انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کسی تا به حال از سایت yaataa.ir خرید کرده نظرتون چیه در موردش؟  (دفعات بازدید: 12722 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hassan.yavar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
خبرش رو خوندم شرکت پست قرارداد بسته برای ارائه خدمات جدید و یکی از اونها هم خرید از آمازون و ebay هست
تو خبرها اومده با کارتهای عضو شتاب پرداخت می شه و تمام خدمات هم از طریق سایت یاتا yaataa.ir ارائه می شه
حالا موندم چجوره کسی خرید کرده؟ یا قیمتهاش یکم مشکوکه یا ما عادت کردیم قیمت ها رو دو سه برابر باهامون حساب کنند.
الان فقط ebay پشتیبانی می شه و هنوز از آمازون خبری نیست
خود قوانین فروش و خرید تو ebay چی هست؟ الان ثبت نام کردم نمی شه آدرس رو وارد کرد فکر کنم تازه اول راهه شایدم کلاه برداریه اعتماد نتونستم بکنم.
گوشی های مورد علاقم قیمتش خیلی ارزونه مثلا جی 2 انلاک که قراردادی با اوپراتورها نداشته باشه 500 و خورده ای
یا نکسوس 5 هم همین حدود ها
نکسوس 6 1170 قیمت داده در صورتی که تو بازار 2 میلیون هست حدودا

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
خبرش رو خوندم شرکت پست قرارداد بسته برای ارائه خدمات جدید و یکی از اونها هم خرید از آمازون و ebay هست
تو خبرها اومده با کارتهای عضو شتاب پرداخت می شه و تمام خدمات هم از طریق سایت یاتا yaataa.ir ارائه می شه
حالا موندم چجوره کسی خرید کرده؟ یا قیمتهاش یکم مشکوکه یا ما عادت کردیم قیمت ها رو دو سه برابر باهامون حساب کنند.
الان فقط ebay پشتیبانی می شه و هنوز از آمازون خبری نیست
خود قوانین فروش و خرید تو ebay چی هست؟ الان ثبت نام کردم نمی شه آدرس رو وارد کرد فکر کنم تازه اول راهه شایدم کلاه برداریه اعتماد نتونستم بکنم.
گوشی های مورد علاقم قیمتش خیلی ارزونه مثلا جی 2 انلاک که قراردادی با اوپراتورها نداشته باشه 500 و خورده ای
یا نکسوس 5 هم همین حدود ها
نکسوس 6 1170 قیمت داده در صورتی که تو بازار 2 میلیون هست حدودا
به نظر حقیر اگر واقعا این ها با آمازون و ای بی قرار داد دارند باید در خود سایت آمازون و ای بی قابلیت خرید و پرداخت به ریال و ارسال به ایران به وجود بیاد.
از نظر فنی این وب سایت میره و از ایبی و آمازون لیست رو میگیره و گاهی هم آی پیش بن میشه توسط این سایت ها و لیستشون بالا نمیاد ! چون کلا ایجنتشون ورفای نیست و این یعنی کشک
دوما این ها یک الگوریتم نوشتن که عکس و اسم محصول و دسته بندیشو میگیره و قیمت رو با یک الگوریتم تبدیل میکنه به ریال مثلا دلار رو ضرب در فلان و یورو رو ضرب در بهمان میکنه و قیمت ریالی رو میده
کاری که انجام دادند اینه که یک شعبه در کشور خارجی دارند و چند نفر آدم در اونجا
وقتی شما از اینجا خرید میکنی قیمت تبدیل به ریال میشه همراه با سود و هزینه پست
یعد اونا از اونجا میخرند و برای شما پست میکنند
من خودم قبلا به این شیوه از وب سایتی به اسم بازار آنلاین که یک شخص بود در انگلیس که این کار رو میکرد خریداری کردم و محموله به دستم رسید
حالا این ها احتمالا با رانت دولتی یا داخل شرکتی و سرمایه رفتن همچین کاری کردند و دلالی میکنند و به جای وارد کردن کالا و فروشش کاری که مثلا دیجی کالا انجام میده به این طریق کار میکنند
اگر واقعا قراره امکان خرید برای ایران فعال شه باید از طریق خود سایت آمازون و ای بی باشه و این شبه کلاهبرداری هست هرچند که نهاد کلاهبردارش دولتی هست ولی خوب دیگه اینجا ایرانه و رسیدگی نیست و وضعش معلوم نیست
و افراد شجاع و مطلع باید در داخل دولت این رو پیگیری کنند که روندش چجوری هست و قانونی هست یا خیر و به چه شکلی انجام میشه
هر چند روند صحیحش همون بود که گفتم ولی حداقل دولت سودش دلالیش رو میخوره یا یک شرکت یا یک شخص هنوز معلوم نیست
« آخرین ویرایش: 29 مهر 1394، 10:51 ب‌ظ توسط ava »
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
در ضمن ای بی یک سرویس فروش کاربر به کاربر هست و این که چه کسی میفروشه و دست اول هست و گارانتی هیچیش معلوم نیست
خود آمازون و ای بی هم این همکاری رو تکذیب کردند و داخل ایران هم بحث هایی بود و هنوز مجوز دلالی به این شکل رو ندادن ولی عده ای در تلاشند که بگیرند
کل کار به این شکله که گفتم و اینا اگر واقعا دلسوز بودند باید همکاری مستقیم رو آغاز میکردند ولی یه سفره هم باز کردند برای خودشون حالا اگر اون نهادی که مجوز میده رو بتونن گول بزنند و قانونی جلوه بدن که نونشون رفته تو روغن
اینجا کشوریه که شرکتی پدیده میاد از طریق تلوزیون با اون دنگ و فنگ کلاه برداری میکنه
و خودشون قیمت سهام میدادند و تو مملکت یک نفر نبوده بره برسی کنه که یکی از بزرگترین شرکت های ایران چجوری کار میکنه و بعدا فهمیدن اونم معلوم نیست چرا و چجوری و سهم کی رو نداده بودن و ... :)
متاسفانه به چیزای دولتی هم نمیشه اعتماد کرد از وقتی شراط اقتصادی سخت شده دولت به دلیل داشتن سرمایه شبه سرمایه داری رفتار میکنه اصلا شرایط روشن نیست
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
البته من کلا به این خرید از آمازون و ایبی مشکوکم! به نظر نمی یاد که دولت ایران اجازه بده که من هرچی بخواهم رو از مثلا آمازون بخرم! ایران سعی  می کنه که جلو ورود اطلاعات رو بگیره. فرض کن یکی بیاد کتاب «ضاله»ای رو سفارش بده! به نظرت خود ایران می یاد دو دستی همچین امکانی رو فراهم کنه!
نمی دونم شاید چیز دیگه ای باشه که من بی خبرم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین mojtabarezaei76

• Full Member
  • *
  • ارسال: 179
من خواستم خرید کنم ولی به اینجاش که رسیدم  ](*,) ](*,) ](*,)
دنیا را دو گونه می توان تغییر داد: با قلم (كاربست اندیشه) و با شمشیر (كاربست زور)

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
نمی دونم چطوری بحث رو وصل کردید به دولت!
کلا وقتی که تحریم وجود داره یک عده هم می شوند کاسبان تحریم...
از app بازار گرفته تا آپارات و سایتهای ثالث که حیات شان به تحریم گره خورده! وجود اینگونه سایتها از نظر من کاملا طبیعی است.

برای دولت هم بهتره که مستقیم از آمازون معامله انجام بشه تا شرکتهای ثالث

آفلاین hassan.yavar

• Jr. Member
  • *
حالا مستقل از اینکه این شرکت کلاه برداره یا نه چطور با خرید از ebay کالا ارزون تر در میاد؟
نمونه اش رو هم مثال زدم مثل گوشی یا بوتهای تیمبرلند مثلا با هزینه پست و اینا 500-600 درمیاد در صورتی که تو ایران قیمتش دور و بر یک میلیونه تازه هنوز تردید داری کالا فیکه اصله یا های کپیه
قوانین فروش تو ebay رو کسی میدونه یعنی سایت واسطه است و فروشنده ها باهاش کار می کنند یا خود سایت داره میفروشه( مثل دیجی کالا) اگر کالای خریداری شده مشکلی داشته باشه مسئول، سایت هست؟، فروشنده است یا همین شرکت یاتا؟

آفلاین hassan.yavar

• Jr. Member
  • *
اشتباه از بنده بود من فکر کردم قیمت تمام شده اجناس رو نشون میده نگو کلی هزینه دیگه رو باید بدیم و قیمت گرونتر هم درمیاد

« آخرین ویرایش: 30 مهر 1394، 07:39 ب‌ظ توسط hassan.yavar »