انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منجر Persepolis ورژن ۱.۱۸.۴  (دفعات بازدید: 185311 بار)

0 کاربر و 21 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
از دید من استفاده از bash/sh برای یک «پیش-تَهْ» (Front-end) زیاد مناسب نیست ضمناً bash/sh چارچوب خاصی برای طراحی GUI نداره. الآن PDMT یک پیش-ته خط فرمانیه پس باید با یکی از زبان/چارچوب/برنامه‌های سی، پرل، پایتون، جاواسکریپت، زبان‌گو، کیوتی، جی‌تی‌کی، زنتی و … طرح GUI انجام داده به شه که با این شیوه ناهماهنگی‌های زیادی پیش میاد. اگرچه این‌ها تنها از دیدگاه من هستن و دلیلی برای درست بودنشون وجود نداره.
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1394، 10:30 ق‌ظ توسط نوید راد »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
از دید من استفاده از bash/sh برای یک «پیش-تَهْ» (Front-end) زیاد مناسب نیست و ضمناً bash/sh چارچوب خاصی برای طراحی GUI نداره. الآن PDMT یک پیش-ته خط فرمانیه پس باید با یکی از زبان/چارچوب/برنامه‌های سی، پرل، پایتون، جاواسکریپت، زبان‌گو، کیوتی، جی‌تی‌کی، زنتی و … طرح GUI انجام داده به شه که با این شیوه ناهماهنگی‌های زیادی پیش میاد. اگرچه این‌ها تنها از دیدگاه من هستن و دلیلی برای درست بودنشون وجود نداره.
بله حق با شماست ،محدودیت ایجاد میکنه ،البته نکته مثبت برنامه نویسی با bash اینه که راحت یه اسکریپت هست که در هر توزیعی بدون دردسر کامپایل و ... اجرا میشه ولی شخصا ترجیح میدم برای همچین کارهایی از c++ استفاده کنم. اولش که این برنامه کوچک بود ( کمتر از ۱۰۰ خط) و کارهای ساده تری میکرد،استفاده از bashقابل قبول بود ولی به مرور برنامه گسترش پیدا کرد و ... . البته الان هم bash مشکلی نداره و به خوبی داره جواب میده

گفتم دانلودر uget بدون آریا2 کارش رو درست انجام میده که داخل مرورگر هم نیست. ::)

چه طوری با uget میگیری
من هر کاری میکنم باز هم همون صفحه خطای دسترسی رو میگیرم ( با wget و curl ) هم نتونستم
کاری نداره.uget بدون استفاده از پلاگین آریا2 راحت دانلود میکنه.
آدرس دادم تا ببینی چطوری مشکل رو حل کرده , آخه اپن سورسه دیگه ::)
در ضمن اگه اندازه ترمینال متناسب با متون داخل آن باشد زیبایی کار بیشتر میشود.در رابطه با آرم کاری نداره با تکرار pdmt ریز یک pdmt بزرگتر بوجود می آید ;D
منم بدون پلاگین نمیتونم دانلود کنم
یه چک میکنی تنظیماتش رو ببینی چه جوری قضیه؟ممنون
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1394، 05:34 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
علیرضا جان میتونی یه بخش به PDMT اضافه کنی که وقتی با فلشگات انتخاب میکنی PDMT را اون پنجره ای که قبل از اکسترمینال باز میشه یه قابلیت خاموش خودکار داشته باشه یعنی زمان بدیم خاموش کنه
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
من که تنظیم خاصی نکردم.خیلی راحت دانلود میکنه.چرا برای شما اینجوریه؟
آخرین نسخه uget رو بگیر و از طریق flashgot دانلود رو به uget بده.تمام!
البته اگه اشتباه نکنم به این خاصیت redirect کردن لینک میگن که آریا2 نداره(چون اطلاعاتم کامل نیست ادامه نمیدم :oops:)همچنین بقیه خط فرمانیها!

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
علیرضا جان میتونی یه بخش به PDMT اضافه کنی که وقتی با فلشگات انتخاب میکنی PDMT را اون پنجره ای که قبل از اکسترمینال باز میشه یه قابلیت خاموش خودکار داشته باشه یعنی زمان بدیم خاموش کنه
داره که!ساعت بهش بده و آخر هم shutdown رو انتخاب کن ;)

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
علیرضا جان یه اشتباه انگلیسی داری توی اون بخش تنظیمات از نظری گرامری درسته ولی انگلیسی ها هیچ وقت اون را استفاده نمیکنند چون شما فارسی فکر کردید و انگلیسی نوشتید :

if you don't use an option , leave the field empty =اشتباه

if you don't use any option , leave the field empty =درست
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1394، 01:03 ب‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
علیرضا جان یه اشتباه انگلیسی داری توی اون بخش تنظیمات از نظری گرامری درسته ولی انگلیسی ها هیچ وقت اون را استفاده نمیکنند چون شما فارسی فکر کردید و انگلیسی نوشتید :

if you don't use an option , leave the field empty =اشتباه

if you don't use any option , leave the field empty =درست
حق با شماست :) فراموش کرده بودم
بذار به حساب مدتها گذشتن از زمان فارغ التحصیلی ;)
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1394، 02:10 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
البته اگه اشتباه نکنم به این خاصیت redirect کردن لینک میگن که آریا2 نداره(چون اطلاعاتم کامل نیست ادامه نمیدم :oops:)همچنین بقیه خط فرمانیها!
بدون flashgot هم امتحان میکنی نتیجه رو بگی
ممنون :)

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
سلام به همگی
علیرضا جان خسته نباشی یه مورد بود که گفتم بگم بهت. چرا بعد از اتمام دانلود دوتا صدا میاد؟
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
راستش من، تازگیا دارم از این صفحه‌خوانا استفاده می‌کنم و از شیوهٔ کار این برنامه (orca) سر در نمیارم و فقط میانبرهاش را از راه man orca دیدم و استفاده می‌کنم. یک نابینا باید با صفحه کلید و صدا یا کشیدن انگشت روی صفحهٔ مالشی (!) کار کنه.

چون داری روی یک پوستهٔ گرافیکی کار می‌کنی پس یی‌خیال xterm بشو فعلاً.
اما اینکه چرا برخی برنامه‌ها مثل فایرفاکس و لیبره‌آفیس (مثلاً برو به tools > option) به خوبی با orca کار می‌کنند و با زدن tab اول نوشته را می‌خونند و بعدش مقدار editbox را، ولی persiandm یا pdmt که با flashgot تنظیماتش میاد با orca جواب نمی‌ده دلیلش را نمی‌دونم

خلاصه این حرفم خطاب به همهٔ دوستان برنامه‌ساز هست. سعی کنید برنامه‌هاتون را برای همه قابل دسترس بسازید. مثل گوگل که باب کار نابینایان شده یا اخیراً زبان فارسی را به نوشته‌یابش (ocr) اضافه کرده و با دقت بالا، خیلی عالیه.
این‌جوری بعداً نیاز به دوباره ور رفتن به برنامه برای نابینایان نیست.

ممنون
:) :)

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
راستش من، تازگیا دارم از این صفحه‌خوانا استفاده می‌کنم و از شیوهٔ کار این برنامه (orca) سر در نمیارم و فقط میانبرهاش را از راه man orca دیدم و استفاده می‌کنم. یک نابینا باید با صفحه کلید و صدا یا کشیدن انگشت روی صفحهٔ مالشی (!) کار کنه.

چون داری روی یک پوستهٔ گرافیکی کار می‌کنی پس یی‌خیال xterm بشو فعلاً.
اما اینکه چرا برخی برنامه‌ها مثل فایرفاکس و لیبره‌آفیس (مثلاً برو به tools > option) به خوبی با orca کار می‌کنند و با زدن tab اول نوشته را می‌خونند و بعدش مقدار editbox را، ولی persiandm یا pdmt که با flashgot تنظیماتش میاد با orca جواب نمی‌ده دلیلش را نمی‌دونم

خلاصه این حرفم خطاب به همهٔ دوستان برنامه‌ساز هست. سعی کنید برنامه‌هاتون را برای همه قابل دسترس بسازید. مثل گوگل که باب کار نابینایان شده یا اخیراً زبان فارسی را به نوشته‌یابش (ocr) اضافه کرده و با دقت بالا، خیلی عالیه.
این‌جوری بعداً نیاز به دوباره ور رفتن به برنامه برای نابینایان نیست.

ممنون
ممنون از توضیحات :)

سلام به همگی
علیرضا جان خسته نباشی یه مورد بود که گفتم بگم بهت. چرا بعد از اتمام دانلود دوتا صدا میاد؟
وقتی از flafhgot استفاده میکنی ، PDMT لینکها رو به صورت صف دانلود ، دانلود میکنه.حالا میخوات یه لینک باشه یا ده تا لینک
برای همین یه صدا مربوط به موفقیت دانلود خود لینک هست و یه صدا مربوط به اتمام صف دانلود
صداهای متفاوتی هم دارن با هم
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1394، 05:34 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
بدون flashgot نمیشه(فکر کنم خودتم میدونی ;D)فکر کنم میخوای صورت مساله رو یه کاریش بکنی ها! ;)

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
بدون flashgot نمیشه(فکر کنم خودتم میدونی ;D)فکر کنم میخوای صورت مساله رو یه کاریش بکنی ها! ;)
هر چی هست زیر سر flashgot هست ، ببینم چیکارش میشه کرد ;)

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
دوستان یه تغییراتی در برنامه دادم(ورژن ۱.۱۳.۲ ) تا در صورت امکان موقع استفاده از flashgot ترمینال پیش فرض کاربر باز بشه ولی اگر به هر دلیلی برنامه نتونه ترمینال پیش فرض رو پیدا کنه همون xterm باز خواهد شد
ترمینال هایی که به برنامه معرفی کردم
gnome-terminal xfce4-terminal lxterminal konsole mate-terminal urxvt rxvt terminator Eterm aterm roxterm termite xterm
فکر کنم کافی باشه :D
اگر آپدیت کنید و روی میزکار هاتون امتحان کنید و یه فیدبک بدید ممنون میشم

http://amirsamimi.mihanblog.com/post/22
« آخرین ویرایش: 14 خرداد 1394، 11:39 ق‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
دوستان یه تغییراتی در برنامه دادم(ورژن ۱.۱۳.۲ ) تا در صورت امکان موقع استفاده از flashgot ترمینال پیش فرض کاربر باز بشه ولی اگر به هر دلیلی برنامه نتونه ترمینال پیش فرض رو پیدا کنه همون xterm باز خواهد شد
ترمینال هایی که به برنامه معرفی کردم
gnome-terminal xfce4-terminal lxterminal konsole mate-terminal urxvt rxvt terminator Eterm aterm roxterm termite xterm
فکر کنم کافی باشه :D
اگر آپدیت کنید و روی میزکار هاتون امتحان کنید و یه فیدبک بدید ممنون میشم

http://amirsamimi.mihanblog.com/post/22

سلام روی اوبونتو میت به درستی اجرا شد.
فقط تنظیم رنگ ترمینال رو از تنظیمات میت ترمینال نگرفت از ترکیب رنگ بندی خودش استفاده کرد.
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.