انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ویندوز 10 یا لینوکس خودمون خخخخخ  (دفعات بازدید: 13841 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
پاسخ : ویندوز 10 یا لینوکس خودمون خخخخخ
« پاسخ #45 : 12 امرداد 1394، 03:35 ب‌ظ »
به نظر من اگه لینوکس یه حداقل هایی رو برای راحتی کار اتوماتیک انجام میداد خیلی بیشتر از اینی که هست کاربرا جذبش میشدن.
من خودم واقعا لینوکس رو دوست دارم گرچه تا حالا بیشتر از چند روز نصبش نکردم ولی خیلی دوست دارم سیستم عامل اصلیم باشه ولی بلافاصله بعد از نصبش میبینم نه وایرلسم کار میکنه نه گرافیکم درست کار میکنه.
حداقل اگه اینترنت رو بعد از نصب بدون دردسر دسترسی داشتم میشد دنبال بقیه مشکلات هم رفت و حلشون کرد.
ولی متاسفانه این حداقلها رو من توی لینوکس ندیدم، وگرنه کیه که از لینوکس بدش بیاد.
من با اینکه این مشکلات رو دارم ولی همچنان از VmWare برای استفاده از لینوکس استفاده میکنم.
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 596
    • سیدعلی حسینی
« پاسخ #46 : 12 امرداد 1394، 03:37 ب‌ظ »
خوب واسه کسایی که معیار شون واسه خوب بودن سیستم عامل اینه ویندوز خیلی خفنه: next,next,next,finish

نصب کردن برنامه که اینور خیلی خفن تره :)) بدون هیچ زحمتی 50 تا نرم افزار رو نصب میکنی میره پی کارش

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #47 : 12 امرداد 1394، 04:00 ب‌ظ »
یا حتا سه نقطه…
۳نقطه با چه کلیدهای ترکیبی میذارید؟

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #48 : 12 امرداد 1394، 04:23 ب‌ظ »
به نظر من اگه لینوکس یه حداقل هایی رو برای راحتی کار اتوماتیک انجام میداد خیلی بیشتر از اینی که هست کاربرا جذبش میشدن.
من خودم واقعا لینوکس رو دوست دارم گرچه تا حالا بیشتر از چند روز نصبش نکردم ولی خیلی دوست دارم سیستم عامل اصلیم باشه ولی بلافاصله بعد از نصبش میبینم نه وایرلسم کار میکنه نه گرافیکم درست کار میکنه.
حداقل اگه اینترنت رو بعد از نصب بدون دردسر دسترسی داشتم میشد دنبال بقیه مشکلات هم رفت و حلشون کرد.
ولی متاسفانه این حداقلها رو من توی لینوکس ندیدم، وگرنه کیه که از لینوکس بدش بیاد.
من با اینکه این مشکلات رو دارم ولی همچنان از VmWare برای استفاده از لینوکس استفاده میکنم.
دوست عزیز. زمین تا آسمون، بین نصب عادی و کار کردن مجازی فرق هست.
شاید آخرین نسخه و نصب عادیش روی رایانه، بسیار بهتر از vmware کار کنه.
امتحان کردید؟
:) :)

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
« پاسخ #49 : 12 امرداد 1394، 04:36 ب‌ظ »
دوست عزیز. زمین تا آسمون، بین نصب عادی و کار کردن مجازی فرق هست.
شاید آخرین نسخه و نصب عادیش روی رایانه، بسیار بهتر از vmware کار کنه.
امتحان کردید؟
سلام.بله نصب کردم و چون همون مشکلاتی که گفتم برام پیش اومد توی همون شروع کار موندم.
توی این دوره بدون اینترنت حل کردن مشکلات کامپیوتری به سختی انجام میشه و اولین و بزرگترین مشکل من توی لینوکس هم همین نداشتن نت بود.برای کاربری که اولین باره میاد توی این وادی به نظر من میبایست یه سری تمهیداتی وجود داشت که بتونه حداقل شروع کنه به کار با این سیستم عامل.

عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
« پاسخ #50 : 12 امرداد 1394، 05:00 ب‌ظ »
1-حالا باید درایور های ویندوز 10 ایی بگیریم یا با همون درایور های ویندوز 8 سازگار هست؟
2-بوت لودرش کماکان لینوکس رو پشتیبانی نمیکنه ؟
3- آپدیت میشه باز نسخه کرکی رو از کار میندازه؟
4-استورش برای ایرانی ها بازه؟ حالا اگه نسخه کرکی رو نصب کرده باشیم میشه اصلا از استورش چیزی گرفت و یا خرید؟
« آخرین ویرایش: 12 امرداد 1394، 05:33 ب‌ظ توسط v.taghavi68 »
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Amir Emad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 419
« پاسخ #51 : 12 امرداد 1394، 08:15 ب‌ظ »
لطفا اونایی که میگن کند یک بیوگرافی از سیستم شون بدن !

ما اینجاداریم با 8 تومن سیستم ویندوز 10 رو ران میکنیم و لینوکس رو ران میکنیم

بنچمارک میگیرم بعد شما میخواین با 1 گیگ رم و سی پیو بوق کند نباشه خب کند میشه دیگه

ویندوز 8 و 7 هم اینجوری حساب کن کند محسوب میشن من الان 3-4 تا سیستم قدیمی دارم لینوکس نصب کردم خیلی رون کارمیکنن

ولی ویندوز که بریزی باید بندازیشون دور خخخ

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #52 : 12 امرداد 1394، 08:39 ب‌ظ »
سیستم من لینوکس رو خیلی روون ران میکنه. یعنی کوبونتو با گرافیک صدبرابر قوی تر از 7، سبک تر از 7 هست روی این سیستم. زوبونتو که خدای امکاناته بازم سبک تر از XP هست.
ویندوز 10 و 8 و 7 همگی روی این سیستم کند هستن و کوبونتو و زوبونتو و اوبونتوگنوم و ... روی این سیستم به روونی کار میکنن.
نتیجه: لینوکس بهینه تر از ویندوز.
کسی مخالفه؟ دستا بالا  ;D

قرار نیست من سیستم 10 میلیونی بخرم تا ویندوز 10 روش روون اجرا بشه. یه دلیل منطقی بیارین برای این کار. قرار نیست من سیستمم رو ارتقا بدم. قراره سیستم عاملم روی این سیستم روون کار کنه. اینکه ویندوزها هر روز سنگین تر میشن، دلیلش سیاست فروش سخت افزارهای تحت قرارداده. ویندوز 10 از 8 سنگین تره چون که قراره اینتل و amd و ... جنساشون رو بفروشن. واسه همین با همون درجه ای که اوبونتو با هر نسخه ی جدید، بهینه تر و روون تر میشه، با همون درجه هم ویندوز با هر نسخه ی جدید، سنگین تر میشه.
تفاوت بین کامیونیتی و سرمایه داری  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین alireza.crs

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
« پاسخ #53 : 12 امرداد 1394، 08:54 ب‌ظ »
سیستم من لینوکس رو خیلی روون ران میکنه. یعنی کوبونتو با گرافیک صدبرابر قوی تر از 7، سبک تر از 7 هست روی این سیستم. زوبونتو که خدای امکاناته بازم سبک تر از XP هست.
ویندوز 10 و 8 و 7 همگی روی این سیستم کند هستن و کوبونتو و زوبونتو و اوبونتوگنوم و ... روی این سیستم به روونی کار میکنن.
نتیجه: لینوکس بهینه تر از ویندوز.
کسی مخالفه؟ دستا بالا  ;D

قرار نیست من سیستم 10 میلیونی بخرم تا ویندوز 10 روش روون اجرا بشه. یه دلیل منطقی بیارین برای این کار. قرار نیست من سیستمم رو ارتقا بدم. قراره سیستم عاملم روی این سیستم روون کار کنه. اینکه ویندوزها هر روز سنگین تر میشن، دلیلش سیاست فروش سخت افزارهای تحت قرارداده. ویندوز 10 از 8 سنگین تره چون که قراره اینتل و amd و ... جنساشون رو بفروشن. واسه همین با همون درجه ای که اوبونتو با هر نسخه ی جدید، بهینه تر و روون تر میشه، با همون درجه هم ویندوز با هر نسخه ی جدید، سنگین تر میشه.
تفاوت بین کامیونیتی و سرمایه داری  ;)
بازی ساز ها هم همین ویژگی رو دارن.خیلی اوقات عمدا حداقل امکانات برای اجراشدن بازی رو بالا میبرن
برای همینه که گاهی میبینیم یه پچ برای یه بازی میاد بیرون که حداقل سیستم مورد نیازی کم میکنه
یا مثلا یه کامپیوتر که قوی تر از play station 4 هستش نمیتونه یه بازیو اجرا کنه ولی play station 4 با گرافیک روان و فول اچ دی و  ۶۰ فریم بر ثانیه اجراش میکنه!
خدا بگم چیکارشون کنه
« آخرین ویرایش: 12 امرداد 1394، 08:57 ب‌ظ توسط alireza.crs »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #54 : 12 امرداد 1394، 10:20 ب‌ظ »
۳نقطه با چه کلیدهای ترکیبی میذارید؟
دگرساز راست + پ
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
« پاسخ #55 : 13 امرداد 1394، 01:26 ق‌ظ »
توش نرم‌افزار حاسوسی داره، صدا و فیلم محیط رو ذخیره می‌کنه و می‌فرسته برای مایکروسافت.

لطفا منبع رو ذکر کنید.
(در این مورد قبلا هم بحث شده که اون دوست منبعی نداشت، خودم هم جستجو کردم چیزی پیدا نکردم، خوشحال می‌شم منبع رو بیان بفرمایید)
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #56 : 13 امرداد 1394، 01:36 ق‌ظ »
1-حالا باید درایور های ویندوز 10 ایی بگیریم یا با همون درایور های ویندوز 8 سازگار هست؟
2-بوت لودرش کماکان لینوکس رو پشتیبانی نمیکنه ؟
3- آپدیت میشه باز نسخه کرکی رو از کار میندازه؟
4-استورش برای ایرانی ها بازه؟ حالا اگه نسخه کرکی رو نصب کرده باشیم میشه اصلا از استورش چیزی گرفت و یا خرید؟
1- بله اما ممکنه خود مایکروسافت آپدیت بفرسته برای داریو ها حالا خوب یا بد به شانسه.
2-امتحان نکردم.
3-برای جواب این سوال کمی زود هست ولی فکر کنم باشه چون نسخه های قبلی این جوری بود.
4-استور باز هست اما برای استفاده بهتر بستگی به سرعت اینترنت داره.در مقایسه با سافت ور سنتر اوبونتو کند تر هست.
ولی اکثر برنامه های استور  رو روی اندروید تجربه کردید.

با آفیس 2007 سازگار نیست.(کلید ها میانبری خوب عمل نمی کنن)

این عدم پشتیبانی از برخی نرم افزار های قدیمی بد جور تو ذوق میزنه . به همین دلیل برخی همچنان روی اکسپی موندن.
خوبه اوبونتو یا سایر توزیع ها اینکه که خوب نرم افزار های قبل رو ساپورت می کنه.
« آخرین ویرایش: 13 امرداد 1394، 01:40 ق‌ظ توسط Amir (شفقی) »

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #57 : 13 امرداد 1394، 01:43 ق‌ظ »
عدم تقارن در طراحی و ترکیبی از سه ویندوز درسته و این ضعفه طراحی هست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #58 : 13 امرداد 1394، 05:18 ق‌ظ »
توش نرم‌افزار حاسوسی داره، صدا و فیلم محیط رو ذخیره می‌کنه و می‌فرسته برای مایکروسافت.
لطفا منبع رو ذکر کنید.
(در این مورد قبلا هم بحث شده که اون دوست منبعی نداشت، خودم هم جستجو کردم چیزی پیدا نکردم، خوشحال می‌شم منبع رو بیان بفرمایید)
منبع:
۱. مشاهدات خودم. اگه از کورتانا استفاده کنی همیشه در حال ضبز صدای محیطه و البته توی ویندوز نرم‌افزار پردازش صدا وجود نداره. همهٔ صداها به سرور مایکروسافت فرستاده می‌شه و اون‌جا روش پردازش انجام می‌گیره.
هم‌چنین اگه برای ورود از ویژگی hello استفاده کنی، همیشه چراغ دوربین روشنه و هیچ‌جوره خاموش نمی‌شه!

۲. این جمله از متن شرح خدمات ویندوز ۱۰:
By accepting this agreement and using the software you agree that Microsoft may collect, use, and disclose the information as described in the Microsoft Privacy Statement (aka.ms/privacy), and as may be described in the user interface associated with the software
۳. این جمله از بیانیهٔ محرمانگی ویندوز ۱۰:
Finally, we will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to: 1.comply with applicable law or respond to valid legal process, including from law enforcement or other government agencies; 2.protect our customers, for example to prevent spam or attempts to defraud users of the services, or to help prevent the loss of life or serious injury of anyone; 3.operate and maintain the security of our services, including to prevent or stop an attack on our computer systems or networks; or 4.protect the rights or property of Microsoft, including enforcing the terms governing the use of the services
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین masoud02

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #59 : 23 آذر 1396، 08:07 ب‌ظ »
چقدر پاسخهای خنده دار و بعضا مفید دیدم توی این تاپیک.اصلا همین باعث شد که ثبت نام کنم.
تا بوده همین بوده.تعصب بی مورد.
داستان بر میگرده به حدود 10 سال پیش.منم مثل خلیا ویندوزی بودم.اسم لینوکس به گوشم خورد.با کلی تعریفای قشنگ.پایدار...منعطف...ایمن...رایگان...کیه که بدش بیاد؟!سریع یه نسخه تهیه کردم و نصب کردم.اون روز فقط یک ساعت لینوکس مهمون سیستم من بود و سریع جاشو به ویندوز دادم...اما از اونجا که همیشه ناشناخته ها برای من جذابن و همیشه یه گوشه ذهنم درگیر اوناست تا امروز فکر لینوکس دست از سرم بر نداشت.همیشه نسخه های متفاوتش رو تست کردم.البته بیشتر منظورم ورژنهای متفاوتش هست.
خیلیا اینجا ویندوز و ناقص الخلقه بودنش رو مسخره کردن.مخالفتی نیست.اما اون چیزی که این ناقص الخلقه رو محبوب دل میلیاردها آدم و سازمان میکنه دوستاشن.نرم افزارهاش.اونا هستن که نمیزارن ویندوز نابود شه.میدونم الان باز میگید هرچی تو ویندوز هست توی لینوکس هم هست.بله ظاهرا هست.اما اگر کسی کاربر تخصصی نرم افزاری باشه اونموقع متوجه میشه که نیست.کدوم نرم افزار لینوکس میتونه جا پای غول جلوه ای ویژه یعنی افترافکت بزاره.یا فتوشاپ...بازم تاکید میکنم میدونم معدالش هست ولی فقط ظاهرا معادل هستن.از لحاظ کارایی اما...خیلی نرم افزارا هستن به جز اینا.مثلا 3دی.بله بلندر هست منم باهاش کار کردم اما بلندر کجا و 3 دی مکس کجا...یا مایا...یا سینما 4 دی...یا در زمینه آهنگسازی و تنظیم چطور میشه معادل نرم افزار کیوبیس و اف ال استودیو رو برای لینوکس پیدا کرد.حالا کاری به پلاگینها و وی اس تی هاش دیگه ندارم...موضوع اینجاست که هرچقدر هم شما این ناقص الخلقه رو مسخره کنید ولی دوستاش یک لحظه هم اجازه نمیدن محبتش از دل کاربرا کم شه.لینوکس شاید مثل یک جوان خوش قدوبالا و ورزشکار باشه اما نسبت به ویندوز خیلی تنهاست.اگر زمانی از جنبه نرم افزارهای حرفه ای مورد حمایت شرکتها قرار گرفت اون زمان میشه یه تجدید نظری کرد ولی الان...لینوکس حتی کوچیکترین کار منو هم نمیتونه انجام بده چون معادل نرم افزاری کامل و قدرتمندی که در ویندوز وجود داره رو نداره.اما برای مصارف روزانه از قبیل وب گردی و فیلم دیدن (همینطور مصارف شبکه و برنامه نویسی) گزینه بسیار خوبیه.منم اگه سیستم کاریم از شخصیم جدا بود احتمال زیاد سیستم شخصیم لینوکس بود.
میدونم تاپیک نسبتا قدیمیه پس تذکر ندید.ممنون.