انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست مشورت در زمینه‌ی ریکاوری  (دفعات بازدید: 10040 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
پاسخ : درخواست مشورت در زمینه‌ی ریکاوری
« پاسخ #30 : 18 شهریور 1391، 05:00 ق‌ظ »
متاسفانه در زمینه ریکاوری هارد نرم افزارهای لینوکسی خیلی جالب نیستند.
شما باید همین الان هارد را از سیستم جدا کنید و روی یک رایانه که ویندوز دارد (حالا هر ویندوزی بود) قرار بدهید سپس روی ویندوز یکی از برنامه هایی زیر را نصب کنید همش خوبه:
easus data recovery که فوق العاده قوی و زمانبر است هم اسم فایلها را عوض می کنه و هم نمی کنه
i-care data recovery که از همان موتور قبلی استفاده می کنه و به شدت قوی است
recovery pc tools که از آن دوتا ضعیفتر است ولی سریعتر است و مطمئنا جواب کار شما را خواهد داد
recovery myfile که مانند نرم افزار بالا است و دیگر نرم افزارها یا از اینها ضعیفتر هستند یا مانند دو تای آخری هستند
باز هم تاکید می کنم همین الان هارد را جدا کنید ما یه جمله ای داریم می گیم حتی روشن و خاموش کردن دستگاه هم چند درصد احتمال بازگشت اطلاعات را کم می کنه پس همین الان هارد را جدا کنید.
هر جا مشکلی برخوردید اطلاع دهید.

من لپ تاپ دارم نمیتونم هاردمو جدا کنم
راه دیگه ای سراغ ندارین؟
بحث کشیده شد ب نحوه پاک شدن سیستم. خیلی تخصصی شد نه کاربردی

من مطمئن نیستم که با cd نصب اوبونتو میشه چیزی دانلود کرد یا نه. میشه؟ اگه میشه این و یه امتحان بکن.

cd نصب اوبونتو رو توی سیستم بزار, کامپیوتر رو restart کن و به جای اینکه با هارد بیای بالا با cd بیا بالا.
یکی از این برنامه های recovery که تو اول این پست گفتن رو دانلود کن و ببین میتونی چیزی recover کنی.

contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین ahmad.h

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #31 : 18 شهریور 1391، 01:24 ب‌ظ »
یه نرم افزار که بشه باهاش ریکاوری کرد نداریم(برای اوبونتو)
بهترینش همون testdisk و photorec هستش.
من برنامه هایی رو ک توو این تاپیک گفتین رو دانلود کردم
WinHex - OO.DiskRecovery. - Recover My Files - testdisk - DataRecovery

طبق نتیجه ای که ازین بحث ها بهش رسیدم
1.اینکه فکر نکنم دیگه فایلی رو بشه ریکاوری کرد(چون دو سه روزه دارم با سیستم کار میکنم)
2.نرم افزاری ک روو خود لینوکس میشه اجرا کرد تست دیسک هست. هنوزم هیچ کدوم رو تست نکردم. منتظرم این سوالات رو جواب بدین)
................................................................
فقط خواهشا مشکلی بود بگین که یوقت هاردم نسوزه!

من لینوکس که نصب کردم. اشتباهی تمام هاردم یکدست شد و ویندوز سون و ایکس پی که روش نصب بودن پرید که هیچ وقتی اومدم دوباره سون نصب کنم دیدم که کلا دو تا پارتیشن با فرمت های مخصوص لینوکس هستن و از اطلاعات خبری نیست.گفتم قبل از اینکه دوباره فرمتش کنمو NTFS کنم بیام اطلاعات رو بازیابی کنم.حالا هر چقدرش ک شد
کل ماجرا همین بود.
حالا سوال:من الان تست دیسک رو از سایتش دانلود کردم وقتی بازش میکنم هیچ فایل exe نداره که راش بندازم!!!!
چطور باید باهاش کار کنم؟

ممنون از همه ی دوستان
زکات علم، نشر آن است

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #32 : 18 شهریور 1391، 01:36 ب‌ظ »
بهترینش همون testdisk و photorec هستش.
من برنامه هایی رو ک توو این تاپیک گفتین رو دانلود کردم
WinHex - OO.DiskRecovery. - Recover My Files - testdisk - DataRecovery

طبق نتیجه ای که ازین بحث ها بهش رسیدم
1.اینکه فکر نکنم دیگه فایلی رو بشه ریکاوری کرد(چون دو سه روزه دارم با سیستم کار میکنم)
2.نرم افزاری ک روو خود لینوکس میشه اجرا کرد تست دیسک هست. هنوزم هیچ کدوم رو تست نکردم. منتظرم این سوالات رو جواب بدین)
................................................................
فقط خواهشا مشکلی بود بگین که یوقت هاردم نسوزه!

من لینوکس که نصب کردم. اشتباهی تمام هاردم یکدست شد و ویندوز سون و ایکس پی که روش نصب بودن پرید که هیچ وقتی اومدم دوباره سون نصب کنم دیدم که کلا دو تا پارتیشن با فرمت های مخصوص لینوکس هستن و از اطلاعات خبری نیست.گفتم قبل از اینکه دوباره فرمتش کنمو NTFS کنم بیام اطلاعات رو بازیابی کنم.حالا هر چقدرش ک شد
کل ماجرا همین بود.
حالا سوال:من الان تست دیسک رو از سایتش دانلود کردم وقتی بازش میکنم هیچ فایل exe نداره که راش بندازم!!!!
چطور باید باهاش کار کنم؟

ممنون از همه ی دوستان

توی لینوکس فایل exe معنی نداره.
برای دانلود راحت نرم افزار testdisk کلیدهای ترکیبی Alt + Ctrl + T رو بزنید و در صفحه ی باز شده بنویسید.
sudo apt-get install testdiskبرنامه دانلود میشه و به لیست برنامه هاتون اضافه میشه.
کلا هر چیزی رو که خواستید دانلود کنید با دستور بالا دانلود کنید و به جای testdisk اسم برنامه ی مورد نظرتون رو بنویسید. خودش پیدا میکنه و دانلود میکنه.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین ahmad.h

• Newbie
  • *
« پاسخ #33 : 18 شهریور 1391، 01:48 ب‌ظ »
ممنون
پس ک اینطور!!!یعنی هیچ برنامه ای رو نمیشه از سیستم دیگه دانلود کرد و توو لینوکس نصب کرد؟
دانلودش تموم شد. توو قسمت مربوطه هم فایل نصب شدش رو دیدم
حالا چطور باهاش کار کنم یا اجراش کنم؟
توو فروم جایی نیست.یا کتابی برای معرفی ندارین که نحوه ی این دستورات رو در لینوکس بطور کامل آموزش بده؟
برای راه اندازیش توو برنامه های کاربردی و سیستمی دنبالش گشتم و توو سیستم سنتر هم فقط گزینه پاک کردن داره نه اجرا!!!
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1391، 02:02 ب‌ظ توسط ahmad.h »
زکات علم، نشر آن است

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #34 : 18 شهریور 1391، 02:25 ب‌ظ »
رابط گرافیکی نداره. داخل ترمینال بنویسید sudo testdisk و برید جلو. خودش راهنمایی می‌کنه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ahmad.h

• Newbie
  • *
« پاسخ #35 : 18 شهریور 1391، 07:22 ب‌ظ »
ممنون آرمان جان
میگم الان داره اسکن میکنه
طبق آموزشی که توو سایتش بودhttp://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step رفتم جلو

ولی بعضی جاهاشو نفهمیدم چرا باید فلان گزینه رو انتخاب کنم.میشه یکی از دوستان یه توضیح مختصری در باره هر بخش بده؟

مثلا توو همین لینک،تصویر پنجم NTFS نوشته بود در صورتی که من نداشتم!
بعد وقتی اطلاعات بازیابی شد چیزی که از اطلاعات قبلی که پاک نمیشه؟(اطلاعات ندارم برا اطلاعات عمومی میگم)
یا توو تصویر اول گزینه ی دوم چکار میکنه؟و...
الانم در حال انجام جستجوی سریع هست،فک کنم چند ساعتی طول بکشه.جستجوی عمیق هم لازمه؟به هارد آسیب نمیزنه؟

ممنون از پاسخ گویی جامع دوستان
زکات علم، نشر آن است

آفلاین ahmad.h

• Newbie
  • *
« پاسخ #36 : 18 شهریور 1391، 07:33 ب‌ظ »
میگم باید تک تک پارتیشنا رو جدا جدا جستجو کنم؟الان پارتیشنای قبلی رو شناسایی کرده
از اونجایی که یکبار بدون تحقبق لینوکس نصب کردم و نتیجش این شد منتظر جوابتون میمونم

میخوام ببینم توو این قسمت میشه یک پارتیشن رو با فرمت NTFS برگردوند؟یا فقط اطلاعاتش میره توو همون پارتیشن لینوکس؟
الان توو قسمت Type گزینه یNTFS نیست؟!میشه یه توضیحی در مورد این امکاناتی که قرار داده بگین
توو لینکی که توو پست قبلی گذاشتم میشه تصویر هفتم از بالا
راستی برای فرمان بازگشت باید چکار کنم؟الان رفتم توو قسمت Change Type اما نمیتونم برگردم!!!!
من فعلا منتظر میمونم تا دوستان راهنمایی کنن
زکات علم، نشر آن است

آفلاین Davood p

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
« پاسخ #37 : 19 شهریور 1391، 01:49 ق‌ظ »
منم مشکلم همینه http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,44567.0.html
ولی من یکم زیادی تازه کارم اینایی رو ک گفتین متوجه نشدم
نمیشه یکی که وارد هست یه تاپیک برای آموزش ریکاوری بذاره؟

من چند وقت پیش یه هارد 320 گیگ مکستور داشتم که شدیدا بد سکتور پیدا کرده بود ویندوزو اصلا بالا نمی آورد و نمیشد روش ویندوز نصب کرد و وقتی هم که با نرم افزار های ریکاوری معمولی اطلاعاتشو برگردوتنم برنامه ها هنگ میکردن.
چون که ویندوز با هارد بالا نمیومد باید از برنامه ریکاوری استفاده می کردم که از روی سی دی بوت بشه و کارشو انجام بده البته نرم افزار ریکاوری با این روش کار زیادن ولی محیط کاری شون اکثرشون خیلی ساده است و مشکلاتت زیادی با شناسایی هارد دارن.
خیلی تو اینترنت گشتم تا یه نرمافزار پیدا کردم که روش کارش خیلی جالب بود که دقیقا برای مشکل من بدرد می خورد .
اسم نرم افزار Prosoft Data Rescue است خود نرم ارفزار مخصوص ویندوزه البته تنها کاری که توی ویندوز انجام میده اینکه یه فایل iso از اطلاعات نرم افزار روی یک سی دی برای بوت شدن با سیستم درست میکنه.
حالا نکته جالب این نرم افزار اینکه که با یه اوبونتو لایو بالا میاد یعنی اینکه وقتی که شما سی دی رو راهندازی می کنید ابتدا یه نسخه از اوبونتو (فکر کنم 11) توی رم کپی میکنه  و از اوجا اوبونتو بالا میاد و سپس می تونید از خود نرم افزار استفاده کنید. برای انتقال اطلاعات ریکاوری شده هم می تونید از هر چی که میخاید استفاده کنید مثلا هارد یا فلش (خوشبختانه اوبونتو از همه نوع به راحتی پشتیبانی میکنه).
این روش کار دو تا مزیت عمده داره :
1- چون که از رم برای اجرای عملیات خود استفاده میکنه بنابرین با قانون مهم دستکاری نشدن هارد کاملا مطابقت داره.
2-وقتی که اوبونتو بالا میاد یه سیستم عامل کامل جلو دستتونه پس متونید در زمان ریکاوری هر کاری انجام بدید : مثلا هر فایلو که میخاید باز می کنید و هر کدو رو خاستید برگردونید و یا هرکاری دیگه که با فایل منیجر میتونید انجام بدید و حتی موقع ریکاوری آهنگ گوش بدید!
نوع اسکن برنامه به دو شکله . روش اولش اینه که هارد و سپس درایویی رو که میخایی اسکن کنه انتخاب میکنی و در روش دومش که برای زمانیه که کل ساختار(جداول) فایلها و پیکره بندی درایوهای هارد از بین رفته باشه(مثل مشکلی که من داشتم) که باید آدرس سکتورهایی رو که میخای ریکاوری کنه بهش میدی.
البته یه مشکل عمده(البته به نظر من) پشتیبانی نکردن از زبان فاریسه یعنی اسم پوشه یا فایلهایی رو که فارسیه به عبارتهای طولانی نامفهوم تبدیل میکنه.
از نظر پشتیبانی از نوع فایل سیستم هارد هم دقیقا مطمعن نیستم ولی فکر کنم به احتمال زیاد از فرمتهای مخصوص لینوکس هم پشتیبانی میکنه.
کار کردن با هاشم خیلی ساده س (به قول شرکت سازندش DIY یا Do It Yourself است)
(حجم نرم افزار حدود 350 مگه که نود درصدش مربوط به اوبونتو میشه و میتونید ازش به عنوان اوبونتوی لایو هم استفاده کنید)

آفلاین ahmad.h

• Newbie
  • *
« پاسخ #38 : 19 شهریور 1391، 02:12 ب‌ظ »
ممنون داوود جان
اما من هاردم بالا میاد و هیچ مشکلی نداره و با اوبونتویی که روو این سیستم هست هم مشکلی ندارم.فقط میخواستم بطور معمولی هاردم رو ریکاوری کنم
حالا اینم تست میکنم ببینم چی میشه
یه سوال!!!
این برنامه رو با سیستم دیگه دانلود کنم و روو سی دی بزنم یا اینکه با استفاده از دستورات اوبونتو دانلودش کنم؟
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1391، 02:15 ب‌ظ توسط ahmad.h »
زکات علم، نشر آن است

آفلاین ahmad.h

• Newbie
  • *
« پاسخ #39 : 19 شهریور 1391، 06:03 ب‌ظ »
مث اینکه اکثر دوستان به تعطیلات تابستانی رفتن
خواهشا اینو یکی جواب بده
با testdisk ریکاوری کردمیکی از درایوهامو برگردونده اما باقیشو نه!(البته فقط یکی از درایوهای دیگه مهم هست،اونو برگردونه کافیه)

حالا اومدم دوباره از برنامه استفاده کنم و یه پارتیشن دیگه رو ریکاوری کنم ما دیگه اوبونتو بالا نمیاد.
با ویندوز live هم که بالا میام فرمان سعیخ sudo testdisk رو اجرا نمیکنه!
چطور میتونم دوبارهاز تست دیسک استفاده کنم؟
زکات علم، نشر آن است

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #40 : 21 شهریور 1391، 12:35 ب‌ظ »
اگر شما تهران هستید یه پیام به من بدهید شاید بتونم کمک بیشتری کنم بالاخره هر چی نباشه شغل من همینه.
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)