انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتشار گنوم ۳.۱۶  (دفعات بازدید: 16137 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Michael Ropy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
پاسخ : انتشار گنوم ۳.۱۶
« پاسخ #15 : 07 فروردین 1394، 02:28 ب‌ظ »
این گنوم 3.16 اگه تسک منیجر سنتی (مثل KDE) پیدا کنه (غیر از اون اکستنشن داخل افزونه ها) من حاضرم KDE رو بذارم کنار و به فراق یار پایان بدم  ;D
چرا tint2 نصب نمیکنی؟

الان که توی گنوم 3.16 هستم (لایو) و پروتکل https رو کلا مرورگرش باز نمی کنه. اوکی هر وخ رفتم توی کوبونتو، میرم ببینم اینی که گفتی چیه  ;)
مرسی.

tint2 پیشنهاد خوبیه و فوق العاده سبک هم هست...فقط مونده بپسندی! میتونی از داکی Docky هم استفاده کنی اگه دوس داری...خیلی شیکه...

دقیقا مشکل منم با گنوم همین Task Switching هست و اینکه نمیتونم مینیمایز کنم (البته به صورت پیش فرض میگم چون تو لینوکس هزار راه برای رفع مشکل هست)! :P

آفلاین farvahar_68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
« پاسخ #16 : 07 فروردین 1394، 04:35 ب‌ظ »
این گنوم 3.16 اگه تسک منیجر سنتی (مثل KDE) پیدا کنه (غیر از اون اکستنشن داخل افزونه ها) من حاضرم KDE رو بذارم کنار و به فراق یار پایان بدم  ;D
چرا tint2 نصب نمیکنی؟

الان که توی گنوم 3.16 هستم (لایو) و پروتکل https رو کلا مرورگرش باز نمی کنه. اوکی هر وخ رفتم توی کوبونتو، میرم ببینم اینی که گفتی چیه  ;)
مرسی.

tint2 پیشنهاد خوبیه و فوق العاده سبک هم هست...فقط مونده بپسندی! میتونی از داکی Docky هم استفاده کنی اگه دوس داری...خیلی شیکه...

دقیقا مشکل منم با گنوم همین Task Switching هست و اینکه نمیتونم مینیمایز کنم (البته به صورت پیش فرض میگم چون تو لینوکس هزار راه برای رفع مشکل هست)! :P

این tint2 چیه؟  راستی گنوم ۳.۱۶ رو ابونتو ۱۴.۴ نصب میشه؟
این جهان زندان و ما زندانیان....
حفره کن زندان و خود را وارهان...

آفلاین Michael Ropy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #17 : 07 فروردین 1394، 08:02 ب‌ظ »
نقل‌قول

یه تسک بار فوق العاده سبک و با قابلیت سفارشی سازی بالا...میتونی فایل کانفیکش رو خیلی راحت ادیت کنی و به اون شکلی که نیاز داری درش بیاری یا اینکه از فایل های آماده که تو نت پره استفاده کنی:

اون نوار پایین رو ببین...مهمترین ویژگیش مصرف بسیار پایینش هست واسه همین عمدتا تو Openbox استفاده میشه...

در مورد گنوم یه سرچ تو نت کنی پیدا میکنی:

http://sourcedigit.com/15453-download-and-install-gnome-3-16-on-ubuntu-14-1014-04-systems/
http://linoxide.com/linux-how-to/install-gnome-3-16-ubuntu-mint-arch-linux/

البته خودم نخوندمش فقط خواستم یه رفرنس داده باشم...

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #18 : 07 فروردین 1394، 08:06 ب‌ظ »
چرا tint2 نصب نمیکنی؟

مرسی.

تا جیکه میدونم نه ولی فکر کنم روی ۱۴.۱۰ بشه

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #19 : 07 فروردین 1394، 09:37 ب‌ظ »
فقط یه سؤال برام پیش اومده. پریشب یه ویدئو از 3.14 دیدم که توش افکت های جالبی بود. حتی توی ویدئوهای اول 3.16 هم اینو دیده بودم ولی نه توی 3.14 و نه توی 3.16 اون افکت ها رو ندیدم (مثلا با زدن دکمه ی اپلیکیشن ها، اپ های وسط صفحه از همون دکمه ی اپلیکیشن با افکت خاصی وارد صفحه میشن و ...)
جریان چیه؟؟ باید یه چیزی فعال کنیم تا ظاهر بشن؟

به خاطر گرافیک نمیبینی، منم اول که دبیان نصب کردم نداشتمش اما بعد درست کردن گرافیک همه افکت ها فعال هستن
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #20 : 07 فروردین 1394، 10:23 ب‌ظ »
نقل‌قول
به خاطر گرافیک نمیبینی، منم اول که دبیان نصب کردم نداشتمش اما بعد درست کردن گرافیک همه افکت ها فعال هستن

مرسی مسعود جان.
باز اگه شما بیایی جواب بدی، بعضیا میخوان یه جوری تیکه بپرونن به آدم.  ](*,)
منم شک کرده بودم که ممکنه مشکل از عدم نصب درایور باشه (چون توی لایو که درایور نصب نیست مسلما و گرافیک منم از این انویدیاهای قبل 2004 هست که باید حتما درایورشون نصب بشه تا مثل آدم کار کنن)
پس ایشالله یه دور باید نصبش کنم (با گرافیک) و باهاش کار کنم. ولی خب فعلا منتظر پلاسما5 هستم ببینم توی 15.04 چند مرده حلاجه  ;) اگه پلاسما روی 15.04 خوب در نیومد (نسخه ی بتاش فقط پلاسما 5.2 هست. برنامه ها 4.12 هستن  :o ) سوییچ می کنم یه چند وقتی روی گنوم (البته گنوم مقداری واسه سیستم من سنگینه و بخوام نصبش کنم باید با لگ و تاخیر کنار بیام (که مسلما سیستمم ضعیفه. ماشالله برای بعضیا باید کاملا توضیح بدی که مشکلت چیه و جریانت چیه، وگرنه هزار جور فکر می کنن پشت سرت. همطو به ناحق)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #21 : 07 فروردین 1394، 11:21 ب‌ظ »
نقل‌قول

مرسی مسعود جان.
منم شک کرده بودم که ممکنه مشکل از عدم نصب درایور باشه (چون توی لایو که درایور نصب نیست مسلما و گرافیک منم از این انویدیاهای قبل 2004 هست که باید حتما درایورشون نصب بشه تا مثل آدم کار کنن)
پس ایشالله یه دور باید نصبش کنم (با گرافیک) و باهاش کار کنم. ولی خب فعلا منتظر پلاسما5 هستم ببینم توی 15.04 چند مرده حلاجه  ;) اگه پلاسما روی 15.04 خوب در نیومد (نسخه ی بتاش فقط پلاسما 5.2 هست. برنامه ها 4.12 هستن  :o ) سوییچ می کنم یه چند وقتی روی گنوم (البته گنوم مقداری واسه سیستم من سنگینه و بخوام نصبش کنم باید با لگ و تاخیر کنار بیام (که مسلما سیستمم ضعیفه. ماشالله برای بعضیا باید کاملا توضیح بدی که مشکلت چیه و جریانت چیه، وگرنه هزار جور فکر می کنن پشت سرت. همطو به ناحق)

جسارتا اگه منظورتون از تیکه پروندن منم که ..........
در ضمن باید اضافه کنم هیچ وقت تا چیزی رو امتحان نکنم نه پیشنهاد میدم نه رد میکنم.
قضیه فیلم هم فقط به خاطر وجود مدرک گفتم.
به هر حال هرجوری میلتونه خودتون تو انتخاب محیط کاربریتون مختارید و هیچ احدی هم حق دخالت نداره.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 07 فروردین 1394، 11:53 ب‌ظ »
نقل‌قول
در ضمن باید اضافه کنم هیچ وقت تا چیزی رو امتحان نکنم نه پیشنهاد میدم نه رد میکنم.
به هر حال هرجوری میلتونه خودتون تو انتخاب محیط کاربریتون مختارید و هیچ احدی هم حق دخالت نداره.
منظورم شخص شما نبود. توی این فضای مجازی بی در و پیکر، خیلیا بهم زخم زدن. قبول کن که آدم حساس میشه.
در مورد چیزی رو تست کردن و نظر دادن، منظورم خودم بود. منظورم این بود که کاملا متوجهم که گنوم چقدر مهمه و چقدر میزکار عالی ای هست و کاملا هم قبولش دارم. ولی به خاطر تامین نشدن برخی نیازهای شخصی، نمیتونم ازش استفاده کنم.
فیلم رو هم که خودمم گفتم شما بذار تا ببینم. مشکلی نداشتم با فیلم گذاشتن شما  ;)
من آدم رُکی هستم. مثل بعضیا که میخوان نظر مصلحتی بدن که نه به اینوَر بر بخوره و نه به اونوَر، نیستم.
البته محتویات دنیای گنو/لینوکس، همگی واسه ی من بهترین هستن. حتی میزکارها. هیچ وخ نگفتم فلان میزکار مسخره س یا فلان میزکار عالیه. همه شون عالی ان ولی بر اساس سلیقه ی کاربر. اگه قرار بود هر میزکار طیف مشخصی از سلیقه ها رو ساپورت نکنه، پس این همه میزکار واسه چی به وجود اومده؟ بهتر نبود که مثلا KDE و گنوم و ... یه میزکار واحد پیدا می کردن؟؟ جواب اینه: هر میزکار واسه ی نیاز خاصی طراحی شده و برای اون نیاز بهترین تامین کننده هست. چون همه شون اون فلسفه و فرهنگ لینوکس درشون جریان داره.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 08 فروردین 1394، 12:51 ق‌ظ »
نقل‌قول
منظورم شخص شما نبود. توی این فضای مجازی بی در و پیکر، خیلیا بهم زخم زدن. قبول کن که آدم حساس میشه.
در مورد چیزی رو تست کردن و نظر دادن، منظورم خودم بود. منظورم این بود که کاملا متوجهم که گنوم چقدر مهمه و چقدر میزکار عالی ای هست و کاملا هم قبولش دارم. ولی به خاطر تامین نشدن برخی نیازهای شخصی، نمیتونم ازش استفاده کنم.
فیلم رو هم که خودمم گفتم شما بذار تا ببینم. مشکلی نداشتم با فیلم گذاشتن شما  ;)
من آدم رُکی هستم. مثل بعضیا که میخوان نظر مصلحتی بدن که نه به اینوَر بر بخوره و نه به اونوَر، نیستم.
البته محتویات دنیای گنو/لینوکس، همگی واسه ی من بهترین هستن. حتی میزکارها. هیچ وخ نگفتم فلان میزکار مسخره س یا فلان میزکار عالیه. همه شون عالی ان ولی بر اساس سلیقه ی کاربر. اگه قرار بود هر میزکار طیف مشخصی از سلیقه ها رو ساپورت نکنه، پس این همه میزکار واسه چی به وجود اومده؟ بهتر نبود که مثلا KDE و گنوم و ... یه میزکار واحد پیدا می کردن؟؟ جواب اینه: هر میزکار واسه ی نیاز خاصی طراحی شده و برای اون نیاز بهترین تامین کننده هست. چون همه شون اون فلسفه و فرهنگ لینوکس درشون جریان داره.  ;)

اینم فیلم برای رسول عزیز.http://uplod.ir/e9vxjc3za7v5/gnome_3.14.mp4.htm
متاسفانه منم مثل خودت یکم حساس شدم ببخشید که تند صحبت کردم.
خودمم تا جایی که بشه سعی میکنم رک باشم.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 08 فروردین 1394، 01:11 ق‌ظ »
نقل‌قول

با چی فیلم گرفته بودی که اینقدر حجیم شده بود؟
آره همونطور که مسعود جان گفت، احتمالا به خاطر نصب نشدن درایور و ساپورت نکردن OpenGL، افکت ها هم لود نمیشدن  و محیط گنوم یکم خشک بود. حتی مثلا اپ ویدر هم هیچی توش حرکت نمی کرد. در صورتی که توی گنوم شما باید 100 درصد، انیمیشن داشته باشه و مثلا ابرها بیان و برن و ...  ;)
اشکالی نداره. پیش میاد. همه مون حساس شدیم.
رُک بودن خیلی خوبه. آدم دقیقا از نیت طرفش میتونه با خبر بشه ولی خب یا باید خود طرف، اونقدر جملاتش رو واضح بیان کنه که کسی برداشت غلط نکنه یا اینکه طرف مقابلش بتونه با اندک جملاتی، مفهوم اون جمله ها رو متوجه بشه. که مشکلات اساسی موقع پیام دادن و کامنت گذاشتن دقیقا این دو مورد هستن.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 08 فروردین 1394، 01:29 ق‌ظ »
نقل‌قول

با چی فیلم گرفته بودی که اینقدر حجیم شده بود؟
آره همونطور که مسعود جان گفت، احتمالا به خاطر نصب نشدن درایور و ساپورت نکردن OpenGL، افکت ها هم لود نمیشدن  و محیط گنوم یکم خشک بود. حتی مثلا اپ ویدر هم هیچی توش حرکت نمی کرد. در صورتی که توی گنوم شما باید 100 درصد، انیمیشن داشته باشه و مثلا ابرها بیان و برن و ...  ;)
اشکالی نداره. پیش میاد. همه مون حساس شدیم.
رُک بودن خیلی خوبه. آدم دقیقا از نیت طرفش میتونه با خبر بشه ولی خب یا باید خود طرف، اونقدر جملاتش رو واضح بیان کنه که کسی برداشت غلط نکنه یا اینکه طرف مقابلش بتونه با اندک جملاتی، مفهوم اون جمله ها رو متوجه بشه. که مشکلات اساسی موقع پیام دادن و کامنت گذاشتن دقیقا این دو مورد هستن.

با نرم افزار vokoscreen تازه حجمش بیشتر بود کانورتش کردم کمتر بشه اگه اشتباه نکنم فایلی که اپلود کردم 6.5 مگ بود درسته(فایل اصلی 16.8 مگ بود) تازه سبب خیر هم شدی خیلی وقت بود دنبال یه نرم افزار برا تصویر برداری از صفحه بودم امروز یه چند تایی نصبیدم اخر سر از همه بهتر و سر راست تر همین بود.
فک کنم منظورت محیط گنوم من بود که خشکه درسته؟ دیگه زیاد دستکاری نکردم اونم به خاطر خاطره بد دفعه قبل بود چون کلی تغییرات دادم اخر سر سیستم اف شد بالا نیومد هیچی دیگه مجبور شدم از نو ارچ بزنم و دیگه حوصلم نگرفت تغییر ایجاد کنم!!!!

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #26 : 08 فروردین 1394، 01:59 ق‌ظ »
مرسی مسعود جان.

خواهش میکنم رسول جان

با نرم افزار vokoscreen تازه حجمش بیشتر بود کانورتش کردم کمتر بشه اگه اشتباه نکنم فایلی که اپلود کردم 6.5 مگ بود درسته(فایل اصلی 16.8 مگ بود) تازه سبب خیر هم شدی خیلی وقت بود دنبال یه نرم افزار برا تصویر برداری از صفحه بودم امروز یه چند تایی نصبیدم اخر سر از همه بهتر و سر راست تر همین بود.

حالا که اینقدر از گنوم شل تعریف میکنی این پلاگین گنوم شل برای ضبظ ویدیو رو هم امتحان کن

https://extensions.gnome.org/extension/690/easyscreencast/
کدک ویدیو هم VP8 هست که نه خودت دردسر کانورت و اپلود بکش نه بقیه دردسر دانلود ! (حجم خروجی به شکل عجیبی پایینه)
« آخرین ویرایش: 08 فروردین 1394، 02:04 ق‌ظ توسط Masoud92m »
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 08 فروردین 1394، 02:55 ب‌ظ »
نقل‌قول
فک کنم منظورت محیط گنوم من بود که خشکه درسته؟
نه. منظورم گنوم خودم بود که بدون نصب درایور گرافیک، افکت و انیمیشن نداره  ;) و خشکه. اپ ویدر توی گنوم من، بک گراندش ثابته. درصورتی که توی فیلم هایی که دیدم، اپ ویدر انیمیشن داره و هوای بارونی و آفتابی و ابری رو با انیمیشن نشون میده. ولی واسه من چون گرافیک نصب نبود، نشون نمیداد. (احتمالا)

نقل‌قول
با نرم افزار vokoscreen تازه حجمش بیشتر بود کانورتش کردم کمتر بشه اگه اشتباه نکنم فایلی که اپلود کردم 6.5 مگ بود درسته(فایل اصلی 16.8 مگ بود)

:o خیلیه که.
با VLC فیلم بگیر. من یه فیلم 20 ثانیه ای گرفتم شد 700 کیلوبایت  ;D (البته با رزولوشن 480×320)

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #28 : 08 فروردین 1394، 05:28 ب‌ظ »
نقل‌قول
نه. منظورم گنوم خودم بود که بدون نصب درایور گرافیک، افکت و انیمیشن نداره  ;) و خشکه. اپ ویدر توی گنوم من، بک گراندش ثابته. درصورتی که توی فیلم هایی که دیدم، اپ ویدر انیمیشن داره و هوای بارونی و آفتابی و ابری رو با انیمیشن نشون میده. ولی واسه من چون گرافیک نصب نبود، نشون نمیداد. (احتمالا)

رسول این رو گنوم ۳.۱۲ هم هست؟

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #29 : 08 فروردین 1394، 05:52 ب‌ظ »
میشه راجب این لینک توضیح بدین؟
این الان میزکاره؟یا توزیع؟

https://download.gnome.org/misc/promo-usb/gnome-3.16.iso