انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تغییری کوچک  (دفعات بازدید: 8844 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1258
  • Dr.Code
    • Personal page
تغییری کوچک
« : 09 امرداد 1402، 04:43 ب‌ظ »
درود.
جا به جا شدن بین صفحات یکم سخته، اگه مثل پیوست۱ بشه به‌نظرم راحت‌تره.

آفلاین م.حسن

• Full Member
  • *
  • ارسال: 238
  • Lalo Salamanca
    • گیتهاب من
پاسخ : تغییری کوچک
« پاسخ #1 : 09 امرداد 1402، 07:22 ب‌ظ »
اصلاً باید انجمن کامل بازسازی بشه.
اسحاق نیستم ولی: این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه

آفلاین ناشناس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 98
« پاسخ #2 : 10 امرداد 1402، 12:06 ق‌ظ »
توی این انجامش دادم

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #3 : 10 امرداد 1402، 12:11 ق‌ظ »
گفتنش راحته ولی شاید تا چندین سال دیگه هم این اتفاق نیفته.
از یه طرف یا کسی دانش نداره یا اونی که دانشش رو داره وقت نداره.
انجمن‌های سنتی مثل اینجا هم کم کم دارن کاربراشونو از دست می‌دن.
البته همینجا هم به لطف کنونیکال، روس‌ها و کاربران زنده مونده.
« آخرین ویرایش: 10 امرداد 1402، 04:26 ب‌ظ توسط Dr.Code »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 10 امرداد 1402، 11:29 ق‌ظ »
روس‌ها چرا؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #5 : 10 امرداد 1402، 01:09 ب‌ظ »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #6 : 10 امرداد 1402، 04:02 ب‌ظ »
گفتنش راحته ولی شاید تا چندین سال دیگه هم این اتفاق نیفته.
از یه طرف یا کسی دانش نداره یا اونی که دانشش رو داره وقت نداره.
انجمن‌های سنتی مثل اینجا هم کم کم دارن کاربراشونو از دست می‌دن.
البته همینجا هم به لطف کنونیکال، روس‌ها و ناظران زنده مونده.
اینجا به لطف کاربرانش زنده مونده . کسانی بودن که میخواستن انجمن رو درست کنن یا به انجمن ساز دیگه منتقل کنن ولی به دلیل حساسیت ها و ایده‌آل طلبی های ناظران این اتفاق نیوفتاده . میدونم بعد ارسال این پیام یا اخراج میشم یا باز هم محدود ولی امید دارم که یک جو انتقاد پذیری توی ناظران مونده باشه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4777
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 11 امرداد 1402، 02:22 ب‌ظ »
اینجا به لطف کاربرانش زنده مونده . کسانی بودن که میخواستن انجمن رو درست کنن یا به انجمن ساز دیگه منتقل کنن ولی به دلیل حساسیت ها و ایده‌آل طلبی های ناظران این اتفاق نیوفتاده . میدونم بعد ارسال این پیام یا اخراج میشم یا باز هم محدود ولی امید دارم که یک جو انتقاد پذیری توی ناظران مونده باشه
حرف اول کاملا درسته و دلیل زنده موندن انجمن، کاربرهای اون انجمنه. ولی این رو هم باید در نظر بگیریم که یکی از دلایل فعالیت کاربران، می‌تونه روند مدیریت و تصمیم‌هایی است که برای انجمن گرفته میشه. وگرنه افراد زیادی هم داشتیم که ناراضی بودن و انجمن و گروه تلگرام بدون اون حساسیت‌ها و بدون ایده‌آل‌طلبی‌ها (که البته ما با ایده‌آل خیلی فاصله داریم و تنها حداقل استاندارد رو می‌خوایم داشته باشیم) زدن و تقریبا هیچ کدومشون دیگه نیستند. شما هم سعی کنید «انتقادها»تون رو با «کمک» جایگزین کنید که هممون نتیجهٔ بهتری داشته باشیم.

مشکل بزرگتر هم اینه که افراد فقط حرف میزنن و پای عمل که میشه، یا کار رو انجام نمیدن، یا کار نصفه و نیمه‌ای انجام میدن که قابل استفاده نیست.

البته افرادی هم هستند که فعالیت مفیدی دارند، مثلا esmaeelE کمک‌های زیادی کرده یا کاربر ناشناس که کارهایی رو آماده کرده و من هم دارم تغییراتی میدم که از اون کارها استفاده کنیم. یا حتا پیشنهادهایی که Dr.Code میده و یکیش رو عملی کردیم و به بقیه هم میرسیم.

البته همینجا هم به لطف کنونیکال، روس‌ها و کاربران زنده مونده.
کنونیکال که تقریبا تا به حال هیچ کمکی نکرده. گروه اوبونتوی روسیه یک پوستهٔ آزاد داشت که یکی از دوستان همون رو تغییر داد. ولی اگر اونجوری بخوایم بگیم، ما با کمک تمام ملیت‌هایی که توی توسعهٔ SMF و MediaWiki و گنو-لینوکس و غیره فعالیت داشتیم (تقریبا تمام ملیت‌ها)، زنده‌ایم.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #8 : 11 امرداد 1402، 02:43 ب‌ظ »
نقل‌قول
کنونیکال که تقریبا تا به حال هیچ کمکی نکرده.
پس چرا کنونیکال خورده توی فوتر و انجمن هنوز انجمن اوبونتو مونده؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 11 امرداد 1402، 03:02 ب‌ظ »
نقل‌قول

حرف اول کاملا درسته و دلیل زنده موندن انجمن، کاربرهای اون انجمنه. ولی این رو هم باید در نظر بگیریم که یکی از دلایل فعالیت کاربران، می‌تونه روند مدیریت و تصمیم‌هایی است که برای انجمن گرفته میشه. وگرنه افراد زیادی هم داشتیم که ناراضی بودن و انجمن و گروه تلگرام بدون اون حساسیت‌ها و بدون ایده‌آل‌طلبی‌ها (که البته ما با ایده‌آل خیلی فاصله داریم و تنها حداقل استاندارد رو می‌خوایم داشته باشیم) زدن و تقریبا هیچ کدومشون دیگه نیستند. شما هم سعی کنید «انتقادها»تون رو با «کمک» جایگزین کنید که هممون نتیجهٔ بهتری داشته باشیم.

مشکل بزرگتر هم اینه که افراد فقط حرف میزنن و پای عمل که میشه، یا کار رو انجام نمیدن، یا کار نصفه و نیمه‌ای انجام میدن که قابل استفاده نیست.

البته افرادی هم هستند که فعالیت مفیدی دارند، مثلا esmaeelE کمک‌های زیادی کرده یا کاربر ناشناس که کارهایی رو آماده کرده و من هم دارم تغییراتی میدم که از اون کارها استفاده کنیم. یا حتا پیشنهادهایی که Dr.Code میده و یکیش رو عملی کردیم و به بقیه هم میرسیم.
این رو هم قبول کنید که سیاست هایی هم بوده که باعث نارضایتی کاربران شده . اینجا کاربران فعال خیلی بیشتری باید میداشت که نداره ( لطفا تمام کاربران ثبت نام شده رو نام نبرید فعال از این نظر که حداقل در ماه یک ارسال دارند )
حرف من از ایده‌آل طلبی اینه که به جای این که دنبال این باشید که ناجی پیدا بشه که بیاد مثلا یک قالب همه چی تموم مختص انجمن از صفر بنویسه ( که سال هاست پیدا نشده و سال های دیگه ای هم پیدا نخواهد شد ) ببینید که کاری که داره انجام میشه وضع فعلی رو بهبود میبخشه ؟ اگه بله و ارزشش رو داره انجام بشه . خودم رو مثال نمیزنم چون کاری از دستم بر نمیومده که کنم ( سر قالب جدبد هم برداشت من از حرف هاتون میتونی انجام بده نمیتونی میتونی از انجمن بری به جای لینک دادن بود ) سر انجمن ازمایشی و گفتمان رو مثال میزنم

مثال دیگه از سیاست های زننده خود شما همینه که الان کاربر ها میان این موضوع رو میبینن ولی توش شرکت نمیکنند چون میدونن حداکثر پنج ارسال دیگه موضوع رو قفل میکنید و شرکت کننده ها هم محدود/مسدود میشوند . چون به هیچ وجه شما انتقاد پذیر نیستید . کسی(کسانی) که با سیاست های انجمن موافق نیست توقع «کمک» نداشته باشید به جاش کمی «انتقاد» پذیر باشید !

یک کاری از کسانی که این ارسال رو میبینم میخوام همبنجا بگن کسی هست که یکی دو ماه اینجا بوده باشه و فعالیت کرده باشه اما یک بار هم محدود یا مسدود نشده باشه ؟؟
یک سیاست افتضاح دیگتون واسه کاربران تازه کاره که یک هفته نیست با نرم افزار ازاد اشنا شده ( یا حتی نشده ) بعد از راه نیومده اولین موضوع رو میاین میبندید جای اینکه بگید نرم افزار ازاد چیه اصلا میگید اینجا از نرم افزار انحصاری پشتیبانی نمیشه میتونید به پشتیبانی خودش مراجعه کنید بعد توقع « کمک » هم دارید ؟؟
ممکنه یک نظر سنجی بذارید ببینید کاربران انجمن چقدر از عملکرد مدیریتی شما راضی هستند ؟ همین رو بدونید همین کاربر هایی که اینجا موندن هم یا مثل من یک زره امید به بهبود انجمن دارند یا به کمک کاربر ها نیاز دارند که موندن نه از عملکرد شما . نمیخوام منت وجودم رو سرتون بذارم یا بگم خیلی مفید هستم ! ولی خیلی وقت پیش مثل خیییلی از کاربران دیگه میخواستم برم الان هم اگه قراره محدود یا مسدود بشم راحت باشید به سیاست های انتقاد ناپذیرتون ادامه بدید مثل همیشه موضوع رو قفل کنید منم نه رو دروایسی با شما دارم نه اینکه چیزی برای از دست دادن دارم . بساط رفتن من هم راحت تر فراهم می کنید !
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #10 : 11 امرداد 1402، 04:17 ب‌ظ »
در ادامه حرف مهرداد می‌تونم اینو بگم که انجمن پویا نیست.
همین الان کلی ناظر و عضو گروه اوبونتو داریم که فعالیت ندارن و دلیلی هم برای حذف نشدن‌شون از این گروه‌های کاربری وجود نداره.
اگر هم ناظران به انجمن‌ها اهمیت بدن و پشتیبانی از نرم‌افزارهای آزاد رو بیشتر کنن، کاربران بیشتری جذب می‌شن، مثل اضافه شدن بخش برای لیبره‌آفیس، اندروید و توزیع ایرانی پارچ.
همینطور بخش‌های اختصاصی پروژه‌های قدیمی هم اگه حذف بشه تا توی دست و پا نباشه بهتره.
از اون طرف ارسال‌های قدیمی می‌تونه بایگانی بشه تا کاربرانی که آشنا نیستن از ارسال‌های قدیمی استفاده نکنن، برای بایگانی می‌تونه بخش‌ها و زیر گروه‌های مختلفی ایجاد بشه تا نظم حفظ بشه، مثلا بایگانی سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵.

اگر هم کنونیکال پشتیبانی نمی‌کنه؛ بهتره انجمن فقط اختصاصی اوبونتو نباشه(همین الانش هم نیست) و بشه انجمن گنو.
بهتره به کاربران(خودم رو نمی‌گم) فرصت داده بشه تا با ایده‌های بروزتر به انجمن رسیدگی کنن و کاربران جدید عضو گروه اوبونتو و ناظران بشن.
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1402، 04:20 ب‌ظ توسط Dr.Code »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 11 امرداد 1402، 05:33 ب‌ظ »
پس چرا کنونیکال خورده توی فوتر
چون حقوق واژهٔ «اوبونتو» برای کنونیکاله

و انجمن هنوز انجمن اوبونتو مونده؟
چرا نباید مونده باشه؟ توسعهٔ اوبونتو هیچ ارتباطی با کنونیکال نداره

این رو هم قبول کنید که سیاست هایی هم بوده که باعث نارضایتی کاربران شده . اینجا کاربران فعال خیلی بیشتری باید میداشت که نداره ( لطفا تمام کاربران ثبت نام شده رو نام نبرید فعال از این نظر که حداقل در ماه یک ارسال دارند )
قطعاً بله. هیچ‌وقت نمی‌شه همه رو راضی نگه داشت یا کسی رو همیشه راضی نگه داشت. برای همین بهترین کاری که می‌شه کرد اینه که یه سری اصولی بذاریم که لااقل انجمن‌ها از بین نرن. به نظر می‌رسه که در این زمینه موفق هم بوده.

حرف من از ایده‌آل طلبی اینه که به جای این که دنبال این باشید که ناجی پیدا بشه که بیاد مثلا یک قالب همه چی تموم مختص انجمن از صفر بنویسه ( که سال هاست پیدا نشده و سال های دیگه ای هم پیدا نخواهد شد ) ببینید که کاری که داره انجام میشه وضع فعلی رو بهبود میبخشه ؟ اگه بله و ارزشش رو داره انجام بشه . خودم رو مثال نمیزنم چون کاری از دستم بر نمیومده که کنم ( سر قالب جدبد هم برداشت من از حرف هاتون میتونی انجام بده نمیتونی میتونی از انجمن بری به جای لینک دادن بود ) سر انجمن ازمایشی و گفتمان رو مثال میزنم
در موارد این‌چنینی اصلاً دنبال ایده‌آل نباید بود. ما هم تنها نکته‌مون داشتن کف استاندارد بود که توی اون انجمن آزمایشی محقق نشد.

مثال دیگه از سیاست های زننده خود شما همینه که الان کاربر ها میان این موضوع رو میبینن ولی توش شرکت نمیکنند چون میدونن حداکثر پنج ارسال دیگه موضوع رو قفل میکنید و شرکت کننده ها هم محدود/مسدود میشوند . چون به هیچ وجه شما انتقاد پذیر نیستید . کسی(کسانی) که با سیاست های انجمن موافق نیست توقع «کمک» نداشته باشید به جاش کمی «انتقاد» پذیر باشید !
اگه موضوع از ادب یا قواعد خارجی خارج نشه چرا باید قفل بشه؟

یک کاری از کسانی که این ارسال رو میبینم میخوام همبنجا بگن کسی هست که یکی دو ماه اینجا بوده باشه و فعالیت کرده باشه اما یک بار هم محدود یا مسدود نشده باشه ؟؟
خب این نشون می‌ده که باید قواعد انجمن رو در هنگام عضویت پررنگ‌تر نشون بدیم. یه انجمنی هست که عضوشم. موقع ورود از قواعدش آزمون می‌گرفت.

یک سیاست افتضاح دیگتون واسه کاربران تازه کاره که یک هفته نیست با نرم افزار ازاد اشنا شده ( یا حتی نشده ) بعد از راه نیومده اولین موضوع رو میاین میبندید جای اینکه بگید نرم افزار ازاد چیه اصلا میگید اینجا از نرم افزار انحصاری پشتیبانی نمیشه میتونید به پشتیبانی خودش مراجعه کنید بعد توقع « کمک » هم دارید ؟؟
این مورد دلیل اصلی‌ایه که من و خیلی‌های دیگه این‌جا فعالیت می‌کنیم. در واقع شالکه و سنگ بنای اصلی این انجمن‌هاست و علت سرپا موندنش بعد از این همه ساله.
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1402، 05:53 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #12 : 11 امرداد 1402، 05:56 ب‌ظ »
چرا انجمن گنو نه؟ کنونیکال که هیچ خدماتی نمی‌ده؛ اوبونتو هم داره نسخه به نسخه از ابزارهای احمقانه بیشتری استفاده می‌کنه.
اون موقع گستره فعالیت خیلی بیشتر می‌شه.
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1402، 06:02 ب‌ظ توسط Dr.Code »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 11 امرداد 1402، 06:14 ب‌ظ »
نقل‌قول
قطعاً بله. هیچ‌وقت نمی‌شه همه رو راضی نگه داشت یا کسی رو همیشه راضی نگه داشت. برای همین بهترین کاری که می‌شه کرد اینه که یه سری اصولی بذاریم که لااقل انجمن‌ها از بین نرن. به نظر می‌رسه که در این زمینه موفق هم بوده.
موفقیت محدود به عدم نابودی ؟

نقل‌قول
در موارد این‌چنینی اصلاً دنبال ایده‌آل نباید بود. ما هم تنها نکته‌مون داشتن کف استاندارد بود که توی اون انجمن آزمایشی محقق نشد.
در انجمن کنونی محقق شده ؟

نقل‌قول
اگه موضوع از ادب یا قواعد خارجی خارج نشه چرا باید قفل بشه؟
حرفی درش نیست . ولی بالای چشم شما ابرو هست و امثالش هم فحش محصوب نمیشه .

نقل‌قول
خب این نشون می‌ده که باید قواعد انجمن رو در هنگام عضویت پررنگ‌تر نشون بدیم. یه انجمنی هست که عضوشم. موقع ورود از قواعدش آزمون می‌گرفت.
حالا قراره کنکور داده بشه یا نه بعضی قواعد در بعضی موارد باید بسته به نیاز کمرنگ یا پر رنگ بشه . تازه کاری که توی نرم افزار های اولیه کمک میخواد حالا بر فرض مثال اون نرم افزار وی اس کد تشریف داره باید پنج دقیقه بعد اون موضوع قفل بشه ؟ اون شخص اصلا میدونه نرم افزار انحصاری چیه ؟ بهتر نیست تفهیم بشه ؟

نقل‌قول
این مورد دلیل اصلی‌ایه که من و خیلی‌های دیگه این‌جا فعالیت می‌کنیم. در واقع شالکه و سنگ بنای اصلی این انجمن‌هاست و علت سرپا موندنش بعد از این همه ساله.
سرکوب کاربر تازه کار ؟

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #14 : 11 امرداد 1402، 06:45 ب‌ظ »
 کلا دلیل تمام مشکلات این انجمن و مدیریتش یه چیزه : "تعصب"
یه ایراد دیگه هم اینه که سیاست رو با گنو قاطی میکنن!
مهم تر از همه حساسیت زیاد هستش ! طرف دوتا ارسال پشت سر هم داشته باشه اخطار میگیره! بخاطر اسپم!
پافشاری میکنند روی زبان فارسی جوری که نمیفهمیم چی میگه!
مثلا امتحان کن مشکل چیه که میگن بیازما؟
این انجمن مربوط میشه به گنو/لینوکس!
یه برنامه ای داریم به نام nvidia driver
یکی نصب کرده و مشکل براش پیش اومده! میاد اینجا کمک میخواد و جواب مدیران : "اخطار" پافشاری و چرا ؟ : "محدودیت" اعتراض  : "اخراج"
اتفاقی که برای من افتاد و بعد از 3 سال محدودیتم رفع شد!
اما یه مشکل دیگه هم هست!
ظاهر انجمن مشکلات زیادی داره
اعتراض به مشکل > "مشکل smf هستش"
سیاسی کردن انجمن و لیبل مهسا امینی سیاسی نیست ولی یه کسی که انتقاد کنه حرف سیاسی میزنه!
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1402، 07:06 ب‌ظ توسط alireza138812 »
Its The legendery alireza138812