انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند زبان برنامه نویسی یاد بگیرم؟  (دفعات بازدید: 2338 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 116
پاسخ : چند زبان برنامه نویسی یاد بگیرم؟
« پاسخ #15 : 19 اسفند 1398، 07:25 ب‌ظ »
پس به نظر شما این مهارت جدید رو یاد بگیرم؟
پیشنهادم یادگیری پایه‌های برنامه‌نویسی، الگوریتم‌ها و مهندسی نرم‌افزار هستش. بعد از اون‌ها هم پایه‌های هوش‌مصنوعی یا شبکه یا هر چیزی که می‌خواید در اون زمینه برنامه بنویسید.
بسیار متشکرم، لطف کنید کتاب خوبی در مورد مباحثی که فرمودید معرفی کنید، بازم متشکر

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #16 : 19 اسفند 1398، 07:52 ب‌ظ »
پیشنهادم یادگیری پایه‌های برنامه‌نویسی، الگوریتم‌ها و مهندسی نرم‌افزار هستش. بعد از اون‌ها هم پایه‌های هوش‌مصنوعی یا شبکه یا هر چیزی که می‌خواید در اون زمینه برنامه بنویسید.
بسیار متشکرم، لطف کنید کتاب خوبی در مورد مباحثی که فرمودید معرفی کنید، بازم متشکر
شما مگه الگوریتم و اینا بلد نیستید؟
چجوری کد میزنین

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
« پاسخ #17 : 19 اسفند 1398، 09:00 ب‌ظ »
چجوری کد میزنین
من خودآموز یاد گرفتم، الگوریتم بلدم در حدی که کارم راه بیفته، ولی به نظرم اشکال نداره اگر کتابای دیگه ای در این زمینه بخونم، چون من رشته ام برقه و مهندسی نرم افزار نخوندم، ممنون میشم کتابای خوبی معرفی کنید تا بتونم به صورت اصولی یاد بگیرم.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #18 : 19 اسفند 1398، 11:27 ب‌ظ »
ممنون میشم کتابای خوبی معرفی کنید تا بتونم به صورت اصولی یاد بگیرم.
https://en.wikipedia.org/wiki/Introduction_to_Algorithms

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 276
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #19 : 20 اسفند 1398، 03:11 ب‌ظ »
چجوری کد میزنین
من خودآموز یاد گرفتم، الگوریتم بلدم در حدی که کارم راه بیفته، ولی به نظرم اشکال نداره اگر کتابای دیگه ای در این زمینه بخونم، چون من رشته ام برقه و مهندسی نرم افزار نخوندم، ممنون میشم کتابای خوبی معرفی کنید تا بتونم به صورت اصولی یاد بگیرم.
داداش با کتاب و این حرفا نمیشه یاد گرفت. برو ویدیو آموزشی تهیه کن. هم قیمتش کمتره هم بهتر یاد میگیری هم پیچیده نیست. من خودم یه آموزش پایتون از فرادرس گرفتم خیلی خوب بود. خودم که C میخوندم با کتاب میرفتم جلو. از یه جاییش به بعد دیگه هیچی نمی فهمیدم. ویدیو خیلی بهتره.
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم
«خلاصه ی نقل قولی از جادی»

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #20 : 20 اسفند 1398، 09:09 ب‌ظ »
داداش با کتاب و این حرفا نمیشه یاد گرفت. برو ویدیو آموزشی تهیه کن.
بهترین روش یادگیری در این زمینه کتاب هستش. ویدیو حجم انتقال اطلاعاتش در موضوعی مثل برنامه‌نویسی بسیار کمه.

برای شروع کتابی که سلمان معرفی کرد گزینهٔ مناسبیه.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #21 : 20 اسفند 1398، 09:16 ب‌ظ »
بهترین روش یادگیری در این زمینه کتاب هستش. ویدیو حجم انتقال اطلاعاتش در موضوعی مثل برنامه‌نویسی بسیار کمه.

حرف شما هم درسته. اما مثلا اگه کتاب زبان C جعفر نژادقمی رو ببینید فکر میکنید همش یادتون میمونه؟ درسته حجم انتقال اطلاعات بالاست اما ماندگاری بسیار کمی داره. فردی که هم صوتی هم تصویری و هم متنی آموزش میبینه بهتر میفهمه یا فردی که فقط متنی آموزش میبینه؟ شاید اجوابتون یکی باشه ولی بعد از یک سال چی؟ حتی اگه فرد مورد نظر دستورات رو تمرین کنه فقط دستورات کاربردی یادش میمونه. ویدیو ها دستورات کاربردی و یکسری دستورات کم کاربرد رو طوری آموزش میدن که یادتون نره. من دیگه هرچی میدونستم گفتم. تصمیم با شماست.
ما نمیتوانیم به مانند یک سوزن از جامعه بیرون بزنیم، ما همراه با جامعه پیش میرویم پس باید به افزایش سواد جامعه کمک کنیم تا خودمان باسواد شویم

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #22 : 20 اسفند 1398، 10:17 ب‌ظ »

حرف شما هم درسته. اما مثلا اگه کتاب زبان C جعفر نژادقمی رو ببینید فکر میکنید همش یادتون میمونه؟ درسته حجم انتقال اطلاعات بالاست اما ماندگاری بسیار کمی داره. فردی که هم صوتی هم تصویری و هم متنی آموزش میبینه بهتر میفهمه یا فردی که فقط متنی آموزش میبینه؟ شاید اجوابتون یکی باشه ولی بعد از یک سال چی؟ حتی اگه فرد مورد نظر دستورات رو تمرین کنه فقط دستورات کاربردی یادش میمونه. ویدیو ها دستورات کاربردی و یکسری دستورات کم کاربرد رو طوری آموزش میدن که یادتون نره. من دیگه هرچی میدونستم گفتم. تصمیم با شماست.
یه کتاب راهنمای خیلی خوب یا مثلا کوئیک استارت ها میتونه در کنار تمرین و تکرار ماندگار باشه البته کتاب های خیلی حجیم واقعا بلا کاربردن

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
« پاسخ #23 : 20 اسفند 1398، 10:42 ب‌ظ »
متشکر از همه دوستان، به نظر من این که از چه منبعی استفاده بشه کاملا بستگی به فرد داره و نمیشه یه نسخه رو برای همه تجویز کرد.هر کس یه جوری یاد میگیره.
من کتاب رو در کنار فیلم آموزشی استفاده میکنم.

آفلاین محمد رجبی

• Sr. Member
  • *
  • Ubuntu 22.04
    • اورلرن
« پاسخ #24 : 20 اسفند 1398، 11:38 ب‌ظ »
متشکر از همه دوستان، به نظر من این که از چه منبعی استفاده بشه کاملا بستگی به فرد داره و نمیشه یه نسخه رو برای همه تجویز کرد.هر کس یه جوری یاد میگیره.
من کتاب رو در کنار فیلم آموزشی استفاده میکنم.
خوب چه بهتر. این میشه هم خدا و هم خرما. بحث خیلی داره از موضوع دور میشه. از نظر من اگر شرایط اش رو داری ویزای اکسپرس اینتری کانادا بگیر برو اونجا کار کن. بهترین موسسه توی این زمینه ی مهاجرت خارج از کشور موسسه ی حقوقی ملکپور هست. نمیخوام تبلیغ کنم ولی کارشون خوبه. اگه شرایط مهاجرت رو نارین سعی کنید برید سراغ چیزی که خودت ازش لذت میبری. بهترین راه اینه که یه ایده ی نو بدی و بعد برنامه ریزیش کنی. مثلا یه برنامه بنویسی که pdf فارسی رو ادیت کنه. البته این فقط یه مثال بود. منظور اینه که برای خودت کار کن. نه برای کس دیگه. توی زمینه ی کار آفرینی هم میتونی بری. یکی از بهترین کار ها اینه که وبسایت بزنی آموزش بفروشی. یا کار هایی از این قبیل. در اصل وقت خودت رو توی زبون های برنامه نویسی طلف نکن. اگه همه ی زبون های دنیا رو بلد باشی ولی نتونی ازشون پول دربیاری باز با کسی که هیچی از برنامه نویسی بلد نیست فرقی نمیکنی. برای کار آفرینی و هوش مالی وبسایت استاد ماهان تیموری رو پیشنهاد میدم.اینم بود از مخلص کلام. دیگه تصمیم با شماست. شاد و پیروز باشید.

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #25 : 21 اسفند 1398، 07:12 ب‌ظ »
من کاملا مخالفم چون هر زبون کاربرد خودشو داره و مثلا هیچوقت نمیشه با پی اچ پی یادگیری ماشین کار کرد یا زبون آر اپ دسکتاپ ساخت هرچند بعضی زبون ها سعی میکنن همه کاره باشن ولی معمولا کامل نمیشه مثلا اندروید تو پایتون خیلی ضعیف یا هوش مصنوعی تو جاوا اسکریپت به نظرم تا میتونی یاد بگیر به علاوه اینو در نظر بگیر وقتی if و for و این چیزای اولیه رو بلدی یاد گرفتن سینتکس کار یه هفته است من خودم سینتکس جاوا اسکریپتو تو این مدت یاد گرفتم
وقتی که نمی‌شه با هر زبونی هر کاری کرد قرار نیست هر شخصی هر کاری رو انجام بده. یادگیری ماشین، هوش‌مصنوعی، برنامه نویسی بک‌اند، فرانت‌اند، برنامه‌نویسی گیم،  توسعه دادن اپ گوشی هوشمند. هر کدوم حوضه متفاوتی هستن و هر شخصی با توجه به خصوصیات و علایقش باید یه حوضه رو انتخاب کنه بعد زبانی که مربوط به اون حوضس رو یادبگیره. مثلا من حالم از c# بهم می‌خوره ولی نمی‌تونم کتمان کنم که واسه برنامه‌نویسی بازی ها خوب و رایجه. برای هر کدوم از حوضه‌ها کار پیدا می‌شه مخصوصا اگه تخصص داشته باشی. ولی اگه بر اساس بازار کار انتخاب کنی می‌بینی یه دوره‌ای وب رو بورسه، یه دوره‌ای موبایل و یه چند وقت بعد کلا دیتا ساینس و ماشین لرنینگ منفجر می‌شه. تو هم سعی می‌کنی هماهنگ با بازار تو بخشی که مورد توجهه تمرکز کنی و این باعث می‌شه بعد از چند سال هیچ تخصصی نداشته باشی و فقط مطالب سطحی هر زبان رو بدونی. همین دیده که باعث شده کنکور و هجوم بچه‌ها به رشته تجربی به این وضع بیفته.

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #26 : 21 اسفند 1398، 07:32 ب‌ظ »
من تو دانشگاه با دو نفر از دوستام که واحد برنامه نویسی داشتن تمرین می‌کردم و سعی داشتم کمکشون کنم برنامه‌نویسی رو راحت و اصولی یادبگیرن. متاسفانه متوجه شدم که مشکل اصلیشون همین الگوریتم و پایه‌های برنامه نویسیه. آخرشم تنها اون سوالایی رو آخر ترم تونستن بنویسن که ایده کلی حل و روش حلشو حفظ کرده بودن. نتیجه ۱۲ سال آموزش همینه که حتی ریاضی رو هم تبدیل به حفظیات کردن و بچه‌ها کلا توانایی تفکر درباره راه‌حل و حل مسئله رو ندارن. مشکل دیگه اینه که کلا آموزش مناسب الگوریتم پیدا نمی‌شه. همه تمرکزشون روی چیزیاییه که سریعا نتیجه شو بشه با چشم دید و برای همین بدون درک الگوریتم وارد برنامه نویسی می‌شن.

آفلاین helium

• Full Member
  • *
  • ارسال: 168
« پاسخ #27 : 21 اسفند 1398، 07:36 ب‌ظ »
سلام، در روند یادگیری یک زبان تلاش داشته‌باشید در این بین از یک شاخه به شاخه دیگر نپرید، یک زبان رو به خوبی یاد بگیرید، زبانی که با انتخاب درست و شناخت توانایی‌های خودتون به اون رسیدید.
به خدا چنان امیدوار باش که اگر گناه جن و انس را بیاوری به تو رحم کند.

لقمان حکیم

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #28 : 22 اسفند 1398، 08:12 ق‌ظ »

این کتاب C جعفر نژادقمی یک ترجمه ناقص از C++: The Complete Reference است و من اون را به هیج عنوان توصیه نمی کنم.
این کتاب ها را برای افراد مبتدی توصیه می کنم:

• Programming: Principles and Practice Using C++
    by Bjarne Stroustrup
  • Sams Teach Yourself C++ in One Hour a Day
    by Siddhartha Rao