انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا در مورد Opensuse 13.2 اشتباه می کنم؟؟!!  (دفعات بازدید: 3904 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
نمی دونم دقیقا برای چی این پست رو زدم اما میخواستم از بقیه بپرسم opensuse تو نسخه ۱۳.۲ بدتر نشده نسبت به ۱۳.۱ یا من اشتباه می کنم ؟ من از موقع نصب شاید ۱۰ یا ۱۲ بار سیستمم crash کرده و حس می کنم این نسخه سنگین تر شده . الان دوتا سیستم با vmware بالا میارم جون می کنه ولی روی mint ککشم نمی گزید! یا خیلی وقتا که همزمان genymotion  رو با tor اجرا می کنم کند میشه وقتی reset یا logout رو می زنم نیم ساعت طول میکشه و بیخیال میشم دکمه power رو می زنم
ممکنه از نسخه جدید kde باشه یا نه مربوط به خود opensuse‌میشه این کندی؟!
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین کامروا

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • ایالات متحده جهرم
پاسخ : آیا در مورد Opensuse 13.2 اشتباه می کنم؟؟!!
« پاسخ #1 : 16 آذر 1393، 01:42 ق‌ظ »
من 13.2 رو دارم.

هیچ کدوم از این مشکلاتی که میگی رو ندارم. بشدت خوب و روون داره کار میکنه.

شاید به جرات بگم بهترین توزیعی که تا حالا نصب کردم این بوده.

آفلاین mohsen-62

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #2 : 16 آذر 1393، 02:32 ق‌ظ »
نمی دونم دقیقا برای چی این پست رو زدم اما میخواستم از بقیه بپرسم opensuse تو نسخه ۱۳.۲ بدتر نشده نسبت به ۱۳.۱ یا من اشتباه می کنم ؟ من از موقع نصب شاید ۱۰ یا ۱۲ بار سیستمم crash کرده و حس می کنم این نسخه سنگین تر شده . الان دوتا سیستم با vmware بالا میارم جون می کنه ولی روی mint ککشم نمی گزید! یا خیلی وقتا که همزمان genymotion  رو با tor اجرا می کنم کند میشه وقتی reset یا logout رو می زنم نیم ساعت طول میکشه و بیخیال میشم دکمه power رو می زنم
ممکنه از نسخه جدید kde باشه یا نه مربوط به خود opensuse‌میشه این کندی؟!
بله متاسفانه من که باش خیلی مشکل دارم. به عبارت بهتر دیگه بالا نمیاد! ](*,)
من به شخصه بهترین سوزه روی KDE 3.5.8 داشتم.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 16 آذر 1393، 01:30 ب‌ظ »
من 13.2 رو دارم.

عزیزم در حالت عادی که برنامه سنگینی run نمی کنم منم هیچ مشکلی باهاش ندارم ولی به محض استفاده برای virtualization شروع می کنه به کند شدن و از همه بدتر hang کردن..!!! تا حالا لینوکس نداشتم که hang کنه نیاز به alt+ctrl+del توی ترمینال داشته باشه..!!!

نقل‌قول
بله متاسفانه من که باش خیلی مشکل دارم. به عبارت بهتر دیگه بالا نمیاد!
میشه دقیق بگی چه مشکلاتی؟

آفلاین mohsen-62

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 17 آذر 1393، 08:06 ب‌ظ »
من 13.2 رو دارم.

عزیزم در حالت عادی که برنامه سنگینی run نمی کنم منم هیچ مشکلی باهاش ندارم ولی به محض استفاده برای virtualization شروع می کنه به کند شدن و از همه بدتر hang کردن..!!! تا حالا لینوکس نداشتم که hang کنه نیاز به alt+ctrl+del توی ترمینال داشته باشه..!!!

نقل‌قول
بله متاسفانه من که باش خیلی مشکل دارم. به عبارت بهتر دیگه بالا نمیاد!
میشه دقیق بگی چه مشکلاتی؟
آره عزیز.
آقا اصلا بذار اول یه کم درد دل کنم.
راستش حدود7 سال پیش که رفیقم دانشجو بود واسم از یه سیستم عاملی به نام لینوکس(یا بهتره بگیم گنولینوکس) کلی تعریف کرد(حال بماند که خودش ازش استفاده نکرد و نمیکنه!) ما رو ندید عاشقش کرد. منته نمی دونستم چیه و از کجا باید تهیه و چه جور استفاده کرد. یه روز که داشتم از کنار کتابخونه شهرداری اصفهان می گذشتم چشمم افتاد به نوشته ای با مضمون محل برگزاری جلسات لینوکس.
باورتون میشه چقدر روحم شاد شد؟ وبعد از بچه های اونجا یه سی دی پارسیکس گرفتم که اون موقع هنوز به نسخه یک هم نرسیده بود. اصن احساس می کردم وارد یه دنیای جدید شدم \\:D/
و بعد به واسطه آقای میردامادی با کوبونتو آشنا شدم که بدجور مارو شیفته KDE کرد و دیگه بعد اون لینوکس فقط با کی دی ای واسم معنی داشت. الته گنوم رو هم امتحان کردم با چندتا توزیع مختلف اما هیچی KDE نمیشه.
اما یه چیزی که توی همه توزیعها مشترک بود اینه که من با همشون یه جورایی مشکل داشتم یا اونا با من مشکل داشتم. غیر از اون تنفر عجیبی هم از خط فرمان دارم! واسه همین هیچ وقت بعد این هفت سال نتونستم یه حتی نیمه حرفه ای بشم.
ولی هیچ وقت هم نتونستم از لینوکس و اون محیط KDE دل بکنم اونم با اون چشاش!
البته یه دوسالی هم به دلایلی کامپیوتر نداشتم و حالا دو ماهی هست مجدد کامپیوتر خریدم. نیت کردم مجدد لینوکس رو راه بندازم بنابراین از رفیقم خواستم واسم دانلودش کنه. آقا نصبش کردم که فرآیند نصب کمی طول کشید ولی با موفقیت نصب شد.
تا یادم میاد مشکلی خاصی هم باش نداشتم تا اینکه رفتم تو یاست تا یه تنظیمی روی بوت انجام بدم انجام دادم اکی رو که زدم روی 60درصد موند وبعد رفت ولی صفحه بوت هم پرید و دیگه ویندوز نداشتم و با هزار سلام و صلوات برش گردوندم. ولی آقا دیگه مگه توی یاست میشد رفت، می رفتم صفحه بوت می پرید. باز درستش می کردم و دیگه توی یاست نرفتم ولی یه مشکل بزرگتر دارم اونم اینه که دیگه بالا نمیاد. یه صفحه سیاه میاد که توش کلمه Btrfs نوشته ازش سر در نمیارم.
عکسش رو با دوربین گرفتم که نمی دونم چه جور اینجا بذارم.
خلاصه اگه می تونین کمک کنین و خانواده ای را از ناراحتی برهانین!

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 17 آذر 1393، 08:14 ب‌ظ »
گزینه انتخابهای اختیاری بیشتر رو بزن و از بخش پیوست انتحاب کنش

آفلاین mohsen-62

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 17 آذر 1393، 08:30 ب‌ظ »
گزینه انتخابهای اختیاری بیشتر رو بزن و از بخش پیوست انتحاب کنش
آقا تو سایتای دیگه وقتی دکمه پیوست عکس رو می زنی صفحه جدید وا میشه جای عکس رو نشون می دی و تمام اما اینجا می نویسه img]
نخندیا
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1393، 08:32 ب‌ظ توسط mohsen-62 »

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 17 آذر 1393، 08:40 ب‌ظ »
عزیزم از همون جایی کع گفتم برو عکست رو انتخاب کن بذار البته به فرمت های پشتیبانی شده ای هم که نوشته توجه کن

آفلاین mohsen-62

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 17 آذر 1393، 10:24 ب‌ظ »
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1393، 10:30 ب‌ظ توسط mohsen-62 »

آفلاین اوبونتو1

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #9 : 24 آذر 1393، 10:47 ب‌ظ »
وقتی سی دی opensuseرو داخل دستگاه میگذاری و سیستم رو با  سی دی بوت می کنی قسمت  rescue رو انتخاب کن صبر کن تا بالا بیاد بعد یوزر ریشه root  رو وارد کن بعد بنویس grub  یه مقدار صبر کن  تا پرامپتش نمایان بشه و بنویس
(8,root (hd0
 اینتر رو بزن البته به جای 8 باید آن پارتیشنی رو بنویسی که پارتیشن (/) هست hd0  هم یعنی  هارد دیسک اولی که معمولا همه یه هارد دارند وبنویس
 (setup (hd0
بعدش  quit یا exit رو بزن هر کدوم که کار داد ودر آخر reboot رو بنویس و اینتر

من خودم  ورژن 12.1 داشتم هر موقع بوت مشکلی پیدا می کرد همین کار رو می کردم البته توی نسخه های دیگه ممکنه hd  چیز دیگه ای باشه یعنی به جاش چیز دیگه ای بنویسی انشا ا.. که مشکلت حل بشه .