انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: موتور بازی سازی ؟(حل شد)  (دفعات بازدید: 1812 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
موتور بازی سازی ؟(حل شد)
« : 21 خرداد 1400، 05:23 ب‌ظ »
سلام
میخوام بازی سازی کار کنم اما موتور یونیتی روی لینوکس نمیان و انریل هم برای سیستمم خیلی سنگینه
ممنون مشیم اگر کسی موتور بازی سازی برای لینوکس سراغ داره بگه
« آخرین ویرایش: 22 خرداد 1400، 02:17 ب‌ظ توسط mamadism »

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
پاسخ : موتور بازی سازی ؟
« پاسخ #1 : 21 خرداد 1400، 08:59 ب‌ظ »
godot فکر کنم بعد یونیتی و آنریل خوب باشه

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #2 : 21 خرداد 1400، 09:36 ب‌ظ »
Unity نسخه لینوکس داره ، به همون سادگی که روی ویندوز و مک نصب میشه اینجا هم نصب میشه ، آموزش نصبش توی YouTube زیاد هست ،
Godot هم که گفتن خوبه ، به اندازه Unity وسیع نیست ولی متن بازه ،
موتورهای شخمی‌تخیلی زیاد دیگه‌ای هم هست که معمولا فقط بدرد بازی‌سازی دوبعدی می‌خورن و یا موتور نیستن و فقط کتابخانه هستن ، مثل Ogre , Panda .....
کاملترین و بهترین‌هایی که می‌تونی استفاده کنی همون Unreal و Unity هستن .

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #3 : 22 خرداد 1400، 12:02 ق‌ظ »
از نظر شما موتور بلندر چطوره؟

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #4 : 22 خرداد 1400، 08:43 ق‌ظ »
Blender نرم افزار مخصوص طراحی سه بعدی هست. در بازیسازی کاربرد داره ولی موتور بازیسازی نیست
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #5 : 22 خرداد 1400، 10:27 ق‌ظ »
بلندر یه موتور بازی‌سازی داخلی داره ، خوب هم هست ، منتهی من تا حالا ندیدم کسی خروجی موفقی ازش گرفته باشه و منتشر کرده باشه ، من خودم چندتا دمو بازی سبک رو توش اجرا کردم ولی بنظرم نسبت به موتورهای دیگه خیلی سنگین بود ، بنظر هم منطقی میاد که وقتی متریال‌ها و افکت‌های پس‌پردازشی که برای رندر استفاده میشه رو برای RealTime استفاده کنید سنگین باشه ،
از نظر من Unreal Engine با اختلاف کاملترین موتور بازی‌سازی در دسترس عموم هست ، همچنین کتابخانه چند‌ده میلیون دلاری Quixel Megascans رو هم رایگان داخلش خودش داره ، و همچنین متن باز هست ! ، سورسش به زبان C++ در گیت‌هاب موجوده و می‌تونید خودتون کامپایلش کنید ، برای استفاده ازش هیچ مبلغی لازم نیست پرداخت کنید ، حتی برای انتشار بازی‌تون هم هیچ لایسنسی لازم نیست تهیه کنید ، فقط زمانی که بازی شما در حد معینی فروش کرد (فکر میکنم 20 هزار دلار اگه اشتباه نکنم) از اون زمان به بعد 5 درصد درآمدتون رو در دوره‌های مشخص به Epic Games پرداخت می‌کنید ، همچنین مزایای خاصی رو برای فروش بازیتون توی فروشگاه خودش در نظر میگیره ، کمی پیچیده و بزرگه و ممکنه برای تیم‌های کوچیک کمی سخت و زمانبر بشه استفاده ازش ، این پیچیدگی بخاطر پیشرو بودنش در تکنولوژی هست ، به شکل عجیبی کیفیت پردازش‌های سنگین مثل Volumetric Light و Volumetric Fog در این موتور بالا و بی‌رغیب هست ، همین کافیه که سرچ کنید که چه بازی‌هایی رو با این موتور ساختن ،
در عوض نسخه رایگان Unity با امکانات خیلی خوب و با تمرکز برای سادگی استفاده حتی برای بازی‌سازی تک‌نفره (Solo Develop) در دسترس هست و فقط یه لوگوی 3 ثانیه‌ای از خودش اول بازیتون نشون میده ، که اونم اگر خاستید میتونید با پرداخت هزینه و تهیه نسخه Pro حذفش کنید ، البته متن‌باز نیست ولی بازی‌سازی رو واقعا راحت‌تر می‌کنه و خروجی پلتفرم‌های مختلف رو فقط با چند کلیک بهتون میده ،
پیشنهاد من اینه که ، اگر برنامه ساخت یک بازی رو دارید و یک سند‌بازی تکمیل شده و تیمش رو هم آماده کردید Unreal رو انتخاب کنید ، و اگر علاقه‌مند به بازی‌سازی شدید و تمایل دارید تجربه بدست بیارید حتما Unity رو انتخاب کنید .
« آخرین ویرایش: 22 خرداد 1400، 10:40 ق‌ظ توسط vmxcodex »

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
پاسخ : موتور بازی سازی ؟(حل شد)
« پاسخ #6 : 22 خرداد 1400، 10:56 ق‌ظ »
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون
بله انریل خیلی خویه ولی حیف سنگینه

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #7 : 22 خرداد 1400، 02:12 ب‌ظ »
بلندر یه موتور بازی‌سازی داخلی داره ، خوب هم هست ، منتهی من تا حالا ندیدم کسی خروجی موفقی ازش گرفته باشه و منتشر کرده باشه ، من خودم چندتا دمو بازی سبک رو توش اجرا کردم ولی بنظرم نسبت به موتورهای دیگه خیلی سنگین بود ، بنظر هم منطقی میاد که وقتی متریال‌ها و افکت‌های پس‌پردازشی که برای رندر استفاده میشه رو برای RealTime استفاده کنید سنگین باشه ،
از نظر من Unreal Engine با اختلاف کاملترین موتور بازی‌سازی در دسترس عموم هست ، همچنین کتابخانه چند‌ده میلیون دلاری Quixel Megascans رو هم رایگان داخلش خودش داره ، و همچنین متن باز هست ! ، سورسش به زبان C++ در گیت‌هاب موجوده و می‌تونید خودتون کامپایلش کنید ، برای استفاده ازش هیچ مبلغی لازم نیست پرداخت کنید ، حتی برای انتشار بازی‌تون هم هیچ لایسنسی لازم نیست تهیه کنید ، فقط زمانی که بازی شما در حد معینی فروش کرد (فکر میکنم 20 هزار دلار اگه اشتباه نکنم) از اون زمان به بعد 5 درصد درآمدتون رو در دوره‌های مشخص به Epic Games پرداخت می‌کنید ، همچنین مزایای خاصی رو برای فروش بازیتون توی فروشگاه خودش در نظر میگیره ، کمی پیچیده و بزرگه و ممکنه برای تیم‌های کوچیک کمی سخت و زمانبر بشه استفاده ازش ، این پیچیدگی بخاطر پیشرو بودنش در تکنولوژی هست ، به شکل عجیبی کیفیت پردازش‌های سنگین مثل Volumetric Light و Volumetric Fog در این موتور بالا و بی‌رغیب هست ، همین کافیه که سرچ کنید که چه بازی‌هایی رو با این موتور ساختن ،
در عوض نسخه رایگان Unity با امکانات خیلی خوب و با تمرکز برای سادگی استفاده حتی برای بازی‌سازی تک‌نفره (Solo Develop) در دسترس هست و فقط یه لوگوی 3 ثانیه‌ای از خودش اول بازیتون نشون میده ، که اونم اگر خاستید میتونید با پرداخت هزینه و تهیه نسخه Pro حذفش کنید ، البته متن‌باز نیست ولی بازی‌سازی رو واقعا راحت‌تر می‌کنه و خروجی پلتفرم‌های مختلف رو فقط با چند کلیک بهتون میده ،
پیشنهاد من اینه که ، اگر برنامه ساخت یک بازی رو دارید و یک سند‌بازی تکمیل شده و تیمش رو هم آماده کردید Unreal رو انتخاب کنید ، و اگر علاقه‌مند به بازی‌سازی شدید و تمایل دارید تجربه بدست بیارید حتما Unity رو انتخاب کنید .
البته میشه راحت unreal Engine رو با واین ران کرد فقط ممکنه یک ذره dx12 اذیتتون کنه که با vkd3d قابل حله

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 22 خرداد 1400، 02:57 ب‌ظ »
خود بلندر از گودو استفاده می‌کنه. گودو خیلی خوبه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #9 : 22 خرداد 1400، 03:53 ب‌ظ »
خود بلندر از گودو استفاده می‌کنه. گودو خیلی خوبه.
برای متن باز بودنش خوبه ولی اگه کسی با یونیتی کار کرده باشه یکم براش سخته سوییچ روی گودو
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
« پاسخ #10 : 22 خرداد 1400، 03:58 ب‌ظ »
نقل‌قول
البته میشه راحت unreal Engine رو با واین ران کرد فقط ممکنه یک ذره dx12 اذیتتون کنه که با vkd3d قابل حله
نیازی نیست ، نسخه لینوکسش رو میتونید با چندتا دستور طبق راهنمای خودش کامپایل و اجرا کنید .

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #11 : 22 خرداد 1400، 07:32 ب‌ظ »
آنریل تا قبل یک میلیون دلار رایگانه بعدش 5 درصد

اگر یونیتی روی لینوکس جواب میده به نظر من یونیتی بهتره(ولی فکر کنم الان پیش نمایشه)
به نظر من بهترین گزینه یونیتی هست و مثلا آنریل مدیریت حافظه داخلش خیلی مشکله و خیلی وقت توسعه رو زیاد میکنه
یه پیشنهاد دیگه اینکه می تونی ویندوز بریزی کنار لینوکس و یونیتی کار کنی

بازی هایی هم که با یونیتی ساختن مثل ori  و hearthstone بازی های بزرگی هستن

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #12 : 22 خرداد 1400، 08:48 ب‌ظ »

اگر یونیتی روی لینوکس جواب میده به نظر من یونیتی بهتره(ولی فکر کنم الان پیش نمایشه)
به نظر من بهترین گزینه یونیتی هست و مثلا آنریل مدیریت حافظه داخلش خیلی مشکله و خیلی وقت توسعه رو زیاد میکنه

والا میخواستم کلا بیام رو لینوکس
اما انگار ویندوز منو خیلی دوس داره  و ولم نمبخواد بکنه
ببینیم اگر تونستم یونیتی رو تو دبیان بیارم که خیلی خوب میشه
هنوز نتونستم تستش کنم

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #13 : 22 خرداد 1400، 09:22 ب‌ظ »

هنوز نتونستم تستش کنم

بدترین اشتباهی هست که توی عمرت میکنی اگه یک برنامه نویسی واقعا نمیدونم چرا قدرت لینوکس شمارو زده کرده ولی پیشنهاد من اینه که سوییچ کنید روی اوبونتو ! یا داخل دبیان سعی کنید مشکلات رو سرچ کنید . این مشکلات هستن که میتونن یک چیزی رو یاد ما بدن ( به نظر من )
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #14 : 22 خرداد 1400، 09:24 ب‌ظ »

هنوز نتونستم تستش کنم
ویندوز شما رو دوست نداره اصلا هم دوست نداره و کلا زیر زره بین هستی این شمایی که ویندوز رو به حاطر راحتی ترجیح میدی
من ۸ بار از ویندوز به لنوکس سوییچ کردم که بلاخره تجربه بدست اوردم که هیچ چیزی ازادی نمیشه !
وبمستری به سبک سامیت