انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لایسنس  (دفعات بازدید: 1557 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
لایسنس
« : 14 شهریور 1393، 04:49 ب‌ظ »
من یه نرم افزار php دارم که به صورت متن باز هست اما برای استفاده باید هزینه پشتیبانی به صورت ماهیانه پرداخت گردد در غیر اینصورت نرم افزار به طور کامل کار نمیکنه
باید از چه نوع لایسنسی استفاده کنم؟ چه لایسنسی رو در گیت هاپ قرار بدم؟
با تشکر

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : لایسنس
« پاسخ #1 : 14 شهریور 1393، 04:55 ب‌ظ »
یعنی اگه کسی هزینه‌ی پشتیبانی رو داد می‌تونه هرکاری خواست با کد شما بکنه؟ یعنی اون‌ها رو منتشر کنه و بذاره برای هرکی خواست مجانی دانلود کنه؟

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 14 شهریور 1393، 05:11 ب‌ظ »
یعنی اگه کسی هزینه‌ی پشتیبانی رو داد می‌تونه هرکاری خواست با کد شما بکنه؟ یعنی اون‌ها رو منتشر کنه و بذاره برای هرکی خواست مجانی دانلود کنه؟

بله اما شخص بعدی که اسکریپت رو که دانلود میکنه باید هزینه ی پشتیبانی رو هم بپردازه تا بتونه کامل از اسکریئت استفاده ببره
چون اسکریپت از دو بخش کلاینت و سرور تقسیم شده، بخشی از اسکریپت در داخل سرور پردازش میشه که هزینه پشتیبانی بابت تامین هزینه های سرور و ... پرداخت خواهد شد البته سرورس سرور در دسترس قرار نیمدیم اما اطلاعاتی که از کلاینت به سرور ارسال میشه و خروجی قابل مشاهده هست تنها پردازش صورت گرفته روی داده قابل دسترس نیست

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #3 : 14 شهریور 1393، 05:33 ب‌ظ »
یعنی شما subscription fee می‌خوای بگیری؟ یعنی «حق عضویت» که چون داره از منابع سرورهای شما استفاده می‌کنه باید هزینه‌اش رو بدن؟

فکر کنم باید قسمتی از کد رو انحصاری کنی، و قسمتی که می‌خوای در دسترس همه باشه، آزاد.

https://en.wikipedia.org/wiki/Subscription_business_model

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 14 شهریور 1393، 05:37 ب‌ظ »
یعنی شما subscription fee می‌خوای بگیری؟ یعنی «حق عضویت» که چون داره از منابع سرورهای شما استفاده می‌کنه باید هزینه‌اش رو بدن؟

فکر کنم باید قسمتی از کد رو انحصاری کنی، و قسمتی که می‌خوای در دسترس همه باشه، آزاد.

https://en.wikipedia.org/wiki/Subscription_business_model

دقیقا
مجوزش چی میشه؟ sbm ?
البته حق این رو هم نداره که سورس من رو در بیاره و خودش سرور رو راه اندازی کنه و با پنل من بفروش برسونه یا سورس رو روی پنل قرار بده که دیگه حق اشتراک رو نتونیم ما دریافت کنیم یا اگه خودش سورس رو اوکی کرد حق نداره با پنل من چه رایگان و چه پولی ارائه بده و خودش باید یه کلاینت اوکی کنه
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1393، 05:50 ب‌ظ توسط PunkGeek »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #5 : 14 شهریور 1393، 06:19 ب‌ظ »
عزیزم اون که اسم مجوز نیست.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 14 شهریور 1393، 06:20 ب‌ظ »
عزیزم اون که اسم مجوز نیست.

:D اسمه مجوزش چی میشه؟

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #7 : 14 شهریور 1393، 06:39 ب‌ظ »
با این تعریفی که شما می کنی چرا می خوای متن بازش کنی ، این دیگه چه نوع متن بازی هست ، که اجازه هیچ گونه استفاده به غیر خودش رو نمی ده ! شما اگر می خوای واقعا متن بازش کنی بایستی دو طرف هم کلاینت هم سرور رو متن باز کنی و الا به چه درد می خوره ، از نظر من متن کدت رو اصلا منتشر نکن اگر اینقدر برات مهمه مجوزش هم انحصاری بگذار خیال خودت رو راحت کن  :-X
مجوزهای GPL که اینطوری نیستن.
مجوزهای BSD هم که به ضرر شماست.
شما بیا یه کاری بکن همین هایی که گفتی رو یه مجوز کن به عنوان مجوز بگذار ، یعنی همین شرایطی که واسه استفاده از کد گفتی بگذار به عنوان مجوزش ، اسمش هم بگذار ((مجوز من در آوردی  :)))
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1393، 06:45 ب‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ