انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حداقل سیستم مورد نیاز برای اوبونتو ۱۴.۰۴ چیه؟  (دفعات بازدید: 3194 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین morijordan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
سلام دوستان سلام دنیای ازاد.
بنده در حال حاضر از لوبونتو ۱۴.۰۴ استفاده میکنم اما خیلی میز کار اوبونتو رو دوست دارم یه بار هم میز کار رو تغییر دادم اما باز هم دلم راضی نشد!بعد یه اوبونتو ۱۴.۰۴.۱ دانلود کردم و لایو با فلش مموری بالا اوردم!وقتی بالا میاد مشکلی نیست اما تا میام برم تو مشخصات یا تنظیمات یا هر چیز دیگه سیستم میره تو فاز هنگ و موس هر چند دقیقه یه تکونی میخوره!
حالا سوالم اینه اوبونتو ۱۴.۰۴ چه سخت افزاری میخواد که کار کنه؟
این لپتاپ خودم:
hp tx1000

Processor type    Turion 64 X2 TL-60
Processor speed    2000.0 MHz

Graphics Type    128MB
Primary Graphics Chipset    nVidia GeForce Go 6150

Memory size    2048.0 MB
Memory speed    400.0 MHz
« آخرین ویرایش: 04 شهریور 1393، 08:28 ق‌ظ توسط morijordan »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

درود

اقا من اینو فهمیدم که سیستم هرچی داغونتر ;Dو خسته‌تر ;Dباشه اوبونتو و لینوکس باهاش راحتتره حالا خود دانیییییییی
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
درود
اقا من اینو فهمیدم که سیستم هرچی داغونتر ;Dو خسته‌تر ;Dباشه اوبونتو و لینوکس باهاش راحتتره حالا خود دانیییییییی
;D
البته نه همیشه ، سرور ها و سوپر کامپیوتر ها که خسته نیستند  8)

جدا از خسته بودن و نبودن ، مسئله ی نوع سخت افزار و پشتیبانیش هست که در کامپیوترهای قدیمی بیشتر پشتیبانی میشه

سلام دوستان سلام دنیای ازاد.
بنده در حال حاضر از لوبونتو ۱۴.۰۴ استفاده میکنم اما خیلی میز کار اوبونتو رو دوست دارم یه بار هم میز کار رو تغییر دادم اما باز هم دلم راضی نشد!بعد یه اوبونتو ۱۴.۰۴.۱ دانلود کردم و لایو با فلش مموری بالا اوردم!وقتی بالا میاد مشکلی نیست اما تا میام برم تو مشخصات یا تنظیمات یا هر چیز دیگه سیستم میره تو فاز هنگ و موس هر چند دقیقه یه تکونی میخوره!
حالا سوالم اینه اوبونتو ۱۴.۰۴ چه سخت افزاری میخواد که کار کنه؟
این لپتاپ خودم:
hp tx1000

Processor type    Turion 64 X2 TL-60
Processor speed    2000.0 MHz

Graphics Type    128MB
Primary Graphics Chipset    nVidia GeForce Go 6150

Memory size    2048.0 MB
Memory speed    400.0 MHz
در حالت دیسک زنده ، سرعت و قدرت واقعی سیستم عامل روی سخت افزار نشون داده نمیشه
ولی با توجه به سخت افزاری که دارید ، احتمالا میزکار پیشفرض اوبونتو (یونیتی) زیاد جالب در نمیاد
پیشنهاد من میزکار XFCE هست ( توزیع هایی مثل زوبونتو یا اوبونتو استدیو )
برای شخصی سازی XFCE هم لینک زیر کمکتون میکنه :
http://amirsamimi.mihanblog.com/
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین morijordan

• Jr. Member
  • *
#minion برادر من لوبونتو نصب دارم با میز کار xfce دارم که روش کریو و ایکون های مک نصب کردم در کل مکینتاشی ساختم بیا و ببین اما اوبونتو با میز کار یونیتی رو بیشتر دوست دارم!

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
#minion برادر من لوبونتو نصب دارم با میز کار xfce دارم که روش کریو و ایکون های مک نصب کردم در کل مکینتاشی ساختم بیا و ببین اما اوبونتو با میز کار یونیتی رو بیشتر دوست دارم!
خوش بحالتون  ;D

خوب من کلی گفتم
میزکارهای xfce و lxde در کل خیلی سبک تر از یونیتی هستند
همونطور که یونیتی و گنوم از KDE سبک تر هستند
ولی پیشنهاد من اینه که روی همین لوبونتو بمونید
حالا اگر هم یونیتی رو دوست دارید بسم الله
ولی اذیتتون میکنه
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین morijordan

• Jr. Member
  • *
#minion من اوبونتو رو دوست دارم و قبلا داشتمش البته رو سیستم core i5 بود!روزگاره دیگه میچرخه.
لوبونتو هم بد نیست ینی خیلی خوبه نسبت به ویندوز که انگار سیستم خاموشه!تو کارای روز مره مثل وب گردی و فیلم دیدن و اینا فن رو دور خیلی پایینه و این واسم خیلی مهمه.فقط یه دانلود منیجیر قوی نداشتم که مجبور بودم ویندوز رو هم داشته باشم که چند روزه با xtreme اشنا شدم و یه سری تنظیماتو اوففففففففففف دانلود با سرعت توپ!!!!ولی یونیتی یه چیزه دیگس!

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
#minion من اوبونتو رو دوست دارم و قبلا داشتمش البته رو سیستم core i5 بود!روزگاره دیگه میچرخه.
لوبونتو هم بد نیست ینی خیلی خوبه نسبت به ویندوز که انگار سیستم خاموشه!تو کارای روز مره مثل وب گردی و فیلم دیدن و اینا فن رو دور خیلی پایینه و این واسم خیلی مهمه.فقط یه دانلود منیجیر قوی نداشتم که مجبور بودم ویندوز رو هم داشته باشم که چند روزه با xtreme اشنا شدم و یه سری تنظیماتو اوففففففففففف دانلود با سرعت توپ!!!!ولی یونیتی یه چیزه دیگس!

سلامی دوباره

قطعا درست میگی چون خود من هم همینطورم الان زوبونتو دارم ولی حتی یه لحظه هم اوبونتو با یونیتیش فراموشم نمیشه . متاسفانه هنوز نتونستم خودمو نسبت به اوبونتو واکسینه کنم اقا بــــــــــد ویروسیه بـــــــــــــــد .... فکر کنم با تمام مشکلات اوبونتو مجبور بشم دوباره اونو نصب کنم و روز از نو روزی از نو : بازم هنگ بازم سنگینی بازم باگ بازم سردرد :'( ](*,) :'( ](*,)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست