انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پاپی لینوکس (puppy linux)  (دفعات بازدید: 42962 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
پاسخ به: پاپی لینوکس (puppy linux)
« پاسخ #15 : 12 شهریور 1389، 06:41 ق‌ظ »
نسخه جدید پاپی که همنام شده با اوبونتو 10.04  و میگن که هماهنگ شده باهاش هم دراومد.این اولین نسخه ایه که یکی از توسعه دهنده های اصلیش دیگه توش نیست و ....
Lucid Puppy 5.1 consists of the popular Puppy Linux architecture that Puppy founder Barry Kauler has been refining through 4 editions of Puppy Linux.  But this time Puppy is built with binary packages from the latest Ubuntu release Lucid Lynx, hence Lucid Puppy 5.1.  The Puppy architecture is well known to be lean and fast, and friendly and fun, and Lucid Puppy is no exception.  متن کاملش رو میتونین تینجا ببینین:
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/puppy-5.1/release-Lucid-510.htm
اگر لینوس توروالدز هم از پروژهٔ هسته لینوکس دست برداره و دیگه ادامش نده به دلیل پویا بودن دنیای آزاد هیچ‌وقت پروژه متوقف نخواهد شد همون‌طوری که جامعهٔ پاپی با رفتن بری کالر متوقف نخواهد شد.
میدونین چرا اون غبارت رو زدم.بخاطر این که گفته built with binary packages from the latest Ubuntu release Lucid Lynx
؟؟؟؟
یعنی که بیسش عوض شده؟اصلا مفهومش رو نفهمیدم!!
یک پروژه به نام woof هست که کارش اینه این توزیع سبک و دوست‌داشتنی رو از روی بسته‌های باینری توزیع‌های دیگه بسازند یعنی خودشون نیان سورس فایل‌ها رو بگیرن و کامپایل کنند و یک بسته باینری بسازند تا نسخهٔ ۴ از رو سورس کامپایل می‌کردند اما الان نه. الان حتی تمام بسته‌های اوبونتو رو اونجا هم دارید برای اطلاعات بیشتر این لینک‌ها رو ببینید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Woof_%28Linux%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Puppy_linux
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D9%BE%DB%8C_%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #16 : 12 شهریور 1389، 02:58 ب‌ظ »
عرض کنم که یه سئوال:
این توزیع پاپی محیط گرافیکی هم داره یا نه؟ از چه میز کاری استفاده می کنه؟ می شه روش گنوم نصب کرد؟ ( اینا البت همش تقریبا یه سئواله! ;) )
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 12 شهریور 1389، 04:12 ب‌ظ »
بله محیط گرافیکی داره. از میزکار پاپی لینوکس استفاده می‌کنه و می‌شه روش گنوم هم نصب کرد، اما دیگه پاپی لینوکس نمی‌شه که. اصل پاپی به میزکار ابتکاری خودشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #18 : 12 شهریور 1389، 06:55 ب‌ظ »
حاج دانیال عزیز ! مخلصم صاف و صادق!
یه سئوال دیگه:
حالا توی سایت خودش می گه نسخه 5.1 آخرین نسخست و یه جائی هم خوندم آخرین نسخه اسمش لوسید هست!
میشه محبت کنید بهم بگید توی این صفحه:
http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux
آخرین نسخه کدومه؟ یکم با صفحات دانلود دیگه توزیع ها متفاوته و گیج شدم توش ( نسخه x86 آیزو و لایو و گرافیکی اونو می خوام)
ممنونات و متشکرات
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #19 : 13 شهریور 1389، 02:11 ق‌ظ »
آخرین نسخه اینه: http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/puppy-5.1/lupu-510.iso
نسخه‌ی ۵.۱ به اسم «لوسید پاپی» یا «لوپو» و فقط هم نسخه‌ی x86 داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #20 : 13 شهریور 1389، 02:30 ق‌ظ »
!Cheers
----

آفلاین iCEAGE

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 399
  • Life is Free and Beautiful
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #21 : 16 شهریور 1389، 12:45 ق‌ظ »
بله محیط گرافیکی داره. از میزکار پاپی لینوکس استفاده می‌کنه و می‌شه روش گنوم هم نصب کرد، اما دیگه پاپی لینوکس نمی‌شه که. اصل پاپی به میزکار ابتکاری خودشه
یعنی چی ابتکاری؟! پاپی از میزکار ROX به همراه مدیر پنجرهٔ JWM یا IceWM استفاده میکنه

عرض کنم که یه سئوال:
این توزیع پاپی محیط گرافیکی هم داره یا نه؟ از چه میز کاری استفاده می کنه؟ می شه روش گنوم نصب کرد؟ ( اینا البت همش تقریبا یه سئواله! ;) )
پاپی لینوکس
People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world. Richard Stallman
زندگی آزاد

آفلاین arashtajdar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #22 : 23 شهریور 1389، 10:55 ب‌ظ »
سلام دوستان.
من یه جدید اللینوکسی هستم...راستش خودمو یه کاربر حرفه ای ویندوز یا اینترنت میدونم واسه همین فکر کردم راحت از پس لینوکس بر بیام...آخه یه شرایطی پیش اومد الان مجبورم به مدت تقریبا زیادی از یه IBM thinkpad T20 استفاده کنم که خیلی خیلی سیستمش پایینه.مدت ها بود تو فکر لینوکس بودم اینبار دیگه...بگذریم....اولین تجربم با پاپی بود....عاشقش شدم...خیلی محیط دوست داشتنی داره...ولی چند تا مشکل دارم...
 1 راجع به نصبش و انواع اون یه توضیح کلی میشه بدید...من ریختم رو سی دی راحت بالا میاد در عرض یه دقیقه.ولی وقتی میخام تنظیماتو آخر کار رو فلش سیو کنم ، سیو میشه ولی دفعه بعد با فلش بالا نمیاد.یعنی فلشو میزنم که تنظیمات برگرده اصلا بالا نمیاد...بعدش راجع به ریختن روی هارد هم بگید.فکر کنم بهتر باشه....در ادامه بگم من دستوراتو دنبال کردم فلش بوت ساختم...حالا چطور باید استفاده کنم.تو بایوس اصلا به عنوان بوت ایبل bootable  نمیشناسه...

2 من از طریق LAN  به یه سیستم دیگه وصل میشم و بعد به اینترنت...اولین بار تونستم لن وصل کنم خیلی راحت با دو سه تا کلیک ولی بعد ها اصلا نمیشناسه هیچ نتورک دیوایسی رو...اگه بشه یه توضیحی بدید راجع به لن و بعدش هم راجع به کانکت شدن از طریق لن به اینترنت...

3 . شما نوشتید که خیلی راحت درایو های ویندوزو میشناسه ولی مال من نشناخت.باید چکار کنم....درایو ها رم نمیتون Exfat کنم...تو هارد چیز مهمی ندارم (ویندوز که اونقدرا اهمیت نداره) میتونم فرمت کنم به شرطی که مطمئن باشم موارد بالا حل بشه...

4 ضمنا دنیای لینوکس دنیای جالبیه...فکر کنم از این به بعد دیگه ویندوز واسه من بمیره کم کم...خیلی حال داد به من یکی

ممنون میشم اگه کسی جواب بده...ایمیل هم میذارم اگه مستقیم هم میل بدید که چه بهتر...

arash.tajdar@gmail.com

THANK

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
« پاسخ #23 : 24 شهریور 1389، 01:08 ب‌ظ »
سلام دوستان.
من یه جدید اللینوکسی هستم...راستش خودمو یه کاربر حرفه ای ویندوز یا اینترنت میدونم واسه همین فکر کردم راحت از پس لینوکس بر بیام...آخه یه شرایطی پیش اومد الان مجبورم به مدت تقریبا زیادی از یه IBM thinkpad T20 استفاده کنم که خیلی خیلی سیستمش پایینه.مدت ها بود تو فکر لینوکس بودم اینبار دیگه...بگذریم....اولین تجربم با پاپی بود....عاشقش شدم...خیلی محیط دوست داشتنی داره...ولی چند تا مشکل دارم...
 1 راجع به نصبش و انواع اون یه توضیح کلی میشه بدید...من ریختم رو سی دی راحت بالا میاد در عرض یه دقیقه.ولی وقتی میخام تنظیماتو آخر کار رو فلش سیو کنم ، سیو میشه ولی دفعه بعد با فلش بالا نمیاد.یعنی فلشو میزنم که تنظیمات برگرده اصلا بالا نمیاد...بعدش راجع به ریختن روی هارد هم بگید.فکر کنم بهتر باشه....در ادامه بگم من دستوراتو دنبال کردم فلش بوت ساختم...حالا چطور باید استفاده کنم.تو بایوس اصلا به عنوان بوت ایبل bootable  نمیشناسه...

2 من از طریق LAN  به یه سیستم دیگه وصل میشم و بعد به اینترنت...اولین بار تونستم لن وصل کنم خیلی راحت با دو سه تا کلیک ولی بعد ها اصلا نمیشناسه هیچ نتورک دیوایسی رو...اگه بشه یه توضیحی بدید راجع به لن و بعدش هم راجع به کانکت شدن از طریق لن به اینترنت...

3 . شما نوشتید که خیلی راحت درایو های ویندوزو میشناسه ولی مال من نشناخت.باید چکار کنم....درایو ها رم نمیتون Exfat کنم...تو هارد چیز مهمی ندارم (ویندوز که اونقدرا اهمیت نداره) میتونم فرمت کنم به شرطی که مطمئن باشم موارد بالا حل بشه...

4 ضمنا دنیای لینوکس دنیای جالبیه...فکر کنم از این به بعد دیگه ویندوز واسه من بمیره کم کم...خیلی حال داد به من یکی

ممنون میشم اگه کسی جواب بده...ایمیل هم میذارم اگه مستقیم هم میل بدید که چه بهتر...

arash.tajdar@gmail.com

THANK
دوست من،
1.کاش برای هر سوالتون یه تاپیک جدا می‌زدین!(البته بعد از جستجو در انجمن و ویکی!)
2.سعی کنید پاسخ سوال‌هاتون رو در میل یا پیغام خصوصی نخواید! در انجمن دنبال کنید!
3.خوش‌اومدی! :D

آفلاین arashtajdar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #24 : 24 شهریور 1389، 03:44 ب‌ظ »
سلام
تو این فروم همش راجع به اوبونتو گفته...واسه پاپی هم همونه؟؟؟؟؟؟؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #25 : 24 شهریور 1389، 05:03 ب‌ظ »
سلام
تو این فروم همش راجع به اوبونتو گفته...واسه پاپی هم همونه؟؟؟؟؟؟؟

اصلش همونه. ولی توی جزیات اندک تفاوت‌هایی دارن. مثلا این‌جا دیگه نیازی به دستور sudo نیست

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • lما میتوانیم
« پاسخ #26 : 05 مهر 1389، 08:24 ق‌ظ »
پاپی فارسی هم مینویسه که دارم مینویسم و خیلی راحته و در قسمتsetup منو mous /keyboard wizard   و advanced xorg keyboard configuration و layouts و add و ir iran  و ok  مرحله دوم کلید تعویض در تب دوم است option و group shift /lock bihavior و right alt changes group رو انتخواب کنید ok کنید و  restart x serverکنید و بازدن کلید الت راست فارسی بنویسید.

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • lما میتوانیم
« پاسخ #27 : 17 آذر 1389، 11:20 ق‌ظ »
پاپی 5 که اخرینش هست خیلی باحاله درایورهای گرافیکی اتی ای نویدیا و اینتل و انواع مرورگرها و حتی گوگل ارت و واین را با یک کلیک دانلود کنید و اجرا کنید و حتی من بسته ها رو قبل از نصب(در پوشه روت) در جایی کپی میکنم تا در جایی دیگه براحتی روی سیستم دیگه ای  نصب کنم . :P

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #28 : 17 آذر 1389، 02:09 ب‌ظ »
نقل‌قول
یک پروژه به نام woof هست که کارش اینه این توزیع سبک و دوست‌داشتنی رو از روی بسته‌های باینری توزیع‌های دیگه بسازند یعنی خودشون نیان سورس فایل‌ها رو بگیرن و کامپایل کنند و یک بسته باینری بسازند تا نسخهٔ ۴ از رو سورس کامپایل می‌کردند اما الان نه. الان حتی تمام بسته‌های اوبونتو رو اونجا هم دارید برای اطلاعات بیشتر این لینک‌ها رو ببینید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Woof_%28Linux%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Puppy_linux
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D9%BE%DB%8C_%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3
سلام
یعنی چی که از یه توزیع دیگه پاپی لینوکس می سازه؟ خوب این که نمیشه پاپی!
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین Majidjan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
« پاسخ #29 : 19 آذر 1389، 09:09 ق‌ظ »
سلام.
یک لینک شفاف و بدون دردسر از این توزیع میتونید قرار بدین ؟