انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: عبور از ویندوز  (دفعات بازدید: 1597 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohammad_77

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
عبور از ویندوز
« : 19 خرداد 1388، 07:14 ب‌ظ »
سلام .

من بالاخره پس از کلی تقلا آخر اوبونتو نسخه 9.04 رو نصب کردم .

چند تا سئوال دارم :

1- ممکنه به هر دلیلی بخوام اوبونتو رو پاک کنم و دوباره نصب کنم ولی خیلی جاها میبینم که بعضا نرم افزارها رو با دستور از ترمینال دانلود و نصب میکنند آیا این جور نرم افزارها جایی ذخیره میشه که بشه رفت و برای بعدا برشون داشت ؟

2- در بیشتر صفحات ( متنی یا اینترنت ) با غلتک چرخون موس نمیشه کار کرد . جایی هم برای تنظیمش پیدا نکردم آیا راه حلی داره ؟

3- چطوری میشه سطل آشغال رو روی میز کار آورد ؟

4- تفاوت بین سی دی و دی وی دی اوبونتو در چیه ؟ ( آیا توی دی وی دی برنامه ای کسر نیست ؟ )

بقیشو هم بعدا میپرسم .

ممنون .

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
پاسخ به: عبور از ویندوز
« پاسخ #1 : 19 خرداد 1388، 07:19 ب‌ظ »
سلام
قبل از اینکه بقیش رو بپرسید سرچ کنید توی همین انجمن جوابتون رو میگیرید
1- تمام بسته ها توی آدرس زیر دخیره میشن

/var/cache/apt/archives

میتونی قبل از اینکه بخای اوبونتو رو پاک کنی هی کپی ازشون بگیری و بعد دفه بعد همینجا بریزیشون

2- توی موزیلا مشکلی نداره و میتونی ازش استفاده کنی

بقیش هم سرچ کنید  8)

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #2 : 22 خرداد 1388، 01:18 ق‌ظ »
سلام

/var/cache/apt/archives

میتونی قبل از اینکه بخای اوبونتو رو پاک کنی هی کپی ازشون بگیری و بعد دفه بعد همینجا بریزیشون

بقیش هم سرچ کنید  8)

ببخشید. مثلا من که درایور nvidia 177 رو دانلود کردم اگه به آدرسی که دادین برم و فایلهامو کپی بگیرم اونوقت تو یه کامپیوتر دیگه بریزم همه چی حله؟
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
« پاسخ #3 : 22 خرداد 1388، 01:51 ق‌ظ »
سلام

/var/cache/apt/archives

بقیش هم سرچ کنید  8)

ببخشید. مثلا من که درایور nvidia 177 رو دانلود کردم اگه به آدرسی که دادین برم و فایلهامو کپی بگیرم اونوقت تو یه کامپیوتر دیگه بریزم همه چی حله؟

نه
درایور رو باید نصب کنید
یعنی فایل .run رو هر جا ببرید میتونید نصبش کنید
دیگه نیاز نیست توی اون آدرس بریزید

آفلاین سجاد هاشمی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
« پاسخ #4 : 22 خرداد 1388، 01:53 ق‌ظ »
فایلهایی را که کپی گرفتی را هرجای دیگه هم میتونی بریزی البته فقط اونایی که پسوند deb دارن (بقیه اش را نمیدونما) باید دو کار بکنی:
1.هر جا که فایلهات را ریختی اول با دستور cd وارد اونجا بشو مثلا تو فایلهات را روی دسکتاپ توی پوشه ای بنام folder ریختی (مثلا)
با این دستور وارد پوشه بشو:
sudo cd Desktop/folderالبته میتونی وقتی که پوشه را باز کردی با ناتیلوس از قسمت نوار آدرس آدرسش را کپی کنی و در دستور جلوی cd پیست (paste) کنی

بعد دستور زیر را بزن تا همه فایلهایی که تو پوشه هستن و پسوند deb دارن نصب بشن
sudo dpkg -i *.debموفق باشی
« آخرین ویرایش: 22 خرداد 1388، 01:56 ق‌ظ توسط سجاد هاشمی »

آفلاین mohammad_77

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #5 : 22 خرداد 1388، 12:26 ب‌ظ »
یکی از مشکلاتی که باعث میشه خیلی ها نتونند با لینوکس ارتباط برقرار کنند اینه که برای نصب برنامه همیشه با دوبار کلیک کردن روی فایلش نصب نمیشه و گاهی هم باید از طریق ترمینال نصبش کنی و گاهی برای بعضی بروز رسانی باید حتما به اینترنت وصل بشی .

من خودم چندین نسخه از لینوکس های متفاوت رو نصب کردم تا اینکه فهمیدم برای من بهترین نسخه همین اوبونتو 9.04 هست .

آیا این امکان وجود داره که فایلهایی رو که از طریق ترمینال نصب میشه پس از برداشتن از محل ذخیره به یک فایل اجرایی تبدیل کرد ( با کلیک روی آن نصب گردد ) .
آیا در DVD های مخازن اوبونتو که نمیدونم اومده یا نه هرچی که بخواهیم ( کدک ها و نرم افزارها ) پیدا میشه ؟

" پیشنهاد دارم تایپینکی جدا ایجاد شود و به طور دایم سوالات تازه کاران را دریافت و با نظم خاصی سازمان دهی کنه و جواب بده ( چند تایی دیدم ولی کامل و مرتب نیست ) "

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #6 : 22 خرداد 1388، 04:42 ب‌ظ »
یکی از مشکلاتی که باعث میشه خیلی ها نتونند با لینوکس ارتباط برقرار کنند اینه که برای نصب برنامه همیشه با دوبار کلیک کردن روی فایلش نصب نمیشه و گاهی هم باید از طریق ترمینال نصبش کنی و گاهی برای بعضی بروز رسانی باید حتما به اینترنت وصل بشی .

من خودم چندین نسخه از لینوکس های متفاوت رو نصب کردم تا اینکه فهمیدم برای من بهترین نسخه همین اوبونتو 9.04 هست .

آیا این امکان وجود داره که فایلهایی رو که از طریق ترمینال نصب میشه پس از برداشتن از محل ذخیره به یک فایل اجرایی تبدیل کرد ( با کلیک روی آن نصب گردد ) .
آیا در DVD های مخازن اوبونتو که نمیدونم اومده یا نه هرچی که بخواهیم ( کدک ها و نرم افزارها ) پیدا میشه ؟

" پیشنهاد دارم تایپینکی جدا ایجاد شود و به طور دایم سوالات تازه کاران را دریافت و با نظم خاصی سازمان دهی کنه و جواب بده ( چند تایی دیدم ولی کامل و مرتب نیست ) "

سلام عزیزم فایلهایی که شما با پسوند .deb هست و نصب میکنید میتونید هموشو از هر جا که گرفتین منظور خارج از مخارنه  ;) مثلا ویرچوال باکس همه رو با دسترسی روت برید تو همون پوشه

/var/cache/apt/archives
قرار بدید و برای انتقال صرفا پوشه ارشیو رو منتقل کنید  ;D اما نکته جالبتر اینه که تموم فایهای با پسوند .deb با دابل کلیک تو خانواده اوبونتو نصب میشه من همین دیروز تو کوبونتو دو تا چیز جالب با دابل کلیک نصب کردم  ;D پس همچی مشگلی اساسا وجود نداره نصب با دابل کلیک داریم و انتقال فایها به سیستم دیگر هم هست جالبتر اینه که در این سیستم من خب برای نصب ها نیاز به اینترنته ولی سیستم دوستم که اصلا اینترنت هم نداره مثه من به روزه چون همیشه پوشه ارشیو رو تو فلش براش میبرم و با یه دستور کلشو نصب میکنم و همیشه اونم به روز و کامله بدون اینترنت  :o

و اما در مورد تاپیک تازه کارن که خب وجود داره ولی اگه منظورتون نظم هست که خب منم معتقدم باید کمی نظم بخشیده بشه ولی یه چیز مهم هم هست اونم اینه که بسیاری تاپیک بیخودی ایجاد میکنند جواب تو انجمن هست و پست میزنن  :o خب اینگونه نظم بهم میریزه پس در عین حال که موافقم با شما در مورد منظم کردن نه صرفا تاپیک تازه کارا بلکه کل انجمن در عین حال انتقاد میکنم از برخی برای اینکه چرا از گزینه جستجو استفاده نمیکنند  ](*,)

موفق باشی