انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با کارت گرافیک  (دفعات بازدید: 8084 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
  • ارسال: 201
    • متن های عاشقانه وزیبا
مشکل با کارت گرافیک
« : 17 مهر 1393، 06:43 ب‌ظ »
سلام دوستان
من یه هفته ای میشد که ابونتو ۱۴ رو نصب کردم.ودیشب به طور اتفاقی وقتی روشنشش کردم دیدم که صدای صفحه ورود به ابونتو میاد اما صفحه سیاهه و هیچی معلوم نمیشه. بعد دیدم راهی نداره حذفش کردم و دوباره نصب کردم. دنبال مشکلش گشتم تو یه سایت مطلبی زده بود که دستور اول اجرا شد و کارت گرافیکم رو حذف کرد ولی بقیه دستورات اجرا نمیشه.

sudo nvidia-settings --uninstall

sudo apt-get remove --purge nvidia*

sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-nouveau xserver-xorg-video-nv

sudo apt-get install nvidia-common...

sudo apt-get install xserver-xorg-video-nouveau...

sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core...

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg...

الانم ابونتو با گرافیک پایین تری بالا میاد میخواستم ببینم مشکلی نداره همینطوری باشه یا دوباره نصب کنم.
در ضمن این نصبی که انجمن گذاشته یکمی فرق میکنه

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
پاسخ : مشکل با کارت گرافیک
« پاسخ #1 : 17 مهر 1393، 07:27 ب‌ظ »

درود

عزیز دل برادر اگه نیاز آنچنانی به درایور ‌nvidia نداری با همون nouveau بساز که احتیاجی به اینهمه حذف‌ونصب هم نداره و با آپدیت سیستم بطور اتومات انتخاب و فعال میشه در ضمن مشکلاتش هم کمه این مسالهٔ گرافیک خیلی دردسرساز شده من که بیخیالش شدم تا زمانیکه خود nvidia یه درایور خوب ارائه کنه

موفق باشی ;)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #2 : 17 مهر 1393، 07:44 ب‌ظ »

درود

عزیز دل برادر اگه نیاز آنچنانی به درایور ‌nvidia نداری با همون nouveau بساز که احتیاجی به اینهمه حذف‌ونصب هم نداره و با آپدیت سیستم بطور اتومات انتخاب و فعال میشه در ضمن مشکلاتش هم کمه این مسالهٔ گرافیک خیلی دردسرساز شده من که بیخیالش شدم تا زمانیکه خود nvidia یه درایور خوب ارائه کنه

موفق باشی ;)
یعنی اصلا نصب نکنم
اخه الان یه هفته است که 5 الی 6 بار هست که ابونتو رو نصب یا حذف میکنم.گرافیک انچنان هم لازم ندارم چیکار کنم که یکم ابونتو پایدار باشه  و مطما باشم که حداقل تا ۶ ماه دیگه  مجبور نیستم دوباره نصبش کنم راهی هست

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #3 : 17 مهر 1393، 07:54 ب‌ظ »

خیلی ساده

یطور اصولی نصب کن بعدش آپدیت کن و بعدش هم آپگرید کن اینجا تازه اول کاره . تازه میتونی سیستم رو روشن کنی :) :o ???
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #4 : 17 مهر 1393، 08:07 ب‌ظ »

خیلی ساده

یطور اصولی نصب کن بعدش آپدیت کن و بعدش هم آپگرید کن اینجا تازه اول کاره . تازه میتونی سیستم رو روشن کنی :) :o ???

یعنی شما میگید باید حتما  ابونتو رو اپدیت  و اپگریت کنم  ؟ به مشکل نمیخورم 

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #5 : 17 مهر 1393، 08:16 ب‌ظ »
نقل‌قول

بایــــــــــد

یعنی شما آپدیت نمیکنی :o :o :o :o :o :o

لینوکس بدون اینترنت بی‌معناست :

اول نصب سپس

sudo apt-get update سپس

sudo apt-get upgrade و خلاص ... البته در مرحلهٔ اول یعنی بعدش میرسیم به نصب برنامه‌های مورد استفاده .

موفق باشی

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #6 : 17 مهر 1393، 08:22 ب‌ظ »
نقل‌قول

بایــــــــــد

یعنی شما آپدیت نمیکنی :o :o :o :o :o :o

لینوکس بدون اینترنت بی‌معناست :

اول نصب سپس

sudo apt-get update سپس

sudo apt-get upgrade و خلاص ... البته در مرحلهٔ اول یعنی بعدش میرسیم به نصب برنامه‌های مورد استفاده .

موفق باشی

چرا  انجام میدم

الان گرافیکم رو که پاک کردم رو چیکار کنم ؟ همینطوری نمیشه بزارم باشه اخه  بعضی از قسمت هاش که میرم هنگ میکنه .نظری نداری

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #7 : 17 مهر 1393، 08:36 ب‌ظ »

نمیدونم کلا چه کارایی کردی ؟ فکر میکردم من خیلی وسواس نصب دارم دیدم شما از من بدتری ;Dپنج شش بار در هفته ??? :o :o ???
خودم یکبار تجربهٔ تداخل درایورهارو داشتم که باهم قاطی‌پاطی ;Dشده بودن و مجبور شدم که دوباره اوبونتو رو نصب کنم قبلش هم تجربهٔ کندی استارت آپ اوبونتو ۱۴.۰۴ رو داشتم که دوستی گفته بود احتمالا از درایور ‌nvidia هست که از اون هم بود پس از اون به بعد درایورهای ۳۳۱ و امثالهم رو بیخیال شدم و در نصب جدید اوبونتو فقط از nouveau استفاده میکنم

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #8 : 17 مهر 1393، 08:43 ب‌ظ »

نمیدونم کلا چه کارایی کردی ؟ فکر میکردم من خیلی وسواس نصب دارم دیدم شما از من بدتری ;Dپنج شش بار در هفته ??? :o :o ???
خودم یکبار تجربهٔ تداخل درایورهارو داشتم که باهم قاطی‌پاطی ;Dشده بودن و مجبور شدم که دوباره اوبونتو رو نصب کنم قبلش هم تجربهٔ کندی استارت آپ اوبونتو ۱۴.۰۴ رو داشتم که دوستی گفته بود احتمالا از درایور ‌nvidia هست که از اون هم بود پس از اون به بعد درایورهای ۳۳۱ و امثالهم رو بیخیال شدم و در نصب جدید اوبونتو فقط از nouveau استفاده میکنم

داداش وسواس ندارم لینوکس بالا نمیاد منم مجبورم ؟
خداوکیلی اگه هکم نمیکردن حتما از ویندوز استفاده میکردم .یه بیشرف از آپدید نبودن ویندوز سونم سو استفاده میکرد و وارد سیستمم میشد واسه همین دیگه اومدم سمت لینوکس.
کارمم طراحی قالبه الان از هفته پیش  اصلا نتونستم یه خط کد بزنم
یا در حال نصبم یا در حال آپگریت

الانم ببینم نمیشه  یا سراغ یه لینوکس دیگه میرم یا هم میرم  سراغ همون ویندوز

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #9 : 17 مهر 1393، 08:45 ب‌ظ »

شرمنده در مورد nouveau هم یه  توضیح اگه شد بدبد

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #10 : 17 مهر 1393، 09:03 ب‌ظ »

من در زمان استفاده از ویندوز هیچ وقت اپدیت نمیکردم چون همشون کرک بودن و بعضی وقتا با اپدیت شدن ‌activation ویندوز میپرید پس بیخیال اپدیت بودم ولی هیچ‌وقت مشکلی نداشتم و این که شما میگی برام عجیبه !!!!!! در هر صورت امیدوارم خسته نباشی ولی موفق باشی . به این زودیها خسته نشو من از زمان اوبونتو ۸.۰۴ پیگیر اوبونتو و لینوکس بودم و بالاخره به دامش ;Dاسیر افتادم و دیگه رهایی ندارم . لینوکس بهشت برنامه‌نویسهاست . در ضمن برای شروع و اشنایی با لینوکس‌اینا ;Dاوبونتو گزینهٔ خوبیه پس زیاد پیگیر سایر توزیعها نشو شاید اسونتر از اوبونتو باشه ولی بهتر از اوبونتو نخواهد بود ::)

اقاجون شما اوبونتو نصب کردی فقط اپدیت و اپگرید کن اصلا سراغ درایور گرافیک نرو . در قسمت additional drivers بعد از اپدیت‌اینا ;Dچندتا گزینه میاد که بطور پیش‌فرض گزینهٔ nouveau فعال هست که درایور پیشنهادی خود لینوکس‌اینا ;Dهست چون nvidia درایور خوبی ارائه نمیکنه پس خود لینوکسیها دست‌بکار شدن و این nouveau رو ارائه کردن . شما هم که میگی به گرافیک آنچنانی نیاز نداری پس همونو قبول کن و عوضش نکن . یه مدتی که کار کردی و روال برقرار شد برو که سیستم رو دستکاری کنی منم اون اوایل خیلی بی‌پروا سیستم رو دستکاری میکردم و به اصطلاح چشمم ترس نداشت ولی الان سرعتم رو کم کردم که بتونم یه چیزی یاد بگیرم و سیستم رو پایدار نگه دارم

موفق باشی ;)

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #11 : 17 مهر 1393، 09:16 ب‌ظ »

من در زمان استفاده از ویندوز هیچ وقت اپدیت نمیکردم چون همشون کرک بودن و بعضی وقتا با اپدیت شدن ‌activation ویندوز میپرید پس بیخیال اپدیت بودم ولی هیچ‌وقت مشکلی نداشتم و این که شما میگی برام عجیبه !!!!!! در هر صورت امیدوارم خسته نباشی ولی موفق باشی . به این زودیها خسته نشو من از زمان اوبونتو ۸.۰۴ پیگیر اوبونتو و لینوکس بودم و بالاخره به دامش ;Dاسیر افتادم و دیگه رهایی ندارم . لینوکس بهشت برنامه‌نویسهاست . در ضمن برای شروع و اشنایی با لینوکس‌اینا ;Dاوبونتو گزینهٔ خوبیه پس زیاد پیگیر سایر توزیعها نشو شاید اسونتر از اوبونتو باشه ولی بهتر از اوبونتو نخواهد بود ::)

اقاجون شما اوبونتو نصب کردی فقط اپدیت و اپگرید کن اصلا سراغ درایور گرافیک نرو . در قسمت additional drivers بعد از اپدیت‌اینا ;Dچندتا گزینه میاد که بطور پیش‌فرض گزینهٔ nouveau فعال هست که درایور پیشنهادی خود لینوکس‌اینا ;Dهست چون nvidia درایور خوبی ارائه نمیکنه پس خود لینوکسیها دست‌بکار شدن و این nouveau رو ارائه کردن . شما هم که میگی به گرافیک آنچنانی نیاز نداری پس همونو قبول کن و عوضش نکن . یه مدتی که کار کردی و روال برقرار شد برو که سیستم رو دستکاری کنی منم اون اوایل خیلی بی‌پروا سیستم رو دستکاری میکردم و به اصطلاح چشمم ترس نداشت ولی الان سرعتم رو کم کردم که بتونم یه چیزی یاد بگیرم و سیستم رو پایدار نگه دارم

موفق باشی ;)
ممنون از پاسخت امیدوارم که شما هم موفق باشی سیستم روآپدید کنم انشاالله که درست میشه دیگه واقعا اعصاب برام نمونده

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #12 : 19 مهر 1393، 10:44 ق‌ظ »

موفق باشی ;)
سلام آقا احسان
من ابونتو رو اپگریت  کردم دیشب و کارت گرافیکم رو هم دراوردم و از کارت گرافیک مادر بورد استفاده میکنم .فقط موقع آپگریت نصفه بود به خاطر سرعت پایین سرور  من اومدم آدرس سرور رو عوض کردم از قسمت ubuntu SoftWare/Download from اومدم یه سرور دیگه انتخاب کردم و دوباره از نوع دانلود ها رو انجام داده و تمام شد. امروز که برگردوندمش به ادرس قبلی باز دیدم آپگریت ها رو دوباره انجام میده و منم چون شارژ اینترنت نداشتم قطعش کردم. حالا امشب که میخوام اپگریت کنم میگه انترنت وصل نیست در صورتی که وصله بود و داشتم چیز دیگه دانلود میکردم.
الانم یه خطایی جای ساعت میداد منم عدم نمایشش رو زدم و مشکلی که دارم باز نشدن برنامه هامه .روشون کلیک میکنم میگه یه خطا رخ داده و میخوایید به سرور ارسالش کنم .
خلاصه یه چیز دیگه که هست من دوتا سیستم دارم وواسه  وصل شدن به اینترنت  از usb مودم tp-link استفاده میکنم .وقتی که با ویندوز این کارو میکردم کلی سیستم سرعتش میومد پایین و یه حالتی شبیه به هنگ کردن داشت و بعد از یه ربع  میشناختش و درست میشد. اما تو لینوکس سریع میشناسش و میخوام بگم که از این نیست که سیستم من رو بهم ریخته . هر چند که با کابل lan مودم هم تست کردم و همینطوری بود.
الانم واسه اینکه کارت گرافیکم رو عوض کردم چیزی نمیخواد نصب نکنم . اخه کارت گرافیکم رو حذف کردم 

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #13 : 19 مهر 1393، 07:14 ب‌ظ »

درود

نقل‌قول
سلام آقا احسان
??? :oاحیانا اشتباه نگرفتی ؟ هرچند اهمیت و اشکالی نداره
نقل‌قول
به خاطر سرعت پایین سرور  من اومدم آدرس سرور رو عوض کردم از قسمت ubuntu SoftWare/Download from اومدم یه سرور دیگه انتخاب کردم و دوباره از نوع دانلود ها رو انجام داده و تمام شد. امروز که برگردوندمش به ادرس قبلی باز دیدم آپگریت ها رو دوباره انجام میده و منم چون شارژ اینترنت نداشتم قطعش کردم.
اگه اطلاعات کاملی از آدرسها نداری اونو سرخود عوض نکن بلکه در همون قسمت یه گزینه هست که select best server هست و مناسبترین رو نسبت به موقعیت جغرافیایی ما انتخاب میکنه . آپدیتها و آپگریدها به نسبت اطلاعات مخازن هست و تعویض سرور به اون کاری نداره شاید در این مدت زمان یه مقدار آپدیت جدید اومده باشه .
نقل‌قول
الانم یه خطایی جای ساعت میداد منم عدم نمایشش رو زدم و مشکلی که دارم باز نشدن برنامه هامه .روشون کلیک میکنم میگه یه خطا رخ داده و میخوایید به سرور ارسالش کنم .
خلاصه یه چیز دیگه که هست من دوتا سیستم دارم وواسه  وصل شدن به اینترنت  از usb مودم tp-link استفاده میکنم .وقتی که با ویندوز این کارو میکردم کلی سیستم سرعتش میومد پایین و یه حالتی شبیه به هنگ کردن داشت و بعد از یه ربع  میشناختش و درست میشد. اما تو لینوکس سریع میشناسش و میخوام بگم که از این نیست که سیستم من رو بهم ریخته . هر چند که با کابل lan مودم هم تست کردم و همینطوری بود.
الانم واسه اینکه کارت گرافیکم رو عوض کردم چیزی نمیخواد نصب نکنم . اخه کارت گرافیکم رو حذف کردم 
خطای ساعت رو متوجه نمیشم ! منظورت رو نفهمیدم . دربارهٔ مودم , بعید میدونم که ایرادی داشته باشه و طبیعیه چون معمولا شناختن سخت‌افزارها در لینوکسینا بهتره مگر اینکه خلافش مطرح بشه . اجرا نشدن برنامه‌ها قابل بحثه که ارورش رو باید کامل بگی . حذف کارت گرافیک رو هم متوجه نشدم که منظورت چیه ؟ از جاش دراوردی پس در سیستم نقشی نداره و شناخته نمیشه که بخواد درایوری رو براش تعریف و دریافت کنه .

مشکل فقط گرافیک بود ....... به کجاها رسید ::)

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #14 : 19 مهر 1393، 10:47 ب‌ظ »

درود

نقل‌قول
سلام آقا احسان
??? :oاحیانا اشتباه نگرفتی ؟ هرچند اهمیت و اشکالی نداره

شرمنده فکر کردم که احسان هست
کارت گرافیک رو که از جاش در اوردم خوب شده وهنگ نمیکنه ولی موندم چرا بعضی از نرم افزار ها که نصب کردم اجرا نمیشن
اومدم یه یوزر جدید  ساختم و دیدم که برنامه ها اجرا میشن اما همش چند دقیقه بود .همین که بستم باز خطا میدن و باز نمیشن.
نمیدونم چیکار کنم .امشب میخوام نسخه ۶۴ رو  دانلود کنم .شاید درست شد

الان دیگه آپگریت هم نمیشه و خطای قطع بودن اینترنت رو میده در صورتی که وصله.به نظر شما چیکار کنم ؟