انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمای بهره برداری از کارت تلویزیون انالوگ !  (دفعات بازدید: 9641 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
آقا ینی می گی ممکنه مال من برعکس شده باشه!؟؟؟؟ ??? آخه من تو حالت عادی تو خروجی تلویزیون انگار سیگنالی نمی‌گیرم(تصویر آبی بدون هیچ نویزی رو دارم)! اما تو حالت کامپوزیت تصویر برفکی می‌شه(سیاه برفکی). اما مشکل من اینه که تو حالت کامپوزیت اصلا نمی‌تونم بین کانال‌ها رو انجام بدم! یعنی اصلا گزینش غیب می‌شه :-X

سلام پیش میاد دیگه  ;D

ببین تستها رو روی xawtv انجام بده و از بقیه نرم افزارها مثل TVTIME بعدش استفاده کن ولی اره برفک یعنی تلویزیون وگرنه حالت کامپوزیت خالص و یکدسته و دقت کن اگه دستورات عمل نکنه اصلا شما نمیتونی توی چند حالت تلویزیون و ... سوییچ کنی یعنی پس دستورات رو کارت تو هم عمل کرده وگرنه فقط یه گزینه دیفالت داشتی

اینکه شماره کارت و تیونر تو چنده باث تست بشه اما هر کاری میکنی اول روی XAWTV و با انتن قوی

کامپوزیت رو هم با یه ابزاری تست کن مثلا یه دی وی دی پلیر رو بهش وصل کن چیزی پخش کن ببین در چه حاله

موفق باشی

در ضمن دوستان در هر صورت اگه شماره کارت شما بهر دلیل متفاوته میتونید شماره جدید رو ست کنید و قبلی رو پاک کنید و یا کلا توی دستور دوم

modprobe saa7134 card=2  tuner=3

حالتهای مختلف شماره بزنید هر کدوم خورد همونو تو دستور بعدیش ست کنید تا همیشه درست با لینوکس بالا بیاد
« آخرین ویرایش: 27 امرداد 1388، 08:33 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین Ali.M

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
سلام مجدد
ممنونم كه جوابم رو ميديد شرمنده ميكنيد :oops: ولي ببخشيد آقاي حبيبي اين كه ميگيد آنتن خوب نياز داره من با همين آنتن و همين كارت  توي ويندوز بهترين تصوير رو از همه كانال ها ميگيرم ولي توي اوبونتو اين جور نيست در رابطه با اون عدد ها هم اون چيزي كه كفتيد رو زدم ولي باز هم روي television تصوير سياه نشون ميده ولي وقتي كانال ها رو سرچ ميكنم تقريبا همه ي كانال ها رو صداش رو صاف ميگيره ولي تصوير هنوز سياهه  :'( >:(
اگه اين مشكلات لينوكس رو بتونم حلش كنم ديكه مجبور نيستم هميشه از ويندوز استفاده كنم 8)

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
منم دقیقا مشکل این رففیقمون رو دارم. اما خداییش تی‌وی هم جز یه مشت مزخرفات چیزی نداره! و اصلا ارزش این رو نداره که به خاطرش آدم ویندوز رو بالا بیاره ;)

آفلاین Ali.M

• Full Member
  • *
منم دقیقا مشکل این رففیقمون رو دارم. اما خداییش تی‌وی هم جز یه مشت مزخرفات چیزی نداره! و اصلا ارزش این رو نداره که به خاطرش آدم ویندوز رو بالا بیاره ;)
البته این سلیقه ی شماست منم تا حدودی با شما موافقم ولی اگه قرار باشه لینوکس کارت تی وی رو نشناسه باید کارت رو بندازم دور ولی من میخوام لینوکسم کامل باشه که بتونم جلوی ویندوزیها سرم رو بالا بگیرم نه اینکه حتی یه سخت افزار رو هم نتونه را بندازه و من رو ضایع کنه

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
 من همین کارت رو نه روی ویستا و نه روی سون اصلا نتونستم نصب کنم! و جالب تر اینکه شرکت سازنده هم اصلا درایوری تهیه نکردن!‌حالا خوشحال می‌شم اگه شما تونستین رو ویستا اون رو نصب کنین به منم درایورش رو بدین! ویندوز اکس‌پی هم که نصب می‌شه اما دیگه خود این ویندوز رو مایکروسافت ساپورت نمی‌کنه!‌ چطور آدم می‌تونه توش زندگی کنه!؟ 

آفلاین Ali.M

• Full Member
  • *
چرا دیگه کسی جواب نمیده؟ من تی وی میخوام!! ](*,) ](*,)
راستی این خط که از توی dmesg برداشتم معنیش این نیست که باید card = 5 رو به جای card = 3 بزنم؟
[  146.355043] saa7130[0]: subsystem: 1131:0000, board: SKNet Monster TV [card=5,insmod option]
اگه اینجوریه برای tuner چی باید بزنم؟ ???