انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

کدوم کارگاه رو من به عهده بگیرم؟

امنیت در گنو/لینوکس
12 (25%)
خط فرمان گنو/لینوکس
7 (14.6%)
کامپایل نرم‌افزار در گنو/لینوکس
7 (14.6%)
شروع برنامه‌نویسی در گنو/لینوکس
9 (18.8%)
روش توسعه‌ی نرم‌افزار آزاد
13 (27.1%)

مجموع آرای اعضا: 26

بستن رای گیری: 25 اردیبهشت 1394، 11:38 ب‌ظ

نویسنده موضوع: پیشنهاد کارگاه برای جشن انتشار ۱۵.۰۴  (دفعات بازدید: 3992 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پیشنهاد کارگاه برای جشن انتشار ۱۵.۰۴
« : 01 اردیبهشت 1394، 03:48 ب‌ظ »
سلام دوستان. برای جشن انتشار اوبونتو ۱۵.۰۴ می‌خوام یه کارگاه جدید داشته باشم. گفتم ببینم بیش‌تر به چه موضوعی علاقه‌مند هستید که در همون مورد کارگاه بذارم. پیشنهاد‌های خودم «امنیت در گنو/لینوکس»، «کامپایل نرم‌افزار در گنو/لینوکس»، «خط فرمان گنو/لینوکس» و «شروع برنامه‌نویسی در گنو/لینوکس» هستن. شما پیشنهاد دیگه‌ای دارین؟
« آخرین ویرایش: 01 اردیبهشت 1394، 06:00 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 152
پاسخ : پیشنهاد کارگاه برای جشن انتشار ۱۵.۰۴
« پاسخ #1 : 01 اردیبهشت 1394، 11:39 ب‌ظ »
من باشم « حذف گنو لینوکس از روی سیستم »  ;D

شوخی بود
نمیتونیم بیایم ولی «کامپایل نرم‌افزار در گنو/لینوکس» فکر کنم جالب باشه

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
« پاسخ #2 : 01 اردیبهشت 1394، 11:51 ب‌ظ »
دانیال در مورد توسعه ی نرم‌افزار های اوپن سورس و اینکه چطوری و از کجا باید شروع کنن مشارکت رو بگو.
در مورد اینکه چه پیش نیازهایی رو بلد باشن و چه کمکی از دستشون برمیاد اصلا برای پروژه ها.
خیلیا مشارکت نمیکنن چون نمیدونن باید از کجا شروع کنن. ترویج فلسفه ی متن بازم میشه ;)
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
« پاسخ #3 : 02 اردیبهشت 1394، 12:07 ق‌ظ »
سلام دوستان. برای جشن انتشار اوبونتو ۱۵.۰۴ می‌خوام یه کارگاه جدید داشته باشم. گفتم ببینم بیش‌تر به چه موضوعی علاقه‌مند هستید که در همون مورد کارگاه بذارم. پیشنهاد‌های خودم «امنیت در گنو/لینوکس»، «کامپایل نرم‌افزار در گنو/لینوکس»، «خط فرمان گنو/لینوکس» و «شروع برنامه‌نویسی در گنو/لینوکس» هستن. شما پیشنهاد دیگه‌ای دارین؟
سلام. خیلی خوبه.
به نظر من هنوز که هنوزه فقر زیادی در زمینه‌ی دلیل و نگرش لازم برای مهاجرت به لینوکس بین کاربرای خونگی وجود داره. اینکه اصلا چرا باید وقتی ویندوز ۱۰۰۰تومنی توی ایران هست، اوبونتو نصب کنیم؟! من با خیلیا که حرف می‌زنم مهم‌ترین بخش صحبت/بحث‌هامون به این می‌گذره که بش این مسائل رو اثبات کنم.
در کل پیشنهاد می‌کنم در این مورد صحبت بشه که اولا چرا باید لینوکس نصب کرد؟! و حالا ماهایی که این‌کار رو کردیم چگونه لینوکس رو ترویج بدیم؟!

امیدوارم ارائه و در کل همایش خوبی باشه.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #4 : 02 اردیبهشت 1394، 01:14 ق‌ظ »
بررسی میانجی های رومیزی( 8)) مختلف. شایدم به همراه تاریخچه، معماری و ...

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 152
« پاسخ #5 : 02 اردیبهشت 1394، 12:03 ب‌ظ »
سلام. خیلی خوبه.
به نظر من هنوز که هنوزه فقر زیادی در زمینه‌ی دلیل و نگرش لازم برای مهاجرت به لینوکس بین کاربرای خونگی وجود داره. اینکه اصلا چرا باید وقتی ویندوز ۱۰۰۰تومنی توی ایران هست، اوبونتو نصب کنیم؟! من با خیلیا که حرف می‌زنم مهم‌ترین بخش صحبت/بحث‌هامون به این می‌گذره که بش این مسائل رو اثبات کنم.
در کل پیشنهاد می‌کنم در این مورد صحبت بشه که اولا چرا باید لینوکس نصب کرد؟! و حالا ماهایی که این‌کار رو کردیم چگونه لینوکس رو ترویج بدیم؟!

امیدوارم ارائه و در کل همایش خوبی باشه.

با حرفتون موافقم
ولی باید راحتی کار با ویندوز علاوه بر رایگانی اون رو توی ایران در نظر داشت.
اگه میشد شرکت ها و اونهایی که سخت افزار و نرم افزار تولید میکنند بیشتر اهمیت میدادند و گوشه چشم بیشتری به لینوکس داشتند خوب میشد...

به نظرم اگه بشه در مورد لزوم استفاده بانک ها و بعضی موسسات و سازمان ها واسه استفاده از گنو لینوکس هم کارگاه و مطلب داشت خیلی خوب میشه

تا جایی که خبر دارم و شنیدم بانک صادرات از لینوکس داره استفاده میکنه و اگه بقیه بانک ها هم همین کار رو بکنند خوب میشه

آفلاین سید اشرار 2

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #6 : 02 اردیبهشت 1394، 02:26 ب‌ظ »
به نظر من اتوماتیک کردن کار ها در لینوکس میتونه جالب باشه

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
  • عاشق کوهنوردی و جودو --------> متخصص و مدرس لینوکس
    • لینوکس سبز
« پاسخ #7 : 05 اردیبهشت 1394، 11:54 ق‌ظ »
اقا دانیال در مورد امنیت شما کدوم مبحثش مدنظرتونه؟
اکانت قبلیم sallea به دلایلی حذف شد.
مدرس و عاشق لینوکس

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 05 اردیبهشت 1394، 12:03 ب‌ظ »
اقا دانیال در مورد امنیت شما کدوم مبحثش مدنظرتونه؟
امنیت شخصی. یعنی تقریباً رمزنگاری شاخه‌ی خانگی. حفظ ناشناسی و محرمانگی در اینترنت. رمزنگاری و امضای ای‌میل و…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #9 : 05 اردیبهشت 1394، 02:05 ب‌ظ »
امنیت شخصی. یعنی تقریباً رمزنگاری شاخه‌ی خانگی. حفظ ناشناسی و محرمانگی در اینترنت. رمزنگاری و امضای ای‌میل و…
منم خیلی به این موضوع علاقه دارم.

بخصوص که خیلی مواقعه در یک شبکه نیاز دارم تا اطلاعاتی را ارسال کنم یا وارد Site بشم و مدیر شبکه نتونه به اطلاعات من دسترسی پیدا کنه. ( قبلا سر این موضوع آسیب دیدم. می خوام راه درمانش رو پیدا کنم. )

و موضوع بعدی کسب درآمد از GNU/Linux

چون خیلی ها هستند که در دنیای آزاد دنبال پول هستند و چون راه درست را نمیدونند میرن سمت Close Source و....

آفلاین QMA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
« پاسخ #10 : 05 اردیبهشت 1394، 02:10 ب‌ظ »
سلام
من اگر زنده باشم حتما خدمتتون مثله دفعه های گذشته میرسم ;D
به نظرم درباره کامپایل در گنو/لینوکس و کاربا ترمینال رو توضیح بدید جذاب تره
چون یه جورایی کارگاه قبلی حوصلمون سر رفت ](*,) ::)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 05 اردیبهشت 1394، 11:39 ب‌ظ »
در نظرسنجی شرکت کنید پس تا بیستم موضوعش رو مشخّص کنیم

آفلاین iivii

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
« پاسخ #12 : 06 اردیبهشت 1394، 11:59 ق‌ظ »
سلام. بنده به عنوان یک کاربر ویندوز که خیلی دوست دارم به لینوکس مهاجرت کنم و چندین بار این اتفاق افتاده اما با شکست ازتون درخواست میکنم آموزش برای توسعه ی برنامه بزارید چون بنده بخاطر اینکه برنامه هایی مثل Eclips یا Android Studio نتونستم اجرا کنم شاید بخاطر دانایی کمم از لینوکس باشه مجبور به ترکش شدم و یک مسئله .

البته در جواب یکی از دوستان برای مهاجرت کاربران خانگی باید عرض کنم کاربران خانگی نمیتونن به سادگی کار کنن با لینوکس همچنین برنامه هایی که برای لینوکس میاد خیلی کمه و دیر میاد مثلا یک مشکل بزرگ که در لینوکس بود مشکل و پ ان بود که دیدم دیشب س ی س ک و اومده واقعا نیاز هست و اگر نباشه کار باهاش بسیار مشکل میشه .

ممنون .

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...
« پاسخ #13 : 06 اردیبهشت 1394، 12:39 ب‌ظ »
سلام. بنده به عنوان یک کاربر ویندوز که خیلی دوست دارم به لینوکس مهاجرت کنم و چندین بار این اتفاق افتاده اما با شکست ازتون درخواست میکنم آموزش برای توسعه ی برنامه بزارید چون بنده بخاطر اینکه برنامه هایی مثل Eclips یا Android Studio نتونستم اجرا کنم شاید بخاطر دانایی کمم از لینوکس باشه مجبور به ترکش شدم و یک مسئله .

البته در جواب یکی از دوستان برای مهاجرت کاربران خانگی باید عرض کنم کاربران خانگی نمیتونن به سادگی کار کنن با لینوکس همچنین برنامه هایی که برای لینوکس میاد خیلی کمه و دیر میاد مثلا یک مشکل بزرگ که در لینوکس بود مشکل و پ ان بود که دیدم دیشب س ی س ک و اومده واقعا نیاز هست و اگر نباشه کار باهاش بسیار مشکل میشه .

ممنون .
دوست عزیز قصد جسارت ندارم

اما از وقتی که من با GNU/Linux آشنا شدم ۹۰ درصد وقت من با آزمون و خطا گذشته.
از طرف دیگه حتی در Windows و MAC OS شما باید چند بار خرابکاری کنید تا بدونید باید چکار کنید.

پس شما در الویت نیاز به صبر و تلاش دارید.

در مورد راحتی کار هم Ubuntu برای یک کاربر خانگی ساخته شده و روش کار میشه.
اگر کار با Ubuntu برای شما سخته، می تونید از Mint استفاده کنید که فوق العاده کارها را ساده کرده.

اما Mint مراحل کار را بیشتر به Windows شبیه کرده و برای کسی که میخواد Linux کار خوب بشه توصیه نمیشه.

در مورد فندوق شکن هم خیلی راه هست.
یکی از بهترین موارد که البته رایگان هم هست استفاده از TOR هست.
نکته: TOR فندوق شکن نیست. یک راه برای مخفی بودن در Internet هست. اما بخاطر همین راهکار به عنوان فندوق شکن هم کاربر دارد.

در مورد موارد دیگه هم باید وقت بذارید و تلاش کنید تا بتونید کار کنید.

تنها چیزی که می تونم بهتون بگم، که امیدوارم برداشت بد نکنید و از جنبه خوبش نگاه کنید:

در GNU/Linux کسی که دنبال سعی و تلاش نباشه، همون بهتر که در Windows بمونه.

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
  • عاشق کوهنوردی و جودو --------> متخصص و مدرس لینوکس
    • لینوکس سبز
« پاسخ #14 : 06 اردیبهشت 1394، 04:49 ب‌ظ »
آقا علیرضا حالا اگه از بحث خارج نشیم
واقعا هم بعضی ها حوصله کلنجار رفتن با لینوکس رو ندارن و اصلا هم نیازی ندارن مثل مدیر بیزینس من یا مهندسین دکترین و..
اکانت قبلیم sallea به دلایلی حذف شد.
مدرس و عاشق لینوکس