انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل پارتیش بندی و نصب اوبونتو کنار ویندوز 8.1  (دفعات بازدید: 1765 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mr.Looper

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
سلام دوستان من لپ تاپ لنوو جی 500 دارم ، روشم ویندوز 8.1 نوین پندار نصبه، الان میخوام کنار ویندوز 8.1 ابونتو هم داشته باشم.

والا نسخه 14.04.1 LTS نسخه 64 بیت دانلود کردم ، شروع کردم به نصب وقتی میرسه به قسمت انتخاب روش نصب این پیغام رو میده This computer currently has no detected operating systems.What would you like to do در صورتی که بنده رو سیستم ویندوز 8.1 دارم.

(مثل تصویر اول)

بعد گزینهSomething else رو انتخاب میکنم میرم تو محیط پارتیشن بندی ، یه سری پارتیشنهایی رو میاره که تو عمرمم ندیدم  ;D ، بعد رو هر پارتیشن /dev/sda1,2,3 میزنم این پیغام رو میده  No root file system is defined در ضمن گزینه + برای ساخت پارتیشنم بسته هست

(مثل تصویر دوم)

میمونه گزینه /dev/sda خالی که همون اوله وقتی اینو میزنم این گیغام رو میده Creat new empty partition table on this device بعد که Continue رو میزنم نشون میده 500 گیگ فضای خالی دارم ، در صورتی که حدود 400 گیگش پره، اینجا دیگه اون گزینه + برای ساخت پارتیشن هم فعال میشه ، ولی باز مثل اینکه این کارو کنم کل هاردو فرمت میکنه ، موندم چه کار کنم

(مثل تصویر سوم)

انواع برنامه های تبدیل فرمت پارتیشن  رو گرفتم ولی هیچکدومشون تبدیل فرمت ntfs به ext4 رو ندارن که رو ویندوز نصب بشن ، برنامه Gparted هم گرفتم لایو بالا آوردم ولی اونم میخواد کله هاردو فرمت کنه ، یا برنامه EaseUS Partition یا Paragon Partition Manager که اصلا تبدیل فرمت ندارن ، حالا موندم چه کنم دیگه!!

دوستان تقاضای ویژه دارم اگه میدونین مشکل از کجاست یا برنامه این دارین که بشه از تو ویندوز پارتیشن بندی کرد و فرمتشم به ext4 تغییر داد کمک کنین ، نمیخوام هاردو فرمت کنم آخه  ](*,)

« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1393، 08:00 ب‌ظ توسط Mr.Looper »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام. به دنیای آزاد خوش اومدی. قبل از هرچیز راهنمای پارتیشن‌بندی رو بخون تا با اصول ابتدایی پارتیشن‌بندی در سیستم‌عامل گنو/لینوکس (و البته تا حد زیادی سایر سیستم‌های عامل شبه یونیکس) آشنا بشی. احتمالاً بعدش خودت متوجّه می‌شی باید چی‌کار کنی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن