انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما  تایپک مجله ((سلام دنیا)) با کدام بند از قوانین انجمن مغایرت دارد ؟

قانون ۵ - ترویج نرم افزار غیر آزاد (چون برای آن از Adobe Indesign) استفاده شده است )
3 (12%)
قانون ۲- ممنوع بودن تبلیغات - (علی الخصوص تبلیغات با صفحات بیش از یک صفحه و علی الخصوص  اگر خود سایت داشته باشند )
2 (8%)
۱و۲
2 (8%)
۱و۲ عملکرد نظارت در این مورد گزینشی بوده است.
7 (28%)
هیچکدام
11 (44%)

مجموع آرای اعضا: 25

نویسنده موضوع: به نظر شما تایپک مجله ((سلام دنیا)) با کدام بند از قوانین انجمن مغایرت دارد ؟  (دفعات بازدید: 10565 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
به نظر شما  تایپک مجله ((سلام دنیا)) با کدام بند از قوانین انجمن مغایرت دارد ؟
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این چرا مثل نظرسنجی‌های صداوسیماست؟ :D هیچ حق انتخابی نیست برای این که کسی بگه با هیچ بندی مخالفت نداره؟ ;D

چرا موضوع «سلام دنیا» با بند ۲ مغایرت نداره؟
چون این پروژه از دل دنیای آزاد بیرون اومده، کاملاً غیرانتفاعیه، خیلی از اعضای این انجمن در ایجادش مشارکت داشتن و از اون‌جا که در همین انجمن دعوت به مشارکت شدن، حقّشونه که تو همین انجمن در مورد پیشرفت این پروژه بهشون اطّلاع‌رسانی بشه.

چرا موضوع «سلام دنیا» با بند ۵ مغایرت نداره؟
چون در این نشریه نه‌تنها هیچ تشویقی به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد نمی‌شه، بلکه اصلاً هیچ حرفی هم در مورد نرم‌افزارهای غیرآزاد زده نمی‌شه. هرچیزی که در این مجلّه نوشته می‌شه مربوط به نرم‌افزارهای آزاده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
ای خدا شکرت (((((:
من موندم شما که ناظرین چرا جواب می‌دین. والا من جای شماها بودم هر دو تا یوزرو می‌بستم.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
این چرا مثل نظرسنجی‌های صداوسیماست؟ :D هیچ حق انتخابی نیست برای این که کسی بگه با هیچ بندی مخالفت نداره؟ ;D

چرا موضوع «سلام دنیا» با بند ۲ مغایرت نداره؟
چون این پروژه از دل دنیای آزاد بیرون اومده، کاملاً غیرانتفاعیه، خیلی از اعضای این انجمن در ایجادش مشارکت داشتن و از اون‌جا که در همین انجمن دعوت به مشارکت شدن، حقّشونه که تو همین انجمن در مورد پیشرفت این پروژه بهشون اطّلاع‌رسانی بشه.

چرا موضوع «سلام دنیا» با بند ۵ مغایرت نداره؟
چون در این نشریه نه‌تنها هیچ تشویقی به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد نمی‌شه، بلکه اصلاً هیچ حرفی هم در مورد نرم‌افزارهای غیرآزاد زده نمی‌شه. هرچیزی که در این مجلّه نوشته می‌شه مربوط به نرم‌افزارهای آزاده.
حالا که قبول دارید یه تایپک ۷ صفحه ای در مورد یک ((مجله)) تبلیغ اون نیست پس باید قبول کنید که تایپک iran-bsd هم یک تبلیغ نیست !

چرا دقیقا هست ، چه فحشی بالاتر از این که یه مجله برای دنیای به اصطلاح آزاد منتشر بشه و براش از Adobe Indesign استفاده بشه !این دقیقا به این معنیه که ما این مجله رو می دیم بیرون (ولی همش حرفه) و گنو اگر مرد بود می تونست مجله اش رو متن باز بده بیرون  ;) و مجبور نمی شد با Adobe Indesign ویندوزی که ان شا الله کرکی نبوده و لایسنس داشته کارش رو راه بندازه
ای خدا شکرت (((((:
من موندم شما که ناظرین چرا جواب می‌دین. والا من جای شماها بودم هر دو تا یوزرو می‌بستم.
ما حرفی بر خلاف قوانین انجمن نزدیم ، لطفا کاسه داغ تر از آش نباشید
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 12:51 ق‌ظ توسط ح.م »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
حالا که قبول دارید یه تایپک ۷ صفحه ای در مورد یک ((مجله)) تبلیغ اون نیست پس باید قبول کنید که تایپک iran-bsd هم یک تبلیغ نیست !
فکر نمی‌کنم کسی گفته باشه تبلیغه، بحث سر این بود که ادامه‌ی اون موضوع در این‌جا دلیلی نداره و حتا خود محمدّرضا هم قبول کرد این حرف رو.

چرا دقیقا هست ، چه فحشی بالاتر از این که یه مجله برای دنیای به اصطلاح آزاد منتشر بشه و براش از Adobe Indesign استفاده بشه !این دقیقا به این معنیه که ما این مجله رو می دیم بیرون (ولی همش حرفه) و گنو اگر مرد بود می تونست مجله اش رو متن باز بده بیرون  ;) و مجبور نمی شد با Adobe Indesign ویندوزی که ان شا الله کرکی نبوده و لایسنس داشته کارش رو راه بندازه
واقعیت اینه که ما نرم‌افزار آزادی برای طرّاحی مجلّه نداریم که فارسی رو پشتیبانی کنه. اگه این موضوع کسی رو خیلی ناراحت می‌کنه، آستینش رو بزنه بالا و این مشکل دنیای نرم‌افزار آزاد رو درست کنه. با اعتراض به کسی که جامعه بهش پول داده که یه مجلّه در مورد نرم‌افزار آزاد بده بیرون نرم‌افزاری نوشته نمی‌شه، فقط جلوی آشنایی خیلی‌ها که ممکنه بتونن چنین نرم‌افزاری بنویسن با نرم‌افزار آزاد گرفته می‌شه و کمک‌های جامعه به هدر می‌ره.
خود ریچارد استالمن هم در گاردین و نیویورک تایمز و… در مورد نرم‌افزار آزاد مطلب می‌نویسه، این هم حرفه که بنیاد نرم‌افزار آزاد اگه مرد بود خودش یه روزنامه‌ی آزاد می‌داد بیرون؟
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 12:57 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
فکر نمی‌کنم کسی گفته باشه تبلیغه، بحث سر این بود که ادامه‌ی اون موضوع در این‌جا دلیلی نداره و حتا خود محمدّرضا هم قبول کرد این حرف رو.

واقعیت اینه که ما نرم‌افزار آزادی برای طرّاحی مجلّه نداریم که فارسی رو پشتیبانی کنه. اگه این موضوع کسی رو خیلی ناراحت می‌کنه، آستینش رو بزنه بالا و این مشکل دنیای نرم‌افزار آزاد رو درست کنه، با اعتراض به کسی که جامعه بهش پول داده که یه مجلّه در مورد نرم‌افزار آزاد بده بیرون نرم‌افزاری نوشته نمی‌شه، فقط جلوی آشنایی خیلی‌ها که ممکنه بتونن چنین نرم‌افزاری بنویسن با نرم‌افزار آزاد گرفته می‌شه و کمک‌های جامعه به هدر می‌ره.

حرف ما رو نمی خونید لا اقل حرف رفقاتون رو بخونید

اینجا جایی برای تبلیغ سایت‌های دیگه نیست. چون کمی مرتبط با نرم‌افزار آزاد بوده، در حد یک پست و تنها خبر باز شدن سایت (و نه چهار صفحه) مورد قبوله. اگر کسی پیشنهاد یا نظری در مورد سایت تبلیغ شده داره، می‌تونه توی همون سایت بره و نظرش رو بگه.

۲. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هرگونه عنوان تبلیغاتی معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را بدون اطلاع به نویسنده برای خود محفوظ می‌داند. این بند شامل پروفایل‌ها، تصویر یا امضای انجمن کاربران نیز می‌شود.

چند سوال دارم من لطفا جواب بدید آقای بهزادی !

۰-آقای حقیری از ترس اینکه دوباره شما بلاکش کنید اون حرف رو زد و من مطمئنم معترض بود
۱-آیا یک تایپک ۷ صفحه ای مصداق تبلیغ هست یا نه ؟ (مخالفت با قانون ۲)
۲-برنامه libreoffice draw رو باهاش آشنا هستید ؟ (مخالفت با قانون ۵)
۳-مصداق تشخیص اینکه یک چیز درسته یا لزومی نداره قوانین هستند یا ناظرها ؟
۴-آقای بهزادی شما قوانین رو قبول دارید یا نه ؟ (اگر ندارید از نظارت کنار بکشید)
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 01:05 ق‌ظ توسط ح.م »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
۰- شما علم غیب داری یا ذهن‌خونی بلدی؟
۱- نه لزوماً. با توجّه به این که اکثر اراسال‌های اون موضوع رو کاربران انجمن فرستادن و خود دست‌اندرکاران اون مجلّه کلاً سه چهار تا پست کوتاه بیش‌تر داخلش ندارن که اون‌ها هم پاسخ به سوالات کاربرانه.
۲- بله، این نرم‌افزار یک نرم‌افزار گرافیکیه، نه نرم‌افزار ایجاد نشریه. تنها نرم‌افزار آزادی که برای ایجاد نشریه وجود داره اسکریبوس هست که اون هم از فارسی پشتیبانی نمی‌کنه. با paint هم می‌شه مثلاً انیمیشن درست کرد، ولی خب اگه بخوای منطقی رفتار کنی باید بری سراغ کریتا و بلندر و…
۳- بله، شاید شخصاً با بخشی از قوانین مثل الزام به رعایت حق نشر یا… موافق نباشم، ولی وقتی می‌آم توی این انجمن به عنوان کاربری که موقع ثبت‌نام با قوانین این‌جا موافقت کردم، طبق قوانین این‌جا عمل می‌کنم. در جایگاه ناظر هم معمولاً یک نفر به تنهایی تصمیم نمی‌گیره و برایند نظرات ناظران و مدیران مختلف منجر به هر عمل نظارتی می‌شه

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
آقای بهزادی همش توجیه ! خسته نشدید ! من با libreoffice draw نشریه دادم بیرون به صورت تک نفره ! ولی حالا که قبول دارید اگر ما بیایم سوال در مورد نصب و راه اندازی adobe indesign  , adobe photoshop توی لینوکس توی این انجمن بکنیم قاعدتا شما نباید معترض بشی ! چون نرم افزار با کیفیت مطلوب نداریم !
و صد البته که اون پست ها تبلیغ هستند (توی قانون مورد نظر حرفی از تعداد صفحات به میون نیومده) و خلاف قانون انجمن و صد البته که اون مجله سایت داره و نیازی به اعلامش در اینجا نیست و صد البته شما داری همش توجیه می کنید کار اشتباهتون رو !
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 01:26 ق‌ظ توسط ح.م »

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
یه سوال بی ربط به تایپیک! "ح.م" آیدی یدکی کاربر زیر هستش؟ فقط کنجکاو شدم بدونم!  ;D
http://forum.ubuntu.ir/index.php?action=profile;u=36992

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
یه سوال بی ربط به تایپیک! "ح.م" آیدی یدکی آی دی زیر هستش؟ فقط کنجکاو شدم بدونم!  ;D
نقل‌قول
۳. شما توافق میکنید که هیچ‌گونه ارسال هرزنامه، انبوه‌ارسال، تبلیغات، نامه‌های زنجیروار، طرح و برنامه‌های شرکتهای هرمی و درخواست‌های نامربوط و نامعقول، بصورت خصوصی یا عمومی نخواهید داشت.
اگر قانون (ولو ناقص) اجرا می شد وضع ما الان این نبود
حاضرم شماره تلفن و آدرسم رو بدم تا معلوم بشه کی دروغ گوه
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 01:31 ق‌ظ توسط ح.م »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آقای بهزادی همش توجیه ! خسته نشدید ! من با libreoffice draw نشریه دادم بیرون به صورت تک نفره !
آفرین به شما. این آقا هم با paint ویندوز اسپایدرمن کشیده: http://9gag.com/gag/5146057
ولی خب نه لیبره‌افیس ابزار طرّاحی نشریه است و نه paint ابزار طرّاحی دیجیتال

ولی حالا که قبول دارید اگر ما بیایم سوال در مورد نصب و راه اندازی adobe indesign  , adobe photoshop توی لینوکس توی این انجمن بکنیم قاعدتا شما نباید معترض بشی ! چون نرم افزار با کیفیت مطلوب نداریم !
چه ربطی داره؟ قانون این انجمن جلوی وجود چنین مطالبی رو می‌گیره، ولی هیچ‌جا ننوشته نباید به جایی که توش از ابزار غیرآزاد استفاده می‌شه پیوند داد یا کاری که در حوزه‌ی نرم‌افزار غیرآزاد می‌کنن رو معرّفی یا حتا تبلیغ کرد. بارها در همین انجمن برنامه‌های تلویزیون یا مطالب نشریه‌های مختلفی در مورد نرم‌افزار آزاد تبلیغ شدن که هیچ‌کدومشون با نرم‌افزار آزاد کار نمی‌کردن. خود استالمن و رفقا هم گنو رو روی یونیکس نوشتن که آزاد نبود، پس بیایم کلّاً انجمن رو ببندیم دیگه؟

و صد البته که اون پست ها تبلیغ هستند و خلاف قانون انجمن
تبلیغ مربوط به نرم‌افزار آزاد با قوانین مغایرتی نداره. حتّا بخش معرّفی نرم‌افزار داریم در فروم. اون رو هم ببندیم که تبلیغ برنامه‌ها نشه؟

و صد البته که اون مجله سایت داره و نیازی به اعلامش در اینجا نیست
کاربران این انجمن از طرف سایت اون نشریه تشویق به مشارکت نشدن که برن همون‌جا اخبارش رو پیگیری کنن. اون نشریه با همکاری خیلی جاها از جمله انجمن‌های فارسی اوبونتو شروع به کار کرد و موظّفه این‌جا باشه و به پرسش‌های کاربران حواب بده.

و صد البته شما داری همش توجیه می کنید کار اشتباهتون رو !
من آن‌چه شرط بلاغ است با تو می‌گویم

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
یه سوال بی ربط به تایپیک! "ح.م" آیدی یدکی آی دی زیر هستش؟ فقط کنجکاو شدم بدونم!  ;D
نقل‌قول
۳. شما توافق میکنید که هیچ‌گونه ارسال هرزنامه، انبوه‌ارسال، تبلیغات، نامه‌های زنجیروار، طرح و برنامه‌های شرکتهای هرمی و درخواست‌های نامربوط و نامعقول، بصورت خصوصی یا عمومی نخواهید داشت.
حاضرم شماره تلفن و آدرسم رو بدم تا معلوم بشه کی دروغ گوه
زحمت نکش اینجا کسی رو بازخواست نمیکنن  ;D / بعدشم سوال من کاملا جدی بود هرزنامه کجا بود آقا  :D

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
چه ربطی داره؟ قانون این انجمن جلوی وجود چنین مطالبی رو می‌گیره، ولی هیچ‌جا ننوشته نباید به جایی که توش از ابزار غیرآزاد استفاده می‌شه پیوند داد یا کاری که در حوزه‌ی نرم‌افزار غیرآزاد می‌کنن رو معرّفی یا حتا تبلیغ کرد. بارها در همین انجمن برنامه‌های تلویزیون یا مطالب نشریه‌های مختلفی در مورد نرم‌افزار آزاد تبلیغ شدن که هیچ‌کدومشون با نرم‌افزار آزاد کار نمی‌کردن. خود استالمن و رفقا هم گنو رو روی یونیکس نوشتن که آزاد نبود، پس بیایم کلّاً انجمن رو ببندیم دیگه؟
می رسیم به راس فتنه که قانون ۵ انجمن هست که بیشتر کاربر ها باهاش مخالف هستن ! ثانیا شما گفتید در صورت نبود مشابه اشکال نداره ؟ پستتون هست می خواید بیارم
نقل‌قول
با تمام این تفاسیر حذف کلّی چنین قانونی از انجمن هرقدر هم که از طرف شما اصرار بشه ناممکن به نظر می‌رسه. می‌تونی درخواستت رو به امر ممکن‌تری مثل این که سخت‌گیری در مورد چنین مواردی کم‌تر بشه یا پرسش‌هایی که در مورد اجرای نرم‌افزارهای غیرآزاد بدون معادل کاربردی آزاد در اوبونتو هست شامل قفل نشن ارتقا بدی و اون‌وقت می‌شه در موردش بحث و گفت‌وگو کرد. در حال حاضر هیچ نقطه‌ی مشترکی بینمون نیست که بخوایم درموردش صحبت کنیم.
نقل‌قول
تبلیغ مربوط به نرم‌افزار آزاد با قوانین مغایرتی نداره. حتّا بخش معرّفی نرم‌افزار داریم در فروم. اون رو هم ببندیم که تبلیغ برنامه‌ها نشه؟
آیا BSD نرم افزار غیر آزاد است که تایپک انجمش قفل شده ؟!
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 01:38 ق‌ظ توسط ح.م »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خیر. اگه موضوع در رابطه با بی‌اس‌دی بود با قوانین فعلی بسته نمی‌شد، ولی اون موضوع، انتقادات و پیشنهادات به یک فروم دیگه‌است که با انجمن‌های فارسی اوبونتو هم هیچ همکاری‌ای نداره. اگه کسی پیشنهادی درباره‌ی اون فروم داره می‌تونه همون‌جا مطرحش کنه.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
خیر. اگه موضوع در رابطه با بی‌اس‌دی بود با قوانین فعلی بسته نمی‌شد، ولی اون موضوع، انتقادات و پیشنهادات به یک فروم دیگه‌است که با انجمن‌های فارسی اوبونتو هم هیچ همکاری‌ای نداره. اگه کسی پیشنهادی درباره‌ی اون فروم داره می‌تونه همون‌جا مطرحش کنه.
چطور در مورد یه  مجله غیر آزاد (سورسی هست می شه بگید کجاس) که با نرم افزار غیر آزاد طراحی شده و سایت داره می شه حرف زد و تبلیغ نیست ولی صحبت در مورد انجمن BSD صرفا به خاطر مشکلی که با اون انجمن دارید ممنوعه ، ضمنا توی قانون انجمن حرفی از اینکه حرف زدن در مورد تبلیغ سایت های آزاد دیگه ممنوع نیست گفته نشده و اگر ممنوع نیست برای iranbsd هم نیست
بگذارید من حرفتون رو اینجوری ترجمه می کنم مجله ((سلام دنیا)) چون ما دوستش داریم اشکال نداره ولی انجمن BSD چون ما باهاش مشکل داریم ممنوعه ! این نتیجه کلی بحث منطقی با شماس

ضمنا اگر بخواهید زیاد به قانون ۲ دامن بزنید باید بهتون بگم تبلیغ کتاب ((فقط برای تفریح)) هم طبق این قانون ممنوع است
« آخرین ویرایش: 06 دی 1393، 01:56 ق‌ظ توسط ح.م »