انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هارد دیسک اکسترنال مناسب برای گنو-لینوکس  (دفعات بازدید: 7442 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
WD Elements به نظرم گزینه مناسبی هست خصوصا به این خاطر که هزینه ای برای امکاناتی که ازش استفاده نمی کنید نمیدید و خوب WD هم هست.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
WD Elements به نظرم گزینه مناسبی هست خصوصا به این خاطر که هزینه ای برای امکاناتی که ازش استفاده نمی کنید نمیدید و خوب WD هم هست.
بله همین طوره
امروز یه دونه WD Elements یک ترابایت گارانتی سازگار خریدم.HDD داخلش هم WDC WD10JMVW-11AJGS3 هستش.
نرم افزارهای اضافی مثل Backup و Password Protect که فقط با سیستم عامل های مایکروسافت کار میکنه  30 روز Trial و رایگان هستش.و این برای گنو-لینوکسی ها بهتره  ;)
ظاهر خوبی داره و خوش دست و قابل حمله.ولی کاشکی کابل USB اون دو سرش USB بود.یک سرش Micro USB هستش.بدیش اینه اگه گم بشه پیدا کردنش تو بازار مشکله.و همچنین Micro USB ها به نظر ظریف تر هستند و ممکنه زودتر خراب بشن و هارد دچار قطع و وصل بشه.
چرا انقدر سیم هاردها رو کوتاه میزنن؟ به خاطر مقاومت اهمی سیمه؟ منظورم اینه که با افزایش طول کابل تضعیف(Attenuation) زیاد میشه و روی نرخ ارسال Transfer Rate تاثییر منفی میزاره؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین M!lad

• *
مبارک باشه.
طول بیشتر، مقاومت بیشتر و کاهش رسیدن برق به دستگاه و نهایتا صدمه دیدن هارد.

آفلاین aramrahgozar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
نقل‌قول
واقعا
فقط بحث نرم افزارهای جانبی اش هستش.
مثل با یک دکمه Backup بگیر مثل Armor A15.یا با قابلیت رمزگذاری WD MyPaasport
که با نرم افزارهای دیگه هم میشه Backup گرفت.ولی دیگه نه با یک دکمه !
و با نرم افزارهایی مثل TrueCrypt هم میشه رمزگذاری کرد.ولی نرم افزاریه.و فایل رمزگذاری شده توسط دیگران میشه که پاک بشه.ولی اگه با هارد رمزگذاری بشه.قفل سخت افزاری و مطمین تریه!
من این طوری شنیدم!

من تجربه زیادی در استفاده و رمزگذاری هارد اکسترنال دارم.اگر دنبال هارد مرغوب هستید فقط دنبال وسترن دیجیتال برید.اگر میخواهید اطلاعاتتون رو رمزگذاری کنید حتما وسترن بخرید ، به این دلیل که هارد وسترن یک قفل سخت افزاری بر اساس همان الگوریتم TrueCrypt که مهمترین و مطمئن ترین نرم افزار رمزگذاری هست انجام میده با این تفاوت که رمز گذاری اطلاعات در TrueCrypt طولانی ولی در وسترن تنها با چند کلیک هست.شما زمای که خواستید حجمی در حد 500 گیگ یا حتی بیشتر مثلا 3 ترا رو رمزنگاری کنید اونوقت تفاوت چند کلیک و یک روز رو متوجه میشید.
در ضمن در TrueCrypt شما امکان دفراگمنت ندارید ولی در قفل وسترن هست (البته لینوکسی ها فکر کنم احتیاج به دفراگ ندارند).
بهترین کار به نظر من اجرای وسترن رمزگذاری شده در ماشین مجازی ویندوزی هست (برای کاربران لینوکس)

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
من انجمن رسمی وسترن دیجیتال رو نگاه می کردم اکثر کاربرا از رمزگذاری هارد وسترن شاکی بودند.هارد به خوبی رمزگذاری نمیشد, با وارد کردن رمز صحیح هارد باز نمیشد و...
شاید این مشکلات مربوط به یه مدل خاصی باشه, ولی در کل احتیاط کنید.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
من چندین ساله هارد WD یک ترابایت My Passport دارم از نوع USB3 و هیچ مشکلی ندارم باهاش. برای جدا کردن سالمش هم کافیه یک بار از داخل ناتیلوس دکمه‌ی Eject رو بزنید و بعد از داخل اجراگر یونیتی راست کلیک کنید و Safely remove. همین!
یه راه دیگه هم هست.
با استفاده از نرم افزار disk یا نام کامل : gnome-disk-utility که یک نرم افزار خوب هستش میتونید هارد رو Power Off کنید.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
من انجمن رسمی وسترن دیجیتال رو نگاه می کردم اکثر کاربرا از رمزگذاری هارد وسترن شاکی بودند.هارد به خوبی رمزگذاری نمیشد, با وارد کردن رمز صحیح هارد باز نمیشد و...
شاید این مشکلات مربوط به یه مدل خاصی باشه, ولی در کل احتیاط کنید.
به نظر من رمزگذاری نرم افزاری بهتره.خودت میدونی چی کار کردی.و از چی استفاده کردی

آفلاین M!lad

• *
البته من فکر نکنم کاری که WD انجام میده رمزنگاری باشه!‌ بیشتر شبیه یک احراز هویت می‌مونه.

یه راه دیگه هم هست.
با استفاده از نرم افزار disk یا نام کامل : gnome-disk-utility که یک نرم افزار خوب هستش میتونید هارد رو Power Off کنید.

من الان Power Off این Utility که گفتید رو چک کردم، هارد خاموش نمیشه!

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
البته من فکر نکنم کاری که WD انجام میده رمزنگاری باشه!‌ بیشتر شبیه یک احراز هویت می‌مونه.

یه راه دیگه هم هست.

آره. اون نرم افزار انگار شبیه یک احراز هویت می‌مونه.
رمز نگاری سخت افزاری رو من تو سری my book دیدم. طوری هست که اگه هارد رو از باکسش در بیاری و بزاری تو سیستم نمیشه به اطلاعاتش دست پیدا کنی :)
========
در مورد نرم افزار disk بگیر و نگیر داره و همین طور رفتار های مختلفی بعضی مواقع در دو توزیع مختلف دیدم.
مثلا یکی از هارد هام با همین نرم افزار تو اوبونتو خاموش میشه ولی تو اوپن سوزه نمیشه یا برعکسش :D

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی

یه راه دیگه هم هست.

برای من هم گاهی کار میکنه.و گاهی کار نمیکنه.خوب ویندوز هم همیشه نمیتونهEject بکنه.(در ویندوز تجربه میگه که یک پروسه یا فرایند کاملا بی ربط داره از فلش استفاده میکنه و مانع eject میشه.مثلا درسیستم من دیکشنری ligoes مانع eject بود.بعد از کشتن اش موضوع حل شد!!!!)
اینجا هم راه جایگزین هست.میتونی سیستم رو ریستارت کنی.چون با ریستارت سیستم چک کردم این دفعه کارکرد و دیگه دچار مشکل نشد.
میتونی از روی لانچر اوبونتو بر روی یکی از پارتیشن های هارد اکسترنال ات کلیک راست کنی و Eject یا Safely remove یادم نیست کدوم بود.ولی خوب یک معنی میدن :-)
میتونی سیستم ات رو Suspend کنی.منظورم Suspend on ram یا همون Standby هستش.با این کار هاردت هم Standby میشه.

آفلاین M!lad

• *

یه راه دیگه هم هست.

برای من هم گاهی کار میکنه.و گاهی کار نمیکنه.خوب ویندوز هم همیشه نمیتونهEject بکنه.(در ویندوز تجربه میگه که یک پروسه یا فرایند کاملا بی ربط داره از فلش استفاده میکنه و مانع eject میشه.مثلا درسیستم من دیکشنری ligoes مانع eject بود.بعد از کشتن اش موضوع حل شد!!!!)
اینجا هم راه جایگزین هست.میتونی سیستم رو ریستارت کنی.چون با ریستارت سیستم چک کردم این دفعه کارکرد و دیگه دچار مشکل نشد.
میتونی از روی لانچر اوبونتو بر روی یکی از پارتیشن های هارد اکسترنال ات کلیک راست کنی و Eject یا Safely remove یادم نیست کدوم بود.ولی خوب یک معنی میدن :-)
میتونی سیستم ات رو Suspend کنی.منظورم Suspend on ram یا همون Standby هستش.با این کار هاردت هم Standby میشه.

موضوع این هست که مثلا با lsof چک کنید فایلی باز نیست که بخواد مانع خاموش شدن بشه. اگر فایل/پروسه‌ای مانع عملکرد صحیح Power off یا Eject یا Umount بشه پیغام داده میشه که مثلا دیوایس در حال استفاده هست و بعد میشه چاره‌ اندیشید مثلا پروسه رو پیدا و kill کرد.

تو این مورد عملا بدون خطا Power Off میشه و گزینه های Power Off و ... دیگه دیده نمی‌شند. هارد از درسترس خارج میشه و فرضا تو خروجی fdisk -l دیگه نداریمیش ولی دیوایس خاموش نمیشه.

تاحالا گزینه Power Off این utility رو تست نکرده بودم فکر کردم میتونه کلا هارد رو خاموش کنه که تلاشم ناموفق بود.
« آخرین ویرایش: 18 دی 1393، 12:45 ق‌ظ توسط M!lad »

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
این دکمه(Power off) هارد من رو Standby میکنه.چراغ هارد هم شروع به چشمک زدن میکنه.و با زبون بی زبونی میگه من standby شدم.
کار این دکمه در نرم افزار مذکور دقیقا مثل unmount کردنه.البته باstandby کردن کل سسیتم هارد هم به استند بای میشه.
بعضی مواقع هم بدون پیغام خطا.برنامه disk بسته میشه.و هارد رو هم استندبای نمیشه.چون چراغ هارد هنوز روشنه و چشمک زن نشده.البته این برای هارد منه(WD Elements)

آفلاین M!lad

• *
درباره Elements اطلاع ندارم که اصلا میشه خاموشش کرد یا نه ولی My Passport رو میشه تو ویندوز یا مک با نرم افزار انحصاریش کاملا خاموش کرد. گفتم شاید این گزینه بتونه اینکار رو انجام بده که ظاهرا نمیتونه، احتمالا عملکرد این گزینه برابر umount و سپس Safely Remove یا Eject هست. چون دیوایس کلا از دسترس خارج میشه.