انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکلات با کوبونتو جدید  (دفعات بازدید: 4626 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
مشکلات با کوبونتو جدید
« : 08 آبان 1388، 12:30 ب‌ظ »
دوستان این کوبونتو جدید رو من نصبیدم ;D باید بگم فوق العاده عالی شده. هم از لحاظ پایداری و از هم از لحاظ امکانات. امکانات مربوط به وبش هم واقعا حرف نداره.  یه عکس رو می شه تو سایتای زیادی آپلود کرد و یا برنامه میکروبلاگش. اون تاریخ شمسیش رو هم که من خیلی با اون حال کردم و الان کوبونتو کاملا فارسی هست. منتها یه مشکل هست و اون حرف "ه" فارسی هست که اکثر کلماتی که منتهی به این حرف هست ، مشکل دار هست و خبری از این حرف نیست :o

مشکل دیگه، من می‌خوام تنظیمات مربوط به انویدیا ستینگ رو ذخیره کنم، پیغام خطا به من می‌ده.
VALIDATION ERROR:  Data incomplete in file /etc/X11/xorg.conf.
Undefined Device "(null)" referenced by Screen "Default Screen".

پیغام خطای گرافیکی هم متنش اینه
Failed to parse existing X config file '/etc/X11/xorg.conf'!

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: مشکلات با کوبونتو جدید
« پاسخ #1 : 08 آبان 1388، 02:20 ب‌ظ »
در مورد مشکل اول فونت های فارسی رو نصب کردید ؟

برای مشکل دوم هم این مراحل رو انجام بدید:

- اول از فایل xorg.conf بکاپ بگیرید:

sudo mv -i /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
- بعد دستورات زیر رو اجرا کنید:
sudo rm /etc/X11/xorg.conf

sudo nvidia-xconfig

sudo nvidia-settings
- حالا روی save configuration کلیک کنید.
« آخرین ویرایش: 08 آبان 1388، 02:22 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #2 : 08 آبان 1388، 02:59 ب‌ظ »
اون تاریخ شمسیش رو هم که من خیلی با اون حال کردم و الان کوبونتو کاملا فارسی هست. منتها یه مشکل هست و اون حرف "ه" فارسی هست که اکثر کلماتی که منتهی به این حرف هست ، مشکل دار هست و خبری از این حرف نیست :o

اون طوری که من فهمیدم، شما کل کوبونتو رو فارسی کرده‌اید. و اون مشکل هم تا جایی که می‌دونم از ترجمه هست، نه کوبونتو :) مثلا الان که من از Blogilo استفاده می‌کنم، در قسمت کمک به جای دربارهٔ، کلمهٔ دربار و یک مستطیل در کنارش نوشته شده :)

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #3 : 08 آبان 1388، 07:13 ب‌ظ »
اون تاریخ شمسیش رو هم که من خیلی با اون حال کردم و الان کوبونتو کاملا فارسی هست. منتها یه مشکل هست و اون حرف "ه" فارسی هست که اکثر کلماتی که منتهی به این حرف هست ، مشکل دار هست و خبری از این حرف نیست :o

اون طوری که من فهمیدم، شما کل کوبونتو رو فارسی کرده‌اید. و اون مشکل هم تا جایی که می‌دونم از ترجمه هست، نه کوبونتو :) مثلا الان که من از Blogilo استفاده می‌کنم، در قسمت کمک به جای دربارهٔ، کلمهٔ دربار و یک مستطیل در کنارش نوشته شده :)

تقریبا همه جا اینطوری هست! فک نکنم مترجم ناشی بوده باشه :) ینی یه جور باگه فک کنم :o  در مورد فونت فارسی، هم که من نمی دونم فونتش چیه. اگه کسی می دونه ، اسمش رو بگه بنصبمش

من می‌خواستم از محیط برنامه‌ها چند تا اسکرین شات بدم توی وبلاگ ولی با وضع موجود ضایست ;D

مثلا توی منوی کمک تمام برنامه‌ها نوشته دربار(مربع) kde ینی به جای ه کاراکتر مربع نشسته. اما مثلا وقتی دلفین رو باز می‌کنم، کلمه پرونده درست نشون داده می‌شه.

قبلا یه چیزایی شنیده بودم در مورد فرق ه عربی با ه فارسی. ممکنه مشکل از اینجا باشه ??? ینی مثلا ه که از داخل ویندوز نوشته می شه ممکنه با ه لینوکس فرق داشته باشه :o

اما مشکل دیگه‌ای که دارم‌، software managment هست. وقتی کادر برنامه‌ها روی All packages هست، هیچ برنامه‌ای رو نمی‌تونم ببینم! :o حتما باید وارد Groups و یکی از شاخه‌های اون مثل مولتی مدیا بشم تا بتونم برنامه های مربوط به اون رو ببینم.

اینم تصویر مربوط به مشکل

« آخرین ویرایش: 08 آبان 1388، 08:20 ب‌ظ توسط erghezi »

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #4 : 08 آبان 1388، 07:41 ب‌ظ »
الان مشکل دیگه‌ای هم دارم و اون playonlinux .هر بار می خوام اجراش کنم پیغام زیر رو می‌ده. در حالی که  با کمک حسین مک کارت گرافیک نصبه! و افکت آلت و تب هم کار می کنه

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #5 : 08 آبان 1388، 07:59 ب‌ظ »
اون دربار مستطیل KDE با پرونده یه تفاوتی داره و فکر کنم مشکل از همونه. تو دربارهٔ KDE بعد از "ه" "ٔ" یا همون "ی" رو هم داریم که به احتمال زیاد این "ٔ" مشکل رو ایجاد کرده. البته فکر کنم بشه از راه بخش ترجمه launchpad درستش کرد :)

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #6 : 08 آبان 1388، 08:13 ب‌ظ »
نقل‌قول
اون دربار مستطیل KDE با پرونده یه تفاوتی داره و فکر کنم مشکل از همونه. تو دربارهٔ KDE بعد از "ه" "ٔ" یا همون "ی" رو هم داریم که به احتمال زیاد این "ٔ" مشکل رو ایجاد کرده. البته فکر کنم بشه از راه بخش ترجمه launchpad درستش کرد :)

خوب این مترجمای فداکار حتما می‌خواستن فارسی رو پاس بدارن ;D من فک کنم به عنوان باگ گزارش بشه بهتر باشه :o  ینی یه راه ،روش شما هست دنبال تمام "ه" هایی بگردیم که بعدشون ی داره و اونا رو تبدیل کنیم به "ه" معمولی. اما راه دوم که حل مسئله به صورت ریشه‌ای هست به نظرم بهتر باشه. تازه راه اول خیلی راحت نیست! ینی فک نکنم لانچپد امکان  این رو داشته باشه که بشه هر چی ه که بعدش ی داره رو تبدیل کرد به ه  :o
« آخرین ویرایش: 08 آبان 1388، 08:15 ب‌ظ توسط erghezi »

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
« پاسخ #7 : 11 آبان 1388، 11:15 ب‌ظ »
خب کم کم که کارهای ترجمه الابته با کمکهای شما دوستای خوب پیش بره این مشکلات هم کم کم برطرف میشه. kdelibs که فارسی بشه کلی از اینها حل میشه. :)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #8 : 12 آبان 1388، 01:20 ق‌ظ »
دوستان من در این کوبی یه مشکل دیگه دارم و اون هنگام استفاده از برنامه جی دانلودر هست. به محض باز شدن برنامه و اجرا شدن جاوا، سیستم قفل می کنه و همه چیز به هم می‌ریزه و اگه آلت و  کنترل و اف یک نزنم و جاوا رو kill نکنم، خود کوبی لاگ آوت می‌کنه:o

و دیگه اینکه یه سری باگ هم در تقویم شمسی فارسی وجود داره :-X

شما تصور کنید تاریخ دریافت بعضی از میلا رو ۲۰۲۰ زده ::) اگه این ایلیوس عزیز یه سر و گوشی به تقویم کوبی می‌کشید خیلی عالی می‌شد ;D

سورس تقویم جلالی رو هم می‌تونید از آدرس زیر یه نگاه بهش بندازید ;D

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #9 : 12 آبان 1388، 08:15 ب‌ظ »
خوب دوستان. این دیگه آخرش بود :o اومدم اخرین نسخه کارت گرافیک انویدیا رو نصب کنم. اومد هر چی بسته مربوط به کی‌دی‌ای بود رو پاک کرد :o  الان خود میز کار هم پاک شده :-X

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #10 : 12 آبان 1388، 08:34 ب‌ظ »
خوب دوستان. این دیگه آخرش بود :o اومدم اخرین نسخه کارت گرافیک انویدیا رو نصب کنم. اومد هر چی بسته مربوط به کی‌دی‌ای بود رو پاک کرد :o  الان خود میز کار هم پاک شده :-X

از چه روشی نصب کردی ؟

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #11 : 12 آبان 1388، 09:11 ب‌ظ »
از این روش
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,11482.0.html

من تو اوبونتو که بودم، نسخه جدید رو اضافه می‌کردم، وقتی به قسمت هاردویر می رفتم خودش ورژن جدید رو نشون مي داد.

اما نمی‌دونم چرا توی کوبی  با اینکه این قسمت وجود داشت، نسخه جدید رو نشون نمی‌داد و فقط همون نسخه ۱۸۵ بود! منم رفتم سیناپتیک رو نصب کردم و بعد از اونجا تیک درایور نسخه جدید رو دستی زدم :o بعد یهو دیدم می‌گه از kdm  خارج شم:)) تا دیگه به کل همه چی پاک شه تا بعدش پروسه نصب درایور انجام شه :o

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #12 : 12 آبان 1388، 11:03 ب‌ظ »
سلام منبعد به جای زدن تیک تو تمام توزیعها هر جایی nvidia و لینوکس دیدی !!! برای فعال سازی درایورش پس از نصب بزن :

nvidia-xconfig

با دسترسی root  سپس ریستارت کن و لذت ببر  ;)

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #13 : 12 آبان 1388، 11:24 ب‌ظ »
بهترین و مطمئن ترین روش نصب به نظر من دانلود از خود سایت nvidia و نصب دستی هست که راهنمای این روش توی ویکی هم هست ...

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #14 : 14 آبان 1388، 05:36 ق‌ظ »
این رفیقمونم مشکل منو با درایور انویدیا و کوبی داشته! دقیقا پیغامی که داده اینه که ۳۹۰ مگ رو باید پاک کنه ;D

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?p=2114293