انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: یک سوال(مشکل؟!) کوچک درباره مودم ها  (دفعات بازدید: 1659 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
یک سوال(مشکل؟!) کوچک درباره مودم ها
« : 03 شهریور 1393، 05:40 ب‌ظ »
سلام.
من خییییلی (یه سال؟!) با این لپ تاپ و اوبونتو و مودم و tp-link و گوگل و......  سر و کله زدم ولی اصلا تاثیر نداشت.
ماجرا اینه که اوبونتو رو لپ تاپ من عین آدم وصل نمیشه به اینترنت. اوایل فکر میکردم مشکل از لپ تاپ یا از اوبونتو باشه. ولی الان به دلایلی به مودم مظنون شدم... خوب مهم نیست بریم سر اصل مطلب.
-------------------------------------------------------------------
سوال من اینه که ممکنه مودمی کامپیوتر های دارای گنو/لینوکس رو بلاک کنه؟ یا از اوبونتو پشتیبانی نکنه؟ کلا یجوری لج کنه؟

اگه اطلاعاتی میخواید بگید من بگم بهتون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : یک سوال(مشکل؟!) کوچک درباره مودم ها
« پاسخ #1 : 03 شهریور 1393، 08:18 ب‌ظ »
مدل دقیق مودم؟ با چه رابطی بهش وصل می‌شی؟ نگارش اوبونتو؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 شهریور 1393، 08:50 ب‌ظ »
نگارش اوبونتو      -  رابط (منظورتون   d.eهستش دیگه؟یا منظور دیگه ای دارید؟)- مدل مودم
td-w8151n-                                     -unity-                         -14.04                   

با wlan بهش وصل میشم و دلیل شک کردنم به مودم این بود که یک مودم d-link  از فاصله ۵-۱۰ متری وصل شد (البته بخاطر کمبود سیگنال ناشی از فاصله بعضی اوقات قطع و وصل میشد) و کلا هر گونه شکم در باره سلامت اوبونتو و سیستم برطرف شد همچنین بقیه دلیل ها:
۱-یک مدت مدیدی من گوشیم رو مبدل به انتن میکردم و از مک  آدرس اون استفاده میشد و وقتی مک آدرس سیستم رو وارد کردم برای بار اول وصل شد ولی یک بار که قطع و وصل شد (برای ری استارت بود فکر کنم) دیگه وصل نشد! انگار که یه اطلاعاتی  به دست اورده باشه که این یارو اوبونتو داره!‌باید محدود شه!

۲- مودم قبلیمان هم ساخت این شرکت بود . و با اوبونتوی ۱۳.۰۴ مشکل داشت و جالب اینکه وقتی به ویندوز میرفتم و کانکت میشدم و دوباره ری استارت میکردم و وارد اوبونتو می شدم وصل میشد!‌و کافی بود که یک بار بر اثر suspend یا restart دیسکانکت بشه! اونوقت هرکاری میکردی وصل نمیشد و باید مراحل گذشته رو دوباره تکرار میکردم! انگار که فکر کنه: عجب این ویندوزه.... بزار وصل شه...  بعد بفهمد که لینوکسی هستم و بعد دسترسی را قطع کند! البته آن مدل واکنشی به  نسخه ۱۴.۰۴ نشان نمیداد! ظاهرا شیوه های مقابله اش به اندازه کافی بروز نبودند... تا این که مودم سوخت و با نسخه جدید جایگزین شد که کاملا هم به روز شده برای مقابله در برابر هر گونه اوبونتو بود!!!!!

ممنون از کمک های شما =D>

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 03 شهریور 1393، 08:57 ب‌ظ »
خیلی عجیبه. با لن هم وصل شو ببین مشکل داره با اونم؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 03 شهریور 1393، 10:48 ب‌ظ »
نه مشکل نداره. در مدل های اینده این قابلیت هم اضافه خواهد شد!!
----------------------------------------
طی جستجو هایی که کردم اکثر کسانی که از این سیستم با اوبونتو استفاده میکردند و همچین اشکالاتی داشتن:
۱- از اوبونتو ۱۴.۰۴ استفاده نمیکردند
۲- مشکل داخلی بوده                   
۳-با هر گونه مودمی مشکل داشتن(خاص یک مدل و یک شرکت نبوده)
۴- با چند تا دستکاری درست شده

در کل این مشکل جزء نوادر طبیعت هستش!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 03 شهریور 1393، 10:59 ب‌ظ »
تنها چیزی که فعلاً به ذهنم می‌رسه اینه که با لن وصل شی و فیرم‌ور موردم رو ارتقا بدی: http://www.tplink.com/ir/support/download/?pcid=203&model=TD-W8151N&version=all