انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منجر Persepolis ورژن ۱.۱۸.۴  (دفعات بازدید: 185299 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
سلام روی اوبونتو میت به درستی اجرا شد.
فقط تنظیم رنگ ترمینال رو از تنظیمات میت ترمینال نگرفت از ترکیب رنگ بندی خودش استفاده کرد.
ممنون از فیدبک :)
میتونی داخل تنظیمات pdmt رنگ رو غیرفعال کنی تا با رنگ پیش فرض ترمینال کار کنه.برای وارد شدن به قسمت تنظیمات:
pdmt -c

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
سلام روی اوبونتو میت به درستی اجرا شد.
فقط تنظیم رنگ ترمینال رو از تنظیمات میت ترمینال نگرفت از ترکیب رنگ بندی خودش استفاده کرد.
ممنون از فیدبک :)
میتونی داخل تنظیمات pdmt رنگ رو غیرفعال کنی تا با رنگ پیش فرض ترمینال کار کنه.برای وارد شدن به قسمت تنظیمات:
pdmt -c

الآن که برای من از میت ترمینال استفاده می‌کنه ولی من xterm رو بیشتر می‌پسندم چه طور میشه بین ترمینال‌های مختلف انتخاب کرد که کدوم رو استفاده کنه؟
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
سلام علیرضا مشکلاتی را که برات فرستادم را چرا توی ورژن جدید درست نکردی ؟؟؟؟؟
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
سلام تصحیح شده!احتمالا درست آپدیت نشده برنامت

آفلاین Mavenium

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
    • Mavenium
سلام مرسی از پروژه بسیار مفیدتون، روی Ubuntu 15.4 مثل ساعت داره کار میکنه.
چند سوال :
- وقتی روی لینک کلیک میکنیم و فلش گیت رو تنظیم میکنیم که راس فلان ساعت شروع و فلان ساعت سیستم رو آف کن ترمینال باز میشه و مشخصات رو میده، اگه ترمینال بسته بشه باز هم راس همون ساعت تنظیم شده دانلود رو شروع میکنه؟
- اگه چند فایل ر در بازه زمان های مختلف که داریم با سیستم کار  می کنیم به روش بالا به برنامه بدیم سیستم چگونه عمل میکنه؟
- وقتی یک لیست دانلود ایجاد میکنیم در بین لینک ها فقط یک لینک نیاز به یوزرنیم و پسور باشه شیوه عمل چگونه است ؟
مرسی
بلندترین فریاد,سکوت است.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
سلام تصحیح شده!احتمالا درست آپدیت نشده برنامت

راستش گنو/لینوکس ندارم عکس های آموزش نصب ورژن جدید را دیدم توی وبلاگت دیدم اون مشکلات را داشت خب ممنون اگه همش حل شده
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
در دبیان بدرستی کار میکند.فقط چرا بعد از دانلود خودش پوشه محل ذخیره برنامه رو باز میکنه؟!یک عمل اضافه بدون اجازه ](*,)
در ضمن منتظر رفع باگ میمونیم(یادت نره) :P

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
سلام

آقا من یک مشکل اساسی دارم. کلا این مشکل با Aria2 هست.

فرض کنید ۳ آدرس برای دریافت داریم به شرح زیر:
domainx.tld/file1
domainy.tld/file2
domainz.tld/file3
به هر دلیلی در زمان دریافت برای چند لحظه domainx.tld/file1 از دسترسی خارج میشه، در این صورت به صورت خودکار برنامه میره برای دریافت بقیه.
اما بعد از رسیدن به آخر صف دیگه برنامه بررسی نمیکنه که آیا همه کامل دریافت شده اند یا نه!!!

دقیقا همین مشکل نیمه شب اتفاق افتاده و وقتی بیدار شدم، از ۸ تا فقط ۵ تا کامل دریافت شده بوده.

لطفا بررسی نمایید. باتشکر

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
راستی آقا یک پیشنهاد:

اگر بشه کاری کرد که در صورت مشکل در دریافت، برنامه بررسی کنه که آیا به Internet وصل هست یا نه؟؟

اگر Internet وصل بود و نتونست دریافت کنه، بره برای بقیه صف و بعد دوباره برگرده، بررسی کنه که آیا همه کامل دریافت شدن یا نه.
این کار را تا جایی که همه کامل دریافت بشند، ادامه بده.

اگر Internet وصل نبود با صدایی به کاربر هشدار بده که Internet قطع شده.
البته هر چند لحظه امتحان کنه که آیا Internet وصل شد یا نه.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
سلام مرسی از پروژه بسیار مفیدتون، روی Ubuntu 15.4 مثل ساعت داره کار میکنه.
چند سوال :
- وقتی روی لینک کلیک میکنیم و فلش گیت رو تنظیم میکنیم که راس فلان ساعت شروع و فلان ساعت سیستم رو آف کن ترمینال باز میشه و مشخصات رو میده، اگه ترمینال بسته بشه باز هم راس همون ساعت تنظیم شده دانلود رو شروع میکنه؟
- اگه چند فایل ر در بازه زمان های مختلف که داریم با سیستم کار  می کنیم به روش بالا به برنامه بدیم سیستم چگونه عمل میکنه؟
- وقتی یک لیست دانلود ایجاد میکنیم در بین لینک ها فقط یک لینک نیاز به یوزرنیم و پسور باشه شیوه عمل چگونه است ؟
مرسی
سلام :)
۱- نه اگه ترمینال رو ببندی کنسل میشه
۲- هر کدوم از فایل ها با تنظیم خودش به طور مستقل دانلود میشه و با هم کاری ندارن
۳- برای اون یکی باید جدا تنظیم کنی . برای همچین کاری یه اسکریپت کوچولو بنویس . کمک خواستی در خدمتم ;)

در دبیان بدرستی کار میکند.فقط چرا بعد از دانلود خودش پوشه محل ذخیره برنامه رو باز میکنه؟!یک عمل اضافه بدون اجازه ](*,)
در ضمن منتظر رفع باگ میمونیم(یادت نره) :P

ممنون از فیدبک ;)
اون باز کردن پوشه پیشنهاد یکی از دوستان بود و به نظر من هم کار خوبیه ، فکرش رو نمیکردم کسی دوست نداشته باشه. برای همین دفعه بعد کاری میکنم که از طریق قسمت تنظیمات هر کاربری نخواست غیر فعالش کنه
اون باگ نیست :D بحث authentication هست و امیدوارم بتونم راه حل براش پیدا کنم ;)

سلام

آقا من یک مشکل اساسی دارم. کلا این مشکل با Aria2 هست.

فرض کنید ۳ آدرس برای دریافت داریم به شرح زیر:
domainx.tld/file1
domainy.tld/file2
domainz.tld/file3
به هر دلیلی در زمان دریافت برای چند لحظه domainx.tld/file1 از دسترسی خارج میشه، در این صورت به صورت خودکار برنامه میره برای دریافت بقیه.
اما بعد از رسیدن به آخر صف دیگه برنامه بررسی نمیکنه که آیا همه کامل دریافت شده اند یا نه!!!

دقیقا همین مشکل نیمه شب اتفاق افتاده و وقتی بیدار شدم، از ۸ تا فقط ۵ تا کامل دریافت شده بوده.

لطفا بررسی نمایید. باتشکر
راستی آقا یک پیشنهاد:

اگر بشه کاری کرد که در صورت مشکل در دریافت، برنامه بررسی کنه که آیا به Internet وصل هست یا نه؟؟

اگر Internet وصل بود و نتونست دریافت کنه، بره برای بقیه صف و بعد دوباره برگرده، بررسی کنه که آیا همه کامل دریافت شدن یا نه.
این کار را تا جایی که همه کامل دریافت بشند، ادامه بده.

اگر Internet وصل نبود با صدایی به کاربر هشدار بده که Internet قطع شده.
البته هر چند لحظه امتحان کنه که آیا Internet وصل شد یا نه.

سلام منظورتون با PDMT هست؟
آره روند برنامه همین هست
هر لینک رو تک تک بررسی میکنه و اگه fail بشه چند بار دوباره سعی میکنه(پیش فرض پنج بار هست ولی کاربر میتونه تغییرش بده) و بعد اگه بعد از چند بار تلاش موفق نبود میره سراغ لینک بعدی تا به آخر صف برسه
پیشنهادت خوبه ولی یه مشکل اساسی داره.اگه بخوات برنامه مدام برگرده و تا همه لینک های صف موفق نباشند از صف خارج نشه ممکنه مشکل لینک حل نشده باشه و برنامه تا ابد داخل صف دانلود بمونه
اگه اینترنت قطع باشه خب دانلود fail میشه و صدای هشدار داره و کاربر متوجه میشه  :D
کلا اگه به هر دلیلی (قطع اینترنت و ... ) دانلود توسط aria نا موفق بشه و fail بشه خود برنامه قبل از اعلام fail چند بار دوباره تلاش میکنه
ممنونم از فیدبک  و پیشنهاداتت :)
« آخرین ویرایش: 15 خرداد 1394، 11:44 ق‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین Mavenium

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
    • Mavenium
سلام :)
۱- نه اگه ترمینال رو ببندی کنسل میشه
۲- هر کدوم از فایل ها با تنظیم خودش به طور مستقل دانلود میشه و با هم کاری ندارن
۳- برای اون یکی باید جدا تنظیم کنی . برای همچین کاری یه اسکریپت کوچولو بنویس . کمک خواستی در خدمتم ;)

مرسی جناب امیرصمیمی، در مورد سوال ۲ اگه دستور آف کردن سیستم رو داده باشیم و یکی از فایل ها زودتر دانلود بشه سیستم رو آف میکنه یا منتظر میمونه بقیه دانلود ها تموم بشن ؟
بلندترین فریاد,سکوت است.

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
منظورتون با PDMT هست؟
بله

آره روند برنامه همین هست
هر لینک رو تک تک بررسی میکنه و اگه fail بشه چند بار دوباره سعی میکنه(پیش فرض پنج بار هست ولی کاربر میتونه تغییرش بده) و بعد اگه بعد از چند بار تلاش موفق نبود میره سراغ لینک بعدی تا به آخر صف برسه
نکته همینجاست که بعد از به آخر رسیدن، بره و از اول بررسی کنه که آیا همه کامل دریافت شده اند یا نه؟؟

پیشنهادت خوبه ولی یه مشکل اساسی داره.اگه بخوات برنامه مدام برگرده و تا همه لینک های صف موفق نباشند از صف خارج نشه ممکنه مشکل لینک حل نشده باشه و برنامه تا ابد داخل صف دانلود بمونه
خب برای این کار میشه چند کار انجام داد:
۱− یک option اضافه بشه که کاربر بتونه این قابلیت را فعال کنه.
۲- محدودیت بذارید که مثلا ۱۰ بار بررسی کنه.

اگه اینترنت قطع باشه خب دانلود fail میشه و صدای هشدار داره و کاربر متوجه میشه  :D
درسته به کاربر برای دریافت ناموفق هشدار میده، اما اگر Internet قطع شده باشه، بهتره به کاربر هشدار داده بشه تا کاربر سریعتر مشکل را برطرف کنه. مثلا ممکنه، حجم تموم شده باشه. یا به هر دلیلی با یک بار خاموش و روشن کردن Modem مشکل برطرف بشه.

اینطوری کاربر کمتر حالش گرفته میشه  ;D ( تجربه شخصی  ](*,) )
قبلا یک Cable LAN خراب داشتم و میخواستم یک Film دریافت کنم. اما وسط دریافت Cable درآمده بوده و صدای هشدار را به منظور مشکل در Server تصور میکردم ( پشت System نبودم ) و حدود نیم ساعت وقت گذشت و رفتم و دیدم Cable قطع شده و....

کلا اگه به هر دلیلی (قطع اینترنت و ... ) دانلود توسط aria نا موفق بشه و fail بشه خود برنامه قبل از اعلام fail چند بار دوباره تلاش میکنه
اما این تلاش ها پشت سر هم هست و اگر صف تموم بشه برنامه نمی یاد fail ها را بررسی کنه.
ممکنه مثلا بعد از ۱۰ دقیقه مشکل حل شده باشه، اما چون یک بار fail شده، دیگه دریافت ادامه پیدا نمیکنه.

ممنونم از فیدبک  و پیشنهاداتت :)
:)

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
منظورتون با PDMT هست؟
بله

آره روند برنامه همین هست
نکته همینجاست که بعد از به آخر رسیدن، بره و از اول بررسی کنه که آیا همه کامل دریافت شده اند یا نه؟؟

خب برای این کار میشه چند کار انجام داد:
۱− یک option اضافه بشه که کاربر بتونه این قابلیت را فعال کنه.
۲- محدودیت بذارید که مثلا ۱۰ بار بررسی کنه.

پیشنهاد بسیار خوبی هست
مرسی
روش کار میکنم ;)

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
پیشنهاد بسیار خوبی هست
مرسی
روش کار میکنم ;)
آقا یک مشکل دیگری هم هست، اگر یکی از آدرس ها نیاز به فندوق شکن داشته باشه و به فندوق شکن وصل نباشی کلا برنامه گیر میکنه روی همون آدرس و کلا ادامه نمیده.

شب گذاشته بودم دریافت، به دلایل نامشخص آدرس اول را از 800MB فقط 50MB دریافت کرده و بعد رفته سراغ آدرس دوم.
اما آدرس دوم نیاز به فندوق شکن داشته و وقتی صبح پاشدم دیدم که روی آدرس دوم گیر کرده.  :'(
حتی الان هم امتحان کردم و همین مشکل هست.

راستی آقا وقتی قابلیت reconnecting را فعال میکنم، بعد از مقداری دریافت میره سراغ آدرس های بعدی ( بخصوص اگر آدرس سرعتش محدود باشه یا تعداد connection محدود شده باشه )

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
آقا یک مشکل دیگری هم هست، اگر یکی از آدرس ها نیاز به فندوق شکن داشته باشه و به فندوق شکن وصل نباشی کلا برنامه گیر میکنه روی همون آدرس و کلا ادامه نمیده.

شب گذاشته بودم دریافت، به دلایل نامشخص آدرس اول را از 800MB فقط 50MB دریافت کرده و بعد رفته سراغ آدرس دوم.
اما آدرس دوم نیاز به فندوق شکن داشته و وقتی صبح پاشدم دیدم که روی آدرس دوم گیر کرده.  :'(
حتی الان هم امتحان کردم و همین مشکل هست.

داخل فایل report چی نوشته؟چک کردی؟
گیر میکنه یعنی چه جوری؟تا وقتی aria ، پیغام fail نده برنامه از اون لینک خارج نمیشه

راستی آقا وقتی قابلیت reconnecting را فعال میکنم، بعد از مقداری دریافت میره سراغ آدرس های بعدی ( بخصوص اگر آدرس سرعتش محدود باشه یا تعداد connection محدود شده باشه )
فایل report رو چک کن . احتمالا fail داده