انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود کارت گرافیک از سایت amd (حل شد)  (دفعات بازدید: 9783 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
سلام
ببخشید چجوری میتونم کارت گرافیک رو از سایت amd دانلود کنم در این ادرس؟
http://support.amd.com/en-us/downloadمن نه چیز پی ان دارم نه چیلتر کش دوستان کسی لینک سرور غیر چیلتر رو نداره؟
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1393، 08:32 ب‌ظ توسط مرتضی نظری »
خلاصه مطلب این که فهمیدم گمشدم رو تو کجا پیدا کنم... از همون اول میبایست توی xubuntu پیدا میکردم ! توزیع مورد علاقه من اینه بعد از تست چندین توزیع و مصرف چندین گیگ پهنای باند برای دانلود توزیع ها!

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
پاسخ : دانلود کارت گرافیک از سایت amd
« پاسخ #1 : 23 مهر 1393، 12:44 ب‌ظ »
با تور برو و لینک دانلود رو بگیر.
بعدش یه جا ریموت آپلود کن ;)

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
« پاسخ #2 : 23 مهر 1393، 07:05 ب‌ظ »
عزیز من هر کاری می کنم نمیتونم رموت کنم اینو...
http://www2.ati.com/drivers/linux/amd-catalyst-14-9-linux-x86-x86-64.zip
همه جا یا ارور میدن یا اینکه یه فایل 400 کیلوبایتی رو دانلود میکنه بعد میگه این کامپلت، سرویس های ابری این کامپلت میده ولی سرویس های فایل هاستینگ ها کلا ارور میده بالای ده پونزده تا سایت و سرویس رو تست کردم... خواهش میکنم اگه کسی میتونه اینو یه جا ریموت کنه یا اینکه یه جا آپلود کنه... واقعا ممنونش میشم خواهش میکنم یکی لطف کنه و اینکارو در حق من انجام بده..
خلاصه مطلب این که فهمیدم گمشدم رو تو کجا پیدا کنم... از همون اول میبایست توی xubuntu پیدا میکردم ! توزیع مورد علاقه من اینه بعد از تست چندین توزیع و مصرف چندین گیگ پهنای باند برای دانلود توزیع ها!

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #4 : 23 مهر 1393، 10:46 ب‌ظ »
عزیز من هر کاری می کنم نمیتونم رموت کنم اینو...
http://www2.ati.com/drivers/linux/amd-catalyst-14-9-linux-x86-x86-64.zip
همه جا یا ارور میدن یا اینکه یه فایل 400 کیلوبایتی رو دانلود میکنه بعد میگه این کامپلت، سرویس های ابری این کامپلت میده ولی سرویس های فایل هاستینگ ها کلا ارور میده بالای ده پونزده تا سایت و سرویس رو تست کردم... خواهش میکنم اگه کسی میتونه اینو یه جا ریموت کنه یا اینکه یه جا آپلود کنه... واقعا ممنونش میشم خواهش میکنم یکی لطف کنه و اینکارو در حق من انجام بده..

جسارتا یکی مارو یه نیشگون بگیره تا بفهمم درست میبینم یا نه این درایور لینوکس کارت های گرافیکی ATI هست؟ به لپ تاپ هم میخوره؟؟؟ لطفا من رو روشن کنید.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #5 : 23 مهر 1393، 11:45 ب‌ظ »
جسارتا یکی مارو یه نیشگون بگیره تا بفهمم درست میبینم یا نه این درایور لینوکس کارت های گرافیکی ATI هست؟ به لپ تاپ هم میخوره؟؟؟ لطفا من رو روشن کنید.
نیشکون لازم نیست ، چون فرقی به حال دمای بالای لپ تاب نباید بکنه  :D درایوری آشغال تر از درایوری که ATI برای لینوکس می ده ندیدم  ;)
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 24 مهر 1393، 01:22 ق‌ظ »
نیشکون لازم نیست ، چون فرقی به حال دمای بالای لپ تاب نباید بکنه  :D درایوری آشغال تر از درایوری که ATI برای لینوکس می ده ندیدم  ;)

یعنی شما اینو تست کردید؟؟؟؟
ولی فکر کنم تا قبل از 14 اصلا برا لینوکس نداشتاااا؟؟؟؟

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 24 مهر 1393، 07:20 ق‌ظ »
من درایور انحصاری ATI رو تست کردم و به جای پایین اومدن دما شاهد از کار افتادن کل افکت های میزکارم بودم ، Opacity رو کلا به رنگ سیاه تبدیل می کرد این درایور ، بهترین درایور همون درایور منبع باز هست .

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 24 مهر 1393، 09:12 ب‌ظ »
من درایور انحصاری ATI رو تست کردم و به جای پایین اومدن دما شاهد از کار افتادن کل افکت های میزکارم بودم ، Opacity رو کلا به رنگ سیاه تبدیل می کرد این درایور ، بهترین درایور همون درایور منبع باز هست .

متاسفانه سخت با حرفتون مخالفم چون خود شرکت بهتر از هر کسی میتونه درایور مناسب رو تولید کنه الان هم تازه اولشه باید یکم صبر کنیم تا به ارومی مشکلات حل بشن و درایور به شرایط پایدار برسه.مثلا خود همین اوبونتو و خیلی از سیستم عامل های متن باز دیگه مگه از لحظه اول کاملا استیبل و پایدار بودند؟؟؟ در ضمن این حرکت بسیار خوبیه که بالاخره ATI/AMD به فکر سیستم عامل های متن باز افتاد و شروع به ارائه درایور براشون کرد.
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1393، 09:15 ب‌ظ توسط Риал Краесис »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #9 : 24 مهر 1393، 09:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
متاسفانه سخت با حرفتون مخالفم چون خود شرکت بهتر از هر کسی میتونه درایور مناسب رو تولید کنه الان هم تازه اولشه باید یکم صبر کنیم تا به ارومی مشکلات حل بشن و درایور به شرایط پایدار برسه.مثلا خود همین اوبونتو و خیلی از سیستم عامل های متن باز دیگه مگه از لحظه اول کاملا استیبل و پایدار بودند؟؟؟ در ضمن این حرکت بسیار خوبیه که بالاخره ATI/AMD به فکر سیستم عامل های متن باز افتاد و شروع به ارائه درایور براشون کرد.
درود به عزیز دل
( با عرض معذرت از صاحب تاپیک ) : اینکه اینقدر امیدواری خیلی خوبه ولی مساله اینه که الان مثلا nvidia هم در سایتش درایور داره و گذاشته که مردم دانلود کنن ولی همون درایور nouveau که حاصل کار لینوکسیهاست بهتر جواب میده چون همهٔ این شرکتها یه‌جورایی جیره‌خوار ماکروسافت هستن و از اونا دارن تغذیه میشن پس به اونا بهتر خدمات میدن ولی لینوکس یه محیط خودجوش داره که قائم‌بالذات هست و از این بابت اون شرکتها دارن به لینوکسیها ضربه میزنن ولی در واقع خودشون ضربه میخورن چون من‌کاربر به فکر استفاده از سیستم با این سیستم‌عامل هستم و زمانیکه اون شرکت سرویس‌دهی نداشته باشه میرم سراغ اینتل و خود من واقعا همینطور هستم که اگه خواستم یه دستگاه جدید بگیرم فقط اینتلی باشه . در ضمن در این شرکتها افراد تازه‌کاری مثل من کار نمیکنن که ندونن چیکار میکنن ...

موفق باشید
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #10 : 24 مهر 1393، 09:47 ب‌ظ »
درود به عزیز دل
( با عرض معذرت از صاحب تاپیک ) : اینکه اینقدر امیدواری خیلی خوبه ولی مساله اینه که الان مثلا nvidia هم در سایتش درایور داره و گذاشته که مردم دانلود کنن ولی همون درایور nouveau که حاصل کار لینوکسیهاست بهتر جواب میده چون همهٔ این شرکتها یه‌جورایی جیره‌خوار ماکروسافت هستن و از اونا دارن تغذیه میشن پس به اونا بهتر خدمات میدن ولی لینوکس یه محیط خودجوش داره که قائم‌بالذات هست و از این بابت اون شرکتها دارن به لینوکسیها ضربه میزنن ولی در واقع خودشون ضربه میخورن چون من‌کاربر به فکر استفاده از سیستم با این سیستم‌عامل هستم و زمانیکه اون شرکت سرویس‌دهی نداشته باشه میرم سراغ اینتل و خود من واقعا همینطور هستم که اگه خواستم یه دستگاه جدید بگیرم فقط اینتلی باشه . در ضمن در این شرکتها افراد تازه‌کاری مثل من کار نمیکنن که ندونن چیکار میکنن ...

موفق باشید
در مورد Nvidia اینطوری نیست.حداقل تجربه ی من میگه که درایور رسمی خیلی بهتر از nouveau هستش.

Риал Краесис:
بله ولی بین توانایی تا عمل خیلی فاصله هستش.;)

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 24 مهر 1393، 10:07 ب‌ظ »
بنده با قاطعیت حرفم رو تکرار می کنم درایور ATI (همون AMD) آشغال به تمام معناست ، چون توسعه اصلیش واسه ویندوز بوده حالا یه طوری خر چپونش کردن واسه لینوکس !‌ تازه سورس هم ارائه نمی دن که کاربرها مشکل های درایور رو خودشون حل کنن ! Nvidia هم همینطور ولی باز شعور این شرکت بیشتره ، می فهمه باید خدمات درستی ارائه بده ! تازه یه  اطلاعاتی از سخت افزارش داره ارائه می کنه (که مورد استقبال تروالدز هم واقع شد) تا در مورد اطلاعات مورد نیاز واسه درایور نویسی به کاربر های لینوکس کمک کنه ! 
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1393، 10:09 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 25 مهر 1393، 12:42 ق‌ظ »
درود به عزیز دل

موفق باشید

در مورد Nvidia اینطوری نیست.حداقل تجربه ی من میگه که درایور رسمی خیلی بهتر از nouveau هستش.

Риал Краесис:
بله ولی بین توانایی تا عمل خیلی فاصله هستش.;)
narayana حرف شما تا حدودی قبوله،چون شما هیچ وقت با مهندسی معکوس(حالا چه در حیطه نرم‌افزار چه سخت افزار یا هرچیز دیگه ای) نمیتونی به نتیجه عالی برسی ،در واقع اگه دقت کنی میبینی که،اگه شرکت قانع نشه که سودش تو این سیستم عامله طرفش نمیاد؛ مثل اینتل که الان داره هم از ویندوز سود میگیره هم لینوکس ،چون هر سیستمی به پردازنده احتیاج داره و اینتل چون قانع شد اطلاعت پردازنده های اصلی و گرافیکی خودشو ارائه داد و حدس من هم اینه که هردو شرکت انویدیا و ای تی ای هم این کار را در اینده نزدیک خواهند کرد.
جواب احسان جان هم همین متن بالا فقط تا شرکت نخواد هیچ وقت این کارو نمیکنه.
با اجازه یه مثال بزنم، خود همین شرکت اچ پی که الان مدل های خاصی رو با اوبونتو به فروش میرسونه در حالی که حدود 2-3 سال پیش اصلا نمیدونست اوبونتو چی هست(میدونستا به روی خودش نمی‌اورد ;D) این 2 تا شرکت هم مجبور میشن برای لینوکس درایور بدن (حد اقل از خاموش کردن به کل گرافیک مجزا بهتره که ،این گرافیک های اینتل خیلی قدرتمند نیستند و گرافیک های مجزا حتی در بدترین شرایط میزان قدرت پردازشی بیشتری دارند مثلا توسیستم خودم پردازنده گرافیکی INTEL HD 3000 همش 129.6 گیگا فلاپ تازه تو حد اکثر فرکانس کاریش(1350MHz) توان داره در حالی که گرافیک مجزای من حتی تو حالت بیکاری خیلی قدرتمند تر بود(228.3گیگا فلاپ) ،پس صد در صد شرایط بهتری خواهیم داشت)
ح.م عزیز فکر نمیکنم توهین به شرکت ای تی ای منجر به ارائه درایور گرافیک از طرف اونا بشه.(قصدم بی احترامی به شما نیست ،فقط میگم این نوع حرف زدن در شان شخصی مثل شما ،که حدس میزنم انسان با فرهنگ و فرهیخته ای باشی نیست).
ببخشید پرحرفی کردم از استارتر تاپیک هم طلب بخشش دارم. :oops:
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1393، 04:00 ب‌ظ توسط Риал Краесис »

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 25 مهر 1393، 06:50 ق‌ظ »
من توهینی به شرکت AMD نکردم ! من فقط واقعیت رو گفتم ،  اگر می گفتم شرکتش آشغاله توهین کرده بودم ولی من فقط گفتم درایورش آشغاله ، مثلا سامسونگ یه گوشی می ده من می گم گوشی آشغالی هست نه اینکه بگم کل شرکتش آشغال هست  :) اگر یه روزی بشه وضعیت ارائه خدماتشون به لینوکس مناسب بشه می گم دمشون گرم و ازشون تشکر می کنم .
وقتی درایور AMD هنوز opengl رو درست پشتیبانی نمی کنه و کل افکت های میز کارم رو داغون می کنه می خواهید بیام ازش تشکر کنم.
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1393، 09:17 ق‌ظ توسط ح.م »

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
« پاسخ #14 : 25 مهر 1393، 04:00 ب‌ظ »
قبل از همه چیز ghost shadow عزیز بابت لینک معرفی شده تشکر میکنم. خیلی ممنون

دیگر دوستان هم نیازی به عذر خواهی از من ندارند... من زیاد گیر نیستم به این چیز ها!!