انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: موتور بازی سازی ؟(حل شد)  (دفعات بازدید: 1809 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
پاسخ : موتور بازی سازی ؟(حل شد)
« پاسخ #15 : 22 خرداد 1400، 09:33 ب‌ظ »
آنریل تا قبل یک میلیون دلار رایگانه بعدش 5 درصد

اگر یونیتی روی لینوکس جواب میده به نظر من یونیتی بهتره(ولی فکر کنم الان پیش نمایشه)
به نظر من بهترین گزینه یونیتی هست و مثلا آنریل مدیریت حافظه داخلش خیلی مشکله و خیلی وقت توسعه رو زیاد میکنه
یه پیشنهاد دیگه اینکه می تونی ویندوز بریزی کنار لینوکس و یونیتی کار کنی

بازی هایی هم که با یونیتی ساختن مثل ori  و hearthstone بازی های بزرگی هستن

والا میخواستم کلا بیام رو لینوکس
اما انگار ویندوز منو خیلی دوس داره  و ولم نمبخواد بکنه
ببینیم اگر تونستم یونیتی رو تو دبیان بیارم که خیلی خوب میشه
هنوز نتونستم تستش کنم
ویندوز شما رو دوست نداره اصلا هم دوست نداره و کلا زیر زره بین هستی این شمایی که ویندوز رو به حاطر راحتی ترجیح میدی
من ۸ بار از ویندوز به لنوکس سوییچ کردم که بلاخره تجربه بدست اوردم که هیچ چیزی ازادی نمیشه !
من هیچ دلیلی نداشته باشه فقط و فقط به خاطر امنیت هم شده میام لینوکس
ولی
خیلللیییییی سخته چون
بیشتر برنامه ها و بازی های پرکاربرد روی ویندوز توزیع میشه
منم ویندوزو دوست ندارم حتی با وجودی که باهاش بزرگ شدم
بخدا بدم مباد از ویندوز ۱۰  :(
فقط اینکه برای برنامه هات جایگزین پیدا کنی یکم سخته و زمانبر
ولی ویندوزو زمینگیر میکنیم به امید خدا

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #16 : 22 خرداد 1400، 09:41 ب‌ظ »
آنریل تا قبل یک میلیون دلار رایگانه بعدش 5 درصد

اگر یونیتی روی لینوکس جواب میده به نظر من یونیتی بهتره(ولی فکر کنم الان پیش نمایشه)
به نظر من بهترین گزینه یونیتی هست و مثلا آنریل مدیریت حافظه داخلش خیلی مشکله و خیلی وقت توسعه رو زیاد میکنه
یه پیشنهاد دیگه اینکه می تونی ویندوز بریزی کنار لینوکس و یونیتی کار کنی

بازی هایی هم که با یونیتی ساختن مثل ori  و hearthstone بازی های بزرگی هستن

والا میخواستم کلا بیام رو لینوکس
اما انگار ویندوز منو خیلی دوس داره  و ولم نمبخواد بکنه
ببینیم اگر تونستم یونیتی رو تو دبیان بیارم که خیلی خوب میشه
هنوز نتونستم تستش کنم
ویندوز شما رو دوست نداره اصلا هم دوست نداره و کلا زیر زره بین هستی این شمایی که ویندوز رو به حاطر راحتی ترجیح میدی
من ۸ بار از ویندوز به لنوکس سوییچ کردم که بلاخره تجربه بدست اوردم که هیچ چیزی ازادی نمیشه !
من هیچ دلیلی نداشته باشه فقط و فقط به خاطر امنیت هم شده میام لینوکس
ولی
خیلللیییییی سخته چون
بیشتر برنامه ها و بازی های پرکاربرد روی ویندوز توزیع میشه
منم ویندوزو دوست ندارم حتی با وجودی که باهاش بزرگ شدم
بخدا بدم مباد از ویندوز ۱۰  :(
فقط اینکه برای برنامه هات جایگزین پیدا کنی یکم سخته و زمانبر
ولی ویندوزو زمینگیر میکنیم به امید خدا

تفکر اشتباهیه اما به نظر من برای شروع از اوبونتو شروع میکردی بهتر بود ! ولی ادامه بدی بهتره
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #17 : 22 خرداد 1400، 09:53 ب‌ظ »

تفکر اشتباهیه اما به نظر من برای شروع از اوبونتو شروع میکردی بهتر بود ! ولی ادامه بدی بهتره
چرا ؟

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #18 : 22 خرداد 1400، 10:04 ب‌ظ »

چرا ؟
شما تسلط کامل روی فایل ها و ... خودتون توی ویندوز ندارین و هر وقتی که نیاز باشه این اطلاعات برای ماکروسافت ارسال میشه و .... تحقیق کنید بهتره !
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #19 : 22 خرداد 1400، 10:24 ب‌ظ »

چرا ؟
شما تسلط کامل روی فایل ها و ... خودتون توی ویندوز ندارین و هر وقتی که نیاز باشه این اطلاعات برای ماکروسافت ارسال میشه و .... تحقیق کنید بهتره !
منم گفتم بخاطر امنیت دارم میام لینوکس دیگ :(
قبلا ویندوزو دوست داشتم اما الان اصلا رغبتی بهش ندارم
اگر نیاز نداشتم دوال بوت نمیکردم

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #20 : 24 خرداد 1400، 07:05 ب‌ظ »
این پست فقط برای اون دوستانی که گفتن روی ویندوز رفتن اشتباه است و اصلا نباید روش کار کنیم(من نمیگم ویندوز خوبه و چه بهتر که روش کار نکنیم ولی...)

شما توسعه دهنده موبایل که باشی اخر مجبوری برای انتشار و جذب کاربر بیشتر از اندروید و آی او اس استفاده کنی یعنی آخر دست باید مک بریزی تا بتونی و بازیتو تست و توسعه بدی و خروجی بگیری که یک سیستم بسته هست

برای بازی سازی موبایل دوباره همین شرایط هست و مجبور به استفاده از mac و ios هستی

برای بازی سازی دسکتاپ دوباره همینطور شاید مجبور به استفاده از mac و به احتمال خیلی زیاد مجبور به استفاده از windows هستی چون بیشتر بازیکن ها روی این سیستم عامل هستند و اگر بازیت روی این سیستم عامل نسخه ای ارائه نده خیلی از کاربرهاتو از دست میدی

در آخر و وقتی داخل بازی سازی پشرفت کنید باید برای تست بازیت باید با یک سیستم عامل دیگه کار کنی

مگر اینکه بازیت رو بخوای روی مرورگر ارائه بدی که زیاد طرفدار نداره

واقعیت رو هم باید در نظر بگیریم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #21 : 24 خرداد 1400، 07:54 ب‌ظ »
این پست فقط برای اون دوستانی که گفتن روی ویندوز رفتن اشتباه است و اصلا نباید روش کار کنیم(من نمیگم ویندوز خوبه و چه بهتر که روش کار نکنیم ولی...)

شما توسعه دهنده موبایل که باشی اخر مجبوری برای انتشار و جذب کاربر بیشتر از اندروید و آی او اس استفاده کنی یعنی آخر دست باید مک بریزی تا بتونی و بازیتو تست و توسعه بدی و خروجی بگیری که یک سیستم بسته هست

برای بازی سازی موبایل دوباره همین شرایط هست و مجبور به استفاده از mac و ios هستی

برای بازی سازی دسکتاپ دوباره همینطور شاید مجبور به استفاده از mac و به احتمال خیلی زیاد مجبور به استفاده از windows هستی چون بیشتر بازیکن ها روی این سیستم عامل هستند و اگر بازیت روی این سیستم عامل نسخه ای ارائه نده خیلی از کاربرهاتو از دست میدی

در آخر و وقتی داخل بازی سازی پشرفت کنید باید برای تست بازیت باید با یک سیستم عامل دیگه کار کنی

می‌دونی یه چیزی وجود داره به اسم cross-compile؟
فکر می‌کنی این‌هایی که برنامه می‌نویسن، به تعداد بن‌سازه‌هایی که برنامه روشون اجرا می‌شه، دستگاه تست دارن؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #22 : 24 خرداد 1400، 11:00 ب‌ظ »

می‌دونی یه چیزی وجود داره به اسم cross-compile؟
فکر می‌کنی این‌هایی که برنامه می‌نویسن، به تعداد بن‌سازه‌هایی که برنامه روشون اجرا می‌شه، دستگاه تست دارن؟

اگر با همین روش بازی رو کامپایل کنیم دیگه نیاز به اجرا و تست بازی نیست؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #23 : 25 خرداد 1400، 12:03 ق‌ظ »
کامپایل یه چیزه، تست و بررسی برنامه یه چیز دیگه.
ممکنه کد شما بدرستی کامپایل بشه و خطا یا هشداری هم دریافت نکنید اما اونجوری که باید اجرا نشه.
اگه خطای منطقی اتفاق بیوفته، کامپایل بدون مشکل انجام میشه اما نتیجه اون چیزی که باید باشه، نیست. در این حالت معمولا یه قسمت کد، کار دیگه‌ای به‌جای کار اصلی انجام میده.
پس لازمه که تست رو هم انجام بدید تا از عملکرد برنامه مطمئن بشید.
میدونید که زکات علم نشر آن است