انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتشار گنوم ۳.۱۶  (دفعات بازدید: 16129 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : انتشار گنوم ۳.۱۶
« پاسخ #30 : 08 فروردین 1394، 10:24 ب‌ظ »
میشه راجب این لینک توضیح بدین؟
این الان میزکاره؟یا توزیع؟

https://download.gnome.org/misc/promo-usb/gnome-3.16.iso
این یه توزیع باید باشه در اصل. چون میزکار تنها که لود نمیشه. باید کرنل و ابزارهای گنو هم باشن تا سیستم عامل لود بشه. ولی میشه توزیعی که هیچ دستکاری ای درش رخ نداده و گنوم اصل و خالصه و برای تست کردن هم هست، پس ابزارهای اصلی توزیع (اپن سوزه) که تو نسخه های دیگه ش می بینی، توی این نیست. فقط Yast رو دیدم و باقی چیزای ضروری اپن سوزه (نه مثلا مرورگر و باقی برنامه های اینچنینی)

نقل‌قول
رسول این رو گنوم ۳.۱۲ هم هست؟
کدوم؟؟‌قضیه ی انیمیشن اپ ویدر؟؟نمیدونم والا. گفتم که. هر کدوم از نسخه هاش رو که تست زدم( از 3.10 تا 3.16) هیچ کدوم افکت خاصی نداشتن. اگه گرافیکت نصبه و باز افکتی نمی بینی پس توی نسخه های جدید این قابلیت اضافه شده. توی گنوم 3.12 که اصلا اپ ویدر پیشفرض نصب نیست. هست؟؟ فکر نکنم  ???
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #31 : 08 فروردین 1394، 10:27 ب‌ظ »
میشه راجب این لینک توضیح بدین؟
این الان میزکاره؟یا توزیع؟

https://download.gnome.org/misc/promo-usb/gnome-3.16.iso

این نسخه فقط برای نمایش گنوم 3.16 هست.

مرسی مسعود جان.
باز اگه شما بیایی جواب بدی، بعضیا میخوان یه جوری تیکه بپرونن به آدم.  ](*,)

خواهش میکنم رسول جان

با نرم افزار vokoscreen تازه حجمش بیشتر بود کانورتش کردم کمتر بشه اگه اشتباه نکنم فایلی که اپلود کردم 6.5 مگ بود درسته(فایل اصلی 16.8 مگ بود) تازه سبب خیر هم شدی خیلی وقت بود دنبال یه نرم افزار برا تصویر برداری از صفحه بودم امروز یه چند تایی نصبیدم اخر سر از همه بهتر و سر راست تر همین بود.

حالا که اینقدر از گنوم شل تعریف میکنی این پلاگین گنوم شل برای ضبظ ویدیو رو هم امتحان کن

https://extensions.gnome.org/extension/690/easyscreencast/
کدک ویدیو هم VP8 هست که نه خودت دردسر کانورت و اپلود بکش نه بقیه دردسر دانلود ! (حجم خروجی به شکل عجیبی پایینه)

داشتیم مسعود جان؟؟؟؟ ??? >:(
خو من دنبال اکستنشن نبودم.
چشم تست میزنم.
خبر جدید هم اینکه گنوم به مخازن تستینگ ارچ اضافه شده.
البته من که جرات نمیکنم مخازن تستینگ رو فعال کنم.
در ضمن weather گنوم هیچ گونه افکتی نمیندازه به نظرتون مشکل از کجاست(گرافیک کاملا نصبه)؟؟؟
« آخرین ویرایش: 08 فروردین 1394، 10:38 ب‌ظ توسط Риал Краесис »

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #32 : 08 فروردین 1394، 10:36 ب‌ظ »
یعنی نصب میشه مثل یه توزیع؟

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #33 : 08 فروردین 1394، 10:39 ب‌ظ »

نصبشو نمیدونم اما به شکل لایو میتونی بالا بیاری استفاده کنی من فقط تا همینجا تست کردم.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #34 : 08 فروردین 1394، 10:49 ب‌ظ »

آره نصب میشه. install داره. اولین آیکن توی پنل اپ هارو اگه نگاه کنی، اینستال هم می بینی  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #35 : 09 فروردین 1394، 02:58 ق‌ظ »
این دقیقاً یه فدورا هست که روش گنوم ۳.۱۶ نصب شده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 22 فروردین 1394، 03:12 ب‌ظ »
سلام.
امروز زدم سیستم اپدیت بشه دیدم حجمش زیاده نگاه کردم دیدم بله گنوم 3.16 قرار نصب بشه سعی میکنم اطلاعات بیشتری بعد از نصب قرار بدم.
حجم اپدیت 375.52 مگ که رو سیستم حدود 1510.85 مگ جا میگیره. تا بعد.

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #37 : 22 فروردین 1394، 09:02 ب‌ظ »
سلام.
امروز زدم سیستم اپدیت بشه دیدم حجمش زیاده نگاه کردم دیدم بله گنوم 3.16 قرار نصب بشه سعی میکنم اطلاعات بیشتری بعد از نصب قرار بدم.
از چی به ۳.۱۶ ؟ روی کدوم توزیع؟

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 22 فروردین 1394، 09:25 ب‌ظ »
سلام.
از چی به ۳.۱۶ ؟ روی کدوم توزیع؟

اگه چند پست بالا تر رو میخوندید متوجه میشدید.
به هرحال.
توزیع: آرچ
از گنوم ۳.۱۴ به گنوم ۳.۱۶!!!
البته هنوز نتونستم نصب کنم این اینتر نت بازی دراورده یه چند باری وسط اپدیت قطع شد.

پ.ن:
الان از ارچ با گنوم ۳.۱۶ دارم این پست رو ویرایش میکنم(و طی حرکتی انتحاری تاچ پد را خاموش کردم  ](*,)که به علت محو شدن گزینه روشن کردن ان امکان روشن کردنش نیست  :'( :-X سعی میکنم بعد از ریستارت بررسی کنم ایا امکان فعال سازی دوباره وجود دارد یا خیر در حال حاضر به هیچ وجه تاچ پد را غیر فعال ننماید :P) سیستم به طور کلی سبک تر حس میشه منتها تو لود اول یکم لگ زد نمیدونم شاید چون برای اولین بار بود.
به هر حال تغییرات سیستم بسیار به جذاب تر شدن ان کمک کردند. مخصوصا جابجایی بخش اعلان ها به بالا و ظاهر شدن انها با انیمیشن نرم وزیبایی به شکل اسلاید به پایین برای نمایش و اسلاید به بالا در هنگام پایان تایم نمایش و تغییراتی حتی در صفحه لوگ این که کاملا قابل مشاهده است انیمیشن ها به نرمی اجرا میشوند و در Gnome Tweak Tool به جای Gnome Tweak Manager هم دکمه ای برای غیر فعال کردن انیمیشن ها در دسترس هست. برای اولین بار مسقیم میتوان از همان منوی Tweak tool اقدام به به روزآوری اکستنشن ها کرد هرچند بعضی از اکستنشن ها هنوز برای ۳.۱۶ بهینه نشده اند اما بسیاری از انان در صورت به روزآوری به خوبی به وظیفه خود خواهند پرداخت. تم کلی این نسل از گنوم به سوی تخت شدن پیش رفته به طوری که تغریبا همه چیز به صورت تخت طراحی شده اند. میزان رم مصرفی سیستم به علت باز بودن اپرا به 1.3 گیگ رسیده است که با بررسی میزان رم مصرفی اپرا به میزان ۴۵۵.۳ مگ به ۸۴۴.۷ مگ رم مصرفی سیستم رسیدم.
این بود تجربه من از اولین برخورد با گنوم ۳.۱۶ به امید روز های بهتر.

پ.ن.2:
بعد از ریستارت هنوز هم نمیشه تاچ پد رو راه انداخت.

پ.ن.3:
راه فعال کردن رو بالاخره یافتم.
کافیه از ترمینال کد
gsettings set org.gnome.desktop.peripherals.touchpad send-events 'enabled'رو بزنید . در حال حاظر هیچ راه گرافیکی وجود ندارد.
« آخرین ویرایش: 22 فروردین 1394، 11:43 ب‌ظ توسط Риал Краесис »

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
« پاسخ #39 : 09 مهر 1394، 12:32 ق‌ظ »
اگه منظورت از تسک منیجر یه برنامه واسه کیل کردن پروسه هاست گنوم یه نرم افزار گرافیکی به اسم system monitor داره که میشه باهاش وضیت سی پی یو, رم و شبکه رو هم چک کرد.

:o
در این حد بلدم که بابا  ;D ;)
نه منظورم از تسک منیجر، تسک بار بود  ;D (آخه توی KDE به قسمتی که برنامه ها قرار میگیرن میگه تسک منیجر  ;D)
یعنی یه پنل باشه که تمام برنامه های در حال اجرا اونجا باشن و وقتی مینیمایز می کنی همه توی همون تسک بار باشن. گنوم چون مینیماله و خیلی هم مدرنه واسه همین قابلیت های سنتی رو نداره دیگه. و برای سوییچ کردن بین برنامه ها و قرار دادنشون کنار هم، از روش های متفاوتی استفاده می کنه که خب من سنتیش رو دوست دارم. یه اکستنشن هست که اون پنل رو اضافه می کنه ولی گنوم رو از ریخت خوشگلش میندازه  :'(

حداقل لینک ویئو رو میذاشتی

من این کار رو با اکستنشن taskbar انجام دادم و هیچ چیزی رو هم به هم نریخته. در توییک تولز برای این اکستنشن کلی هم گزینه و کانفیگ داره