انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای کار با محیط KDE کدام توزیع را بهترین می دانید؟

Arch 2010.05
20 (19.2%)
Chakra
25 (24%)
Fedora 13
8 (7.7%)
Kubuntu 10.04
21 (20.2%)
Mandriva 2010.1
2 (1.9%)
openSUSE 11.3
24 (23.1%)
Sabayon 5.3
4 (3.8%)

مجموع آرای اعضا: 104

نویسنده موضوع: بهترین توزیع KDE  (دفعات بازدید: 67446 بار)

0 کاربر و 21 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
پاسخ به: بهترین توزیع KDE
« پاسخ #150 : 01 شهریور 1389، 11:32 ب‌ظ »
ایمان جان ! فرمایش شما متین. کوبونتو اصلا کیفیتش با سایر گزینه ها قابل قیاس نیست ولی الان که یه نفر بهش رای داده حذفش کنم کار درستی نیست.رای و نظر اون کاربر عزیز از بین میره.
البته کوبونتو در فروم کاربرانی داره و به احتمال زیاد رای کمی هم نمیاره.
 ;)

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #151 : 01 شهریور 1389، 11:36 ب‌ظ »
طهمورث جون شوخی کردم
جو گیر شدم دادا  ;D
در ضمن ندیدم رای آورده ;)
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 300
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #152 : 02 شهریور 1389، 10:24 ب‌ظ »
من از سابایون استفاده میکنم و بسیار راضی هستم البته مطمانا اگه جنتو نصب کنم راضی تر هم میشم :دی

راستی چرا این بحث ها در انجمن سایت کا دی ای انجام نمیشه؟ چند ماه پیش با کلی تبلیغ وب سایت کا دی ای فارسی راه افتاد کخ الان ۵ ۶ ماه حتی خبرهاش به روز نشده انجمنش هم که منتقل شد به فرم اصلی کا دی ای . بهتر نیست این بحث ها هم به همون فرم منتقل بشه؟ هرچی باشه به طور تخصص مربوط به کا دی ای

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #153 : 03 شهریور 1389، 09:59 ب‌ظ »
آفرین Arch . از openSUSE زده جلو.  ;D

راستی اینجا کلی طرفدار Kubuntu داشتیم.کجا هستند؟.  :)

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #154 : 07 شهریور 1389، 04:26 ق‌ظ »
من تا امروز رای نداده بود چون با kde  آٰرچ مشکل داشتم ولی امروز به لطف حسن جان حل شد
امروز رای دادم به آرچ چون بدون تعصب بهترین سبک ترین انعطاف پذیر ترین و همه چی ترین توزیعه
http://elvlan.persiangig.com/image/desktop/snapshot3.jpg
دوسش دارم
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
« پاسخ #155 : 07 شهریور 1389، 04:06 ب‌ظ »
من تا امروز رای نداده بود چون با kde  آٰرچ مشکل داشتم ولی امروز به لطف حسن جان حل شد
امروز رای دادم به آرچ چون بدون تعصب بهترین سبک ترین انعطاف پذیر ترین و همه چی ترین توزیعه
http://elvlan.persiangig.com/image/desktop/snapshot3.jpg
دوسش دارم
ایول.

توام آرچ نصب کردی ؟

دمت گرم.

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
  • Long Live KDE
aptosid
« پاسخ #156 : 31 شهریور 1389، 12:47 ب‌ظ »
سلام

آقا بعد از کلی جست و جو و امتحان انواع توزیع های KDE یه توزیع دیگه به جمع بهترین هام اضاف شد (البته توی اونایی که من تا حالا تست کردم). این در حالی بود که من علی رغم علاقه وافرم به KDE به خاطر فریزهای گاه و بی گاهش، به هم ریختن تم و کلا محیط دستکتاپ (مخصوصا موقع دستکاری تنظیمات دستکتاپ) و گاهی هم کرش کردن داشتم یه جورایی دلسرد میشدم ازش (البته من هر توزیعی رو اول توی VBox یا VMWare WS تستش میکنم و بعد روی هارد نصب میکنم) و به اوپن سوزه که بهترین بود - ولی حتی اونم 100درصد بدون مشکل نبود - دل بسته بودم و اغلب با مینت کار میکردم.

دو روز پیش رفتم سراغ sidux که ببینم چطوره و متاسفانه دیدم توی سایتش اون بالا نوشته: "sidux is dead"! ولی خوشبختانه پروژه دیگه ای از خاکستر sidux برخاسته به اسم aptosid. اولین نسخشو که مال همین دو هفته پیش هست میتونید از توی سایتش دانلود کنید (596MB). به طور خلاصه بخوام اپتوسید رو توصیف کنم باید بگم اپتوسید مساویه با پایداری دبین + زیبایی KDE + مخازن غنی sid و به روز دبین. منی که مشکل داشتم با KDE الان دو روزه یه لحظه هم فریز نشده سیستمم چه برسه به کرش.

خوبی دیگش اینه که چون بیش از 95 درصد دبینه مثل این میمونه که شما دارین با دبین یا اوبونتو کار میکنید، منتها با یه محیط خیلی زیباتر و کلی نرم افزار توپ (نسبت به گنوم نه توزیعی دیگه) به اسم KDE. پس لازم نیست چیز اضافه تری یاد بگیرین یا با پکیج منجر دیگه ای کار کنید.

این تازه اولین ریلیس اپتوسیده (البته تجربه سرشار sidux پشتشه) و دولوپرهاش هنوز وقت نکردن یه برند نهایی براش طراحی کنن، با این حال خیلی حرف ها برای گفتن داره و مطمئنم در اینده ای نزدیک بسیار معروف میشه.

سعی کنید حتما دانلودش کنید و یه تستی بزنید، پشیمون نمیشید ;D.

زنده باد KDE قهرمان
« آخرین ویرایش: 01 مهر 1389، 05:43 ق‌ظ توسط Pyruzan »

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #157 : 01 مهر 1389، 10:25 ق‌ظ »
امروز aptosid رو دانلود میکنم و تست میکنم .
ولی بزرگترین مشکل کا دی ای به نظر من ناپایداری بیش از حد سیستم در زمان انتشار نسخه جدیده ( مثلا 4.4 یا 4.5 )
هر وقت این جور نسخه ها ها رو منتشر میکنن تا 2 3 ماه کاربر ماه مشکل دارن بعد با کلی باگ فیکس مشکلات رفع میشه ! بعد 3 4 ماه سیستم پایدار و عالی کار میکنه تا باز نسخه جدید میاد بیرون !!!!!

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #158 : 02 مهر 1389، 03:56 ب‌ظ »
من الان از aptosid  دارم استفاده میکنم . البته با سی دی بوتش کردم و بسیار سریع و پایدار و کم مصرف به نظر میرسه !!!!

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #159 : 02 مهر 1389، 06:56 ب‌ظ »
من الان از aptosid  دارم استفاده میکنم . البته با سی دی بوتش کردم و بسیار سریع و پایدار و کم مصرف به نظر میرسه !!!!

جالبه . این حرکت بچه های دبیان فیدبکهای خوبی داشته  :) تو دبیان بیس ها جای یه توزیع KDE SC Base خوب خالی بود

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #160 : 02 مهر 1389، 07:26 ب‌ظ »

جالبه . این حرکت بچه های دبیان فیدبکهای خوبی داشته  :) تو دبیان بیس ها جای یه توزیع KDE SC Base خوب خالی بود

دقیقا درست میفرمایید.
همیشه برام سوال بود چرا یه دیستروی دبیان بیس خوب با میزکار KDE نیست تو دنیا به این بزرگی.!
امدوارم این aptosid این وضع رو عوض کنه.

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #161 : 04 مهر 1389، 10:04 ب‌ظ »
اولین نکته مثبتش اینه که هنوز نرفته سراغ kde4.5

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • یــاد بـاد
« پاسخ #162 : 04 مهر 1389، 10:13 ب‌ظ »
اولین نکته مثبتش اینه که هنوز نرفته سراغ kde4.5

1+
سری 4.5 وقتی به نسخه های 4.5.3 یا 4.5.4 برسه اون وقته که پایداری واقعی رو نشون میده.
الان زوده.

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #163 : 05 مهر 1389، 12:34 ب‌ظ »
نقل‌قول
1+
سری 4.5 وقتی به نسخه های 4.5.3 یا 4.5.4 برسه اون وقته که پایداری واقعی رو نشون میده.
الان زوده.

درسته در نسخه های اولشون فقط کاربر ها رو از کار و زندگی میندازن یا مجبور به عوض کردن توزیع میکنن !!!!

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #164 : 05 مهر 1389، 12:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
1+
الان زوده.

درسته در نسخه های اولشون فقط کاربر ها رو از کار و زندگی میندازن یا مجبور به عوض کردن توزیع میکنن !!!!
قبول ولی دیگه اینقدر هم ورژن های اولش بد نیست
من خودم دقیقا همون روزی که اومد توی مخازن آرچ نصبیدمش و یه مشکل کوچک باهاش داشتم که فیکس کردم و الانم خیلی راحتم توش