انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای کار با محیط KDE کدام توزیع را بهترین می دانید؟

Arch 2010.05
20 (19.2%)
Chakra
25 (24%)
Fedora 13
8 (7.7%)
Kubuntu 10.04
21 (20.2%)
Mandriva 2010.1
2 (1.9%)
openSUSE 11.3
24 (23.1%)
Sabayon 5.3
4 (3.8%)

مجموع آرای اعضا: 104

نویسنده موضوع: بهترین توزیع KDE  (دفعات بازدید: 67459 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: بهترین توزیع KDE
« پاسخ #75 : 26 بهمن 1388، 08:48 ب‌ظ »
هیچ توزیعی بر پایه kde 4.4 منتشر نشده؟

اکثر توزیع های معروف از نسخه های بروز شده کی دی ای در انتشارهای رسمی خودشون استفاده می کنن ! این سری هم باید همینطور باشه و احتمالا KDE 4.4.1 و یا نسخه های بروزرسانی جدیدتر رو باید در فصل جدید انتشار توزیع های مختلف ببینیم

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #76 : 26 بهمن 1388، 11:39 ب‌ظ »
نسخه‌ی بعدی مندریوا با KDE 4.4.1 منتشر میشه

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 300
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #77 : 22 اسفند 1388، 07:59 ب‌ظ »
به نظر من یکی از بزرگترین مشکلات اکثر توضیع های بر پایه کا دی ای در حال حاضر اینه که همه این ها بر پایه کا دی ای 4.3 هستن و با توجه به انتشار کا دی ای 4.4 شما بعد از نصب اکثر این توضیع ها برای نصب یه نرم افزار ساده مجبورید 600 - 700 مگ دانلود کنید تا سیستم به روز بشه و نرم افزار نصب بشه ! ( حالا بماند که نصف توضیع ها بعد از این به روز رسانی ها از کار میافتند یا قاطی میکنن :دی )

از این نظر کوبونتو بهتر از بقیه است

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #78 : 22 اسفند 1388، 08:13 ب‌ظ »
به نظر من یکی از بزرگترین مشکلات اکثر توضیع های بر پایه کا دی ای در حال حاضر اینه که همه این ها بر پایه کا دی ای 4.3 هستن و با توجه به انتشار کا دی ای 4.4 شما بعد از نصب اکثر این توضیع ها برای نصب یه نرم افزار ساده مجبورید 600 - 700 مگ دانلود کنید تا سیستم به روز بشه و نرم افزار نصب بشه ! ( حالا بماند که نصف توضیع ها بعد از این به روز رسانی ها از کار میافتند یا قاطی میکنن :دی )

از این نظر کوبونتو بهتر از بقیه است

نصب نرم افزار هیچ ربطی به آپدیت میزکار نداره !!!
مثل این میمونه اگر بخواین فایرفاکس رو آپدیت کنید باید آماروک هم آپدیت کنید ! این ۲ تا چه زبطی به هم دارن ؟

میزکار هم مثل بقیه نرم افزارها می مونه ! فقط با حجمش بیشتره...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 300
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #79 : 22 اسفند 1388، 10:27 ب‌ظ »
شاید من منظورم رو بد گفته باشم . منظورم بیشتر نرم افزار های خود میز کار کا دی ای بود ! مثلا توی جونتو gwenview نصب نیست ! توی مخزن هم نسخه 4.4.1 این نرم افزار هست. در حالی که نسخه کا دی ای جونتو 4.3.4 !! حالا اگه مثلا من بخوام gwenview رو نصب کنم باید تمام بسته های مربوط به کا دی ای رو آپدیت کنم ! 

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #80 : 22 اسفند 1388، 11:15 ب‌ظ »
تو این نظر سنجی هیچ نشانی از دبیان بزرگ نمی بینم . چرا ؟؟؟ یعنی  اینقدر دیگه بی اهمیت شده که نادیده میگیردش ؟ می دونستین تنها توزیعی هستش که واقعا این همه مشکلات بقیه توزیع ها رو نداره و نسخه ناپایدارش از نسخه های پایداره بقیه توزیع ها پایدارتره ؟

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #81 : 23 اسفند 1388، 12:12 ق‌ظ »
شاید من منظورم رو بد گفته باشم . منظورم بیشتر نرم افزار های خود میز کار کا دی ای بود ! مثلا توی جونتو gwenview نصب نیست ! توی مخزن هم نسخه 4.4.1 این نرم افزار هست. در حالی که نسخه کا دی ای جونتو 4.3.4 !! حالا اگه مثلا من بخوام gwenview رو نصب کنم باید تمام بسته های مربوط به کا دی ای رو آپدیت کنم ! 

برای نصب مثلا همون GwenView که گفتید شما فقط کافیه پکیج های پایه ای و بیس کی دی ای رو به روز کنید نه کلش رو ! مثل kdebase , kdebase-runtime , kdelibs و... مثلا برای gwenview نیازی نیست شما برنامه kopete رو آپدیت کنید...

در کل منظورتون رو گرفتم :D

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #82 : 23 اسفند 1388، 12:16 ق‌ظ »
تو این نظر سنجی هیچ نشانی از دبیان بزرگ نمی بینم . چرا ؟؟؟ یعنی  اینقدر دیگه بی اهمیت شده که نادیده میگیردش ؟ می دونستین تنها توزیعی هستش که واقعا این همه مشکلات بقیه توزیع ها رو نداره و نسخه ناپایدارش از نسخه های پایداره بقیه توزیع ها پایدارتره ؟

ان شاا... صاحب تاپیک می بینن اضافه می کنن !
ولی من بعد از Arch/Chakra به Debian رای می دم ! وقعا پایداره ! مثل یک صخره...

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 661
  • محمد باقر حمایت می کند از : Ogre3D , CrystalSpace
    • کتاب و انجمن فارسی گیمپ
« پاسخ #83 : 23 اسفند 1388، 12:22 ق‌ظ »
من دبیان رو خیلی دوست دارم و همیشه انتخاب اول من بوده ولی این پایداره که میگی صخره هست ممکنه سنگاش ماله دوران پارینه سنگی باشه و یک هو زیر پاتو خالی کنه منظورم اینکه خیلی با پایداری با نرم افزارهای قدیمی حال نمی کنم . پایداری از نوع جنتو و آرچ خیلی جذاب تره و دبیان رو نسخه های تستینگش رو دوست دارم . بشخصا کلا از خود میزکار kde خوشم نمیاد و فقط از برنامه های نوشته شده واسه این میزکار استفاده می کنم  :D ولی من بعد از چاکرا به سابایون رای میدم و بعدش به دبیان .

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #84 : 23 اسفند 1388، 01:26 ق‌ظ »
من دیگه به دبیان عادت کردم . هیچ دوست ندارم توزیعمو عوض کنم . اونقدر خیر ازش دیدم که هیچ توزیعی هیچ وقت برام این طوری نبود . چاکرا هم نمی دونم چطور توزیعی هستش شاید بعدها یه نیم نگاهی بهش انداختم

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #85 : 23 اسفند 1388، 06:53 ق‌ظ »
ردهت هم فوق‌العاده پایداره، شایدم بیشتر ;)
اگر خودش گیرتون نیومد میتونید سنت‌او‌اس رو امتحان کنید...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #86 : 23 اسفند 1388، 09:16 ب‌ظ »
فکر کنم بحث کم کم داره منحرف میشه. الان بحث کیفیت و پایداری KDE در توزیع های مختلف هست. اگر کسی تجربه ای از KDE در توزیع های مختلف داره لطفا بیان کنه ، همونطور که در مورد خیلی از توزیع ها مطرح شد ...

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #87 : 25 اسفند 1388، 01:57 ب‌ظ »
از 4.2 به بعد اصلا راضی نیستم هنوز به پایداری لازم نرسیده . تعجب می کنم چرا توزیع ها اینقدر تمایل دارند زودتر هر بسته ای منتشر شد تو مخازن قرار بدن .؟؟؟

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • Be Free
« پاسخ #88 : 25 اسفند 1388، 03:06 ب‌ظ »
از 4.2 به بعد اصلا راضی نیستم هنوز به پایداری لازم نرسیده . تعجب می کنم چرا توزیع ها اینقدر تمایل دارند زودتر هر بسته ای منتشر شد تو مخازن قرار بدن .؟؟؟

شما اولین کسی هستی که می بینم این حرف رو می زنه ! ما از انتشار نسخه ۴.۰ به بعد در هر نسخه شاهد پایداری بیشتری هستیم... شاید مشکل پکیج هایی هست که برای دیستروتون آماده می کنن .
در مورد پایداری KDE‌‌ هم مربوط می شه به سیاست اون دیسترو ! یکی مثل دبیان منتظر می مونه تا به پایداری کامل و تمام برسه و یکی مثل k/ubuntu مستقبما بعد از انتشار نسخه جدید اون رو می ذاره تو مخازن خودش....
« آخرین ویرایش: 25 اسفند 1388، 03:09 ب‌ظ توسط ROSHA »

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #89 : 25 اسفند 1388، 11:04 ب‌ظ »
نه این حرفتون رو قبول ندارم . یک بسته وقیت ریلیز میشه دیگ برای تمامی توزیع ها مشترکه حالا بعضی از توزیع ها میان مواردی از اون رو برای توزیع خاص خودشون تغییر میدن مثل مینت و یا بقیه . برای اثبت حرفم اگه گزارشات و باگ های ارسالی رو ببینید متوجه میشید . همون طور که می دونین من کسی نیستم یک بسته رو همنطور تست کرده نکرده بگم خوبه یا بده نه اصلا . از اون نسخه به این ور درسته پیشرفتهای فوق العاده خوبی داشته مخصوصا نسخه جدید 4.4 . ولی مشکلاتی که داشته تو ایمیل لیستشون هنوز دارن بررسی و اصلاح می کنن . ولی خوب خودم kde کار هستم و تعصب زیادی هم بهش داشته و دارم و الان روی دبیان اسکوییزم نسخه 4.3.4 نصبه و دارم استفاده می کنم .

موفق باشید :)