انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟ بیاید حلش کنیم .  (دفعات بازدید: 51920 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
سلام .
خب ، واقعیت این هست که اکثر مردم (بحثم در مورد ایران هست) از ویندوز استفاده میکنند ، با تمام خوبی ها و برتری هایی که لینوکس داره .
هدف من اینه که دلایل استفاده ی مردم از ویندوز رو بشناسیم و برای مشکلات مهاجرت مردم به لینوکس چاره پیدا کنیم . چون همه می دونیم که لینوکس فقط یک سیستم عامل نیست بلکه یک فرهنگ هم هست و چه خوبه که این فرهنگ رو بین مردم جا بندازیم .
ممنون از همه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
سلام
نظر شخصی خودم که در امضای ویکی دارمش :

دنیای لینوکس مثل یک بیمارستان پر از بیمار است که هریک بیماری‌ای دارند و هیچیک سالم نیستند و به اصطلاح یک‌جایشان میلنگد بنابراین در اینجا از آسایش و نفس راحت، خبری نیست پس :

لینوکس فقط علاقه میخواهد نه دلیل...
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
فکر میکنم این جریان مربوط به زمان های گذشته است . لینوکس الان هم نیاز بیماران (برنامه نویسان ، گیک ها و ...) رو برطرف میکنه و هم کسانی که فقط کار های روزمره براشون مهمه .
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
سلام .
خب ، واقعیت این هست که اکثر مردم (بحثم در مورد ایران هست) از ویندوز استفاده میکنند ، با تمام خوبی ها و برتری هایی که لینوکس داره .
هدف من اینه که دلایل استفاده ی مردم از ویندوز رو بشناسیم و برای مشکلات مهاجرت مردم به لینوکس چاره پیدا کنیم . چون همه می دونیم که لینوکس فقط یک سیستم عامل نیست بلکه یک فرهنگ هم هست و چه خوبه که این فرهنگ رو بین مردم جا بندازیم .
ممنون از همه .

مثلا کشورمون اسلامی هست میبینی خدا وکیلی !!!!! >:( >:( >:(

هی میگن اسلام و ویندوز دزدی استفاده میکنن و وقتی خارجی ها میگن ایرانی ها دزدن به درجه ی لباسمون بر میخوره که به ما گفت دزد !!!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

اول از همه برای حل مشکل, زنگ بزن به اون بی پدر و مادری که سایت جادی را فیلتر کرده بگو بازش کنه تا .............. (این نقطه چین را بدترین حرکت ممکن بذار به سلیقه ی خودت)

دوم یه عالمه سایت لینوکسی را بی دلیل زدن فیلتر کردن همچنین دامین وردپرس را بگو ابن ها را هم باز کنن تا بشه لینوکس را اصلا معرفی کرد!

سوم بگو هرچی فیلم لینوکسی هست از توی یوتیوب بذارن توی اپارت یا یوتیوب را باز کنن!

چهارم بگو برن ویندوز را توی ایران پولی کنن تا مردم بفهمن دارن چیکار میکنن و این ویندوزشون مشکل شرعی داره !!!

خــــــــــــــیلی خودم را کنترل کردم و گرنه اگه آزاد بازی در میاوردم فروم فیلتر میشد این را هم فقط به خاطر کاربرانش کردم که آواراه نشن اگه یه سایت بود با آزادی تمام حرف میزدم !

و اما کوشای عزیز :

خیلی ممنون به خاطر راه اندازی این تاپیک امیدوارم پین بشه توی انجمن نمیدونی چقدر این حرف ها توی گلوم بود !!!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
سلام .
ممنون از همه .

مثلا کشورمون اسلامی هست میبینی خدا وکیلی !!!!! >:( >:( >:(

هی میگن اسلام و ویندوز دزدی استفاده میکنن و وقتی خارجی ها میگن ایرانی ها دزدن به درجه ی لباسمون بر میخوره که به ما گفت دزد !!!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

اول از همه برای حل مشکل, زنگ بزن به اون بی پدر و مادری که سایت جادی را فیلتر کرده بگو بازش کنه تا .............. (این نقطه چین را بدترین حرکت ممکن بذار به سلیقه ی خودت)

دوم یه عالمه سایت لینوکسی را بی دلیل زدن فیلتر کردن همچنین دامین وردپرس را بگو ابن ها را هم باز کنن تا بشه لینوکس را اصلا معرفی کرد!

سوم بگو هرچی فیلم لینوکسی هست از توی یوتیوب بذارن توی اپارت یا یوتیوب را باز کنن!

چهارم بگو برن ویندوز را توی ایران پولی کنن تا مردم بفهمن دارن چیکار میکنن و این ویندوزشون مشکل شرعی داره !!!

خــــــــــــــیلی خودم را کنترل کردم و گرنه اگه آزاد بازی در میاوردم فروم فیلتر میشد این را هم فقط به خاطر کاربرانش کردم که آواراه نشن اگه یه سایت بود با آزادی تمام حرف میزدم !

و اما کوشای عزیز :

خیلی ممنون به خاطر راه اندازی این تاپیک امیدوارم پین بشه توی انجمن نمیدونی چقدر این حرف ها توی گلوم بود !!!

ممنون از توجهتون : )))
خب آره ، این مشکلات هست .
اینکه مردم به صورت غیر مجاز از سیستم عامل استفاده میکنند هم یکی از زوایای بد قضیه است  .
ولی خوب ، مثلا درمورد فیلم نکته ی جالبی بود . به نظرم جالب میشه اگر تولید محتوا بکنیم در این زمینه و سایتی در این مورد باشه .
همیشه مشکلاتی هست و وظیفه کسانی مثل ماست که این مشکلات رو با راه حل های معقول حل کنیم : ))
« آخرین ویرایش: 06 امرداد 1394، 09:49 ب‌ظ توسط koosha »
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
فکر میکنم این جریان مربوط به زمان های گذشته است . لینوکس الان هم نیاز بیماران (برنامه نویسان ، گیک ها و ...) رو برطرف میکنه و هم کسانی که فقط کار های روزمره براشون مهمه .
من همین الان هم که فقط اوبونتو دارم اگر دوباره ویندوز رو یدک بکشم بدون استفادهٔ انجمنها و امثالهم میتونم کارامو انجام بدم ولی در لینوکسجات اینطور نیست :
البته اینکه آدم هــــــــــــی خودش رو بروزرسانی کنه خوبه و خیلی هم خوبه ولی اینکه در اولیَات هم گیروگور داشته باشیم ، جای بحثه .
اینکه شکل برخورد با سیستم عامل باید متفاوت باشه هم درست که بقول ترجمهٔ خوب جادی ( لینوکس ویندوز نیست ) ولی هیچکدوم دلیل نمیشه که یه تازه‌کار با انواع و اقسام سوالات عجیب برخورد کنه و ناامید بشه و هـــــــــــــی به خودش سرکوفت بزنه ...

ولی لینوکسجات با تمام عیب‌وایراداش یه چیز دیگه‌اس :)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
اینکه مردم به صورت غیر مجاز از سیستم عامل استفاده میکنند هم یکی از زوایای بد قضیه است  .
ولی خوب ، مثلا درمورد فیلم نکته ی جالبی بود . به نظرم جالب میشه اگر تولید محتوا بکنیم در این زمینه و سایتی در این مورد باشه .
همیشه مشکلاتی هست و وظیفه کسانی مثل ماست که این مشکلات رو با راه حل های معقول حل کنیم : ))

ممنون از شما به خاطر ایجاد تاپیک !

آخه ببین دست و پامون را بستن !

اصلا آزادی نرم افزار به درک !
ما آزادی نوشتن را هم نداریم بگین کلا اینترنت را قطع کنن دیگه به جای این فیلترینگ ها !!!!
الان یه دلیل بیار چرا این سایت های لینوکسی فیلتر هستن ؟؟؟!!!

مگه توی این سایت ها چی رد و بدل میشه ؟؟؟

ما باید بریم بمیریم چون کلا چهارتا سایت لینوکسی هست ( منظورم سایتی که مطلب و نکته های آموزشی باشه )

(لینوکس رویو و لینوکس سیزن و اوبونتو نیوز و لینوکسی ها) یعنی فقط همین چهارتا ؟؟؟

وبلاگ هایی هم هست که خب در SEO جای خوبی ندارن ! مثلا وبلاگ خودم یا ویلاگ علیرضا مطالب خوبی دارن ! اما مثلا فقط علیرضا راجع به فلان جای XFCE نوشته ولی وقتی سرچ میکنی برات جوهر نمک و ریکا میاره گوگل!!!

ما روحانی داریم ولی روحانی چه میدونه اوپن سورس چیه ؟؟؟ باید مشاور هایی در رابطه با کلوس سورس و حق انتشار و ... داشته باشیم.

این محمدرضا توکلی را هم باید دستگیر و زندانی کنن و تحویل اینترپل بدن تا بیش از 700 میلیارد پول بیل بدبخت را بده !!! ;D ;D

« آخرین ویرایش: 06 امرداد 1394، 10:09 ب‌ظ توسط حسین حیدری »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
ولی لینوکسجات با تمام عیب‌وایراداش یه چیز دیگه‌اس :)

عیب نداره کمبودهای ریز داره استاد عزیز :) :)
« آخرین ویرایش: 06 امرداد 1394، 10:11 ب‌ظ توسط حسین حیدری »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟

چون دولت از ویندوز استفاده می کند!

سؤال بعدی...
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
چرا مردم بجای لینوکس از ویندوز استفاده میکنند ؟

چون دولت از ویندوز استفاده می کند!

سؤال بعدی...

خب مشکل غیر قابل حلی نیست . اول از بخش های کوچیک جامعه شروع میشه و بعد همه گیر میشه . مهم اینکه چه راه هایی میتونه همین بخش های کوچیک رو به سمت لینوکس بکشه
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
نقل‌قول

ممنون از شما به خاطر ایجاد تاپیک !

آخه ببین دست و پامون را بستن !

اصلا آزادی نرم افزار به درک !
ما آزادی نوشتن را هم نداریم بگین کلا اینترنت را قطع کنن دیگه به جای این فیلترینگ ها !!!!
الان یه دلیل بیار چرا این سایت های لینوکسی فیلتر هستن ؟؟؟!!!

مگه توی این سایت ها چی رد و بدل میشه ؟؟؟

ما باید بریم بمیریم چون کلا چهارتا سایت لینوکسی هست ( منظورم سایتی که مطلب و نکته های آموزشی باشه )

(لینوکس رویو و لینوکس سیزن و اوبونتو نیوز و لینوکسی ها) یعنی فقط همین چهارتا ؟؟؟

وبلاگ هایی هم هست که خب در SEO جای خوبی ندارن ! مثلا وبلاگ خودم یا ویلاگ علیرضا مطالب خوبی دارن ! اما مثلا فقط علیرضا راجع به فلان جای XFCE نوشته ولی وقتی سرچ میکنی برات جوهر نمک و ریکا میاره گوگل!!!

ما روحانی داریم ولی روحانی چه میدونه اوپن سورس چیه ؟؟؟ باید مشاور هایی در رابطه با کلوس سورس و حق انتشار و ... داشته باشیم.

این محمدرضا توکلی را هم باید دستگیر و زندانی کنن و تحویل اینترپل بدن تا بیش از 700 میلیارد پول بیل بدبخت را بده !!! ;D ;D

شما یکم فقط از عصبانیتتون کم کنید عالی میشه : ))))
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
حسین حیدری : به نظرم از بحث های جنبی فاصله بگیریم به نفع انجمنه : )))
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
شما یکم فقط از عصبانیتتون کم کنید عالی میشه : ))))

چون میخوام تاپیک بمونه من دیگه حرف .... نمیزنم.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
حسین حیدری : به نظرم از بحث های جنبی فاصله بگیریم به نفع انجمنه : )))
بازم سلام
اینکه رسول میگه : چون دولت از ویندوز استفاده می کند! واقعا طنز تلخیه ولی واقعیت داره که البته لزومی نداره بقیه هم پیروی کنن ولی خوووووووب ایرانه دیگه ](*,)
خود من بدون هیچ دلیلی از دلیلهاومزیتهای لینوکسی ، به سمت لینوکسینا اومدم چون خوشم اومد و البته یه جایی هم گفته بودم که از ویندوز خسته شدم و اوبونتو با یونیتی متفاوت‌ترین نما رو برام داشت پس به نظرم معرفی بهترین کاره البته بدون هیچگونه حاشیه و زائدهٔ دیگه ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
خب مشکل غیر قابل حلی نیست . اول از بخش های کوچیک جامعه شروع میشه و بعد همه گیر میشه . مهم اینکه چه راه هایی میتونه همین بخش های کوچیک رو به سمت لینوکس بکشه

کاربر های مستقل توی ایران خیلی کم هستن که ویندوز استفاده میکنن. همونایی ان که میرن سر کوچه یه ویندوز 1500 تومنی میخرن و نصب میکنن.

ولی اکثر کاربرهای ایرانی که از ویندوز استفاده میکنن، زن دولت و شرکت های خصوصی هستن. تا زمانی که اون شرکت ها و مؤسسات، ویندوز استفاده میکنن، کارمندهاشون که کاربر هم حساب میشن، راهی جز کار کردن با ویندوز ندارن.
شما تصور کن تمام استادهای دانشگاه و معلمان مدارس، همگی لیاقت کار با گنو/لینوکس رو دارن. چون باسواد هستن. ولی آموزش پرورش و نهادهای دانشگاهی این اجازه رو بهشون نمیده. چون باید با برنامه های مایکروسافت زندگی بگذرونن. پس خودسر هیچ کدوم نمیتونن مهاجرت کنن. چون کارشون لنگ می مونه. پس باید نهادهای دولتی و خصوصی، مهاجرت کنن به گنو/لینوکس تا کارمندهاشون (که هم توی اداره سیستم دارن و هم توی خونه سیستم دارن و مسلما هر کدوم دختر و پسر دارن که اونا هم کاربر حساب میشن) به این سمت کشیده بشن و ذره ذره همه بیان این سمت. اونوخ می مونه فقط یه عده ی خیلی ناچیز که دارن برای مایکروسافت توسعه ای چیزی انجام میدن و اون مقدار ناچیزتر که مایکروسافت اعظم رو پرستش میکنن. باقی مردم خیلی راحت میتونن بیان سمت گنو/لینوکس.

هرچند نظر شخصی من اینه که بهتر که هیشکی نمیاد. والا. به نظر خودم کسی میاد سمت لینوکس که میفهمه لینوکس چیه واقعا. و کاملا میدونه لینوکس ویندوز نیست  ;D و بقیه هم از نظر من مهم نیستن. هرکی فهمید خودش مهاجرت میکنه. هرکی هم نفهمید هیچی وللش.  :D
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت