انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خرید کارت گرافیکی سازگار با اوبونتو  (دفعات بازدید: 14503 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
خرید کارت گرافیکی سازگار با اوبونتو
« : 12 امرداد 1394، 01:46 ب‌ظ »
سلام من یه سیستم pc میخوام خریداری کنم برای همین میخواستم بدونم کدوم مدل از کارت گرافیگی رو بخرم که تو نصب درایورش به مشکل نخورم
در کل کدوم مدل از کارت های گرافیکی برای کار در لینوکس مناسب تر هستند و از طرف لینوکس ساپورت میشن؟
در ضمن من کارت گرافیکی برای بازی نمیخوام

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
پاسخ : خرید کارت گرافیکی سازگار با اوبونتو
« پاسخ #1 : 12 امرداد 1394، 01:52 ب‌ظ »
اگر برای بازی نمیخوای احتمالا نسل جدید پردازنده های اینتل برای کار شما کاملا کافی باشد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 12 امرداد 1394، 02:54 ب‌ظ »
اگه برای بازی‌های خیلی سنگین نمی‌خوای، یک پردازندهٔ آخرین مدل اینتل از سری i بخر که همراه خودش یه کرات گرافیک خیلی خوب و با پشتیبانی کامل از گنو/لینوکس داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 12 امرداد 1394، 03:12 ب‌ظ »
دقیقا میگید کدوم مدل رو بخرم
من جایی مطلب خونده بودم که تکنولوژی داره به سمتی میره که در آینده چیزی به نام cpu نخواهیم داشت و همه چیز در خود کارت گرافیک پردازش میشه، حالا نمیدم این حرف شما همون مطلب هست یا نه در هر حال راهنمایی بیشتر کنید ممنون میشم

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 596
    • سیدعلی حسینی
« پاسخ #4 : 12 امرداد 1394، 03:43 ب‌ظ »
من جایی مطلب خونده بودم که تکنولوژی داره به سمتی میره که در آینده چیزی به نام cpu نخواهیم داشت و همه چیز در خود کارت گرافیک پردازش میشه،
گزاره ی منطقی تر به نظر من برعکس اینه ، چند سال هم هست که بهش رسیدن . لینک مطلبی که گفتی رو داری؟
نقل‌قول

بستگی به بودجه شما داره .

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 12 امرداد 1394، 03:52 ب‌ظ »
من جایی مطلب خونده بودم که تکنولوژی داره به سمتی میره که در آینده چیزی به نام cpu نخواهیم داشت و همه چیز در خود کارت گرافیک پردازش میشه،
گزاره ی منطقی تر به نظر من برعکس اینه ، چند سال هم هست که بهش رسیدن . لینک مطلبی که گفتی رو داری؟
نقل‌قول

بستگی به بودجه شما داره .
توی یه سایت خونده بودم الان آدرسش یادم نیست
برای cpu بین 400 تا 500 میخوام هزینه کنم البته اینتل باشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 12 امرداد 1394، 09:42 ب‌ظ »
برای پردازنده به دلیل برتری‌های بسیار زیاد، سعی کن حتماً از سری Skylake استفاده کنی. اگه واقعاً برات مقدور نیست، Broadwell هم می‌تونه انتخاب دیگه‌ای باشه. ولی دیگه غیر از این دوتا به هیچ چیزی فکر نکن. یادت باشه پردازنده مهم‌ترین بخش توی یک رایانه است که به این راحتی‌ها هم نمی‌شه ارتقاعش داد در آینده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین احمد حمزه ئی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
    • Github
« پاسخ #7 : 12 امرداد 1394، 10:31 ب‌ظ »
با این بودجه میتونی i3 4160 بخری.
قیمتش حدود 400 هست، یکم کمتر. چیپ گرافیکیش هم Intel® HD Graphics 4400
البته جزو اون دو سری که دانیال گفت نیست، نمیدونم اونا تو ایران هستن یا قیمتشون چقدره.

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 13 امرداد 1394، 08:39 ق‌ظ »
با این بودجه میتونی i3 4160 بخری.
قیمتش حدود 400 هست، یکم کمتر. چیپ گرافیکیش هم Intel® HD Graphics 4400
البته جزو اون دو سری که دانیال گفت نیست، نمیدونم اونا تو ایران هستن یا قیمتشون چقدره.
i3 که خیلی پایینه، i7 چنده؟
نصب کارت گرافیکی NVIDIA GeForce تو اوبونتو مشکلی نداره؟ اگر تصمیم بگیرم این مدل کارت گرافیک رو بخرم به مشکل نمیخورم؟
« آخرین ویرایش: 13 امرداد 1394، 08:48 ق‌ظ توسط malek1985 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 13 امرداد 1394، 03:14 ب‌ظ »
نصب کارت گرافیکی NVIDIA GeForce تو اوبونتو مشکلی نداره؟ اگر تصمیم بگیرم این مدل کارت گرافیک رو بخرم به مشکل نمیخورم؟
فرق بین i3 و i5 و i7 خیلی زیاد نیست… یعنی اصلاً قابل درک نیست! فرق اصلی در تکنولوژی و سری ساختشونه.
چرا… انویدیا راه‌انداز آزاد برای کارت‌های گرافیکی‌اش نمی‌ده و احتمال زیادی داره برای راه‌اندازی‌اش به مشکل بخوری.

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 13 امرداد 1394، 04:07 ب‌ظ »
فرق بین i3 و i5 و i7 خیلی زیاد نیست… یعنی اصلاً قابل درک نیست! فرق اصلی در تکنولوژی و سری ساختشونه.
چرا… انویدیا راه‌انداز آزاد برای کارت‌های گرافیکی‌اش نمی‌ده و احتمال زیادی داره برای راه‌اندازی‌اش به مشکل بخوری.
چقدر سوال پشت سوال میاد تو ذهنم
آقا دانیال اگر من به فرض انودیا یا هر کارت گرافیکی دیگه رو بخرم میشه برای کار با اوبونتو اون کارت رو غیر فعال کنم و فقط ار خود کارت گرافیکی آنبورد استفاده کنم و تو ویندوز از کارت گرافیکی انودیا؟
اگر جواب مثبته میشه روش غیر فعال کردن در اوبونتو و فعال کردن در ویندوز رو توضیح بدید، در ضمن با این کار بعدا به مشکل نمیخورم
ممنون
شرمنده که زیاد سوال میکنم، چون میخوام با آگاهی کامل جلو برم، نمیخوام کاری کنم که بعدا پشیمونی برای داشته باشه برای همین نیاز به تجربه دوستان دارم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 14 امرداد 1394، 05:41 ق‌ظ »
بله، می‌تونی انویدیا رو از داخل نرم‌افزار nvidia-settings خاموشش کنی و ازش استفاده نکنی. البته اون تعبیر آن‌بورد که به کار بردی در مورد کارت گرافیک همراه پردازنده‌های سری i اینتل درست نیست. آن‌بورد همون‌طور که از اسمش بر می‌آد روی مادربورد قرار می‌گیره، ولی این‌ها کارت گرافیک‌های اختصاصی هستند که در کنار پردازنده قرار دارن. برای اطّلاعات بیش‌تر این رو بخون: https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_HD_and_Iris_Graphics

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 14 امرداد 1394، 12:51 ب‌ظ »
بله، می‌تونی انویدیا رو از داخل نرم‌افزار nvidia-settings خاموشش کنی و ازش استفاده نکنی. البته اون تعبیر آن‌بورد که به کار بردی در مورد کارت گرافیک همراه پردازنده‌های سری i اینتل درست نیست. آن‌بورد همون‌طور که از اسمش بر می‌آد روی مادربورد قرار می‌گیره، ولی این‌ها کارت گرافیک‌های اختصاصی هستند که در کنار پردازنده قرار دارن. برای اطّلاعات بیش‌تر این رو بخون: https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_HD_and_Iris_Graphics
عجب پردازنده توپیه خیلی باحاله ولی گرونه
یه موضوع هست که هر کس یه نظری میده حالا میخوام نظرش شما رو بدونم اونم اینکه گرافیک از پردازنده جدا باشه سرعت و عملکرد سیستم بهتره یا این تلنولوژی جدید که گرافیک در قلب پردازنده هست؟ چیزی که هست اینکه در خود کارت گرافیک پردازنده وجود داره و این باعث میشه وقتی سیستم نیاز به کارت گرافیک داره اول پردازنده کارت گرافیک خودش رو درگیر میکنه و تا جایی که ممکنه از درگیر کردن پردازنده اصلی یعنی cpu اجتناب میکنه و این به نظر من خیلی روش خوبی هست چون به نظر میرسه با درگیر نبود پردازنده اصلی سرعت سیستم بالاتر میره در حالی که با این تکنولوژی جدید نمیدونم عملکردش کمتر میشه یا نه

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #13 : 14 امرداد 1394، 09:32 ب‌ظ »
یه موضوع هست که هر کس یه نظری میده حالا میخوام نظرش شما رو بدونم اونم اینکه گرافیک از پردازنده جدا باشه سرعت و عملکرد سیستم بهتره یا این تلنولوژی جدید که گرافیک در قلب پردازنده هست؟ چیزی که هست اینکه در خود کارت گرافیک پردازنده وجود داره و این باعث میشه وقتی سیستم نیاز به کارت گرافیک داره اول پردازنده کارت گرافیک خودش رو درگیر میکنه و تا جایی که ممکنه از درگیر کردن پردازنده اصلی یعنی cpu اجتناب میکنه و این به نظر من خیلی روش خوبی هست چون به نظر میرسه با درگیر نبود پردازنده اصلی سرعت سیستم بالاتر میره در حالی که با این تکنولوژی جدید نمیدونم عملکردش کمتر میشه یا نه
متاسفانه این نوع نگرش اشتباه هست دوست عزیز.
بیینید حتی اگر شما قدرتمند ترین پردازنده گرافیکی موجود یا همون تایتان ایکس ان هم به صورت SLI داشته باشید باز هم تو پردازش های سنگین سی پی یو در گیر میشه.
اما در مورد سوالتون که اگه گرافیک با پردازنده باشه یا ان بورد که جواب پر واضح هست(همراه سی پی یو بهتر است) به علت قرار گرفتن سی پی یو و گرافیک روی یه دای die(به زبان ساده صفحه شامل تراشه ها) میزان پهنای باند بسیار بیشتری بین پردازنده گرافیکی و پردازنده اصلی وجود دارد در نتیجه سرعت تبادل اطلاعات بسیار بیشتر هست.
در یک کلام در صورت عدم استفاده از پردازنده های گرافیکی بسیار قدرتمند مجزا پردازنده های گرافیکی در کنار پردازنده اصلی بهتر عمل میکنند. حالا مواردی مثل تولید گرمای کمتر و مصرف انرژی بهینه تر و غیره رو در گیر نکردم.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 15 امرداد 1394، 09:43 ق‌ظ »
متاسفانه این نوع نگرش اشتباه هست دوست عزیز.
بیینید حتی اگر شما قدرتمند ترین پردازنده گرافیکی موجود یا همون تایتان ایکس ان هم به صورت SLI داشته باشید باز هم تو پردازش های سنگین سی پی یو در گیر میشه.
اما در مورد سوالتون که اگه گرافیک با پردازنده باشه یا ان بورد که جواب پر واضح هست(همراه سی پی یو بهتر است) به علت قرار گرفتن سی پی یو و گرافیک روی یه دای die(به زبان ساده صفحه شامل تراشه ها) میزان پهنای باند بسیار بیشتری بین پردازنده گرافیکی و پردازنده اصلی وجود دارد در نتیجه سرعت تبادل اطلاعات بسیار بیشتر هست.
در یک کلام در صورت عدم استفاده از پردازنده های گرافیکی بسیار قدرتمند مجزا پردازنده های گرافیکی در کنار پردازنده اصلی بهتر عمل میکنند. حالا مواردی مثل تولید گرمای کمتر و مصرف انرژی بهینه تر و غیره رو در گیر نکردم.
ممنون
من اهل بازی نیستم لذا میخوام این مدل پردازه رو بخرم و دیگه کارت گرافیکی نخرم، به نظر شما همین پردازنده کارم رو راه میندازه تا دیگه سراغ کارت گرافیگی جدا نرم؟
Intel Core i7-4770K 'Haswell' HD Graphics 4600