انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247861 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
پاسخ : چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #465 : 01 تیر 1400، 07:24 ب‌ظ »
درود !
من حدودا ۷ ماهی هستش که با اوبونتو کار میکنم و توزیع های مختلفی رو تست کردم به یک نتیجه رسیدم که میتونه در حال حاضر ذهنیت بعضیی افراد باشه . ببنید ما توی دنیای ویندوز میگفتیم نرم افزاری که خریدنیه حتما بهتره یا ... خلاصه ما توی ویندوز یاد گرفتیم کرک کنیم و کم کم خودمونو وابسته کردیم به نرم افزار های انحصاری . درسی که من گرفتم این بود تنها سختی که سوییچ از لینوکس به ویندوز داره اینه که خودمونو باید از نرم افزار های انحصاری دور کنیم که فرهنگ خیلی عالی ای هم هست . ما از نظر قانونی مشکلی نداریم از نظر کار با نرم افزار مشکلی نداریم و... هرکسی میگه لینوکس سخته تنها دلیلش اینه که نمیتونه از نرم افزار هایی مثل فوتوشاپ و پایجارم یا هرچیزی جدابشه لینوکس هیچ دردسری نداره حتی مشکلاتش . همه ی ما با ویندوز بزرگ شدیم و به مصیبت های خیلی بد تر هم از لحاظ ایمنی و ... برخوردیم . یعنی واقعا نصب یه نرم افزار توی ترمینال اینقدر سخته که بعضی افراد حاضرن توی ویندوز بمونن ؟
فکر میکنن تغییر سخته و ترسناک برای همینه که فقط افراد  شجاع اینجا هستن                     (مهرداد محمدی )
متاسفانه !
کسانی که از مشکلات نمی‌ترسند و حتی دنبال حل مشکلات و کسب تجربه هستند       اینها گنو/لینوکسی هستند    بله
;)
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #466 : 01 تیر 1400، 07:35 ب‌ظ »
کسی که دلش نمی‌خواهد که یکم ور بره تا مشکلش حل شه همون بهتر که اصلا اینجا افتابی نشه

نقل قول از اقای بهزادی
نقل‌قول
چون افراد باید با علم به این که نرم‌افزار آزاد چیه و چه‌طور کار می‌کنه، انتخاب کنن که بیان رو نرم‌افزار آزاد. کسی که این رو متوجه باشه، اگه مشکلی دید، می‌ره که درستش کنه برای همه. ولی کسی که ندونه، سر مشکل غر می‌زنه و بقیه هم طبیعتاً‌می‌پرن بهش و اون هم در نهایت قهر می‌کنه و می‌ره. فقط یه وقت اضافی برای شنیدن غرههای اون آدم و پریدن بهش هدر رفته که می‌تونست صرف بهبود کلی چیز دیگه تونرم‌افزار آزاد بشه.
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #467 : 01 تیر 1400، 07:39 ب‌ظ »
کسی که دلش نمی‌خواهد که یکم ور بره تا مشکلش حل شه همون بهتر که اصلا اینجا افتابی نشه

نقل قول از اقای بهزادی
نقل‌قول
چون افراد باید با علم به این که نرم‌افزار آزاد چیه و چه‌طور کار می‌کنه، انتخاب کنن که بیان رو نرم‌افزار آزاد. کسی که این رو متوجه باشه، اگه مشکلی دید، می‌ره که درستش کنه برای همه. ولی کسی که ندونه، سر مشکل غر می‌زنه و بقیه هم طبیعتاً‌می‌پرن بهش و اون هم در نهایت قهر می‌کنه و می‌ره. فقط یه وقت اضافی برای شنیدن غرههای اون آدم و پریدن بهش هدر رفته که می‌تونست صرف بهبود کلی چیز دیگه تونرم‌افزار آزاد بشه.
به نظر من گنو / لینوکس برای کسی خوبه که کنجکاو باشه و دنبال یادگیری باشه اما برای کسی که مدام قصد داره یک سیستم روشن کنه و همون کار هایی که یک ماه پبش میکرده رو دوباره ادامه بده به نظر بره سمت مک یا روی همون ویندوز بمونه
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #468 : 01 تیر 1400، 08:20 ب‌ظ »

نقل قول از اقای بهزادی
نقل‌قول
به نظر من گنو / لینوکس برای کسی خوبه که کنجکاو باشه و دنبال یادگیری باشه اما برای کسی که مدام قصد داره یک سیستم روشن کنه و همون کار هایی که یک ماه پبش میکرده رو دوباره ادامه بده به نظر بره سمت مک یا روی همون ویندوز بمونه
مشکل خود استفاده از ویندوزد ه که حتا مشکل خیلی کوچیک هم داشته باشی پیش متخصص ترین فرد هم بری دوباره ویندوزد نصب میکنه این الان میشه حل مشکل؟
بعد اون فرد بخواد بیاد اینجا چون قبلا هیچ زحمتی به خودش نمیداده اینجا هم فقط غر غر میکنه و فقط وقت ما رو هدر میده
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #469 : 05 تیر 1400، 06:30 ب‌ظ »
یعنی واقعا نصب یه نرم افزار توی ترمینال اینقدر سخته که بعضی افراد حاضرن توی ویندوز بمونن ؟
برای منو شما نه ولی برای بعضیا واقعا سخته
من خودم بار اول خیلی اذیت شدم و نهایتا هم نتونستم برنامه ام رو نصب کنم اما چون علت و معلول رو میدونستم خیلی عصبانی نشدم
اما یادمه یه جا یه عزیزی اومد با لپ تاپم کار کنه انقدر گیج شد و اخرش هم گفت یکم دیگ باش کار کنم لپ تاپو خرد میکنم  :(
یا مثلا پدر من الان بیاد بش بگم این کدو بزن و اون کدو و و و میگ ولم کن بابا حوصله داری  :oops: :(
به خودتون نگاه نکنید راحت یاد میگیرید بعضیا فقط میخوان با ورد کار کنن یا بعضی نرم افزار هایی که خیلی نیازی به کارهای حرفه ای کامپیوتری نداره و بعضی جزییات واقعا کوچیک لبنوکس اذیتشون میکنه و البته از بلایای ویندوز هم خبرندارن
بعضیا کلا نمیتونن بیان لینوکس و مشکلی هم نداره خودتونو حرص ندین و البته تسلیم هم نشید و کمک کنید تا لینوکس بهتر و راحت تر بشه :D ;)

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #470 : 05 تیر 1400، 07:08 ب‌ظ »
یعنی واقعا نصب یه نرم افزار توی ترمینال اینقدر سخته که بعضی افراد حاضرن توی ویندوز بمونن ؟
برای منو شما نه ولی برای بعضیا واقعا سخته
من خودم بار اول خیلی اذیت شدم و نهایتا هم نتونستم برنامه ام رو نصب کنم اما چون علت و معلول رو میدونستم خیلی عصبانی نشدم
اما یادمه یه جا یه عزیزی اومد با لپ تاپم کار کنه انقدر گیج شد و اخرش هم گفت یکم دیگ باش کار کنم لپ تاپو خرد میکنم  :(
یا مثلا پدر من الان بیاد بش بگم این کدو بزن و اون کدو و و و میگ ولم کن بابا حوصله داری  :oops: :(
به خودتون نگاه نکنید راحت یاد میگیرید بعضیا فقط میخوان با ورد کار کنن یا بعضی نرم افزار هایی که خیلی نیازی به کارهای حرفه ای کامپیوتری نداره و بعضی جزییات واقعا کوچیک لبنوکس اذیتشون میکنه و البته از بلایای ویندوز هم خبرندارن
بعضیا کلا نمیتونن بیان لینوکس و مشکلی هم نداره خودتونو حرص ندین و البته تسلیم هم نشید و کمک کنید تا لینوکس بهتر و راحت تر بشه :D ;)

اینو نمیشه به گنو/لینوکس ربط داد؟ البته میشه ها ولی نه کامل اگه کسی بلد نیس توزیع های ساده سازی شده استفاده کنه که فروشگاه داره و.. البته قبول دارم شاید فروشگاهش زیاد خوب نباشه یا هرچی ولی خب جای پیشرفت داره و همینشم تقریبا نیاز به خط فرمان نداره..  منظورم اینه جدا سازی نکنیم اره هرکی بلد هست بیاد گنو/لینوکس و اونایی که هیچی بلد نیسن جاشون تو گنو/لینوکس نیست..

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #471 : 05 تیر 1400، 07:50 ب‌ظ »
اینو نمیشه به گنو/لینوکس ربط داد؟ البته میشه ها ولی نه کامل اگه کسی بلد نیس توزیع های ساده سازی شده استفاده کنه که فروشگاه داره و.. البته قبول دارم شاید فروشگاهش زیاد خوب نباشه یا هرچی ولی خب جای پیشرفت داره و همینشم تقریبا نیاز به خط فرمان نداره..  منظورم اینه جدا سازی نکنیم اره هرکی بلد هست بیاد گنو/لینوکس و اونایی که هیچی بلد نیسن جاشون تو گنو/لینوکس نیست..
جداسازی نمیکنم
ولی خب مردم نسبت به قبل تنبل تر شدن برای همین زیاد به سمت یادگیری نمیان میخوان فوری فوتی رد شن بره ](*,)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #472 : 05 تیر 1400، 07:57 ب‌ظ »
جداسازی نمیکنم
ولی خب مردم نسبت به قبل تنبل تر شدن برای همین زیاد به سمت یادگیری نمیان میخوان فوری فوتی رد شن بره ](*,)

مشکل گنو لینوکس نیست مشکل اینه که همه به اون روش غیر ایمن سخت عادت کردن و قبول نمیکنن چیز جدید یاد بگیرن تو براشون با اطلاعات کامل توضیح بده
راست هم میگی چون تفکر ویندوزدی دارن فکر میکنن چرا باید اینطوری نصب کردن رو یاد گرفت وقتی روش نا امن و سختش رو بلدیم !!!!!! همیشه میگم باید هدف فهمونده بشه

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #473 : 05 تیر 1400، 08:02 ب‌ظ »
جداسازی نمیکنم

مشکل گنو لینوکس نیست مشکل اینه که همه به اون روش غیر ایمن سخت عادت کردن و قبول نمیکنن چیز جدید یاد بگیرن تو براشون با اطلاعات کامل توضیح بده
راست هم میگی چون تفکر ویندوزدی دارن فکر میکنن چرا باید اینطوری نصب کردن رو یاد گرفت وقتی روش نا امن و سختش رو بلدیم !!!!!! همیشه میگم باید هدف فهمونده بشه
بنظرم خودتون برید جلو به اطرافیانتون خیلی خلاصه و روون توضیح بدید یا میان یا اینکه نمیخوان بیان دیگ مشکل خودشونه وقتتونو روی راضی کردن طرف هدر ندید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #474 : 05 تیر 1400، 08:03 ب‌ظ »
جداسازی نمیکنم

بنظرم خودتون برید جلو به اطرافیانتون خیلی خلاصه و روون توضیح بدید یا میان یا اینکه نمیخوان بیان دیگ مشکل خودشونه وقتتونو روی راضی کردن طرف هدر ندید
دقیقا حالا گرفتی

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #475 : 05 تیر 1400، 09:04 ب‌ظ »
جداسازی نمیکنم

دقیقا ربطی به این نداره حتی کاری تو گنو/لینوکس ساده باشه چون به ویندوز عادت کرده بگیم پس سخته؟ مثل اینه یکی ویندوز نصب داره بلد نیست گنو/لینوکس بوت کنه و نصب کنه بیاد گنو/لینوکس فحش بده درصورتی که واسه ویندوز هم همینکار باید کرد...
البته من بزرگ ترین دلیلی که واسه استفاده نکردن گنو/لینوکس میبینم نداشتن یه سری چیزاش و واقعا پیش اومده میگه میتونم این سری چیز هارو توش داشته باشم؟ که واقعا با واین هم اونا اجرا نمیشن (جایگزین هم نمیشه) البته اینو من به چشم اینکه پس گنو/لینوکس بد هست نمیبینم فقط بنظرم اگه یکم کاربراش حمایت کنن و پیشرفت کنه سازنده ها توجه بیشتری میکنند برای برنامه نویسی گنو/لینوکس

و اینکه چ کنیم اگه در این حد تنبل؟! البته جامعه کم کم گنو/لینوکس بزرگ میکنه معلومه وقتی مثلا خود من تا سن زیادی اسم گنو/لینوکس نشنیده بودم و سر نصب سیستم عامل در اندروید باهاش آشنا شدم از دیگران چه انتظاری که زیاد با کامپیوتر و.. کار نمیکنند.. ???

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #476 : 22 امرداد 1400، 03:10 ب‌ظ »
برای کسی که برنامه نویسی یا شبکه کار نمیکنه و یا برای فان استفاده نمیکنه از کامپیوتر لینوکس چیز خاصی بهشون نمیده پس چرا باید مجبورشون کنیم ویندوزی که بلدن رو ول کنن وقتی درنهایت همون کارای روی ویندوز رو انجام میدن؟

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #477 : 22 امرداد 1400، 03:45 ب‌ظ »
برای کسی که برنامه نویسی یا شبکه کار نمیکنه و یا برای فان استفاده نمیکنه از کامپیوتر لینوکس چیز خاصی بهشون نمیده پس چرا باید مجبورشون کنیم ویندوزی که بلدن رو ول کنن وقتی درنهایت همون کارای روی ویندوز رو انجام میدن؟
بله ویندوز هم چیز خاصی برای نشون دادن نداره به نظر من . اما خوب اگه این طور هست باید نه امنیت و نه چیز دیگه ای به اسم نرم افزار ازاد و .. براش اهمیتی داشته باشه چون توی ویندوز به نظر من هیچ چیزی دست خود کاربر نیست و ....
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1400، 03:56 ب‌ظ توسط sameet »
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین esmaeelE

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1189
« پاسخ #478 : 22 امرداد 1400، 03:49 ب‌ظ »
بله ویندوز هم چیز خواصی برای نشون دادن نداره به نظر من . اما خوب اگه این طور هست باید نه امنت و نه چیز دیگه ای به اسم نرم افزار ازاد و .. براش اهمیتی داشته باشه چون توی ویندوز به نظر من هیچ چیزی دست خود کاربر نیست و ....

برای چندمین بار، کلمات را درست بنویسید.

خواصی -> خاص

امنت -> امنیت

« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1400، 03:51 ب‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #479 : 22 امرداد 1400، 03:50 ب‌ظ »
بله ویندوز هم چیز خواصی برای نشون دادن نداره به نظر من . اما خوب اگه این طور هست باید نه امنت و نه چیز دیگه ای به اسم نرم افزار ازاد و .. براش اهمیتی داشته باشه چون توی ویندوز به نظر من هیچ چیزی دست خود کاربر نیست و ....
کاربری که فقط فیلم میبینه و گیم میزنه چه نیازی به آزادی داره ؟