انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ايا لينوكسي براي موبايل وجود دارد ؟  (دفعات بازدید: 2144 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : ايا لينوكسي براي موبايل وجود دارد ؟
« پاسخ #15 : 13 بهمن 1399، 09:34 ق‌ظ »
اصلا يك نگاهي به خود سايت گنو بندازيد

https://www.gnu.org/

اينم چنتا فسمت از خود سايت گنو

این برنامه در یک سیستم مانند یونیکس که منابع ماشین را اختصاص می دهد و با سخت افزار صحبت می کند ، "هسته" نامیده می شود. GNU معمولاً با هسته ای به نام Linux استفاده می شود.
  :!:این ترکیب سیستم عامل گنو / لینوکس است .  :!:

میلیون ها نفر از گنو / لینوکس استفاده می کنند ، اگرچه بسیاری به اشتباه آن را "لینوکس" می نامند .

و
GNU / Linux را امتحان کنید

اين بحث هم مال اينجا نيست بريم تو كافه اوبونتو اونجا در اين باره صحبت كنيم  :)

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #16 : 14 بهمن 1399، 07:45 ق‌ظ »
می‌تونی بگی «گنو» که هم درست‌تره، هم کوتاه‌تره، هم قشنگ‌تره، هم اون قدر خوب تو چارچوب زبان فارسی قرار می‌گیره که اصلاً اسم یه منطقه‌ای تو ایران هم گنوست.

اگه تعریف سیستم‌عامل رو هم بدونید، متوجه می‌شید که لینوکس خودش جزیی از گنوست و سیستم‌دی و اپت و وی‌لند و گنوم‌شل و فایرفاکس هم اصلاً جزو سیستم‌عامل نیستن و برنامه‌هایی هستن که سیستم‌عامل اجراشون می‌کنه.

داستانش هم به نتیجه رسیده بوده از همون ابتدا!

تا جایی که میدونم لینوکس بخشی از پروژه گنو نیست. به خاطر همینه که بهش میگن گنو/لینوکس یعنی کرنل لینوکس به همراه پکیج های گنو کنار هم یه سیستم عامل رو تشکیل دادن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 14 بهمن 1399، 12:30 ب‌ظ »
راستی اوبونتو یعنی همین توزیعی که نصبش داری و ازش استفاده می‌کنی و داری داخل انجمنش فعالیت می‌کنی، داخل راهنمای رسمی، خودش رو یک سیستم عامل لینوکس معرفی کرده. شرمنده اگه سواد و شعور ندارن:
بله. متأسّفانه همهٔ اعضا، سواد کافی ندارن و بینشون یه سری نفوذی هم پیدا می‌شه. اگه نشونی این صفحه رو بدی، می‌رم درستش می‌کنم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 14 بهمن 1399، 12:33 ب‌ظ »
تا جایی که میدونم لینوکس بخشی از پروژه گنو نیست. به خاطر همینه که بهش میگن گنو/لینوکس یعنی کرنل لینوکس به همراه پکیج های گنو کنار هم یه سیستم عامل رو تشکیل دادن

لینوکس بخشی از پروژهٔ گنو نیست، بلکه یکی از کرنل‌های سیستم‌عامل گنوست.
پروژهٔ گنو مجزا از سیستم‌عامل گنوست:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/GNU_Project
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/GNU_OS

دلیل این که بهش می‌گن گنو/لینوکس هم این بوده که در فهرست پستی گنو، با گنو/تریکس که سیستم‌عامل گنو با کرنل تریکسه و پیش از گنو/لینوکس استفاه می‌شده قاطی نشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 14 بهمن 1399، 12:49 ب‌ظ »
و اینکه اکثر پردازنده های اسنپدراگون با لینوکس (کرنل اصلی و بدون دستکاری گوگل) مشکل دارن
نه فقط اسنپ‌دراگون. درسته که کرنل اندروید همون لینوکسه ولی گوگل با جادوی خودش سیستم‌عامل رو به این جایگاه فعلی رسونده. مخصوص اسنپ‌دراگون نسخه‌های فروم code aura هماهنگی کامل دارن و بهتر از رام‌های بر پایه‌ی aosp عمل می‌کنن.
اينقدر مشكل داره كه فقط گوگل با جادوش بتونه اون رو روي  پردازنده های اسنپدراگون اجرا كنه ؟

ببخشيد ولي اينجا براي سيستم عامل هاي گنو/لينوكس كه براي مبايل توسعه داده ميشن  هست  :D

يعني ارزش نداره كه گنو/لينوكس   رو توسعه بدن براي موبايل تا با اندرويد و ios رقابت كنه (يا حتي جايگزينشون بشه)؟؟؟ ???

من كه به شخصه خيلي با گنو/لينوكس   حال ميكنم  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 14 بهمن 1399، 01:00 ب‌ظ »
این دو مدل از پایه برای کار با گنو/لینوکس ساخته شده:
https://puri.sm/products/librem-5
https://www.pine64.org/pinephone

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #21 : 14 بهمن 1399، 03:34 ب‌ظ »
راستی اوبونتو یعنی همین توزیعی که نصبش داری و ازش استفاده می‌کنی و داری داخل انجمنش فعالیت می‌کنی، داخل راهنمای رسمی، خودش رو یک سیستم عامل لینوکس معرفی کرده. شرمنده اگه سواد و شعور ندارن:
بله. متأسّفانه همهٔ اعضا، سواد کافی ندارن و بینشون یه سری نفوذی هم پیدا می‌شه. اگه نشونی این صفحه رو بدی، می‌رم درستش می‌کنم.

خدمت شما:

https://ubuntu.com هست که باید به سرور وبسایت اوبونتو نفوذ کنی و title و description داخل خود index.php سایت رو ویرایش کنی تا دیگه داخل موتورهای جست‌وجو با تصویر زیر روبرو نشیم:

و help.ubuntu.com همون فصل اول و بخش اول و جمله‌ی اول رو لازمه به نحوی تغییر بدی که دیگه سواد گردانندگان وبسایت رسمی اوبونتو و کارمندان کمپانی canonical به این شکل زیر سؤال نره:

اینم وبلاگ شخصی خود مارک: https://www.markshuttleworth.com من فقط همون صفحه‌ی اول رو یه نگاه انداختم. داخل صفحه سرچ کردم GNU و هیچ نتیجه‌ای نداشت. اما سرچ کردم Linux و:

یه ایمیل واسه مارک شاتل‌ورث بزن و از این جهالت درش بیار. بیچاره آبرو نمونده واسه‌ش ((:
« آخرین ویرایش: 14 بهمن 1399، 03:37 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #22 : 14 بهمن 1399، 04:11 ب‌ظ »

اينقدر مشكل داره كه فقط گوگل با جادوش بتونه اون رو روي  پردازنده های اسنپدراگون اجرا كنه ؟

يعني ارزش نداره كه گنو/لينوكس   رو توسعه بدن براي موبايل تا با اندرويد و ios رقابت كنه (يا حتي جايگزينشون بشه)؟؟؟ ???

بله. ubuntu touch رو همین اخیراً روی گوشیم امتحان کرده‌م. باحال و زیباس، روش فکر شده و ایده‌های بکری پشتشه و پیمایش داخل سیستم رو سریع و راحت و لذت‌بخش کرده. اما بعد از اینهمه سال توسعه هنوز راه زیادی داره تا حداقل نیازهای مورد انتظار از یه سیستم عامل رو برآورده کنه و قابل استفاده‌ی روزمره بشه. جالبه که به هر حال واسه هر گوشی جدید درایورهای سخت‌افزاری رو از کدهای اندروید برداشته‌ن و پچ کرده‌ن.

اون زمانی که ubuntu edge معرفی شد من با نگاه اول عاشقش شدم! کمپین crowdfundingـش رو مرتباً چک می‌کردم و زمانی که سرمایه‌ی کافی جمع نشد خیلی ناامید شدم. از اون بدتر وقتی canonical اعلام کرد پروژه‌ی ubuntu touch رو متوقف می‌کنه دیگه کامل سرخورده شدم ((:
به هر حال برای اینکه یه سیستم‌عامل مورد مقبولیت قرار بگیره خیلی چیزایی به غیر از آزاد بودن و لینوکسی بودن لازم داره.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 15 بهمن 1399، 11:06 ق‌ظ »

بله. ubuntu touch رو همین اخیراً روی گوشیم امتحان کرده‌م. باحال و زیباس، روش فکر شده و ایده‌های بکری پشتشه و پیمایش داخل سیستم رو سریع و راحت و لذت‌بخش کرده. اما بعد از اینهمه سال توسعه هنوز راه زیادی داره تا حداقل نیازهای مورد انتظار از یه سیستم عامل رو برآورده کنه و قابل استفاده‌ی روزمره بشه. جالبه که به هر حال واسه هر گوشی جدید درایورهای سخت‌افزاری رو از کدهای اندروید برداشته‌ن و پچ کرده‌ن.

اون زمانی که ubuntu edge معرفی شد من با نگاه اول عاشقش شدم! کمپین crowdfundingـش رو مرتباً چک می‌کردم و زمانی که سرمایه‌ی کافی جمع نشد خیلی ناامید شدم. از اون بدتر وقتی canonical اعلام کرد پروژه‌ی ubuntu touch رو متوقف می‌کنه دیگه کامل سرخورده شدم ((:
به هر حال برای اینکه یه سیستم‌عامل مورد مقبولیت قرار بگیره خیلی چیزایی به غیر از آزاد بودن و لینوکسی بودن لازم داره.

درسته من هم اونجوري كه فهميدم ubuntu touch از بقيه بهتره مخصوصا نصابش كه كار رو خيلي راحت كرده  :D

ولي هنوز خيلي كار داره تا حد اقل كار هاي عادي رو باهاش كرد ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #24 : 15 بهمن 1399، 03:49 ب‌ظ »
البته اوبونتو تاچ که یه زمانی توسعه‌دهنده‌اش بودم، دیگه توسعهٔ فعّالی نداره. خودم به PostmarketOS با پوستهٔ Posh امیدوارترم.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
« پاسخ #25 : 15 بهمن 1399، 08:17 ب‌ظ »
درسته من هم اونجوري كه فهميدم ubuntu touch از بقيه بهتره مخصوصا نصابش كه كار رو خيلي راحت كرده  :D
لطفا برای پست در انجمن از صفحه‌کلید فارسی استفاده کنید.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 15 بهمن 1399، 09:36 ب‌ظ »
صفحه کلیدم روی فارسی است و صفحه کلید روی صفحه اوبونتو که توی تنظیمات فعالش کردم ولی یکم مشکل داره و بعضی حروف رو اینجوری مینویسه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 16 بهمن 1399، 03:48 ب‌ظ »
صفحه کلیدم روی فارسی است و صفحه کلید روی صفحه اوبونتو که توی تنظیمات فعالش کردم ولی یکم مشکل داره و بعضی حروف رو اینجوری مینویسه

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #28 : 19 بهمن 1399، 02:28 ب‌ظ »
من ميخوام اوبونتو تاچ رو روي ماشين مجازي توي كامپيوتر امتحان كنم حالا چطوري ؟
فايل ايزو داره ؟چون گفتم كه تو ليستش كامپيوتر داشت عكس ميزارم

راستش من دنبال توزيعي هستم كه مستقيم روي گوشي نصب بشه و بشه ايگذين اندرويد کردش

ميخوام در باره لينوكس هايي كه براي موبايل توسعه داده ميشن بدونم ???

چرا اوبونتو تاچ ديگه توسط  کنونیکال پشتيباني نميشه ؟  ???
كسي تو انجمن هست كه لونوكس تو گوشيش داشته باشه؟ ???
ابونتو تاچ دیگر ساپورت ندارد
Its The legendery alireza138812