انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خاموش کردن گرافیک ati در سوزه و چند مشکل دیگر  (دفعات بازدید: 2387 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sadeg

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام دوستان من دیروز برای اولین بار در طول عمرم لینوکس نصب کردم ;D (نسخه ی اوپن سوزه)و چند تا مشکل پیدا کردم که امیدوارم کمکم کنید!
اولین مشکل من بالا بودن دما بود واسه همین به دستور sensors یه خروجی از دما ها گرفتم.
acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1:        +51.0°C  (crit = +128.0°C)
temp2:         +0.0°C  (crit = +128.0°C)
temp3:        +51.0°C  (crit = +128.0°C)
temp4:        +50.0°C  (crit = +128.0°C)
temp5:         +0.0°C  (crit = +128.0°C)
temp6:       +127.0°C  (crit = +128.0°C)
temp7:         +0.0°C  (crit = +128.0°C)
temp8:         +0.0°C  (crit = +128.0°C)

radeon-pci-0100
Adapter: PCI adapter
temp1:       +51.0°C 
سی پی یو من هم corei5 هست اولین سوالم اینه که اون ۱۲۷ چی هست؟
بعد که دیدم صدای فن دیگه داره دیوونم میکنه خواستم گرافیک اصلی رو خاموش کنم.
با روت دستور  cat /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch رو اجرا کردم و خروجی گرفتم:
0:DIS: :Pwr:0000:01:00.0
1:IGD:+:Pwr:0000:00:02.0
بعد اینکارا رو به ترتیب کردم:
 sudo mount debugfs none /sys/kernel/debug
sudo chown <my user name> /sys/kernel/debug
sudo chown <my user name> /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
 echo OFF > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
در عرض ده ثانیه دما اومد پایین و فن هم آروم شد اینم خروجی:
0:DIS: :Off:0000:01:00.0
1:IGD:+:Pwr:0000:00:02.0
اما دستور سنسور دمای گرافیک رو ۵۱۱ نشون میده!
وقتی هم لپ تاپ رو خاموش و روشن میکنم روز از نو و روزی از نو من چیکار کنم؟
سوال بعدی اینکه الان دارم با یه فونت آشغال تایپ میکنم و زیر تمام نوشته هام داره قرمز میکشه این دیگه از چیه؟تازه دکمه پ هم اومده به جای ام انگلیسی!
سوال بعدی اینکه خواستم اکلیپس واسه پی اچ پی نصب کنم اول دانلودش کردم بعد انتقالش دادم به /opt بعد هم مالکیتشو دادم به رووت بعد با دستور زیر خواستم یه شورتکات بسازم:
 ln -s /opt/eclipse/eclipse /usr/local/bin/eclipse
شورتکات اومد اما بجای آیکون اکلیپس یه چرخ دنده میاد run eclipse و اکلیپس رو اجرا میکنه اما چرا اینطوری؟
سوالات زیاده منم خیلی تازه کارم دیروز رو کلا صرف اینکردم که بتونم نور پس زمینه رو تنظیم کنم البته آخرش درست کردم!! ](*,)
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1393، 04:11 ب‌ظ توسط sadeg »

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
درود (: یکم آروم باش :D

اگه بدون آشنایی این کارارو کردی دمت گرم
واسه اجرا شدن دستور echo OFF و خاموش شدن DIS باید یه اسکریپ بنویسی ( گوگل کنی قبلا خیلی ها اینو نوشتن ) و بذاری هر بار که سیستم روشن شد اسکریپت اجرا بشه.

سوالات زیادت رو سعی کن چند ساعت جست‌و‌جو کنی به آسانی به پاسخش می‌رسی ( چون ابتدای مسیر هستی و این مسیر اینقدر تکراری شده که جواب همه‌ی پرسش‌هات هست )

آفلاین sadeg

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
درود (: یکم آروم باش :D

اگه بدون آشنایی این کارارو کردی دمت گرم
واسه اجرا شدن دستور echo OFF و خاموش شدن DIS باید یه اسکریپ بنویسی ( گوگل کنی قبلا خیلی ها اینو نوشتن ) و بذاری هر بار که سیستم روشن شد اسکریپت اجرا بشه.

سوالات زیادت رو سعی کن چند ساعت جست‌و‌جو کنی به آسانی به پاسخش می‌رسی ( چون ابتدای مسیر هستی و این مسیر اینقدر تکراری شده که جواب همه‌ی پرسش‌هات هست )
دوست عزیز گوگل کردن رو بلدم ولی چیزی پیدا نکردم!! :(
آٰروم هم نمیتونم باشم چون یه پروژه ای در پی اچ پی دارم که بخاطر مهاجرتم از وین به لینوکس عقب موندم باید زود انجام بدم وقت هم کمه! ;D
اگه کسی جواب سوالات بالا رو میدونه لطفا جواب بده ضمنا یه سوال مهمتر هم داشتم من وقتی میخوام لوکال هاست آپاچی برم ارور ۴۰۳ میده و میگه access denied ! هر کاری کردم نتونستم حلش کنم اگر کسی بلده لطفا کمک کنه!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام دوستان من دیروز برای اولین بار در طول عمرم لینوکس نصب کردم ;D (نسخه ی اوپن سوزه)و چند تا مشکل پیدا کردم که امیدوارم کمکم کنید!
سلام. به دنیای آزاد خوش اومدی. لینوکس که نصب نکردی قطعاً! توزیع اوپن‌سوزه از سیستم‌عاما گنو/لینوکس رو نصب کردی (:

اولین سوالم اینه که اون ۱۲۷ چی هست؟

اما دستور سنسور دمای گرافیک رو ۵۱۱ نشون میده!
این خیلی عجحیبه. احتمالاً یه چیزی مانع کار درست lm-sensors می‌شه. خیلی دقّت نکن بهش. اگه صدای فن کم می‌شه یعنی درست شده دیگه.

وقتی هم لپ تاپ رو خاموش و روشن میکنم روز از نو و روزی از نو من چیکار کنم؟
باید کاری کنی که این تغییرات هر بار که سیستم رو روشن می‌کنی اجرا بشن. از اون‌جا که نمی‌دونم اوپن‌سوزه از چه سامانه‌ی init ای استفاده می‌کنه، نمی‌تونم بهت راهکار دقیق بدم. خودت جست‌وجو کن

سوال بعدی اینکه الان دارم با یه فونت آشغال تایپ میکنم و زیر تمام نوشته هام داره قرمز میکشه این دیگه از چیه؟
قلم رو خودت مي‌تونی نصب کنی. پیشنهاد من اینه: https://github.com/fzerorubigd/persian-fonts-linux
اون خط قرمز هم به معنی اشتباه املاییه. اگه زبان رو روی فارسی بذاری بهتر می‌شه. می‌تونی از خود فایرفاکس هم قطعش کنی.

تازه دکمه پ هم اومده به جای ام انگلیسی!
خب درسته دیگه. جای درست پ همون‌جاست (:

شورتکات اومد اما بجای آیکون اکلیپس یه چرخ دنده میاد run eclipse و اکلیپس رو اجرا میکنه اما چرا اینطوری؟
این قسمت رو متوجّه نشدم پرسش چیه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
اگر کار گرافیکی مهمی ندارید کارت گرافیک دوم رو خاموش کنید بهتره! چون اگر هم داغ نکنه مدیریت مصرف انرژی برای لپ تاب مهمه که فعلا تو این زمینه(گرافیک) ضعیفه!
نقل‌قول
فایلهای اجرایی همین شکلی هستند تا زمانیکه آیکون مربوطه رو نشناسه یا تعریف نشده باشه. میتونید یک آیکون براش تعریف کنید
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1393، 11:33 ب‌ظ توسط Insomnia »