انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: download manager  (دفعات بازدید: 4573 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
پاسخ : download manager
« پاسخ #15 : 16 خرداد 1396، 11:33 ق‌ظ »
تفاوت سرعت دانلود از یک سرور خیلی خوب و آماده و نه حتی سرورهای شلوغ یا ضعیف سایت های مختلف

در سایت های دیگر تفاوت خیلی بیشتر از این حرف هاست ، در عمل متوسط دانلود بصورت تک کانکشن برای من حدود ۵۰۰ کیلوبایت بر ثانیه است درحالی که با دانلودمنیجر های چندکانکشن بیش از یک مگابایت بر ثانیه است
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
« پاسخ #16 : 16 خرداد 1396، 11:45 ق‌ظ »
جهت یادآوری : تصویر اول که در محیط متنی ترمینال میبینید مربوط به wget است و تصویر دوم پنجره پیشرفت دانلودمنیجر پرسپولیس است
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین Borderliner

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • macOS Sierra 10.12.6
    • Borderliner | GitHub
« پاسخ #17 : 16 خرداد 1396، 11:59 ق‌ظ »
من خودم همیشه از aria2 استفاده میکنم، چه روی لینوکس و چه macOS. اگه چیزی میخواید که GUI داشته باشه، uGet رو برای لینوکس، و FDM رو برای Windows و macOS پیشنهاد میکنم.
..::Borderliner::..

آفلاین thxalls

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #18 : 16 خرداد 1396، 12:02 ب‌ظ »
جهت یادآوری : تصویر اول که در محیط متنی ترمینال میبینید مربوط به wget است و تصویر دوم پنجره پیشرفت دانلودمنیجر پرسپولیس است

من هم از یک سرور دانلود میکنم idm ویندوز با گنو لینوکس برنامه xdm و wget سرعت متفاوته

مشکل میتونه از کجا باشه ‌؟
ممنون که پاسخ دادید

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #19 : 16 خرداد 1396، 01:32 ب‌ظ »
نقل‌قول
https://en.wikipedia.org/wiki/Download_manager
دانلود منیجر برنامه ای است که دانلودهای شما را با صف و  زمانبندی بصورت درون کار (نه به کمک اسکریپت نویسی) مدیریت کند و امکان دیگر که خیلی رایج است دانلود چندکانکشنی است.
از لینکی که دادید سپاس گذارم و قانع شدم.

نقل‌قول

نقل‌قول
اینکه می فرمایید سرعت تک کانکشن و چند کانکشن شما در ایران یکی است کمی شک برانگیز و خلاف قواعد علمی است ، لطفا با دقت بررسی کنید ، جایی از کار می لنگد

این تصاویری که میزارم در منزل یکی از بستگان تست کردم :

اینکه چرا idm و aria2 و wget اعداد مشابه هم برای من نشون میدن اما برای شما متفاوته برام تعجب برانگیزه. حتی اگر دقت کنید پرسپولیس ۱۶ کانکشن داره ...

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
« پاسخ #20 : 16 خرداد 1396، 01:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
اینکه چرا idm و aria2 و wget اعداد مشابه هم برای من نشون میدن اما برای شما متفاوته برام تعجب برانگیزه. حتی اگر دقت کنید پرسپولیس ۱۶ کانکشن داره ...
طبیعتا روی پهنای باند آزاد نباید یک کانکشن و چند کانکشن یک سرعت باشد ، احتمالا در این موردی که گذاشتید کل پهنای باند یک محدودیت خاص دارد .
این سرور برای تست است
شما در دانلودهای روز مره در شرایط عادی در حین کار با محیط گرافیکی چه از لحاظ کاربرد و چه از نظر سرعت نیاز به یک دانلود منیجر را حس میکنید
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
« پاسخ #21 : 16 خرداد 1396، 02:06 ب‌ظ »
نقل‌قول
مشکل میتونه از کجا باشه ‌؟
من متوجه نشدم سرعت چی با چی سازگار نیست ؟
آی دی ام که میگید یک نرم افزار دانلود با چند کانکشن است ، روی توزیع های گنولینوکسی هم شما مشابهش میتونید پیدا کنید
wget ی دریافت کنند متنی تک کانکشن است و معمولا سرعت کمتری دارد
اگر از uget استفاده میکنید در تنطیمات آریا۲ یا curl را به عنوان دانلودکننده انتخاب کنید
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #22 : 16 خرداد 1396، 03:18 ب‌ظ »
wget

+

فوق العاده هست WGet و خیلی هم کامل و سبک و همیشه در دسترس (CLI) :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #23 : 16 خرداد 1396، 04:04 ب‌ظ »
اینکه می فرمایید سرعت تک کانکشن و چند کانکشن شما در ایران یکی است کمی شک برانگیز و خلاف قواعد علمی است ، لطفا با دقت بررسی کنید ، جایی از کار می لنگد
البته اگه ارائه‌دهندهٔ خدمات اینترنتی کارش رو درست انجام بده (دزدی نکنه)، نباید تفاوت زیادی داشته باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #24 : 17 خرداد 1396، 09:37 ق‌ظ »
نقل‌قول
پرسپولیس که برا Aria 2 هست چه ربطی به Wget داره؟
متاسفانه ادبیات نوشتاری من با توانایی خواندن شما مطابقت نداره و متاسفانه در چند تاپیک گذشته هم ، شما متوجه گفته ی من نشدید ، این مشکل از کجاست ، نمیدونم. در این موارد من توصیه می کنم یک بار دیگه با دقت بخونید.

۱ - اگر هم گرافیکی میخواید بهترین همون wget هست
۲ - wget از کی گرافیکی شده؟
۳ - احتمالا منظوراش پرسپولیس بوده
زیرا که wget گرافیکی نیست! و پرسپولیس گرافیکی است! و احتمال اینکه (در جمله احتمالا اومده!) کاربر برای لحظه ای دچار خطا بشه و اشتباها به جای پرسپولیس ، wget بنویسه ، هست. و هیچ جای این جمله نمیشه به ارتباط wget و پرسپولیس و نفی ارتباط aria2 و پرسپولیس پی برد!
بله منو ببخشید ولی منظوری نداشتم منظور من این بود شباهتی حتی اسمی به هم ندارن خوب احتمالا منظور دوستمون uget بوده و اشتباه نوشته wget اصلا بحث مهمی هم نیست که سرش بخوایم بحث انجمن رو به ادبیات نزدیک کنیم بعله پرسپولیس اینجا پیشنهاد خوبیه بهترین دانلود منیجر گرافیکی در گنو هستش و البته در مک هم یکی از بهترین ها و در ویندوز هم قابل رقابت و این عالی هستش منم پیشنهاد میدم استفاده کنید.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).