انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند سوال مهم درباره اوبونتو  (دفعات بازدید: 3944 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alasht

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
چند سوال مهم درباره اوبونتو
« : 29 آذر 1393، 03:54 ب‌ظ »
با سلام خدمت دوستان
من در حال یادگیری برنامه نویسی php هستم و چند ماهی توی محیط ویندوز php کار کردم و تا حدودی با این زبان آشنا شدم ولی حالا میخوام برای ادامه کار برای اینکه به محیط سرور نزدیک تر بشم و کانفیگهای مورد نیاز برای php روی سرور رو یاد بگیرم تصمیم گرفتم ادامه کارمو روی لینوکس ادامه بدم که محیط ubuntu برام جالب بود و نصبش کردم .
حالا بعد از نصب به مشکلات زیادی برخورد کردم که بیشترشون رو با سرچ زیاد حل کردم ولی چند مورد هست که چیزی بدرد بخوری نیافتم و مجبور شدم مزاحم شما دوستان بشم
مشکلات من اینه
۱. حس میکنم توی ubuntu  فن ‍لپ تاپ بیش از حد با سرعت بالا کار میکنه و خیلی برام نگران کنندست دلیلش چی میتونه باشه و راه حل چیه ؟
مدل گرافیک من geforce gt 630m 2gb و سی پی یو  intel cori7 و ۶ گیگ رم دارم در ضمن لپ تاپم دو تا گرافیک داره یکی اینتل یکی هم همون که اول نوشتم که گرافیک اصلیمم هست
۲. من php,mysql,apache رو نصب کردم و مشکلی نداشتم فقط نمیدونم چرا نمیتونم فایل کانفیگ apache رو ویرایش کنم حق دسترسی بهم نمیده و همچنین توی فولدر var/www/html  که باید پروژه های php توی این فولدر قرار بگیره نه میتونم فایلی رو ویرایش کنم نه فایل جدیدی بسازم و نه حتی فولدر جدید دلیلش چیه چیکار باید بکنم مشکل حل بشه ؟
۳. با توجه به اینکه من تازه اومدم سمت ubuntu این تغییر زبانش با کیبورد برام عذاب آوره که با استفاده کلید ترکیبی start + space تغییر میکنه من از توی تنظیمات دکمه alt + shift رو میزارم فقط از فارسی به انگلیسی تغییر میکنه و برعکسش کار نمیکنه چطور میشه کلید ترکیبی تغییر زبان رو به alt + shift تغییر داد که هم از فارسی به انگلیسی تغییر کنه هم از انگلیسی به فارسی
فعلا اینا برام خیلی مهم تره و میخوام حلش کنم بقیه مشکلات زیاد جدی نیست و میتونم با سرچ بیشتر راه حلشون رو پیدا کنم
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
با تشکر
« آخرین ویرایش: 29 آذر 1393، 04:02 ب‌ظ توسط alasht »

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
پاسخ : چند سوال مهم درباره اوبونتو
« پاسخ #1 : 29 آذر 1393، 04:41 ب‌ظ »
مطمئنی سرچ کردی؟ ;D
قانون هر سوال، یک پست هم رعایت نشده! ;)

نقل‌قول
۱. حس میکنم توی ubuntu  فن ‍لپ تاپ بیش از حد با سرعت بالا کار میکنه و خیلی برام نگران کنندست دلیلش چی میتونه باشه و راه حل چیه ؟
مدل گرافیک من geforce gt 630m 2gb و سی پی یو  intel cori7 و ۶ گیگ رم دارم در ضمن لپ تاپم دو تا گرافیک داره یکی اینتل یکی هم همون که اول نوشتم که گرافیک اصلیمم هست

http://azadrah.net/2012/04/install-and-use-bumblebee-nvidia-optimus-linux-equivalent/

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=78517.0

نقل‌قول
۲. من php,mysql,apache رو نصب کردم و مشکلی نداشتم فقط نمیدونم چرا نمیتونم فایل کانفیگ apache رو ویرایش کنم حق دسترسی بهم نمیده و همچنین توی فولدر var/www/html  که باید پروژه های php توی این فولدر قرار بگیره نه میتونم فایلی رو ویرایش کنم نه فایل جدیدی بسازم و نه حتی فولدر جدید دلیلش چیه چیکار باید بکنم مشکل حل بشه ؟

برای باز کردن یه فایل با دسترسی روت باید، اول دستور مورد نظر نوشت sudo، اینتر که کردی ازت رمز می‌خواد وارد می‌کنی‌(دیده نمیشه!) و باز دوباره اینتر می‌کنی...
مثلا
sudo nano myFile
یا اصلا می‌تونی مدیر پرونده رو با دسترسی ریشه باز کنی و فایل‌های مورد نظرت رو ویرایش کنی.

نقل‌قول
۳. با توجه به اینکه من تازه اومدم سمت ubuntu این تغییر زبانش با کیبورد برام عذاب آوره که با استفاده کلید ترکیبی start + space تغییر میکنه من از توی تنظیمات دکمه alt + shift رو میزارم فقط از فارسی به انگلیسی تغییر میکنه و برعکسش کار نمیکنه چطور میشه کلید ترکیبی تغییر زبان رو به alt + shift تغییر داد که هم از فارسی به انگلیسی تغییر کنه هم از انگلیسی به فارسی

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=56467.0

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=85947.0

خب این هم از جواب پرسش‌های مهم شما در مورد اوبونتو!

آفلاین alasht

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 29 آذر 1393، 04:50 ب‌ظ »
مطمئنی سرچ کردی؟ ;D
قانون هر سوال، یک پست هم رعایت نشده! ;)
ببخشید تازه واردم نمیدونستم توی هر تاپیک بیشتر از یه سوال نمیشه پرسید
پاسخ هایی که دادین رو امتحان میکنم خبرشو میدم
ممنون از وقتی که گذاشتید

آفلاین alasht

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 29 آذر 1393، 10:18 ب‌ظ »
سلام مجدد
مشکل تغییر زبان و دسترسی حل شد ولی داغ شدن گرافیک حل نشد
لطفا یه راهنمایی کنید چون خیلی نیاز دارم به ubuntu این مشکل گرافیک حل بشه دیگه مشکلی نمونه
ممنون

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #4 : 29 آذر 1393، 11:51 ب‌ظ »
سلام مجدد
مشکل تغییر زبان و دسترسی حل شد ولی داغ شدن گرافیک حل نشد
لطفا یه راهنمایی کنید چون خیلی نیاز دارم به ubuntu این مشکل گرافیک حل بشه دیگه مشکلی نمونه
ممنون
چند راه دارید :
1. از طریق پیوندی که Geek عزیز دادند ، بامبلبی رو نصب کنید
2. گرافیک رو از بایوس خاموش کنید
3. پرایم رو نصب کنید ، مثل بامبلبی هست ولی برای روشن گردن گرافیک باید لاگ اوت بشید
sudo apt-get install nvidia-331 nvidia-settingsبعد هم توی نرم افزارها دنبال nvidia setting بگردید و گرافیک رو خاموش کنید
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 30 آذر 1393، 06:21 ب‌ظ »
اگه اوبونتوت ۱۴.۰۴ یا جدیدتره پیشنهاد می‌کنم به جای نصب بامبل‌بی پرایم رو که خود انویدیا ارائه کرده نصب کنی و از داخلش گرافیک انویدیا رو خاموش کنی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alasht

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 30 آذر 1393، 07:11 ب‌ظ »
اگه اوبونتوت ۱۴.۰۴ یا جدیدتره پیشنهاد می‌کنم به جای نصب بامبل‌بی پرایم رو که خود انویدیا ارائه کرده نصب کنی و از داخلش گرافیک انویدیا رو خاموش کنی
من نسخه 64 بیت ، آخرین نسخه ای که در حال حاضر روی سایته رو نصب کردم .
میشه لینکشو بدید به همراه آموزش
ممنون
« آخرین ویرایش: 30 آذر 1393، 07:15 ب‌ظ توسط alasht »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 30 آذر 1393، 07:24 ب‌ظ »
چیز خاصی نداره. بسته‌ی nvidia-prime رو از مخازن نرم‌افزاری و راه‌انداز انویدیا رو از قسمت راه‌اندازهای اضافی در بخش نرم‌افزارها و به‌روز رسانی‌های تنظیمات سامانه نصب می‌کنی و بعد با باز کردن نرم‌افزار کنترلی انویدیا، کارت انتخابی رو روی intel می‌ذاری. همین
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین alasht

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 01 دی 1393، 12:12 ق‌ظ »
سلام مجدد
آقا من کارایی که گفتین رو انجام دادم
ولی یه مشکلی هست
من از تنظیمات گرافیک رو از intel به nvidia تغییر میدم ولی وقتی logout میکنم دوباره میرم تو برمیگرده رو intel
 :'( :'( :'(

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 01 دی 1393، 12:27 ق‌ظ »
این مشکل رو نمی‌دونم، ولی خب اصولاُ‌داخل اوبونتو به انویدیا نیاز نداری، مگر این که بخوای با بلندر کار کنی یا چنین چیزی. همین که بتونه انویدیا رو خاموش کنه برات که گرما تولید نکنه و مصرف رو پایین بیاره کافیه

آفلاین alasht

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 01 دی 1393، 02:11 ق‌ظ »
این مشکل رو نمی‌دونم، ولی خب اصولاُ‌داخل اوبونتو به انویدیا نیاز نداری، مگر این که بخوای با بلندر کار کنی یا چنین چیزی. همین که بتونه انویدیا رو خاموش کنه برات که گرما تولید نکنه و مصرف رو پایین بیاره کافیه
الان nvidia باعث داغ شدن لپ تاپ میشه یا intel ؟
من فقط میخوام لپ تاپ داغ نکنه و کار گرافیکی ندارم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 01 دی 1393، 04:00 ق‌ظ »
چیزی که باعث گرما می‌شه انویدیاست که الکی روشنه، برای همین باید راه‌اندازش و بسته‌ی prime رو نصب کنی که بتونی خاموشش کنی

آفلاین alasht

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 01 دی 1393، 04:33 ب‌ظ »
کاش یه دکمه تشکر هم داشت این انجمن
دور فن خیلی کم شد و دما هم پایین اومد
ممنون از همه دوستان

آفلاین CodeR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 320
  • ..:: CodeR ::..
« پاسخ #14 : 03 دی 1393، 11:02 ق‌ظ »
چیزی که باعث گرما می‌شه انویدیاست که الکی روشنه، برای همین باید راه‌اندازش و بسته‌ی prime رو نصب کنی که بتونی خاموشش کنی
اون موقع که لپتاپ داغ میشه علت روشن بودن ۲ گرافیک همزمان هست دیگه ..
خب حالا وقتی که از طریق prime فقط کارت گرافیک nvidia روشن باشه ، در واقع ۱ گرافیک در آن واحد روشنه دیگه . پس چرا باز هم گرما تولید میشه ؟‌ ( با توجه به چیزی که خودتون گفتید تو نقل قول )