انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟ بیاید حلش کنیم .  (دفعات بازدید: 51874 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
یه سوال
من چکار کنم این بحث دیگه توی قسمت «مشاهده پاسخ‌های جدید به ارسال‌های شما» ظاهر نشه؟

خب شما توی این تاپیک یه چیزی نوشتی و بقیه وقتی جوابتون رو میدن، میره تو بخش پاسخ های جدید به ارسال های شما.
شما اگه نمیخوای این بحث رو دنبال کنی (مثل خودم) کافیه وقتی اون دو تا لینک بالای صفحه رو میزنی (که من اصولا همیشه اولی رو میزنم) بالای لیستی که بهت میده، اون دکمه ی خوانده شدن رو بزنی تا دیگه نیان (تا زمانی که دوباره پاسخ جدیدی ارسال بشه البته)  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
چون فایرفاکس توی ویندوز داشت ران میشد. همین افزونه توی لینوکس دیگه کار نمی کنه
نمیدونم ولی من توی لینوکس تست کردم جواب داد ها  ::)

ولی اینکه این از اون سخت تر باشه یا اون از این سخت تر باشه رو قبول ندارم. کسی که ویندوز تیکه پاره کرده، لینوکس هم براش مثل آب خوردنه
والا ما که توی تحقیقمون به این نتیجه رسیدیم که کسایی که هیچ آشنایی با کامپیوتر نداشتن با شرایط یکسان ویندوز رو سریعتر یاد گرفتن، اونایی هم که اول لینوکس یاد دادیم بهشون (در حد متوسط و کاربری عادی) وقتی اومدن ویندوز خیلی احساس راحتی کردن.
منم خیلی از برنامه هایی که برای ویندوز نوشتم دستوری بودن (بدون GUI ولی وقتی که رابط کاربری گرافیکی براشون طراحی کردم اونوقت کاربراش بیشتر شدن. میدونی چرا؟ چون کاربرا درسته هدفشون انجام کاری هست ولی در کنارش مدل گرافیکی که با یه کلیک کارشون انجام بشه رو بیشتر دوست دارن تا اینکه تایپ کنن یه جمله رو و بزنن اینتر! طرف نمیخواد یه متن رو حفظ کنه تا اون دستور رو انجام بده، ولی یه کلیک نیاز به حفظ کردن نداره، دکمه نوشته چه کاری براش میکنه و کاربر فقط کلیکش میکنه)
شما اول مقاله ی لینوکس ویندوز نیست رو بخون. بعد من در خدمتم. متاسفانه طرز فکر شما کلا ویندوزیه و ویندوز توی جسم و روحتون نفوذ کرده.
منظورت همونیه که جادی نوشته؟ خیلی وقت پیش خوندمش. خیلی هم خوب نوشته. جادی کارش عالیه  ;)
ببخشید رسول جان، من نه طرز فکر ویندوزی دارم، ونه ویندوز توی جسم و روحم نفوذ کرده!! (البته نظر و تخیلات شما هم محترمه)این حرف هایی هم که زدم طبق تحقیقاتی بود که طی این سالها داشتم. ولی مثه اینکه برعکسه و لینوکس توی شما نفوذ کرده و یکمی که چه عرض کنم بیشتر متعصبانه حرف میزنین؛ و درباره لینوکس تخیل بخرج میدین  :P

من توی خونه هم لپ تاپم و هم PC هردو لینوکسه، سر کار هم چون مجبوریم ویندوز دارم. سرورهام هم توی شرکت بعضیاشون ویندوزین و بعضاشون هم لینوکسی. روی چیزی هم متعصب نیستم. فقط معتقدم آدم با هر ابزاری کار کنه که کارشو بهتر و بدون دردسرتر راه بندازه. حالا میخواد گوشی 1100 باشه یا گوشی iPhone اپل

آفلاین 111

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
من تو آرمان شهر زندگی می کنم 8)
۲ نفرو هم لینوکسی کردم ::)
تشکر لازم نیست 8)
اگه از پنجره داری نگاه می کنی بدون بیرون جای بهتریه

آفلاین اسماعیل اکبری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 190
    • مرکز خدمات انفورماتیک ساینا
یکی بیاد به من بگه چجوری از طریق ترمینال پایان نامه بنویسم میخوام استادم کف کنه  8)

آقا برای حل مثلا چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند نیازی به بحث با همدیگر در مورد نوشتن پایان نامه نیست
آقا درسته شما زیاد با ترمینال حال میکنی ولی معنیش این نیست که همه چی توی ترمینال خلاصه میشه اگر قرار بود همیشه ترمینال کار ساز باشه هیچوقت محیط دسکتاپ نیاز نبود و لینوکس روی اولین نسخه و ویندوز هم روی هیچوقت به وجود نمیامد و روی داس خلاصه میشد

راه حل بدید چه کنید مردم مشتاق به استفاده از لینوکس بشن چرا بحث بیخود میخود میکنید که من با ترمینال پایان نامه نوشتم یکی هم مثل من ول کن نباشه بگه چجوری

کلا توی این تاپیک من یک پست مفید در این مورد دیدم که اونم این بود که یکی از دوستان پیشنهاد داد فیلم های آموزشی را از یوتویوب به آپارات انتقال بدیم که خیلی هم خوبه
زمان ما 10 سال پیش چون نت درست درمون نداشتیم این فیلم ها رو دانلود میکردیم و به صورت رایگان برای دوستانمان ارسال میکردیم.
یک پیشنهاد دیگه هم میتونه این باشه که از امسال کمک مالی جمع و جور کنید توی نمایشگاه الکام غرفه بگیرید و اونچا مردم را با لینوکس آشنا کنید
یک پیشنهاد دیگه هم میتونه ماهنامه و خبر نامه های با محتوی آموزشی باشه و به صورت عمومی برای همه ارسال بشه نه فقط برای اشخاص دیگه
یک پیشنهاد دیگه  ;D خیلی ها نمیتونن توزیع ها رو دانلود کنن و یا حس خرید اینترنتی ندارند بیاید توزیع ها رو رایگان ارسال کنیم
بازم بگم بازم ایده دارم  ;D
یدونه دیگه هم میگم و میرم قول میدم
برای نصب استفاده از توزیع های لینوکس بیاید آموزش مالتی مدیا درست کنیم و همراه پک های نصب آموزش هم ارسال کنیم
من و تو می توانیم ...

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734

منظورت همونیه که جادی نوشته؟ خیلی وقت پیش خوندمش. خیلی هم خوب نوشته. جادی کارش عالیه  ;)
جادی ننوشه ، ترجمه کرده .

یکی بیاد به من بگه چجوری از طریق ترمینال پایان نامه بنویسم میخوام استادم کف کنه  8)

آقا برای حل مثلا چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند نیازی به بحث با همدیگر در مورد نوشتن پایان نامه نیست
آقا درسته شما زیاد با ترمینال حال میکنی ولی معنیش این نیست که همه چی توی ترمینال خلاصه میشه اگر قرار بود همیشه ترمینال کار ساز باشه هیچوقت محیط دسکتاپ نیاز نبود و لینوکس روی اولین نسخه و ویندوز هم روی هیچوقت به وجود نمیامد و روی داس خلاصه میشد

راه حل بدید چه کنید مردم مشتاق به استفاده از لینوکس بشن چرا بحث بیخود میخود میکنید که من با ترمینال پایان نامه نوشتم یکی هم مثل من ول کن نباشه بگه چجوری

کلا توی این تاپیک من یک پست مفید در این مورد دیدم که اونم این بود که یکی از دوستان پیشنهاد داد فیلم های آموزشی را از یوتویوب به آپارات انتقال بدیم که خیلی هم خوبه
زمان ما 10 سال پیش چون نت درست درمون نداشتیم این فیلم ها رو دانلود میکردیم و به صورت رایگان برای دوستانمان ارسال میکردیم.
یک پیشنهاد دیگه هم میتونه این باشه که از امسال کمک مالی جمع و جور کنید توی نمایشگاه الکام غرفه بگیرید و اونچا مردم را با لینوکس آشنا کنید
یک پیشنهاد دیگه هم میتونه ماهنامه و خبر نامه های با محتوی آموزشی باشه و به صورت عمومی برای همه ارسال بشه نه فقط برای اشخاص دیگه
یک پیشنهاد دیگه  ;D خیلی ها نمیتونن توزیع ها رو دانلود کنن و یا حس خرید اینترنتی ندارند بیاید توزیع ها رو رایگان ارسال کنیم
برای نصب استفاده از توزیع های لینوکس بیاید آموزش مالتی مدیا درست کنیم و همراه پک های نصب آموزش هم ارسال کنیم

مرسی واقعا . نکته ی خوبی بود . من ده ها بار تو این تایپیک اشاره کردم دوستان به حاشیه نرید و دنبال راه حل باشید ولی گوش هیچکس بدهکار نیست !!! نمیدونم چرا واقعا . راه حل الان مهمه ، چرایی قضیه تموم شد !!!
پیشنهاداتون خیلی خوب بود ، ممنون  ;)
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337

ایول، ایده های خوبی هستن! ما داریم یه لیست از همین کارا تهیه میکنیم، هر کسی ایده ای داره میتونه اونجا بگه  ;) اینا رو هم اضافه میکنیم به لیست. (http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,124021.0.html)
هر ایده ای دارین بگین اونجا

جادی ننوشه ، ترجمه کرده .
اوکی همون، دیگه من به اسم جادی میگمش  ;D  (منظورم این بود که توی سایتش نوشته بود بعنوان یه پست)
« آخرین ویرایش: 02 مهر 1394، 10:08 ب‌ظ توسط Oxygen »

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
شما فقط رو رو کسایی کار کنین که علاقه دارن که اونا هم خودش میاد سمتتون! کسی علاقه نداشته باشه و کلی وقت بذارین برای رفع اشکال و یادگیری آخرش غر زدنای طرف نصیبتون میشه

تایید میکنم!کاملا موافقم.
به قول معروف دنبال کسی برو که دنبالت میاد
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
آقا چرا تایپیک رو دوباره می کشید بالا ؟ دفعه ی قبل هم اینکار رو کردید و بهتون گفتم این بحث فایده نداره ، باز دوباره کارخودتون رو کردید .
اینقدر کش ندین . اگر راه حل دارید بگید ، و اگر نه ، تایید کردن و فلسفه ارائه دادن ها به اندازه کافی انجام شده .
« آخرین ویرایش: 10 مهر 1394، 06:26 ب‌ظ توسط koosha »
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
آقا چرا تایپیک رو دوباره می کشید بالا ؟ دفعه ی قبل هم اینکار رو کردید و بهتون گفتم این بحث فایده نداره ، باز دوباره کارخودتون رو کردید .
اینقدر کش ندیدن . اگر راه حا دارید بگید ، و اگر نه ، تایید کردن و فلسفه ارائه دادن ها به اندازه کافی انجام شده .

شاکی نشید نمیدونستم میخواید تاپیک رو غرق کنید!  :)
در مورد راه حل هم اینجا دنبالش بگردید: ایده هایی برای کمک به جامعه آزاد
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC