حس خوش‌آیندی داشته باشه، ولی نه درآمد خوبی داره، نه آینده‌ای داره، و کارشون جرم هم محسوب می‌شه. به نظر شخصی من، تنها تلف کردن وقت هست.

در طرف مقابل، افرادی که واقعا در زمینه امنیت کار می‌کنند، درآمد بسیار خوبی دارند، کارشون مورد احترام هست و همیشه براشون کار هست. اگر واقعا به امنیت علاقه‌مند هستید، این کتاب می‌تونه شروع خوبی باشه: لینک

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 10 امرداد 1393، 04:06 ق‌ظ »
من بیشتر تو کار امنیت و نفوذ هستم و نیاز شدیدی به cracker خوب دارم.
خیلی ربطی به موضوع نداره، ولی افرادی که از ابزار موجود استفاده می‌کنند تا مثلا یک رمز رو crack بکنند یا از اسکریپت‌های آماده برای نفوذ به یک سایت استفاده می‌کنند، عموما Script kiddie می‌نامند و کارشون ربط خاصی به تخصص امنیت نداره. شاید در اون لحظه حس خوش‌آیندی داشته باشه، ولی نه درآمد خوبی داره، نه آینده‌ای داره، و کارشون جرم هم محسوب می‌شه. به نظر شخصی من، تنها تلف کردن وقت هست.

در طرف مقابل، افرادی که واقعا در زمینه امنیت کار می‌کنند، درآمد بسیار خوبی دارند، کارشون مورد احترام هست و همیشه براشون کار هست. اگر واقعا به امنیت علاقه‌مند هستید، این کتاب می‌تونه شروع خوبی باشه: لینک

چرا ربطی نداره؟ تمام cracker ها یک کار انجام میدن. اما با روشهای مختلف که اگه قدرت سیستم خوب باشه سریعتر به نتیجه می رسیم و نکته اینجاست " زمان "

در شرکتی که کار می کنم در اصل برنامه نویسی و امنیت و نفوذ کار می کنم.

در حال حاضر یک سرور در شرکت داریم که دارای 4 عدد cpu Intel Core i7-2600 @ 3.40GHz و Ram 24 GB می باشد. ( و از نظر هزینه هم واقعا برامون سنگین بود. )

اما از نظر سرعت crack کردن ما را راضی نمی کند و کند هست.

http://www.niksystem.com/index.php?option=com_content&view=article&id=120&Itemid=39

در اینجا به صورت خلاصه تفاوت سرعت CPU و GPU را بیان کرده.

قصد جسارت به شما را ندارم. اما فکر نکنم crack کردن یا استفاده از برنامه های نفوذ جرم باشه. اینکه چطوری از این برنامه ها استفاده کنی مهمه که می تونه شما را به یک شخص خوب یا یک مجرم تبدیل کنه.
و این کار وقت تلف کردن نیست، اگر شما یک دستگاه اختراع کنی تا آزمایشش نکنی نمی تونی مطمئن باشی که درست کار می کنه یا نه!! و نفوذ هم نوعی آزمایش هست تا مطمئن بشید که دستگاه شما به هر دلیلی دچار مشکل نشه.

همین لینوکس که از ویندوز امنتر هست روش کلی وقت گذاشته شده تا امنتر باشه. و اگر این وقت گذاشت ها و نفوذ ها نبود الان شما نمی تونستید به لینوکس بگید که از ویندوز امنتر هست.

یا اصلا نصب سیستم عامل که براش وقت میذارید. اگر براتوش کارهای بعدش ارزش نداشت وقت میذاشتید؟ ( کارهایی مثل بازی و پخش فیلم و .... ) نفوذ و crack و ... هم برای خودشون ارزش دارند و تلف کردن وقت نیستند.

افرادی هم که در زمینه امنیت کار می کنند حتما نباید درآمد بسیار خوبی داشته باشند. ولی حتما کارشون مورد احترام هست. از لینکی که معرفی کردید ممنون.

( لطفا نظر شخصی خودتون رو فقط در جاهایی که مطمئن هستید بیان کنید. )
راستی قصد هیچگونه جسارت و بی احترامی را ندارم و نخواهم داشت، و در صورتی که باعث ناراحتی شما شدم پوزش می خوام.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #10 : 10 امرداد 1393، 05:13 ق‌ظ »
( لطفا نظر شخصی خودتون رو فقط در جاهایی که مطمئن هستید بیان کنید. )
نظر شخصی من نبود :) اینجا می‌تونید در موردش بخونید: لینک

همین لینوکس که از ویندوز امنتر هست روش کلی وقت گذاشته شده تا امنتر باشه.
مسلما، ولی بصورت آکادمیک :) Script-kiddieها هیچ نقشی در امنیت اون نداشتند. اگر در مورد امنیت نرم‌افزار علاقه‌مند هستید، در مورد Software Testing بخصوص Structural Testing بخونید. این کتابی هست که در این زمینه پیشنهاد می‌کنم و نسبت به کتاب‌های دیگه‌ای که در این زمینه خوندم بیشتر دوست داشتم: لینک

در هر صورت شما در مورد کارهایی که دوست دارید انجام بدید مختارید، من تنها نگاه جامعه آکادمیک و گروهی که در پیشرفت علم تاثیرگذارند رو به Script-kiddieها گفتم و بیان کردم که چطوری می‌شه بجای Script-kiddie بودن، به صورت حرفه‌ای در زمینه امنیت فعالیت کرد.

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 10 امرداد 1393، 01:12 ب‌ظ »
من هم تا حدی در امنیت کار می کنم بیشتر البته در سمت وب اپلیکیشن  اگر برای حملات brute force نیازش دارید باید نوع کاری که میخوای رو انجام بدی هم بگی
در هر صورت ...

نگاه gpu , cpu  که داری اشتباهه  چون اولا که شما خیلی از رم رو برای استفاده در حالت زنده یا live  مصرف می کردی و اگر شغلت همینه بهتره به فکر استفاده از کلاسترینگ باشی و در کل این کرکینگ یکی از موارد  خیلی کوچک بحث هکینگه نه تست نفوذ که خیلی راه خوبی نیست چون هم منابع زیادی رو طلب می کنه و هم این که زمان زیادی رو نیاز داره

در هر حال

کاری که میخوای به نظرم

دبیان رو نصب کن در حالت تکست مود یا یه جی یو آی کم مصرف و ساده و برنامه کرکرت رو هم نصب کن برنامه های غیر ضروریت رو هم نیاز به نصب نداری و حالا تو این حالت میتونی خیلی خروجی بهتری بگیری

موفق باشی

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 10 امرداد 1393، 03:07 ب‌ظ »
دوستان ممنون

نمی دونم چرا وقتی کلمات "امنیت" و "نفوذ" در این انجمن استفاده میشه، کله تاپیک منحرف میشه؟؟؟؟

در کل به جوابی که می خواستم رسیدم.

" باید از برنامه هایی استفاده کنم که برای GPU هستند. "

باتشکر