انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: در حال مطالعه چه کتابی هستید؟  (دفعات بازدید: 169649 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SALOOMAN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
  • آزادی - عشق - انسانیت ===> گنو/لینوکس
پاسخ : در حال مطالعه چه کتابی هستید؟
« پاسخ #75 : 18 فروردین 1389، 09:52 ق‌ظ »
نقل قول :
سلام
برای کسانی که اهل مطالعه انگلیسی هستند به عنوان یک پیشنهاد audio book ها رو پیشنهاد می کنم متاسفانه ما تو ایران کمتر کتابی رو به شکل صوتی داریم ولی اکثر کتاب های انگلیسی ورژن صوتی هم دارند .این کتاب ها علاوه بر این  که روایت گر داستان هستند (کل کتاب رو می خونن) با ایجاد تن های صدای متفاوت داستان رو بهتر القا می کنن برای مثال کتاب های هری پاتر به قدری ورژن صوتی خوبی داره که جیم دیل که خواننده کتاب هست از دست ملکه انگلیس جایزه دریافت کرد . معروف هست که جین دیل 300 تن صوتی و لهجه متفاپت برای خوندن این کتاب به کار برده.
من audio book رو برای کتاب های هری پاتر 1 و ارباب حلقه های ۱ و چند تای دیگه گوش کردم واقعا جالبه.

--------------------------------------------------------------------
خوب عزیز دل برادر یه لینک بذار ما هم استفاده کنیم  ;D
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1389، 01:36 ب‌ظ توسط SALOOMAN »
عشق اساس زندگیست.

آفلاین silica

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
« پاسخ #76 : 18 فروردین 1389، 01:23 ب‌ظ »
اسم کتاب : ادب قدرت ، ادب عدالت
نویسنده : عبدالکریم سروش

چند جمله از کتاب :
ما از آزادی بسیار دم میزنیم و آن را میخواهیم . اما آزاد نیستیم . حجم عظیمی از ما را ساخته و پرداخته اند . بعد از آن دیگر همانگونه که ساخته شده ایم ، راه افتاده ایم و زندگی می کنیم .

در واقع ما از کودکی عقلمان را به دست عده ای می دهیم تا برای آن برنامه ریزی کنند و ذهن ما را از مواد خاصی پر کنند .......... آن چیزی را که صحیح میدانند ، در ذهن ما فرو می ریزند و دیگر پس از آن ، ما همان میشویم که آن افکار اقتضا می کنند .

........ اکثریت آدمیان دینشان را انتخاب نمی کنند بلکه غالبا متدین به دین همان منطقه ای می شوند که در آنجا به دنیا آمده اند .

به نظر میاد پستهای شما بیشتر شبیه معرفی کتاب باشند! واین ارتباط چندانی با عنوان "در حال مطالعه چه کتابی هستید؟" ندارد!

عنوان " در حال مطالعه چه کتابی هستید " دو صورت و دو شق دارد :
یک -  صورت ظاهر : شامل کتابی است که در دست مطالعه دارید ( در بازه زمانی حال تا آینده دارد )
دو -  صورت باطنی :  به معرفی کتاب در حال مطالعه می پردازد تا علاقمندان به کتاب ( و یا کسانی که میخواهند مطالعه کنند ولی نمیدانند چه کتابی را انتخاب کنند )  با آن آشنا شوند و هاضمه فکری آنها را به اشتها آورد .

هدف حقیر از ایجاد این پست هم تشویق دیگران به مطالعه است و نه صرفا معرفی کتاب . و باور بفرمایید کتابی را که در حال مطالعه هستم در اینجا قرار میدم حتی کتابهایی که در گذشته خواندم را اینجا قرار نمیدم .
معرفی کتاب ، دانلود کتاب ، خرید کتاب و کتابخانه پر کتاب ، دردی از ما و جامعه ما را را درمان نمیکند . در ضمن بنده اعتقادی به پست اضافه زدن و امتیاز گرفتن و جزو کاربران فعال بودن و .... ندارم و علاقمند به این کار هم نیستم .

اگر میخواهید فرهنگ یک کشور را از بین ببرید نیازی به سوزاندن کتاب ها نیست. تنها کاری کنید تا مردم کتاب نخوانند .

الم تکن ارض الله واسعة فتهاجروا فیها

آفلاین saeedmar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 87
« پاسخ #77 : 19 فروردین 1389، 12:23 ق‌ظ »
نقل قول :
سلام
برای کسانی که اهل مطالعه انگلیسی هستند به عنوان یک پیشنهاد audio book ها رو پیشنهاد می کنم متاسفانه ما تو ایران کمتر کتابی رو به شکل صوتی داریم ولی اکثر کتاب های انگلیسی ورژن صوتی هم دارند .این کتاب ها علاوه بر این  که روایت گر داستان هستند (کل کتاب رو می خونن) با ایجاد تن های صدای متفاوت داستان رو بهتر القا می کنن برای مثال کتاب های هری پاتر به قدری ورژن صوتی خوبی داره که جیم دیل که خواننده کتاب هست از دست ملکه انگلیس جایزه دریافت کرد . معروف هست که جین دیل 300 تن صوتی و لهجه متفاپت برای خوندن این کتاب به کار برده.
من audio book رو برای کتاب های هری پاتر 1 و ارباب حلقه های ۱ و چند تای دیگه گوش کردم واقعا جالبه.

--------------------------------------------------------------------
خوب عزیز دل برادر یه لینک بذار ما هم استفاده کنیم  ;D

سلام
باشه چشم
اگر اهل کتاب های علمی تخیلی هستید یه سری به وب سایت اسکات سیگلر بزنید
www.scottsigler.com
اسکات سیگلر یکی از نویسندگان مطرح امریکایی هست البته چون خودش بیولوژیست هست کتاب هاش تو این زمینه ها هستش بیشتر. (کتاب هاش پولی هستن ولی audio book هاش رایگان هست و از سایتش قابل دانلود هست)
(من کتاب infected رو از این سایت گرفتم که می تونم نمره 4 از 5 بهش بدم)
بعضی از دوستان تونسته بودن از سایت www.audible.com یک کتاب رو رایگان بگیرن ولی من نتونستم شما هم یه امتحان بکنید اگر تونستین راهش رو به من هم بگید.
بعضی از audio book ها هم به صورت همکاری آفراد یا به قول خودمون اوبونتویی تشکیل شدن مثل کتاب Jane eyre که هر فصلش رو یک نفر خونده و ممکنه با شنیدن یک فصلش بسیار لذت ببرید ولی از شنیدن یک فصل دیگرش خوشتون نیاد.
 ;D  ;D اما اما
روم به دیفال  ;)
بعضی از audiobook ها که معروفترن رو می تونین از سایت های تورنت دانلود کنین من معمولا از www.thypiratebay.org استفاده می کنم ولی قانون کپی رایتش با خودتون بعضی از audio book ها اونجا قانون کپی رایت دارن بعضی ها هم که ندارند ! :)
فقط یادتون باشه اگر چیز به کار بخوری دیدین ما رو هم بی نصیب نگذارید.

راستی بعضی از مغازه های فروش نرم افزار هم یه چیزایی دارن ولی من یه مجموعه به اسم مشهورترین کتاب های جهان رو خریدم که همش کتاب های آگاتا کریستی بود :(

« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1389، 12:28 ق‌ظ توسط saeedmar »
مائیم و می و مطرب و این کنج خراب        جان و دل و جام و جامه در رهن شراب
فارغ ز امید رحمت و بیم عذاب               آزاد ز خاک و باد و از آتش و آب

آفلاین رضا مظاهری

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
  • من چون تو بُدم * تونیزچون من باشی
« پاسخ #78 : 20 فروردین 1389، 02:30 ق‌ظ »
The red book
این کتاب رو میشه مهمترین اثر کارل گوستاو یونگ دونست که بیش از شصت سال از نگارش اون میگذره و طبق وصیت خود نویسنده اون موقع حق انتشارش رو نداشتن تا اینکه نزدیک یک سال پیش یکی از نوه های یونگ این کتاب رو در اختیار ناشران قرار داد. اینطور که توی ویکی خوندم علت اینکه یونگ اجازه نمیداده این کتاب در زمان خودش چاپ بشه این بوده که معتقد بوده در صورت انتشار این کتاب نظرات علمی ایشون که درحال حاضر کاملن کلاسیک شده اعتبار خودشون رو از دست میدادند و دیگه جدی گرفته نمیشدن. بهرحال خوندن این کتاب کلید فهم همه مفاهیمی هست که یونگ درموردشون قلمفرسایی کرده مانند آنیما و آنیموس، آرچی تیپ و ناخوداگاه جمعی. کسانی که با آثار یونگ آشنا هستن بهتر میدونن که ایشون به قول معروف هیچ وقت تیر رو مستقیم به هدف نمیزده و بیشتر سعی میکرده که خواننده رو دور موضوع بگردونه.
همونطور که توی مقدمه کتاب اومده بیشتر مردم نام فروید و یونگ رو با روانشناسی مدرن مشناسن ولی افکار و عقاید آنها تاثیر گسترده ای روی هنر، علوم انسانی و سینما داشته.
ترجمه این کتاب به اینگلیسی توسط یه تیم سه نفره به سرپرستی SONU SHAMDASANI انجام شده که من نتونستم نسخه های الکترونیکی اون رو پیدا کنم و یکی از دوستان زحمت خرید و حمل این کتاب رو برای من کشیدن -فکر کنم وزنش دو سه کیلو بشه :!:
نامی که کارل گوستاو یونگ روی این کتاب گذاشته کتاب جدید بوده که بعلت عدم دسترسی محققان و مردم درشصت سال گذشته به کتاب قرمز یونگ معروف شده و بیشتر به مسائل ماورالطبیعی و تجربیات معنوی نگارنده پرداخته و نقاشی های عجیب و غریبی هم داره که به احتمال قوی اثر یونگ هستند.
بعضي از عكساي كتاب رو اينجا ميتونيد ببينيد:

http://www.gnosis.org/library/The-Red-Book.pdf
« آخرین ویرایش: 21 فروردین 1389، 11:26 ق‌ظ توسط رضا مظاهری »
من چون تو  بُدم * تونیزچون من باشی

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #79 : 20 فروردین 1389، 08:36 ق‌ظ »
Java Application Development on Linux
By: Carl Albing, Michael Schwarz
599 Pages
Download

آفلاین bazari55

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #80 : 20 فروردین 1389، 03:10 ب‌ظ »
بنده الان کتاب بامداد خمار را برای سومین بار است که در حال مطالعه آن هستم کتاب زیبایی است به همه پیشنهاد می کنم
http://www.bazargah100.mihanblog.com
http://www.bazargah.blogspot.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #81 : 20 فروردین 1389، 06:00 ب‌ظ »
بنده الان کتاب بامداد خمار را برای سومین بار است که در حال مطالعه آن هستم کتاب زیبایی است به همه پیشنهاد می کنم

من بیست سی صفحه از این کتاب رو خوندم و نزدیک بود بالا بیارم. شما چه بدن مقاومی دارین که تونستین این لاطائلات رو سه بار بخونین :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #82 : 20 فروردین 1389، 08:00 ب‌ظ »

این دوتا وبلاگ چه ربطی به کتاب معرفی شده ، داره ؟  ???

نقل‌قول
من بیست سی صفحه از این کتاب رو خوندم و نزدیک بود بالا بیارم. شما چه بدن مقاومی دارین که تونستین این لاطائلات رو سه بار بخونین

این که یه کتاب برای یه کسی خوب و برای دیگری بده ، به دلیل اصل تفاوتهای فردی است  :P  ;D

« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1389، 08:13 ب‌ظ توسط silica »

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #83 : 22 فروردین 1389، 01:07 ب‌ظ »

اسم کتاب : نبرد دین با علم
نوشته : برتراندراسل
موضوع کتاب : برخورد روحانیان و پیشوایان دین با نظریه ها و پیشرفتهای علمی- تجربی و مرتد دانستن و تکفیر و اعدام کردن صاحبان اندشه های نو

یک جمله از کتاب :
کشیشی که با بازی با کلمات در یکی از موعظه هایش گالیله را دست انداخته بود و گفته بود هندسه علم شیطان است و ریاضیدانان باید به عنوان گویندگان تمامی کفرها ، تبعید شوند به مقامی بالاتر برگزیده شد .

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #84 : 27 فروردین 1389، 06:15 ب‌ظ »

اسم کتاب : صراط های مستقیم
نویسنده : عبدالکریم سروش
موضوع : پلورالیسم دینی ( کثرت گرایی دینی )

متنی از دیباچه کتاب :
تا امروز ، با همنشینی که هم کیش من نبود مخالفت می ورزیدم . لکن امروز دل من پذیرای همه ی صورت ها شده است . چراگاه آهوان است و بتکده ی بتان و صومعه ی راهبان و کعبه ی طائفان و الواح تورات و اوراق قرآن . دین من اینک این عشق است و هر جا که کاروان عشق برود ، دین و ایمان من هم به دنبالش روان است .

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #85 : 01 اردیبهشت 1389، 06:11 ب‌ظ »
اسم کتاب : زناشویی و اخلاق
نویسنده : برتراند راسل
مترجم : ابراهیم یونسی

در این کتاب به موضوعات زیر میپردازد :
جوامع مادر تباری - نظام های پدر سالاری - ریاضت و گناه - اخلاق مسیحی - عشق رمانتیک - آزادی زنان - تابوی معرفت جنسی - جای عشق در زندگی آدمی - زناشویی - فحشا - زناشویی آزمایشی - خانواده امروزی - نقش خانواده در روحیات فرد - خانواده و دولت - طلاق - نفوس - اصلاح نزاد - مساله جنسی و آسایش فرد - جای عشق در میان ارزشهای انسانی

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #86 : 01 اردیبهشت 1389، 10:57 ب‌ظ »
کتاب منم تیمور جهانگشا :سرگذشت تیمور لنگ بقلم خود او - ناشر: بهزاد (19 اسفند، 1386) - شابک: 964-2569-14-0
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین saeedmar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 87
« پاسخ #87 : 01 اردیبهشت 1389، 11:03 ب‌ظ »
اسم کتاب : زناشویی و اخلاق
نویسنده : برتراند راسل
مترجم : ابراهیم یونسی

در این کتاب به موضوعات زیر میپردازد :
جوامع مادر تباری - نظام های پدر سالاری - ریاضت و گناه - اخلاق مسیحی - عشق رمانتیک - آزادی زنان - تابوی معرفت جنسی - جای عشق در زندگی آدمی - زناشویی - فحشا - زناشویی آزمایشی - خانواده امروزی - نقش خانواده در روحیات فرد - خانواده و دولت - طلاق - نفوس - اصلاح نزاد - مساله جنسی و آسایش فرد - جای عشق در میان ارزشهای انسانی

آفرین فکر می کنم تنها عضو کتاب خون انجمن این آقای سیلیکاست(شاید هم خانوم) چون بیشتر عنوان ها رو سیلیکا می فرسته به هر حال خیلی خوبه ولی آخه اینا چه جور کتاب هایی هست؟ فکر نمی کنم من چیزی از این ها بفهمم

مائیم و می و مطرب و این کنج خراب        جان و دل و جام و جامه در رهن شراب
فارغ ز امید رحمت و بیم عذاب               آزاد ز خاک و باد و از آتش و آب

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #88 : 02 اردیبهشت 1389، 12:18 ق‌ظ »
عنوان: پنج گفتار
نویسنده: میرحسین موسوی
انتشارات: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
چاپ اول: ۱۳۷۷
سبک: مقاله - پرسش و پاسخ
شابک: ۹۶۴۴۳۰۵۴۷۷

این کتاب شامل پنج مقاله است با عنوان‌های:
۱-کارنامه‌ی ده ساله‌ی انقلاب (۱۳۶۷)
۲- مشارکت سیاسی مردم (۱۳۷۰)
۳- احیاگری و تفکر دینی (۱۳۷۶)
۴- درس‌های دفاع مقدس (۱۳۷۶)
۵- توطئه یا توهم توطئه (۱۳۷۶)
که به همرا آن‌ها اسناد و پرسش و پاسخ های مربوطه نیز گردآوری شده است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #89 : 08 اردیبهشت 1389، 12:44 ب‌ظ »

اسم کتاب : شهید جاوید
نویسنده : نعمت الله صالحی نجف آبادی
موضوع : قیام امام حسین علیه السلام با محوریت تشکیل حکومت در عراق به درخواست مردم عراق و عدم اطلاع امام از شهادت خود در سفر به عراق ( با توجه به دلایل عقلی و تاریخی مورد بحث قرار گرفته است ) .

جمله ای از کتاب :
علما و فضلا نخواهند گذاشت استبداد دینی و اختناق فکری سایه شومش را بر سر محصلین جوان بگسترد و اجازه نخواهند داد مکتب امام صادق علیه السلام که به طور کامل آزادی در فکر و تحقیق را تضمین کرده به بیماری نابود کننده اختناق فکری و دینی آلوده شود . علما و فضلای بیدار این میراث امام صادق علیه السلام را با همه نیروی خود پاسداری خواهند کرد و شعارشان این است که : باب علم مفتوح و اجتهاد آزاد است .

چند نکته :
- این کتاب قبل از انقلاب به چاپ رسید و باعث اختلاف بین روحانیون شد .
- کتابهای زیادی در رد این کتاب نوشته شده است .
- این کتاب در بازار نایاب است و در کتابخانه ها از دسترس عموم خارج شده است .