انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: 45 سوال بی جواب من ازUbuntu 9.04 / به 35 سوالات پاسخ داده شد  (دفعات بازدید: 11268 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
  • www.innovation.iranblog.com
    • روباتیک و فن آوری های مرتبط
نه خیر دوست عزیز ، با چک دیست هم درست نشد.

بعد از اینکه صفحه ی لود تموم میشه یه پیغامی میاد سریع رد میشه ، خیلی سریع . نمیشه خوند.

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
مطمئنی هارد دیسکت سالمه ؟

در حالت recovery mode این دستور رو اجرا کن:
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

reboot

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: ئیدا شدن خلا
« پاسخ #17 : 02 مهر 1388، 03:44 ق‌ظ »
سلام ، با این دستور هم مشکل حل نشد. از مونیتور فیلم گرفتم تا بتونم اررور رو بخونم. که نتیجه این شد:

بعد از اینکه لود تموم شد ، یه صفحه ی سیاه به مدت نیم ثانیه میاد و بعد تصویر گیر میکنه. خطا:
Now starting Gnume display managment

starting X display Manager: kdm.
Starting Network connection maneger

این سه پیغام در سه سطر تو سی صدم ثانیه میاد و رد میشه و بعدش تصویر گیر میکنه. ممکنه مربوط به display لبتائ یا کارت گرافیک باشه؟
« آخرین ویرایش: 02 مهر 1388، 03:50 ق‌ظ توسط khafan_bat »

آفلاین aliva

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 363
    • http://vakilzade.ir
در مورد ارور بدسکتور

هاردای جدید یه سیستمی دارن به اسم s.m.a.r.t
که خودش مشکل خودشونو پیدا می کنن و یه جایی ذخیزه می کنن فدورا هم اونو خونده و بت اطلاع داده
فکر کنم باید تو فکر یه هارد نو باشی ;D

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
جون من بی خیال رفیق،

اینجوری که من تشخیص دادم اینطوریه: چون برای اولین بار بود پکیج هارو دانلود میکردم به محیطی که بسته ها برای اون ساخته میشدند توجه نکردم. یه سری از برنامه که دانلود کرده بودم مخصوص محیط kde بوده و به خاطر همین اینجوری شده + چند برنامه سیستمی ، برای همین کلا سیستم قاطی کرد. البته تو بخش مشکلات ابونتو از صفحه ی اصلی فروم چیزی ایی که اون آقا در رابطه با ابونتو ۹٫۰۴ نوشته بود با مشکلاتی که برای من پیش اومد خیلی شباهت داشت. کارت گرافیک من هم همون ورژنه ATI Red

آفلاین milad-hero

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
  • There are solutions: Even to the hardest problems
نقل‌قول
این دیگه چه گیریه .. من فایل هام رو میخوام. با فدورا فقط بعضی از پوشه ها رو تونستم کپی کنم. یه سری ها permission ندارم. همه چی پرید.<!!!!؟؟
چيزی نپريده. فقط اجازه دسترسی رو نداری.
كافيه با يكی از دو روش زير nautilus‌ رو با دسترسي ريشه اجرا كنی تا بتونی بقيه پوشه ها رو هم كپی كنی.
sudo nautilusيا
su root
nautilus

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
تو فدورا دستورش اینه
su -بعد می زنی nautilusدلیل لینکه دسترسی نداری هم اینه که تو فدورا id کاربری که باهاش کار میکنی از ۵۰۰ شروع میشه تو اوبونتو از ۱۰۰۰ ، پس وقتی شما با فدورا بوت میکنی کاربر فدورا ی شما مالک فایل ها و پوشه ها نیست جون آیدیش ۵۰۰ و کاربری با id ۱۰۰۰ مالک اون فایل ها و پوشه هاست
واسه اون مورد که با ااوبونتو ۷.۵ بوت کردی و نتونسته پارتیشن رو مانت کنه ، حدس من اینه که فایل سیستم اون پارتیشن رو ext4 زده بودی ،  که تو اون ورژن از اوبونتو پشتیبانی نمیشه
« آخرین ویرایش: 03 مهر 1388، 12:18 ق‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 213
نقل‌قول
Now starting Gnume display managment

starting X display Manager: kdm.
Starting Network connection maneger

اينجا ميگه شما داري از kdm براي لوگين استفاده ميكني در حالي كه خودت ميگي kde رو ناقص نصب كردي با دستور زير دوباره ببر براي gdm

sudo dpkg-reconfigure gdm
براي اينكه دستور زير رو هم بزني كليدهاي Ctrl+Alt+F1 رو بزن و با يوزر و پس خودت لوگين كن و دستور رو اجرا كن

نميدونم ولي شايد sudo apt-get purge kubuntu-desktop هم بدردت بخوره

واسه اون مورد که با ااوبونتو ۷.۵ بوت کردی و نتونسته پارتیشن رو مانت کنه ، حدس من اینه که فایل سیستم اون پارتیشن رو ext4 زده بودی ،  که تو اون ورژن از اوبونتو پشتیبانی نمیشه

حق با ايشون هست من هم يه بار با 8.10 اومدم بالا و ext4 رو نميشناخت
« آخرین ویرایش: 03 مهر 1388، 01:14 ق‌ظ توسط OpenS »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
تجربه ثابت کرده که بزرگترین اشتباه نصب دسکتاپ KDE در اوبنتو است!
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
تجربه ثابت کرده که بزرگترین اشتباه نصب دسکتاپ KDE در اوبنتو است!

البته در مورد مشگلات که برای حلش باید تلاش بشه ولی 1+ LinuxRevo

KDE در محل خودش تجربه کنید مثل کوبونتو و اوپن سوزه .....

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
به من هم همین مطلب ثابت شد که نصب KDE تو ابونتو زیاد مناسب نیست. تشکر

آفلاین OpenS

• Full Member
  • *
  • ارسال: 213
البته من طبق راهنمایی حسن آقای گل تا حالا ۳بار kde4,3 رو نصب کردم و از جفتشون بدون مشکل استفاده میکنم الان

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
من موقع نصب حواسم بود و با ext3 فرمت کردم. چون برنامه ای که توی ویندوز ازش برای خوندن فایل ها ی لینکس استفاده میکردم ext4 رو ‍شناسایی نمی کرد. حالا یه چند تا سوال دیگه:

۱) مزیت های ext4 نسبت به ext3 یا ext2 چیه؟
۲) ما در لینوکس اصلا کوکی داریم؟ اگه داریم کجا هستند؟
۳) Update Manager هم جزو Synpatic  به حساب میاد؟ چون موقعی که که دارم برخی از بسته ها رو آپدیت میکنم دیگه نمیشه بسته های نرم افزاری رو از Add/Remove دانلود کرد.
« آخرین ویرایش: 03 مهر 1388، 04:22 ب‌ظ توسط khafan_bat »

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
من موقع نصب حواسم بود و با ext3 فرمت کردم. چون برنامه ای که توی ویندوز ازش برای خوندن فایل ها ی لینکس استفاده میکردم ext4 رو ‍شناسایی نمی کرد. حالا یه چند تا سوال دیگه:

۱) مزیت های ext4 نسبت به ext3 یا ext2 چیه؟
۲) ما در لینوکس اصلا کوکی داریم؟ اگه داریم کجا هستند؟
۳) Update Manager هم جزو Synpatic  به حساب میاد؟ چون موقعی که که دارم برخی از بسته ها رو آپدیت میکنم دیگه نمیشه بسته های نرم افزاری رو از Add/Remove دانلود کرد.

۱- مزیت های زیادی داره ! نگاهی به لینک های زیر بنداز. البته بهتره که استفاده از ext4 رو موکول کنی به اوبونتو ۹.۱۰ چون در کرنل جدید لینوکس که در ۹.۱۰ هم استفاده شده بهینه سازی های زیادی بروی این فایل سیستم انجام شده و پایدارتر هم هست !

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ext4_btrfs_nilfs2
http://mtux.wordpress.com/2009/01/16/ext4

۲- متوجه منظورت نشدم !؟ اگر منظورت کوکی های مرورگرها هستند بله داریم ! اصلا کوکی ربطی به سیستم عامل نداره ...

۳- ببین ابزارهای Update Manager , Synaptic , Add/Remove و دستوراتی که برای نصب / آپدیت در ترمینال استفاده می کنید , همگی از ابزاری به نام APT مثل apt-get , aptitude و ... استفاده می کنند. بنابراین نمیتونید از این برنامه ها به طور همزمان استفاده کنید !

آفلاین khafan_bat

• Jr. Member
  • *
آره منظور من کوکی های مرورگر ها هستند. می خواستم بدون این کوکی ها در کدام دایرکتوری ذخیره میشوند.