انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با kubuntu 9.04  (دفعات بازدید: 2646 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dante 0747

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
مشکل با kubuntu 9.04
« : 14 اردیبهشت 1388، 10:07 ب‌ظ »
با سلام خدمت تمام دوستان.
من تا چند وقت پیش KDE) openSUSE 10.2) داشتم که بر روی یک دی وی دی (و به صورت غیر Live) بود و پس از نصب هیچ کدام از deviceها را نمی شناخت و درایور تمام آنها را باید خودم نصب میکردم (از جمله مودم). با این حال خیلی ازش راضی بودم و تقریبا باهاش مشکلی نداشتم و مدتها بر روی سیستمم نصب بود. اما تصمیم گرفتم openSUSE 11.1 نصب کنم (Live KDE). اما پس از نصب حس کردم که خیلی از Package هایی که در نسخه غیر Live بود در این نسخه نیست. خلاصه بعد از کلی درد سر از شرش خلاص شدم و بعد تصمیم گرفتم kubuntu 9.04 را نصب کنم. اول به صورت Live باهاش اومدم بالا و بعد نصبش کردم. باز هم دیدم که در قسمت Add/Remove پکیج ها کامل نیستند. مثلا در openSUSE 10.2 برای اتصال به اینترنت با استفاده از دی وی دی openSUSE 10.2 به قسمت Software Management می رفتم و kppp را نصب میکردم. اما با سی دی kubuntu وقتی به قسمت Add\Remove میرم , هیچ پکیج اضافی وجود ندارد. مثلا اگر بخواهم WvDial را نصب کنم باید چی کار کنم...؟ و یا اگر بخواهم به زبان ++Cبرنامه نویسی کنم چی؟ در صورتی که من این مشکلها را در openSUSE 10.2 نداشتم....
آیا این مشکل به خاطر Live بودن سی دی هست ؟ (منظورم اینه که در نسخه های غیر Live این مشکل وجود نداره؟)
« آخرین ویرایش: 14 اردیبهشت 1388، 10:10 ب‌ظ توسط Dante 0747 »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: مشکل با kubuntu 9.04
« پاسخ #1 : 14 اردیبهشت 1388، 11:54 ب‌ظ »
سلام عزیز خوش اومدی اولا تو اوپن سوزه 11.1 میزان پکیجها بالا رفته نه پایین  :)

مورد دوم هم بدین شکل هست که در دیسک استاندارد کوبونتو 9.04 که یک CD هست بله میزان پکیجهای موجود کمه و در نسخه DVD کوبی بسیار بیشتره اما دو هر دو حالت پیشنهاد نصب پکیجها از طریق اینترنت هست
نیاز به اینترنت در این خونواده بیشتره و در اوپن سوزه کمتر مثلا اون پکیج KPPP در دیسک DVD اوپن سوزه 11.1 موجوده و بسیاری چیزاهای دیگه برای برنامه نویسی و یا سرور و یا دسکتاپهای مختلف همه یک جا ولی نه تو نسخه CD لایو اوپن سوزه بلکه DVD

در عین حال برای خانواده اوبونتو از جمله کوبنتوی نازنین  ;) دیسکهای تکمیلی منتشر و در فروشگاهها ارائه خواهند شد تا نیاز به اینترنت برای نصب نرم افزار ها و .. کمتر بشه

موفق باشی

آفلاین azimi_nash

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
« پاسخ #2 : 30 اردیبهشت 1388، 05:55 ب‌ظ »
سلا م  . 
من  از وقتی  ubuntu 9.04   چه  Desktop  چه  Alternate  ( که فرقشون رو  هم نمیدونم )  نصب  کردم   . بعد  از  یکی  دوبار  ریست کردن  یا خاموش  و روشن شدن سیستم . کانکشن eth   wire   از بین میره  و  به جاش آیکن شبیه  wire less  میاد . حتی دستی  کانکشن ساختم (نشد ) . و  این اواخر گفتم شاید با  چیپ ست  مادربوردم  مشکل داره  . یه کارت شبکه D-link  هم  گذاشتم  رو سیستم  که بازم نشد . با دستور ifconfig  به  این نتیجه رسیدم که  کارت شبکه خود به خود IP/v6  میگیره .  لطف کنید منو راهنمایی کنید .   ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #3 : 30 اردیبهشت 1388، 09:45 ب‌ظ »
سلا م  . 
من  از وقتی  ubuntu 9.04   چه  Desktop  چه  Alternate  ( که فرقشون رو  هم نمیدونم )  نصب  کردم   . بعد  از  یکی  دوبار  ریست کردن  یا خاموش  و روشن شدن سیستم . کانکشن eth   wire   از بین میره  و  به جاش آیکن شبیه  wire less  میاد . حتی دستی  کانکشن ساختم (نشد ) . و  این اواخر گفتم شاید با  چیپ ست  مادربوردم  مشکل داره  . یه کارت شبکه D-link  هم  گذاشتم  رو سیستم  که بازم نشد . با دستور ifconfig  به  این نتیجه رسیدم که  کارت شبکه خود به خود IP/v6  میگیره .  لطف کنید منو راهنمایی کنید .   ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

ipv6 رو غیر فعال کنید , ببینید مشکل حل میشه یا نه !

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,4067.0.html

آفلاین hosam

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
« پاسخ #4 : 31 اردیبهشت 1388، 08:53 ق‌ظ »
با سلام

من هم بعد از نصب اوبونتو 9.04  و دادن ip به کارت شبکه
میخواستم vpn بزنم که دیدم گزینه ADD غیر فعاله
امیدوارم راه حلی داشته باشه(فک میکنم باز network manager  مشکل داره)

آفلاین azimi_nash

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 31 اردیبهشت 1388، 04:10 ب‌ظ »
سلا م  . 

این کارو کردم  .
ولی مشکل من هنوز حل نشده .   ](*,) :'( :'( ???

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #6 : 31 اردیبهشت 1388، 07:19 ب‌ظ »
با سلام

من هم بعد از نصب اوبونتو 9.04  و دادن ip به کارت شبکه
میخواستم vpn بزنم که دیدم گزینه ADD غیر فعاله
امیدوارم راه حلی داشته باشه(فک میکنم باز network manager  مشکل داره)

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7263.msg69956.html#msg69956
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7898.0.html
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,6494.msg73941.html#msg73941

آفلاین sudotux

• *
پاسخ به: پاسخ به: مشکل با kubuntu 9.04
« پاسخ #7 : 31 اردیبهشت 1388، 07:22 ب‌ظ »
سلا م  . 

این کارو کردم  .
ولی مشکل من هنوز حل نشده .   ](*,) :'( :'( ???

برنامه wicd رو تست کن.

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7660.0.html

آفلاین azimi_nash

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 01 خرداد 1388، 01:10 ق‌ظ »
آقا خیلی  ممنون   .   راه افتاد  .   :oops: :oops: :oops: :oops:
 \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/
خدا خیرت  بده  سبب خیر  شدی .

آفلاین Dante 0747

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 07 خرداد 1388، 12:25 ب‌ظ »
با سلام خدمت دوستان.
من که دیگه دارم از دست این9.04   kubuntu دیوونه میشم ](*,). با کلی مصیبت تونستم DVD اش را پیدا کنم. خیلی باهاش مشکل دارم. در صورتی که هیچ یک از این مشکلات رو با openSUSE 10.2 و یا fedora نداشتم. اولین مشکلم اینه که مودمم نصب نمیشه. مودمم conexant hcf است و درایورش را از سایت linuxant دانلود کردم و همه راهنمایی های این سایت و سایتهای دیگه را خوندم اما نصب نمیشه. این فقط مربوط به مودم نیست. کلا هیچ پکیج .deb ای نصب نمیشه. مثلا wine 1.1.22 را دانلود کردم اما اون هم همین مشکل را داره. در ضمن پکیج های موجود در DVD هم خیلی ناقصه . حتی 4 تا theme اضافی نداره. من از سایت kde-look.org چند تا theme دانلود کردم اما هیچ کدوم نصب نشد....
Amarok هم که هیچ چیز را اجرا نمیکنه حتی mp3.
تنها چیزی که تونستم نصب کنم درایور پرینترم و NetBeans 6.1 بود.
لطفا اگه میشه راهنمایی کنید. اگه راهی هم نداره برم سراغ  openSUSE که تقریبا نزدیک 2 سال داشتم باهاش کار میکردم و هیچ کدوم از این مشکلات را باهاش نداشتم. :'(
« آخرین ویرایش: 09 خرداد 1388، 05:05 ب‌ظ توسط Dante 0747 »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: پاسخ به: مشکل با kubuntu 9.04
« پاسخ #10 : 07 خرداد 1388، 02:57 ب‌ظ »
با سلام خدمت دوستان.
من که دیگه دارم از دست این9.04   kubuntu دیوونه میشم ](*,). با کلی مصیبت تونستم DVD اش را پیدا کنم. خیلی باهاش مشکل دارم. در صورتی که هیچ یک از این مشکلات رو با openSUSE 10.2 و یا fedora نداشتم. اولین مشکلم اینه که مودمم نصب نمیشه. مودمم conexant hcf است و درایورش را از سایت linuxant دانلود کردم و همه راهنمایی های این سایت و سایتهای دیگه را خوندم اما نصب نمیشه. این فقط مربوط به مودم نیست. کلا هیچ پکیج .deb ای نصب نمیشه. مثلا wine 1.1.22 را دانلود کردم اما اون هم همین مشکل را داره. در ضمن پکیج های موجود در DVD هم خیلی ناقصه . حتی 4 تا theme اضافی نداره. من از سایت kde-look.org چند تا theme دانلود کردم اما هیچ کدوم نصب نشد....
Amrok هم که هیچ چیز را اجرا نمیکنه حتی mp3.
تنها چیزی که تونستم نصب کنم درایور پرینترم و NetBeans 6.1 بود.
لطفا اگه میشه راهنمایی کنید. اگه راهی هم نداره برم سراغ  openSUSE که تقریبا نزدیک 2 سال داشتم باهاش کار میکردم و هیچ کدوم از این مشکلات را باهاش نداشتم. :'(

سرچ کن تو خانواده اوبونتو از جمله کوبونتو انواع چیزها نصب میشه بسادگی ساده ترین روند نصب رو داره در مورد مودم هم همچنین همه بارها گفته شده راستی دو پکیج باید از سایت لینوکسانت بگیری یکی برای السا و یکی خوده درایور که متناسب با هسته کوبونتوی تو باید باشه نسخه هسته رو نیز با این دستور  uname -r میبینی و همینطور در بقیه موارد مثل کدهای مولتی مدیا و .... پس گزینه جستجو بالای صفحه

موفق باشی

آفلاین Dante 0747

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 09 خرداد 1388، 05:06 ب‌ظ »
 ;D :D ;D :D :) ;)مشکلم با مودم حل شد...