انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: افزودن به پارتیشن لینوکس مینت(درست شد)  (دفعات بازدید: 2584 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : افزودن به پارتیشن لینوکس مینت
« پاسخ #30 : 04 آبان 1400، 06:55 ب‌ظ »
واین عکس پارتیشن هینت استکه همانطور که دیده میشه اثری از آن 2.6 گیگ فضا نیست تا اضافه اش کنم.
یعنی پارتیشن sda4
اول اون فضای خالی رو ببرید بعد از sda6 بعدش sda3 رو کوچیک کنید. اینکار‌ها رو که کردید، یه عکس از صفحه gparted قرار بدید.
اول فضا به خانه(home) میدی بعد به اون پایینی این نرم افزار اینطوری کار میکنه که ردیفی میره پایین یعنی شما دقیقا همین عکسی که دادید home که sda6 هستش فقط کافی اون نوار بکشی به سمت چپ که فضای خالی به بعدی منتقل بشه بعدش میتونی اضافش کنی به sda4
لازم نیست اینکار‌ها رو کرد. اول باید اون فضای خالی رو برد بعد از sda6 قرار داد، sda3 رو کوچیک کرد و در آخر اون فضای خالی رو به sda4 داد. برای انجام مرحله آخر به یه توزیع زنده نیاز هست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #31 : 04 آبان 1400، 09:17 ب‌ظ »
لازم نیست اینکار‌ها رو کرد. اول باید اون فضای خالی رو برد بعد از sda6 قرار داد، sda3 رو کوچیک کرد و در آخر اون فضای خالی رو به sda4 داد. برای انجام مرحله آخر به یه توزیع زنده نیاز هست.
که اینطور فک کنم کم دقت کردم به مشکلش..

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #32 : 05 آبان 1400، 08:58 ق‌ظ »
درود.

sda3 که مال ویندوزه و من قبلا 2.6 گیگ را وقتی در ویندوز بودم جدا کرده ام و الان unallocated است. آیا باز هم باید برم سراغ sda3 ودوباره کوچکش بکنم؟یعنی با کوچک کردن sda3 استکه آن 2.6 گیگ از کادر آبی وسط عکس خارج میشه؟
واینکه میگید در محیط لایو آن کار آخر راانجام بدم, من کلا برای اجرای جی پارتد از اولش در لایو هستم.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #33 : 05 آبان 1400، 09:13 ق‌ظ »
sda3 یه پارتیشن توسعه‌یافته است و در اصلا همون کادر آبی رنگ هست. sda3 مخصوص ویندوز نیست، فقط یه پارتیشن‌توسعه یافته هست.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
« پاسخ #34 : 05 آبان 1400، 09:42 ق‌ظ »
سپاس.

این هم عکس از جی پارتد پس از انجام کارهائی که پیشنهاد کرده بودین. که من هنوز Apply نکرده ام تا تائیدش بکنید.
درضمن تکلیف آن قسمت های کوچکی که جداشده دیده میشوند چیه آیا میشود این تکه ها را هم استفاده کرد یا باید قیدش را بزنم.
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1400، 09:47 ق‌ظ توسط گیسو »
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #35 : 05 آبان 1400، 10:40 ق‌ظ »
بله درست رفتید. اون فضا‌ 75Mib رو می‌تونید بدید به sda6 اون فضای 1.5Mib رو هم به sda5 تا چیزی این وسط بی استفاده نمونه.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
« پاسخ #36 : 05 آبان 1400، 01:56 ب‌ظ »
سپاس درست شد. اینهم عکسش: