انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: همچنان مشكلات مودمي HSF (هيچ وقت تمومي نداره)  (دفعات بازدید: 2024 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین UnDocumented

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
بعضي وقتها علاقه زيادي به يه چيزهايي كار دست آدم ميده مثل من كه اول به لينوكس و بعد به راه‌اندازي سخت‌افزارها و سرويسهاي اون علاقه‌مند شدم كه البته بيشتر هم براي يادگيري بود.

طرح مسئله :
به هر حال يه مودم HSF و Ubuntu 8.04.1 i386 با كرنل 2.6 خودش رو دارم و درايور Alsa 1.0.20.0-1.noarch رو نصب كردم ديگه صدا ندارم (فعلا بي‌خيال) ، بعدش درايور مودم ورژن hsfmodem-7.68.00.09oem رو نصب كردم و حالا با راهنمايي
http://wiki.ubuntu-ir.org/DialupModemHowto
اكانتهاي خودم رو با PPPConfig ساختم، آيكون Network Monitor رو هم اضافه كردم و ... ولي
1) نميدونم سرعت كانكت چقدر هست
2) مدت زمان ارتباط به اينترنت چقدر هست
اگر بخام با wvdial هم اكانت بسازم كه يه دونه بيشتر بهم نميده. خوبي ويندوز تو اين حالت اينه كه User Friendly هستش و ليست كانكشن رو بهت نشون ميده ولي امان از لينوكس.

طرح درخواست :
در آخر هم قصد ارتقا به نسخه 8.10 رو دارم و اگر طبق روش كرك شده عمل كنم ميتونم مودم رو راه بندازم؟ در ضمن براي دانلود برنامه‌هاي گفته شده رفتم ولي ديگه اون ورژن از برنامه‌ها نيستن، ميخاستم ببينم با اين اوصاف امكان راه‌اندازي هست يا برم دنبال يه كار ديگه؟
صدا رو چيكار كنم؟

اميدوارم پايدار باشيد و مثل من نشيد

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
wvdial که زمان اتصال رو بهتون می ده !

system monitor هم سرعت نموداری مودم رو هم بهتون می ده با کلی جزپیات !

سرعت مودم می مونه که تو فروم بگردی حتما پیداش میکنی الان یادم نیست !

آفلاین UnDocumented

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
wvdial که زمان اتصال رو بهتون می ده !

system monitor هم سرعت نموداری مودم رو هم بهتون می ده با کلی جزپیات !

سرعت مودم می مونه که تو فروم بگردی حتما پیداش میکنی الان یادم نیست !

ممنون از جواب سريعي كه ارسال كرديد ولي مشكل صدا و بعدش طرح ارتقا به نسخه 8.10 و استفاده از مودم مونده

آفلاین آیدین غریب‌نواز

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • فکر آزاد، دنیای آزاد
    • کلبهٔ آیدین در دنیای مجازی
پاسخ به: مشکل با صدا
« پاسخ #3 : 06 خرداد 1388، 08:33 ب‌ظ »
در مورد کارت صدا:

من قبلا در توزیع دبیان چنین درایوری را نصب کرده بودم.

ظاهرا درایورهای HSF درایور کارت صوتی را replace می‌کنند. به  این دلیل که اصولا باید از طریق چیپ‌ست پل جنوبی (که کارت صوتی را هم کنترل می‌کند) با این مودم‌ها ارتباط برقرار کرد.

در جایی مثل /lib/modules/2.6.26-1-686/kernel/ به دنبال درایور کارت صوتی خود بگردید. احتمالا با یک چنین چیزی برخورد خواهید کرد:

snd_hda_intel.ko-REPLACED-BY-HSF

عبارت REPLACED-BY-HSF را از انتهای آن بردارید، مدول کارت صوتی را load کنید. مثلا:

sudo modprobe snd_hda_intel

و alsaconf را اجرا کنید.

توجه داشته باشید که اسم مدول‌ها و ... در این نوشته فقط به عنوان مثال ذکر شده‌اند و اسامی دقیقی نیستند. مدول‌های مربوط به کارت صوتی خودتان را پیدا کنید.

این روش برای من، و در مورد دبیان جواب داد.

آفلاین hogat

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
من تو فدورا مشکل صدا رو با تغییر دادن یوزر و بسته های نصب حل شد اول آلسا رو نصب بعد ری استارت بعد مدم و بعد ری استارت
برا من حل شد اما الان رو اوبنتو 8.10 مشکل دارم نمیدونم چکار کنم