انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشكل نصب لينوكس  (دفعات بازدید: 878 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین s_mehrabi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
مشكل نصب لينوكس
« : 20 امرداد 1393، 12:06 ق‌ظ »
سلام.
من براي نصب لينوكس در كنار ويندوز يك درايو پارتيشن بندي كردم و لينوكس رو از روي فلش نصب كردم.حالا براي وارد شدن به لينوكس فلش لازم است.چطور بدون فلش وارد لينوكس شوم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشكل نصب لينوكس
« پاسخ #1 : 20 امرداد 1393، 12:21 ق‌ظ »
لینوکس رو که نصب نکردی مطمئناً، چون لینوکس رو نمی‌شه رو پارتیشن نصب کرد، سیستم‌عامل که نیست!  شما می‌خواستی یه توزیع از سیستم‌عامل گنو/لینوکس رو نصب کنی که موفّق نشدی! وقتی یه توزیع گنو/لینوکس رو نصب می‌کنی، یه برنامه‌ی بارکننده‌ی راه‌اندازی به همراهشه به اسم گراب که معمولاً همون موقع نصب ازت می‌پرسه کجا نصبش کنی. این رو باید روی خود دیسک (و نه پارتیشن) نصبش کنی. اگه این رو درست نصب کنی، موقع راه‌اندازی رایانه ازت می‌پرسه که می‌خوای وارد کدوم سیستم‌عاملی که روی این رایانه نصب شده بشی، که در مورد شما می‌شه ویندوز و گنو/لینوکس! به فلش هم احتیاجی نیست!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #2 : 20 امرداد 1393، 12:32 ق‌ظ »
سلام.
من براي نصب لينوكس در كنار ويندوز يك درايو پارتيشن بندي كردم و لينوكس رو از روي فلش نصب كردم.حالا براي وارد شدن به لينوكس فلش لازم است.چطور بدون فلش وارد لينوكس شوم؟
سلام
خوش اومدید به انجمن
شما اول از همه توضیح بدید که دقیقا چطوری نصب کردید تا بچه ها ببینند کجا اشتباه کردید

لینوکس رو که نصب نکردی مطمئناً، چون لینوکس رو نمی‌شه رو پارتیشن نصب کرد، سیستم‌عامل که نیست!  شما می‌خواستی یه توزیع از سیستم‌عامل گنو/لینوکس رو نصب کنی که موفّق نشدی! وقتی یه توزیع گنو/لینوکس رو نصب می‌کنی، یه برنامه‌ی بارکننده‌ی راه‌اندازی به همراهشه به اسم گراب که معمولاً همون موقع نصب ازت می‌پرسه کجا نصبش کنی. این رو باید روی خود دیسک (و نه پارتیشن) نصبش کنی. اگه این رو درست نصب کنی، موقع راه‌اندازی رایانه ازت می‌پرسه که می‌خوای وارد کدوم سیستم‌عاملی که روی این رایانه نصب شده بشی، که در مورد شما می‌شه ویندوز و گنو/لینوکس! به فلش هم احتیاجی نیست!
خخخ
آقای بهزادی ، شما هم شدید مثل ریچارد خان  ;D
بابا بذارید اول این دوستمون یکمی آشنا بشن با این سیستم عامل ، بعد توضیح بدید که تفاوت گنو/لینوکس با لینوکس چیه  :)
من خودم تازه که اومده بودم فرق گنو با گنوم رو نمیدونستم
فکر کنم الان یکم زود باشه ( البته نظر شما برای من ارزشمنده که نمیخوایید کسی از بدو ورود ، تعریف ها رو اشتباه یاد بگیره)
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1393، 12:46 ق‌ظ توسط Minion »
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین s_mehrabi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
پاسخ : مشكل نصب لينوكس (حل شد)
« پاسخ #3 : 11 اردیبهشت 1394، 07:30 ب‌ظ »
سلام.
سلام
خوش اومدید به انجمن
شما اول از همه توضیح بدید که دقیقا چطوری نصب کردید تا بچه ها ببینند کجا اشتباه کردید

خخخ
آقای بهزادی ، شما هم شدید مثل ریچارد خان  ;D
بابا بذارید اول این دوستمون یکمی آشنا بشن با این سیستم عامل ، بعد توضیح بدید که تفاوت گنو/لینوکس با لینوکس چیه  :)
من خودم تازه که اومده بودم فرق گنو با گنوم رو نمیدونستم
فکر کنم الان یکم زود باشه ( البته نظر شما برای من ارزشمنده که نمیخوایید کسی از بدو ورود ، تعریف ها رو اشتباه یاد بگیره)

آفلاین Phoenix 13

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #4 : 12 اردیبهشت 1394، 02:20 ق‌ظ »
راهنمای نصب رو از اینجا مطالعه کنیدکاملا توضیح داده
http://linuxseason.ir/7566/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-%DB%B1%DB%B4-%DB%B0%DB%B4-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%A9.html
البته در حالت اول اگه Install ubuntu رو به جای Try ubuntu بزنید راحت تر کارتون پیش میره ولی در کل زیاد فرقی نمیکنه
موفق باشید