انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا دیگه کاربرای لینوکس ایرانی مثل قبل فعا  (دفعات بازدید: 5203 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
همین دو یا سه سال پیش همین انجمن و ویلاگهای لینوکسی بیداد می کردند!

هر هفته به روز می شدن همین وبلاگ ilinux بود که الان چند ماهه چیزی توش نوشته نشده یا خیلی وبلاگه دیگه که بسته شدن یا دیگه فعالیت ندارن. یا مثلا write web.
از وبلاگ نویسای قدیم که می شناختم مونده Zoom Out و Jadi . همچنین کاربرای قدیمی و خیلی فعال که یه زمانی تو این انجمن بودن و تعداد پستهاشون بالای 700 بود دیگه خبری ازشون نیست.
اون موقع من عضو شده بودم انقدر تو نت مطلب بود و تو این انجمن کاربر حرفه ای بود که من جرات نمی کردم (روم نمی شد) تاپیک بزنم!!!

مثلا تو نت می گردی از سال 89 به بعد مطالب کمتری در مورد لینوکس تو وب فارسی وجود داره.

درسته کلا اینترنت و وبلاگ نویس تو این چند سال افول کرده ولی تو دنیای لینوکس این کاهش شدید محتوی (برخلاف دنیا) خیلی بیشتر بوده. و وب فارسی داره عقب می مونه.

باز خوبه یه چند تا سایت خوب مثل linuxreview هست واگر نه دیگه نمی دونم چی می شد!
دوست گرامی ام
مهمترین دلیل در اندک بودن فعالیت محدودیت های دسترسی به اینترنت و سرویس های وبلاگ نویسی است. سایت هایی هستند که کارشان کپی برداری و ترجمه است که برای من شخصا ارزشی ندارند و ترجیح می دهم به همان omgubuntu و ditrowatch که منابع اصلی کپی کارها است بروم. من یکی از قدیمی های وبلاگ نویسی در زمینه لینوکس بودم که متاسفانه وبلاگم بسیار پیش از مسدود شدن کلی وورد پرس، مسدود شد. گاهی درباره راه اندازی وبلاگی تازه با همان درون مایه می اندیشم اما به دلیل کمبود زمان هنوز کار جدی ای در این باره انجام نداده ام اما پست شما شاید بتواند انگیزه ای تازه تر برای من و مانند من ایجاد کند. البته شاید.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
سلام این نکته ی نمودار فعالیت انجمن ها از سوال ها و چیزهای هست که زیاد دربارش فکر کردم ! دلایل زیادی هم براش پیدا کردم البته به یه راه حل کلی هم رسیم :)

در باره انجمن خودمون خوب مسلما هر کاری وقتی شروع میشه توسط آدمایی شروع میشه که انگیزه زیادی داشتن و احتمالا به همراه احساس مسئولیت . این انجمن و یا تکنوتاکس را که مثال زدید همینجوری شروع شدن. ادمای اولی هرچی از دست و وقتشون بر میومد انجام دادن و بعد هم خسته شدن یا درگیر کارهای مهم تری توی زندگیشون شدن و به هر حال رفتن یا فعالیتشون کم شده! ولی از اون طرف کلی ادم جدید به واسطه همون ادم اولیا عضو این انجمن ها شدن و منطقا حالا نوبت اوناست (آدم جدیدا) ولی چیزی که من میبینم اینه که اون آدم جدیدا بیشتر از اون که وقتشون را روی بهبود مطالب و گذاشتن آجر روی آجرهای قدیمی این انجمن ها بزارن دارن مشغول صرفا ایراد گرفتن و نقد های کم حاصل و توبیخ دیگران و کشوندن تاپیک ها به بحثای انحرافی میشن !
واین جو جدا کردن مدیرا از خودتون خیلی برای من خنده داره ! :))
خوب و اما در باره ویکی !‌
این صفحه را تالا دیدین اصلا چقدر توی ویکی چرخ زدید ؟! :
http://wiki.ubuntu.ir/RecentChanges
این صفحه روند فعالیت ها رو توی ویکی نشون میده ! خیلی خیلی کمه هروقت به این صفحه سر میزنم تا ببینم فعالیت جدیدی شده یا نه میبینم نخیر! با یک ماه پیش هیچ فرقی نکرده !
چیزی که هست ویکی رو کاربرا میچرخونن نه میریخی ها  ;)
معمولا با حرف زدن و شکایت کردن هم ویکی کامل نمیشه تو خودت میتونی شروع کنی یک صفحه ، ۱۰ خط ، روزی ۱۰ دقیقه روزی ۳۰ دقیه...... روی ویکی کار کنی ، باور کن حد اقل من با دیدن فعالیت تو خوشحال میشم و دنبال تو حرکت میکنم و منم چند خط دیگه به ویکی اضافه میکنم .

در باره وبلاگ ها خوب من هم خیلی وبلاگای لینوکسی رو دنبال میکنم و الان فید ریدم پر از وبلاگایی هست که مدت هاست به روز نشدن و از اون طرف وبلاگا جدیدی متولد شدن که تازه پیداشون کردم :) و مطالبشون هم بد نیست و اگر زیاد موج منفی نشنوند شاید روز به روز بهتر بشن :)

اینم از درد و دل من  ;)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
دعوا نکنید وگرنه قفلش می کنم...  ::)

من حس می کنم کم شدن فعالیت کاربرا به خاطر اینه که اکثرا خزیدن و رفتن به شبکه های اجتماعی مثل توییتر و فیسبوک و علی الخصوص آیدنتیکا که بیشتر لینوکسیا اونجا جمع اند...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
۱+ نارسیسوس خانم :)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
سلام این نکته ی نمودار فعالیت انجمن ها از سوال ها و چیزهای هست که زیاد دربارش فکر کردم ! دلایل زیادی هم براش پیدا کردم البته به یه راه حل کلی هم رسیم :)

در باره انجمن خودمون خوب مسلما هر کاری وقتی شروع میشه توسط آدمایی شروع میشه که انگیزه زیادی داشتن و احتمالا به همراه احساس مسئولیت . این انجمن و یا تکنوتاکس را که مثال زدید همینجوری شروع شدن. ادمای اولی هرچی از دست و وقتشون بر میومد انجام دادن و بعد هم خسته شدن یا درگیر کارهای مهم تری توی زندگیشون شدن و به هر حال رفتن یا فعالیتشون کم شده! ولی از اون طرف کلی ادم جدید به واسطه همون ادم اولیا عضو این انجمن ها شدن و منطقا حالا نوبت اوناست (آدم جدیدا) ولی چیزی که من میبینم اینه که اون آدم جدیدا بیشتر از اون که وقتشون را روی بهبود مطالب و گذاشتن آجر روی آجرهای قدیمی این انجمن ها بزارن دارن مشغول صرفا ایراد گرفتن و نقد های کم حاصل و توبیخ دیگران و کشوندن تاپیک ها به بحثای انحرافی میشن !
واین جو جدا کردن مدیرا از خودتون خیلی برای من خنده داره ! :))
خوب و اما در باره ویکی !‌
این صفحه را تالا دیدین اصلا چقدر توی ویکی چرخ زدید ؟! :
http://wiki.ubuntu.ir/RecentChanges
این صفحه روند فعالیت ها رو توی ویکی نشون میده ! خیلی خیلی کمه هروقت به این صفحه سر میزنم تا ببینم فعالیت جدیدی شده یا نه میبینم نخیر! با یک ماه پیش هیچ فرقی نکرده !
چیزی که هست ویکی رو کاربرا میچرخونن نه میریخی ها  ;)
معمولا با حرف زدن و شکایت کردن هم ویکی کامل نمیشه تو خودت میتونی شروع کنی یک صفحه ، ۱۰ خط ، روزی ۱۰ دقیقه روزی ۳۰ دقیه...... روی ویکی کار کنی ، باور کن حد اقل من با دیدن فعالیت تو خوشحال میشم و دنبال تو حرکت میکنم و منم چند خط دیگه به ویکی اضافه میکنم .

در باره وبلاگ ها خوب من هم خیلی وبلاگای لینوکسی رو دنبال میکنم و الان فید ریدم پر از وبلاگایی هست که مدت هاست به روز نشدن و از اون طرف وبلاگا جدیدی متولد شدن که تازه پیداشون کردم :) و مطالبشون هم بد نیست و اگر زیاد موج منفی نشنوند شاید روز به روز بهتر بشن :)

اینم از درد و دل من  ;)

متاسفانه به سوال هایی که کمی پیچیده باشه جواب داده نمیشه؛ بارها دیدم و پست بدون جواب رها میشه. گاهی با گوگل کردن هم به نتیجه ای نمیرسیم. باید تجربه بعضی کاربران با سابقه باشه که بتونن جواب بدن، کاربر تازه کاری مثل من که تجربه نداره؛ در غیر اینصورت گوگل هست و برای بیشتر سوالات هم جواب هست. گاهی وقت ها تجربه لازمه. یه فروم نیاز به چند وارد به کار داره تا بتونه سوالات نیمه تخصصی یا تخصصی هم پاسخ داده بشه.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275

اینجا شبکه کاری نداریم که بتونه به سوالای فنی دوستان جواب بده یا لینوکس کار با تجربه کمه

خوب چرا الان اموزش دستورایی که تو اینجا ((راهنمای ترمینال اوبونتو (دانسته هایمان را به اشتراک بگذاریم))) تو ویکی نیست ؟
شاید یک دلیلش این باشه که هرکسی تو ویکی چیزی نمیتونه بزاره

خوب خیلیا با دیدن فیل شدن وبلاگشون رفتن تو شبکه های اجتماعی تازه خیلی  هم راضی تر هستن بقیم که فیل نشده بودن کم کم دارن کوچ میکنن میرن

یکی فکر کنم گفته بود تقریبا تمام سایتای لینوکسی به این مشکل دچار شدن
یک سر به سایت ایتالیایی ubutu بزنین مخصوصا به wikiش 

شایدم یک دلیلش این باشه که خیلی از دوستان الان مصرف گران مثلا خود من تازه بعد از 2,3 سال به حدی رسیدم که تونستم چندتا اموزش دستور ترمینال بزارم

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
یاد روزهای خوش قدیم بخیر!  :(
 فقط همین  رو می تونم بگم امیدوارم این محدودیت ها توی وب فارسی هر چه سریعتر رفع بشن تا وب فارسی یک تکونی بخوره مخصوصا لینوکسیا.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین ssaeidd

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
  • Im Persian , My land is Iran
آقا چرا خودمون رو گول ميزنيم . معلومه كه چرا فعاليت كم شده . بيشترش برميگرده به اوضاع جامعه و وضع نابسامان مردم و درگيري فكري و روزانه ديگه وقتي نميمونه كه كسي بخواد وبلاگ بزنه و مطلب بده . من هم بابت اين موضوع خيلي نگرانم .
خيلي وقت نيست كه من به لينوكس مهاجرت كردم و توي اين زمينه حرفه اي نيستم و اول كار خيلي مشكل براي آشنايي با اين سيستم داشتم چون هرچي توي نت ميچرخيدم دنبال جوابهام فقط ميتونستم توي فروم ها و سايتهاي خارجي جوابم رو پيدا كنم . اما چون به لينوكس و اوبونتو علاقه مند شدم سرد نشدم .
 با اينكه گفتم توي زمينه لينوكس حرفه اي نيستم تصميم گرفتم كه يه وبسايت آموزشي در اين زمينه راه اندازي كنم كه حداقل دوتا آدم تازه كار مثل من يه چيزي ازش ياد بگيرن . امنيدوارم كه اين دسته وبسايتها ويا حداقل وبلاگها بيشتر و بيشتر بشه حتي اگه مطالبشون ترجمه مطالب سايتهاي خارجي باشه .
آدرس وبسايت :‌www.farsitutorial.com
Allow me to introdius myself:
Im PERSIAN
My land is IRAN

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
سلام؛

دلایل کم شدن فعالیت همونطوری که گفته شد به خیلی عوامل بر میگرده، انرژی که تیم اولیه داشت بسیار بالاتر بود من چند سالی هست که این انجمن رو میشناسم و خیلی از مشکلاتم رو با کمک همین بچه ها برطرف کردم، خیلی چیزها هم از این دوستان یاد گرفتم!

مثلاً خود من الان حدود 6 ماه هست که رفتم سربازی و دیگه نیستم، سایت خودم هم که به حالت تعلیق در اومده، چرا چون وقت کافی ندارم!! اینجا هم به همین صورت خیلی ها در گیر مسائل روزمره شدن و نمی تونن بیان و فعالیت داشته باشند، جدید ها هم که بیان بیشتر به فکر حل مشکلاتشون هستن، البته روند رشد نرم افزار و مخصوصا نرم افزار های آزاد خیلی سریعه، یعنی پیشرفت در زمینه ی برطرف سازی مشکلات نرم افزاری به گونه ای هست که کاربران دیگه کمتر با مشکل خاصی روبرو میشن چون نرم افزار ها سازگار تر، سخت افزار ها سریعتر و سیستم عامل ها ساده تر شدن... ( حداقل در مورد درصدی از کاربران صدق می کنه ) .

این به نظر من امری عادیه، نوسان توی هر چیزی هست، امروز انجمن فعالیت کمی داره ولی ممکنه چند ماه دیگه فعالیتش بیشتر از قبل بشه و حتی بیشتر از قبلتر ها...

یکی از دوستان گفته بود که با ایجاد انجمن جدید شاید مشکل حل بشه، من در جواب می گم که اینجوری مشکل دوتا میشه... اینجا باید بر سر کاربر و فعالیتش بحث کرد نه بر سر انجمن...

ولی به هر حال من بعد از خدمت هم میام و سعی میکنم فعالیت مفیدی داشته باشم، همونطوری که الان که مرخصی اومدم باز دارم  به این انجمن سر می زنم و از اخبار جدید مطلع میشم... نشان از علاقه ی من به این انجمن داره.

کاربران جدید اگر با توجه به دینی که این انجمن به اونها ادا می کنه، دین خودشون رو با پیشبرد بار علمی این انجمن ادا کنن هیچ مشکلی پیش نمیاد.

با تشکر
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!

خوب چرا الان اموزش دستورایی که تو اینجا ((راهنمای ترمینال اوبونتو (دانسته هایمان را به اشتراک بگذاریم))) تو ویکی نیست ؟
شاید یک دلیلش این باشه که هرکسی تو ویکی چیزی نمیتونه بزاره

ایجاد صفحه جدید در ویکی کاملا ازاده ! اگر منظورتان کار با خود ویکی هست هر مشکلی بود در ای ار سی و یا همینجا در انجمن میتونید سوال کنید
ولی میتونم قول بدم  یاد گرفتنش بیش از ۱ تا ۳ ساعت  طول نمیکشه ! شاید روزی نیم ساعت کافی باشه :)
هر اموزشی هم که قابلیت ویکی شدن داشته و تالا ویکی نشده علتش اینه که کسی این کرو انجام نداده  ;) میتونید خودتون شروع کنید و پستی را که
مثال زدید ویکی کنید .  :)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
آنچه گفتم را انجام دادم و پس از مدت ها دوری از نوشتن درباره لینوکس دوباره همان راهی را آغاز کردم که ۲ سال پیش می پیمودم. سایت linapps.weebly.com همان طور هم که پیداست زیر سرویس weebly.com را ساخته و دوباره می نویسم.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم