انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: GnomE on KDE4.3  (دفعات بازدید: 4274 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M3LUX

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
GnomE on KDE4.3
« : 20 آبان 1388، 10:23 ب‌ظ »
سلام دوستان خوبم.
تا حالا کسی رو کوبونتو .... جی نام نصب کرده؟؟
به نظرتون میشه و یا مشکلی براش .پیش نمیاد؟؟؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: GnomE on KDE4.3
« پاسخ #1 : 20 آبان 1388، 10:57 ب‌ظ »
سلام دوستان خوبم.
تا حالا کسی رو کوبونتو .... جی نام نصب کرده؟؟
به نظرتون میشه و یا مشکلی براش .پیش نمیاد؟؟؟

عنوان مطلب اشتباهه گنوم رو روی کی دی ای نصب نمیکنند بلکه کنارش نصب میکنند روی یه توزیع لینوکس که بنظرم کار جالبی نیست بهتره هر میز کار روی یک توزیع مجزا نصب بشه مثلا اوبونتو و کوبونتو کنار هم ولی از نظر عملی کاملا امکانپذیره ! با یه دستور !

sudo apt-get install ubuntu-desktop

با این دستور اخرین نسخه گنوم موجود در مخازن استاندارد نصب میشه

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1388، 11:04 ب‌ظ توسط Freeman »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #2 : 21 آبان 1388، 10:47 ق‌ظ »
من همیشه نصب می کنم و گنوم و کی دی ای و ایکس اف سی ای و این روزها آی.تری هیچ مشکلی با هم ندارن (: توی لینوکس کتابخانه ها فقط وقتی مورد نیاز باشن لود می شن و در نتیجه شما هزار تا کتابخانه بیخودی و اضافی هم که نصب کنین، فقط جای دیسک بیشتری می گین چه برسه به کتابخانه های گنوم (:
البته می دونم که برداشت عمومی بچه های این انجمن اینه که اینکار خوب نیست اما دلیلش رو نمی دونم که چرا اینو می گن (:‌ حدسم اینه که چون یکی از بزرگان از اول گفته خوب نیست،‌ همیشه تکرار شده (: خوشحال می شم کسی توضیح دقیقی بده که چرا خوب نیست (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #3 : 22 آبان 1388، 10:15 ب‌ظ »
من همیشه نصب می کنم و گنوم و کی دی ای و ایکس اف سی ای و این روزها آی.تری هیچ مشکلی با هم ندارن (: توی لینوکس کتابخانه ها فقط وقتی مورد نیاز باشن لود می شن و در نتیجه شما هزار تا کتابخانه بیخودی و اضافی هم که نصب کنین، فقط جای دیسک بیشتری می گین چه برسه به کتابخانه های گنوم (:
البته می دونم که برداشت عمومی بچه های این انجمن اینه که اینکار خوب نیست اما دلیلش رو نمی دونم که چرا اینو می گن (:‌ حدسم اینه که چون یکی از بزرگان از اول گفته خوب نیست،‌ همیشه تکرار شده (: خوشحال می شم کسی توضیح دقیقی بده که چرا خوب نیست (:
مشکل جایی پیش میاد که یه روز سیستم رو روشن می کنی می بینی دیگه بالا نمیاد!!!
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین جادی

• *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #4 : 23 آبان 1388، 12:25 ق‌ظ »
مشکل جایی پیش میاد که یه روز سیستم رو روشن می کنی می بینی دیگه بالا نمیاد!!!

گفتم که توضیح منطقی و دقیق (: من همیشه نصب می کنم و سیستم هم همیشه بالا اومده چون دسکتاپ ربطی به گراب و کرنل نداره (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 23 آبان 1388، 02:51 ق‌ظ »
سلام جادی جان من صرفا برای جلوگیری از شلوغی و بی نظمی و تا حدی سنگین شدن میگم  :) تو که چهار تا میز کار یه جا مینصبی :P

جدا و منظم و مرتب و سبک خیلی زیبا تره  ;)

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #6 : 23 آبان 1388، 06:34 ق‌ظ »
سلام جادی جان من صرفا برای جلوگیری از شلوغی و بی نظمی و تا حدی سنگین شدن میگم  :) تو که چهار تا میز کار یه جا مینصبی :P

ولی من که قانع نمی‌شم! چرا باید سنگین بشه! تا وقتی به گنوم یا kde لاگین نکنیم که چیزی ازشون توی رم لود نمیشه و پروسه‌ای که مال یکی از گنوم یا kde باشه شروع به کار نمیکنه. مگه اینکه یه اسکریپت‌هایی به استارت‌آپ اضافه کنن که اونم بعیده و تازه میشه بعضی اسکریپت‌های استارت‌آپ رو غیرفعال کرد.
من که گنوم و KDE4 و Xfce و LXDE  رو دارم و مشکلی نداشتم. کاری هم به همدیگه ندارن. فقط تنها تاثیرش اینه که روی هارد جا گرفتن.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 23 آبان 1388، 09:37 ق‌ظ »

ولی من که قانع نمی‌شم! چرا باید سنگین بشه! تا وقتی به گنوم یا kde لاگین نکنیم که چیزی ازشون توی رم لود نمیشه و پروسه‌ای که مال یکی از گنوم یا kde باشه شروع به کار نمیکنه. مگه اینکه یه اسکریپت‌هایی به استارت‌آپ اضافه کنن که اونم بعیده و تازه میشه بعضی اسکریپت‌های استارت‌آپ رو غیرفعال کرد.
من که گنوم و KDE4 و Xfce و LXDE  رو دارم و مشکلی نداشتم. کاری هم به همدیگه ندارن. فقط تنها تاثیرش اینه که روی هارد جا گرفتن.

دقیقا درسته ولی نمیدونم چرا تو مقایسه وقتی زمانی KDE رو روی اوبونتو نصب کرده بودم به نسبت بعدش که جدا روی کوبونتو کار میکردم اندکی تفاوت وجود داشت البته این نوع تفاوت رو فقط اونجا دیدم و توی مثلا اوپن سوزه با سه میز کار ( KDE , Gnome ,XFC ) نبود ! توی سوزه که هر سه میز کار از روی یه دی وی دی نصب شده بود چیز خاصی عملا وجود نداشت جز مشکل فضای هارد  :) ولی کوبونتو توی نصب مستقل سبکتر کار میکرد در حالیکه دقیقا درست میگی کتابخونه ها با هم لود نمیشن جز اینکه احضارشون کنیم .

شاید اگه کانونیکال هم روزی بتونه اونجوری عمل کنه نتیجه جالب باشه ! نوعی توسعه یکسان !! یه DVD یه تیکه اوبونتو که با کلیک روی هر میز کار اون نصب بشه روی یه بستر ثابت ! جالب میشه  ;D