انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خرید کارت گرافیکی سازگار با اوبونتو  (دفعات بازدید: 14493 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین malek1985

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
پاسخ : خرید کارت گرافیکی سازگار با اوبونتو
« پاسخ #30 : 18 امرداد 1394، 02:41 ب‌ظ »
خب وقتی nVIDIA خوبه چرا از اون استفاده نمیکنید؟ مگه نه اینکه میشه این کارت گرافیکی رو برای لینوکس غیر فعال کرد؟ خب ما هم برای استفاده تو لینوکس غیر فعالش میکنیم و فقط تو ویندوز ازش استفاده میکنیم. اشکالی داره؟
به خاطر این که در صورت خرید کارت گرافیکی انویدیا پول اضافی داریم می‌دیم برای قطعه‌ای که به دردمون نمی‌خوره! با اون پول می‌شه پردازنده، دیسک یا حافطهٔ بهتری تهیّه کرد.
آقا دانیال حرفت درسته منم نمیخوام کارت گرافیکی بگیرم
نظرتون در مورد پردازنده های Xeon چیه؟ این پردازنده های سروری هستند و از پردازندهدسکتاپ قویترند(اینطور میگند)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #31 : 18 امرداد 1394، 08:07 ب‌ظ »
از هم رده‌های خودشون قوی‌تر هستند، ولی هم گرون‌ترند و هم مصرف انرژی و گرمای بیش‌تری دارند.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #32 : 19 امرداد 1394، 01:22 ق‌ظ »
خب وقتی nVIDIA خوبه چرا از اون استفاده نمیکنید؟ مگه نه اینکه میشه این کارت گرافیکی رو برای لینوکس غیر فعال کرد؟ خب ما هم برای استفاده تو لینوکس غیر فعالش میکنیم و فقط تو ویندوز ازش استفاده میکنیم. اشکالی داره؟
به خاطر این که در صورت خرید کارت گرافیکی انویدیا پول اضافی داریم می‌دیم برای قطعه‌ای که به دردمون نمی‌خوره! با اون پول می‌شه پردازنده، دیسک یا حافطهٔ بهتری تهیّه کرد.
آقا دانیال حرفت درسته منم نمیخوام کارت گرافیکی بگیرم
نظرتون در مورد پردازنده های Xeon چیه؟ این پردازنده های سروری هستند و از پردازندهدسکتاپ قویترند(اینطور میگند)
با توجه به نیازهاتون پیشنهاد نیکنم.
به چندین دلیل:
۱-قیمت بسیار بالاتر نسبت به مدل ها core i7 و core i5 که کار شما رو به راحتی راه میندازند(فقط پردازنده نیست باید مادر برد مناسب سیستم خنک کننده مناسب و غیره رو در نظر بگیرید که ممکنه قیمت هایی در حد ۲۰ میلیون تومن براتون هزینه ایجاد کنه)
۲-گرمای بیشتر و مصرف برق بیشتر در درازمدت و اسیب به محیط زیست و از بین رفتتن قسمت اعظمی از توان پردازنده.
و بسیاری موارد دیگر.
اگر نظر شخصی من رو میخواید بهتره یه پردازنده از سری k خانواده core i5 بگیرید وبا باقی پول اضافه یک سیستم خنک کننده مناسب برای اورکلاک با رم مناسب بگیرید. به تبع هرموقع نیاز به پردازش بیشتری داشتید میتونید این پردازنده رو اور کلاک کنید و با توجه به باز بودن ضریب افزایشی این پردازنده میتونید این ضریب رو تا حدود ۴۷-۵۰ یعنی ۴٫۷ گیگاهرتز تا ۵ گیگاهرتز افزایش بدید بدون ایجاد استرس روی پردازنده.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین jimpatrick

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
    • هواداران شاویومی
« پاسخ #33 : 08 اسفند 1394، 12:01 ب‌ظ »
برای پردازنده به دلیل برتری‌های بسیار زیاد، سعی کن حتماً از سری Skylake استفاده کنی. اگه واقعاً برات مقدور نیست، Broadwell هم می‌تونه انتخاب دیگه‌ای باشه. ولی دیگه غیر از این دوتا به هیچ چیزی فکر نکن. یادت باشه پردازنده مهم‌ترین بخش توی یک رایانه است که به این راحتی‌ها هم نمی‌شه ارتقاعش داد در آینده

اینکه میگید پردازنده مهمترین بخش تو یک رایانه است اشتباهه! که اکثرا همین اشتباهو میکنن! در درجه‌ی اول مهمترین بخش در یک رایانه مادربرد یا همون مین برد یک کامپیوتر هستش که قلب کامپیوتر حساب میشه! و در درجه‌ی دوم پردازنده! که مغز کامپیوتر حساب میشه! در ضمن شما وختی یک مین برد خوب بگیری مثل چیپ ست z170 که خیلی هم مقرون بصرفه هست و برای سی پی یوهای اینتل ساخته شده و از سوکت ۱۱۵۱ پشتیبانی میکنه که سری اسکای لیک رو هم پوشش میده

شما همون که دوستمون گفتن بگیرید سری اسکای لیک چون هم جدید و ۱۴ نانومتریه هم آی جی پی‌های جدیدو داخلش گنجوندن!

پس اول یه مین‌برد خوب و بعد یه پردازنده‌ی خوب
موفق باشید.

آفلاین satanix7

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
« پاسخ #34 : 08 اسفند 1394، 09:51 ب‌ظ »
اینکه بگیم کدوم سخت افزارها با لینوکس سازگار هستند به نظر من درست نیست چون در مورد خیلی از سخت افزارها لینوکس بوده که با اینها سازگار بوده و پشتیبانی شون می کنه.

من خودم روی لپتاپ nvidia gtx 860 دارم ولی هر نسخه ای از درایور nvidia رو بگید امتحان کردم. یا اصلا محیط گرافیک بالا نمیاد یا اگه بالا بیاد بعضی وقتا کرش می کنه یا سیستم داغ می کنه. البته درایور اپن سورس یعنی همون nouveau فعلا داره خوب کار می کنه. باز دم دولوپرهای خود کرنل گرم! :)