انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل انجمن : نداشتن کاربر واقعا با سواد  (دفعات بازدید: 5220 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
خب صرفا طرح مساله کمکی به باسواد شدن اعضای انجمن نمیکنه ها!
همین که دوستان حالا هر چند هم مبتدی سوالاتشون رو میپرسن و دنبال جواب هستن نشون میده در صدد یادگیری هستن.
اما شما که سطح سواد بالاتری نسبت به این سوالا داری میتونی به جای ایراد گرفتن از سطح سواد بیای و مباحث آموزشیه جدید و بروز رو مطرح کنی و به بقیه هم یاد بدی تا همه پیشرفت کنیم.
مثله کاری که همین خارجیا میکنن و ما فقط استفاده میکنیم از مطالبشون.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
نقل‌قول
اصلا من یه سوال دارم. آدم های با سواد پس کجا ها میرن؟ اصلا همچین آدم هایی داخل ایران داریم؟!

بله ولی فعلا فقط توی مباحث شبکه ای نیکسویین را داریم و توی ال پی آی سی دانیال, کسایی مثل :

روزبه شفیعی

جادی

امید گودرزی (شبکه)

نیما فاطمی

و ....

یا نیستن یا اصلا عضو نشدن.
« آخرین ویرایش: 30 مهر 1394، 01:44 ب‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
و فکر میکنم یکی از عواملی که میتونه باعث ارتقاء سطح علمی انجمن بشه تولید محتوای آموزشی باشه
:o
انجمن ها که برای تولید محتوای آموزشی نیستند. برای سوال جوابند.
شاید جواب خوب بتونه محتوای آموزشی هم باشه مثل جوابهای روی stack over flow ،superuser و askubuntu که مرجع خیلی از برنامه نویسهاست اما هدف کاربرهای استک اورفلو تولید محتوای آموزشی نیست.
نمونش رو تو آموزش های جادی میتونید ببینید .
آموزشی در اون کیفیت با اسپانسر محقق شده
نقل‌قول
واقعا منابع فارسی موجود نیست ، میرم سمت انگلیسی
این که خیلی خوبه. باید انگلیسی یاد گرفت. نقطه ضعفی که خودم دارم!

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
نیازی به تولید نیست. ترجمه  کافیه.
میدونی مشکل شما چیه ؟ اینکه صرفا میخواین یه چیزی بنویسین ، بلکه بی نظر نمونده باشه مطلب .
مگه من گفتم از خودم میخوام تولید کنم ؟ اصلا تولید یعنی چی ؟ چطوری میتونم من مفاهیم لینوکس رو تولید کنم ؟ قطعا میرم از منابع انگلیسی زبان استفاده میکنم دیگه :)
:o
انجمن ها که برای تولید محتوای آموزشی نیستند. برای سوال جوابند.
شاید جواب خوب بتونه محتوای آموزشی هم باشه مثل جوابهای روی stack over flow ،superuser و askubuntu که مرجع خیلی از برنامه نویسهاست اما هدف کاربرهای استک اورفلو تولید محتوای آموزشی نیست.

من هم نگفتم تو انجمن بزاریم مطالب رو . موضوع اینه که منابع فارسی زیاد بشند .
این که خیلی خوبه. باید انگلیسی یاد گرفت. نقطه ضعفی که خودم دارم!
نمیدونم چطور متوجه این نکته نشدین که چقدر اهمیت داره علم تو یک زبان جریان پیدا بکنه . وقتی تو زبان فارسی تولید علم بشه علاوه بر اینکه راه رو برای نسل بعدی باز میکنیم جریان علم رو هم تو زبان فارسی میتونیم زیاد کنیم .
این مثل این میمونه که بگید :
" خب چه کاریه ما قواعد ریاضی رو بیایم به فارسی ترجمه کنیم ، مردم برن انگلیسی یاد بگیرند دیگه !!!" . این هم دقیقا همونه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
سلام.

بهتر نیست همین وبسایت هایی را که هست پر کنیم و هی مطالب را توی جاهای متفرقه نذاریم.

الان ایتس فاس توی 6 سال با یه نویسنده 630 تا مطلب داره و اوبونتو نیوز توی 4 سال با 5 تا نویسنده 120 تا مطلب.
 شما نگا کنید ما الان مثلا نزدیک 300 تا مطلب داریم برای ترجمه اما هیچ کس حال این کارا را نداره. قبلا یه لینوکس ریویو بود که هیچ خبری نبود که ترجمه نکنه و هیچ آموزشی نبود که نذاره اما الان کجاست ؟؟؟

همین آدم های با سواد چرا اموزش نمینویسن ؟؟؟ البته به جز جادی که ویدوکست میسازه بقیشون نیستن که مطالب آموزشی بدن.

پس تولید محتوا یا ترجمه از سایت های دیگه هم وقت میخواد , الکی نیست.
منابع فارسی که به این زودی رشد نمیکنن باید همه تلاش کنن.

طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
پاسخ : مشکل انجمن : نداشتن کاربر واقعا با سواد
« پاسخ #20 : 30 مهر 1394، 03:39 ب‌ظ »
کوشا جان شرمنده یه چیزی پروندم!
اما بعد
دوستان دارن میگن اینجا شده شهر ارواح تا حدی هم درسته حالا کسی ایده یا راه حلی براش داره؟
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
من راه حلم همونیه که گفتم . تولید محتوای آموزشی . حالا بعضی از دوستان یادگیری زبان رو موثر میدونن و ... :) ولی این حقیقتیه که به نظر من انگلیسی زبان ها و بقیه رو جلو انداخته . اینکه علم در زبان انگلیسیه .

پ.ن : امید وارم از نظر قبلیم ناراحت نشده باشید :)
« آخرین ویرایش: 30 مهر 1394، 04:11 ب‌ظ توسط koosha »
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
پاسخ : مشکل انجمن : نداشتن کاربر واقعا با سواد
« پاسخ #22 : 30 مهر 1394، 04:47 ب‌ظ »
ناراحت شدم! :) ولی مشکلی نیست پیش میاد ;)
اون راه حلی که دادید برای سطح سواد بود. انجمن همچنان شهر ارواحه
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین alireza378

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
سعی کنیم خودمون با سواد بشیم و انجمن رو تغییر بدیم :) این بهترین راهه :)
لازم نیست آرزو کنیم کسانی مثل « لینوس توروالدز » و.. بشیم :) شاید ما کسانی بهتر از اونا شدیم !

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
من هم نگفتم تو انجمن بزاریم مطالب رو . موضوع اینه که منابع فارسی زیاد بشند .
خوب، پس شما از موضوع این تاپیک اطلاعی ندارید: «مشکل انجمن...»

نقل‌قول
این مثل این میمونه که بگید :
" خب چه کاریه ما قواعد ریاضی رو بیایم به فارسی ترجمه کنیم ، مردم برن انگلیسی یاد بگیرند دیگه !!!" .
تا حالا بهش فکر نکرده بودم. اما بنظرم کاش اینطوری بود. کاش اول انگلیسی رو یادمون داده بودن و بعد ریاضی و غیره!
« آخرین ویرایش: 30 مهر 1394، 07:24 ب‌ظ توسط dorfa »

آفلاین relsi1053

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
 :D از نظر من این انجمن داغونه از لحاظ امکانات ,کاربری و تکنولوژی کاربر محوری
 :D راجب دانش حرفی ندارم چون همون دلیلی که بالا اوردم اعصاب میخوره
با tapatalk برم تو انجمنای سخت افزاری جواب ملتو بدم بیشتر لذت میبرم حقیقتا
اساس سیستم عاملی که شما اسمش رو میذاری گنو/لینوکس (به هر دلیلی) لینوکسه !
و شما با درک درستی از اینکه به چی سیستم‌عامل گفته میشه باید به این درک برسی که اسم سیستم عاملی که راجبش حرف میزنی "لینوکس" میتونه باشه اما "گنو" هرگز!
این انجمن هم بیشتر از اینکه اوبونتویی باشه سنگ استالمن رو به سینه میزنه!

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
خوب، پس شما از موضوع این تاپیک اطلاعی ندارید: «مشکل انجمن...»
وقتی محتوای آموزشی تولید بشه ، مثل آموزش های جادی ، سطح علمی کاربرا میره بالا ، در نتیجه بحث های علمی بیشتر میشه ، اطلاعات کاربرا برای پاسخگویی افزایش پیدا میکنه و ... . پس حتما نیاز نیست آموزش ها داخل انجمن گذاشته بشند :)
هر چند که تازه ویکی هم هست :)
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
دیگه سطح تکنولوژي به درجه ای رسیده که بیشتر فروم های تخصصی کم کم دارن فروم هارو به سیستمی شبیه استک تبدیل میکنن الان فروم vmware  هم چند ماه پیش فروم رو حذف کردم و سیستم اسک رو جایگزین کرد

و همینطور فروم میکروتیک دیگه کم کم فروم ابونتو هم باید فروم رو بزاره کنار فکر کنم فروم سوزه هم تبدیل به اسک شده احتمالا یا مانجارو یادم نیست

شما سوالتون رو استک اورفلو بپرسید سریع پاسخ میگیرید البته اگه سوالتون رو درست پرسید !  درصورتی که سوالتون بی مورد و غلط باشه امتیاز منفی میگیرید و بن میشید